Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Subotica : Brøndby - 9. srpna 2018   20:45

Spartak Subotica
0:2
(0:1)
Brøndby
Brøndby
29' Kaiser   • 47' Mukhtar
Lučić – Afum, Chow, Lažič, Milič, Rakić, Torbica
Kevin Blom – Rob van de Ven, Charles Schaap
Stadion Rajko Mitić, Bělehrad (kapacita: 51 755 diváků)
Brøndby
Bellot – Arajuuri, Gammelby, Laursen, Mukhtar, Uhre, Vigen

To je pro dnešek ode mě vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím, na shledanou.
Máme tu konec utkání. Hostující Brøndby vítězí na hřišti Červené hvězdy Bělehrad nad Spartakem Subotica bez větších problémů 2:0, což jim dává velmi dobré šance do odvety. Hosté ve druhém poločase přidali po necelé minutě druhou branku zásluhou střídajícího Mukhtara a od té doby se utkání prakticky jen dohrávalo.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 6:17.
90+3'
90+3'
Hra ve středu hřiště, hlavní rozhodčí už si připravuje píšťalku do úst.
90+3'
Žlutou kartu dostává Torbica (FK Spartak Subotica).
90+2'
Hosté si přihrávají na vlastní polovině hřiště.
90+1'
Ve druhém poločase se nastaví nad rámec normální hrací doby tři minuty.
90'
Dnes domácím není přáno. Centr skončil na prvním hráči.
90'
Miloševič si naběhl mezi tři hráče a i když pádu hodně přidal, rozhodčí píská na hraně vápna faul.
89'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Dunderski, přichází Chow.
88'
Utkání už se prakticky jen dohrává, hosté už se nikam neženou a jen brání nulu brankáře.
87'
Když už byla přihrávka přesná, tak si Cecarič opět nepohlídal ofsajd.
86'
Příliš dlouhá přihrávka na Ercega, těsně před ním míč uzmul do svých rukavic brankář Schwabe.
85'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Wilček, přichází Uhre.
84'
Slušná šance domácích. Schwabe vyrazil centr jen před sebe, ovšem domácím hráčům chyběl krok, aby mohli míč za bezmocného brankáře dorazit.
83'
Domácí měli možnost rohového kopu, po kterém se k hlavičce dostal Cecarič, ale nemířil přesně a Schwabe nemusel ani zasahovat.
82'
Žlutou kartu dostává Rocker (Brøndby IF).
81'
Hra se nám přehoupla už do poslední desetiminutovky. Domácí se snaží o korigování skóre, aby měli teoreticky ještě v Dánsku o co hrát.
80'
Žlutou kartu dostává Djenič (FK Spartak Subotica).
80'
Nakonec je vše jinak. Rozhodčí svůj verdikt přehodnotil a Djenič dostává ke všemu žlutou kartu za simulování.
79'
Tentokrát si Jung proti Djeničovi pomohl faulem, další zajímavá možnost pro domácí ze standartní situace.
78'
Hermannsson kvalitním obranným skluzem uzmul míč Šimurovi.
77'
Djenič už je na nohou a v pořádku. Domácí sportovně vracejí míč.
76'
Hosté zakopávají míč do autu, aby dovolili ošetření domácího hráče.
75'
Erceg si nepohlídal ofsajdové postavení. Velká škoda pro hosty.
74'
Rohový kop zahrán nakrátko, následně Radoševič míč vrátil až na střed hřiště.
73'
Mukhtar to opět zkusil ze stejného místa, jako když vstřelil druhou branku. Nyní vystřelil levou nohou, díky teči domácího hráče branku netrefil.
70'
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Vukčevič, přichází Afum.
Střídání v týmu FK Spartak Subotica: ze hřiště odchází Djuričin, přichází Torbica.
69'
I ve druhém poločase dává rozhodčí hráčům čas na menší občerstvení.
67'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Fisker Jensen, přichází Vigen.
66'
Útočný faul domácích zastavuje vzrušení před brankou hostí.
65'
Centr na zadní tyč, kde zahrál hostující obránce na jistotu, na rohový kop.
64'
Hermannsson fauluje a domácí opět mohou zahrát volný přímý kop.
63'
Cecarič čistě ubráněn v pokutovém území, Schwabe bude odkopávat od své branky.
62'
Hezká kolmice na Ercega, ten ji ovšem nezachytil a míč skončil až u Periče.
61'
Vukčevič sražen k zemi podél postranní čáry. Domácí rozehráli velmi rychle nakrátko, o míč ale rychle přišli. Špatně promyšlená rozehrávka.
60'
Hodina hry dnešního utkání za námi, hosté přidali druhou branku po pár vteřinách hry druhého poločasu a nyní hrají velmi takticky. Tento výsledek jim hraje do karet.
59'
Žlutou kartu dostává Glavčič (FK Spartak Subotica).
58'
K hlavičce se dostal stoper Hermannsson, avšak velké nebezpečí pro domácí to tentokrát nebylo.
57'
Po teči Tekijaškiho si roh zopakují z druhé strany.
56'
Centr z pravé strany uklízí domácí kapitán Calasan hlavou na rohový kop.
55'
Nepřesná přihrávka hostů na středu hřiště, Spartak se hned vrhl na rychlý protiútok, ten si ovšem pokazili nepřesným centrem.
53'
Hosté v poklidu kombinují na útočné polovině, do žádné zbytečné akce na riziko se neženou.
52'
Spartak se snad poprvé ve druhé půli dotkl míče na útočné polovině, Brøndby výborným napadáním získalo míč hned zpět na své kopačky.
51'
Hosté si vůbec nekomplikují život a tak s rozehrávkou po malé domů pomáhá i brankář Schwabe.
50'
Domácí se snaží s výsledkem hned něco udělat, ale hosté zatím hrají skvěle a domácí Spartak do ničeho nepouštějí.
48'
Domácí jsou brankou evidentně zaskočeni, rozhodně si úvod do druhého poločasu představovali jinak.
47'
