Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : Admira - 26. července 2018   19:00

Sofia
Sofia
29' Despodov  • 34' Despodov  • 38' Maurides
3:0
(3:0)
Admira
Admira
Sofia
Černiauskas – Sekulič, Pereira, Čorbadžijskij, Geferson – Bikel, Pinto (C) – Despodov, Gyasi (81. Jordanov), Jorginho (90. Ljaskov) – Maurides (72. Anton).
Stipica – Anton, Djulgerov, Galabov, Ljaskov, Jordanov.
Beaton – Potter, Carr
Bulgarska Armija, Sofia
Admira
Leitner – Spašič, Bauer, Thoelke, Zwierschitz (C) – Jakoliš (71. Schmidt), Hjulmand (46. Toth), Vorsager, Kadlec (83. Maier) – Bakis, Starkl.
Kuttin – Aiwu, Puster, Maier, Scherzer, Toth, Schmidt.

Druhý poločas se hrál jen z nutnosti o vítězi dnešního zápasu rozhodlo prvních 45 minut po zásluze to je celek CSKA Sofia. A mám za to, že to bude i postupující tým z této dvojice, Admira dnes zahrála opravdu strašně po všech směrech. Čtenářům onlajnů přeji hezký večer.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:14.
90+4'
90+3'
Další nepřesná střela Starkla.
90+2'
Admira hraje s míčem na vlastní polovině hřiště.
90'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ljaskov.
89'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
86'
Maier fauloval Bikela.
84'
Rohový kop pro Admiru.
83'
Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Kadlec, přichází Maier.
82'
Bakis osolil Sekuliče.
81'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Gyasi, přichází Jordanov.
80'
Střela Admiry měla spíše ragbyové parametry než fotbalové.
78'
Centr proletěl pouze k brankáři Leitnerovi.
77'
Přímý kop od postranní čáry pro CSKA.
75'
Zwierschitz dostal od domácího hráče ukázkovou stoličku.
74'
Centr Admiry po zákroku obrany neprošel do pokutového území.
72'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Maurides, přichází Valentin Anton.
72'
Střílený centr prodlužovala ještě nepřesná hlavička Starkla.
71'
Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Marin Jakoliš, přichází Patrick Schmidt.
70'
Nyní má problémy Starkl z Admiry.
69'
Centr CSKA byl velmi nepřesný a navíc přetažený.
68'
Ani jeden z týmů celkem logicky nikam nepospíchá.
66'
Domácí hráč je tradičně ošetřován na hřišti.
65'
Kadlec se vůbec nemazlil v souboji s Gefersonem.
62'
Bakisova střela opět nebyla nebezpečná.
60'
Snaha Admiry končí až u domácího brankáře, který míč s jistotou rozehrává na spoluhráče.
59'
Centr z přímého kopu odvrátil Bauer.
58'
Další rohový kop pro domácí celek, který byl až na několikátý pokud definitivně odvrácen do bezpečí.
57'
Z otočky po zemi střílel Bakis, jeho střelu si však Černiauskas s jistotou pohlídal.
55'
Hra vzhledem k jasnému výsledku ve druhé polovině dosti opadla.
53'
Zakončení Starkla hlavou bylo nepřesné.
51'
Rubén Pinto to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
50'
V Sofii prší což více evidentně svědčí domácím.
49'
CSKA i nadále udává tempo hry.
47'
Toth se ihned prezentoval tvrdým faulem na půlícím kruhu.
46'
Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Morten Hjulmand, přichází Daniel Toth.
46'
První poločas skončil zaslouženou likvidací Admiry, která odolávala pouze 30 minut, poté se v rychlém sledu za CSKA Sofia trefili Despodov 2 a Maurides z penalty. Druhý poločas začne cca ve 20:00 hodin.
45+2'
45+2'
Jakoliš na závěr poločasu dohrál Bikela, který opět v leže na trávníku umírá.
45+1'
Žlutou kartu dostává Pereira (CSKA Sofia) za faul na Leitnera.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Sražený centr končí rohovým kopem pro CSKA.