Brøndby právě vstřelilo branku!
Tak tohle střídání se povedlo. HANY HUKHTAR si naběhl na střed hřiště a křižnou střelou z hranice vápna zvyšuje na dvoubrankový rozdíl ve skóre. Asistence: Wilček.
46'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Tibbling, přichází Mukhtar.
46'
Hráči obou mužstev se nám vracejí na hrací plochu, zápas bude co nevidět pokračovat.
Máme za sebou první poločas hry, po kterém hosté odcházejí spokojenější do šaten. Hosté z Dánska vedou po brance Kaisera jednobrankovým rozdílem. Hosté drží po většinu času míč na svých kopačkách, ale často jejich akce končí na špatné finální fázi. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.
45'
44'
Ale neuspěli ani z jednoho. Poslední pokus jen proletěl celým vápnem bez jakékoliv teče.
43'
Domácí rozehrávají kolotoč rohů, po další zblokovaném centru mají možnost rozehrát od rohového praporku potřetí v řadě.
43'
Velmi přetažený centr, avšak domácí zůstali u balonu. Centr z druhé strany opět po teči hostujícího hráče končí rohem.
42'
Další rohový kop v zápase pro domácí Spartak.
42'
Z hranice pokutového území vyslal velmi nepřesnou střelu z otočky Fisker Jensen.
41'
Glavčič rozehrál balon od rohového praporku, jeho slabý centr na první tyči odhlavičkoval jeden z hostujících hráčů.
40'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké branky do šatny?
39'
Lahůdka pro Periče, ten si v pohodě bez atakování počkal na centrovaný balon a rychlým výhozem rozehrává na své spoluhráče.
38'
Glavčič ani nadvakrát nedokázal dostat míč k brâně, oba jeho pokusy byly zblokované hostující obranou.
37'
Vukčevič se zachoval velmi sobecky, místo přihrávky na zadní tyč, kde byl jeho spoluhráč zakončoval do prázdné brány. Rozhodl se pro střelu z úhlu, která skončila vysoko nad brankou.
36'
Perič včasným výběhem pomohl domácí obraně.
34'
Schwabe si připisuje zákrok proti slabé střele Djeniče.
33'
Branka dodala dnešnímu utkání zápletku, domácí už nemůžou být jen zalezlí a musí něco ukázat i v útočné fázi.
31'
A domácí vskutku dotlačili míč do sítě, branka ovšem neplatí kvůli ofsajdu.
30'
Domácí Spartak má hned slušnou šanci na vyrovnání z volného přímého kopu.
29'
Hosté se dostávají do vedení. Jung se uvolnil na levé straně, na jeho přesný centr si naběhl DOMINIK KAISER, který nedal sebemenší šanci Peričovi. Asistence: Jung
28'
Konečně první hostující střela na bránu, ta ovšem mířila od Kaisera jen doprostřed brány.
27'
Velké nevole v hostujícím táboře, domácí stoper Tekijaški zcela evidentně zahrál rukou v pokutovém území, píšťalka pana rozhodčího ovšem zůstala němá.
26'
Další centr směrem k hostující bráně se vůbec nevyvedl, Schwabe jen kontroloval míč jak letí vysoko nad branku.
25'
Žlutou kartu dostává Erceg (Brøndby IF).
25'
Hosté bez problémů odvracejí míč od své branky.
24'
Chyba v hostující rozehrávce, po které pelášil směrem k bráně Vukčevič. Brankář Schwabe střelu z úhlu vyráží na rohový kop.
23'
Hra se nám opět rozběhla, balon do hry vrátil odkopem od své branky Perič.
22'
Hlavní rozhodčí přerušuje utkání na malé občerstvení u střídaček.
21'
Útočným faulem si ve vápně pomohl hostující kapitán Larsson.
19'
Po prospalých prvních minutách se domácí Spartak zvedá, avšak tempo zápasu nadále udávají hosté z Dánska.
17'
Obrovská šance domácího týmu. Krásný centr si našel v pokutovém území Cecarič, střelu z první vyslal odrazem o trávník nad branku.
16'
Domácí fanoušci se bouří, nelíbí se jim, že rozhodčí ponechal zákrok na hranici vápna bez povšimnutí.
15'
Výborným obranným zákrokem se prezentoval hostující stoper Rocker, který se nenechal obehrát u postranní čáry.
14'
Opět ofsajd, tentokrát zastavil rozlet Wilčekovi, který by se řítil už sám na bránu.
13'
Erceg trefil tyč Peričovi brány, ještě předtím mu byl odmáván ofsajd.
11'
Brøndby drží více balon na svých kopačkách, domácí Spartak se zatím jen brání.
10'
Ten zahráli rychle nakrátko, avšak nebylo jim to nic platné. Spartak celou situaci výborně pohlídal.
9'
Miloševič nedovolil Kaiserovi odcentrovat, nakonec to byl domácí levý bek kdo se poslední dotkl balonu a tak hosté rozehrají další rohový kop.
8'
V prvních minutách zatím vidíme velmi opatrný fotbal z obou stran doplněný velkou bojovností, někdy až na hraně faulu.
7'
Vzápětí si nedovoleně ve výskoku počínal Djenič.
6'
Faul ve středu hřiště, nedovoleně si v souboji pomohl Tibbling.
5'
Centr už o poznání lepší, brankář Perič konečky prstů protečoval mimo dosah hráčů ve žlutém.
4'
Který si hosté zopakují.
4'
Calasan si zahrával, nakonec akce hostů končí prvním rohovým kopem v zápase.
3'
Dobrá šance na úvod. Wilček dostal dobrý pas do pokutového území, v rozhodující moment ale podklouzl a ke střele se ani nedostal.
2'
Domácí hned na úvod kazí jednoduchou přihrávku, hosté budou vhazovat.
2'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, zápas může odstartovat – pojďme na to. Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, jenž dnes nastoupili v klasických modrobílých dresech, hosté ve žlutých.
1'