43'
Jeden centr za druhým létá do pokutového území Admiry, její obránci neví kde jsou. Nejpravděpodobnější variantou by se dalo určit, že na pořádném kolotoči sice ne v Prátru, ale v Sofii.
42'
Žlutou kartu dostává Jakoliš (FC Flyeralarm Admira) za faul na Despodova.
40'
CSKA i nadále drtí Admiru, míč končí za brankovou čárou, nicméně Maurides ukazuje zvednutý palec svému spoluhráči.
38'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil MAURIDES a svou přízemní střelou k tyči poslal Leitnera na druhou stranu branky – 3:0!
36'
A CSKA bude kopat penaltu, jelikož Miloš Spašič neohrabaně v pokutovém území hrábl rukou do příletivšího centru!
34'
Nyní to hráči v červeném sehráli znovu výborně Gyasi poslla pas za obranu, KIRIL DESPODOV jim frnknul a v pohodě obstřeluje Leitnera – 2:0!
32'
Bickel fauloval Kadlece, vzápětí byl faulem zastaven Jorginho.
31'
Jorginho šel sám na brankáře byl zastaven Thölkem což je velmi nešikovný hráč, který již měl prsty v zásahu na Mauridese. I nyní se penalta nepískla. Byť by Ivan Horník prohlásil ta byla jasná!
30'
Sekulič perfektně zasáhl získal míč a zakládá rychlou akci.
29'
A nyní se to již CSKA Sofia povedlo po pěkném centru Edwina Gyasiho z levé strany se přesně trefuje KIRIL DESPODOV – 1:0!
27'
CSKA trpělivě kombinuje s míčem na polovině a chystá další postupný útok.
25'
Maurides odvážně šel v pokutovém souboji mezi dva obránce upadl, penalta se však nepískla, je to pouze rohový kop pro CSKA!
24'
Technickou střelu Rúbena Pinta pohodlně lapil do rukavic brankář Leitner.
23'
Hostující obrana včas sklapla pomyslnou závoru proti dalšímu útoku CSKA. Zatím je to marné dobývání rakouské branky.
22'
Sražená střela Marco Kadlece pohotovým obráncem znamená další roh pro Admiru.
21'
Pereira u postranní čáry prohrál souboj s Jakolišem a o míč přišel.
20'
Hodně hluboko vysunutý forčeking na polovině soupeře CSKA úspěch v podobě zisku míče nepřinesl.
19'
Další hráč CSKA je ošetřován přímo na hřišti.
18'
Domácímu hráči utekl míč za brankovou čáru a tudíž již nestihl odcentrovat zprava na své spoluhráče.
17'
Vysoký nákop bere ze vzduchu do své moci Černiauskas.
16'
Na výbornou zapracoval Pereira a čistě v souboji odebral míč Starklovi.
15'
Jorginho svou akci zakončil nepřesnou finální přihrávkou.
14'
Jakoliš podél pravé postranní čáry individuálně neprošel a míč byl odehrán do autu.
13'
Brejk Admiry po levé straně hřiště se potýkal s velmi zlým zakončením.
11'
Domácí útočná snaha končí daleko před pokutovým územím.
10'
Kontr hostí končí po zásahu obránce na rohovém kopu pro Admiru.
9'
Vorsager přímo před domácím kotlem tvrdě dohrál Bikela, ale ještě se to obešlo bez žluté karty od rozhodčího.
8'
Pereira je ošetřován na hrací ploše.
7'
Despodov míč na hřišti nestihl a ten tak míří do autu, obrana Admiry si na chvíli odpočine.
6'
Další centr Gefersona byl jedním obráncem Admiry odvrácen na rohový kop.
5'
Střílený centr Jorginha byl brankářem včas vyražen do bezpečí.
4'
Aktivita na začátku utkání jednoznačně patří domácímu CSKA.
3'
Domácímu hráči se nelíbil odmávaný ofsajd, míč by však pravděpodobně stejně nestihl na hrací ploše.
2'
Jorginho v souboji přišel o míč a ještě se navíc na jeho tváři objevuje bolestivá grimasa.
1'
Hosté uvedli míč do hry, ten však záhy končí za postranní čárou.
1'
Domácí kotel je připraven a žene z plných plic své koně, uvidíme zda hráči na hřišti napodobí jejich zatím výborný výkon.
CSKA nastoupí v červených dresech, Admira dnes bude hrát v bíločerné barvě.

CSKA Sofia: Černiauskas – Sekulič, Pereira, Čorbadžijskij, Geferson – Bikel, Pinto (C) – Despodov, Gyasi, Jorginho – Maurides.
Náhradníci: Stipica – Anton, Djulgerov, Galabov, Ljaskov, Jordanov.

FC Flyeralarm Admira: Leitner – Spašič, Bauer, Thoelke, Zwierschitz (C) – Jakoliš, Hjulmand, Vorsager, Kadlec – Bakis, Starkl.
Náhradníci: Kuttin – Aiwu, Puster, Maier, Scherzer, Toth, Schmidt.

Rozhodčí: Beaton – Potter, Carr.
CSKA Sofia naopak v přípravě neprohrála, první porážku ji připravila poněkud překvapivě FC Riga jak již bylo zmíněno. Ale bulharský celek se oklepal a v 1. kole své ligy zvítězil nad Lokomotivem Plovdiv 2:0!
Admira prožila ještě horší letní přípravu než Sparta a nedokázala porazit vysloveně slabé soupeře Traskirchen 0:0 či Chiajna 0:1. Remíza s CSKA Moskva 1:1 toto napravit nemohla. Navíc když následně přišlo překvapivé a včasné vypadnutí z poháru s celkem Neusiedl (3.liga) po porážce 0:1! Rakouská liga bude zahájena o tomto víkendu.
CSKA SOFIA

To bulharský soupeř má daleko pestřejší a významnější historii. A mnohokrát se dokázal prosadit na evropském kolbišti, z části proto, že v letech 1948 – 1989 šlo o armádní celek. Jak napovídá předchozí řádek klub byl založen v roce 1948, tudíž letos slaví 70 let působení ve fotbalovém světě. Narozeniny připadly na 5. května.

Největší úspěchy:

31x (rekord) – Mistr ligy (naposledy 2007-08)
20x – Vítěz bulharského poháru (naposledy 2016)

CSKA Sofia dosáhla tří pohárových semifinále v PVP 1988-89 a v PMEZ (předchůdce Champions League) 1966 -67 a 1981-82.

CSKA je v Evropě díky druhému místu v lize za sezónu 2017 – 18
.
Tým CSKA je složen především z legionářů, mezi ně patří i Srb se slovenským pasem Boris Sekulič jenž dlouhá léta hrál za MFK Košice a Slovan Bratislava.
FC Flyeralarm Admira

Tento poměrně známý rakouský klub, žije nadále ve stínu svých rivalů Rapidu a Austrie, nicméně neustále produkuje řadu mladých a šikovných fotbalistů. Založen byl již v roce 1905.

9x – Mistr ligy (naposledy 1966)
6x – Vítěz rakouského poháru (naposledy 1966)

Admira zatím v evropských pohárech pořádně neuspěla. Do evropské ligy se kvalifikovala z páté pozice z ligové tabulky.

Perspektivní a mladý kádr složený převážně rakouských fotbalistů spoléhá na talentovaného Chorvata MARINA JAKOLIŠE (1996)
Vítejte u prvního zápasu druhého předkola Evropské ligy mezi bulharským celkem CSKA SOFIA a FC ADMIRA z Rakouska. Jde o první vzájemné utkání v pohárech.

FC Admira byla nasazena přímo do druhého předkola. CSKA Sofia zažila infarktový postup přes Riga FC, kdy sice doma zvítězila 1:0, ale v Rize po 90 minutách prohrála stejným poměrem, navíc hrála o 10 lidech a ke všemu Despodov v 89. minutě zahodil pokutový kop, který by vše vyřešil. Prodložení totálně nezvládla Riga, šla také do deseti, došlo tak na penalty, které paradoxně rozhodl smolař Despodov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.