FK Spartak Subotica: Perič – Miloševič, Tekijaški, Calasan, Dunderski – Šimura, Glavčič – Vukčevič, Cecarič, Djuričin – Djenič
Náhradníci: Lučić – Afum, Chow, Lažič, Milič, Rakić, Marcić

Brøndby IF: Schwabe – Jung, Rocker, Hermannsson, Larsson – Radoševič – Tibbling, Kaiser, Fisker Jensen – Erceg, Wilček
Náhradníci: Bellot – Arajuuri, Gammelby, Laursen, Mukhtar, Uhre, Vigen

Rozhodčí: Kevin Blom – Rob van de Ven, Charles Schaap.
depositphotos_118431984_stock_illustration_shirt_uniform_referee_icon Rozhodčí
Dnes bude utkání řídit jako hlavní rozhodčí pan Kevin Blom, jeho asistenti jsou pánové Rob van de Ven a Charles Schaap. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Siemen Mulder. Všichni pánové přicestovali na tento zápas do Srbska z Nizozemska. Delegátem utkání bude Gaetano De Gabriele z Malty.

brondby Brøndby IF
To hosté začínají pouť Evropskou ligou až dnes ve třetím předkole. Tam se kvalifikovali z domácí soutěže, kde obsadili druhou příčku, čtyři body za mistrovským FC Midtjylland. V letošní sezóně mají odehráno zatím čtyři ligové zápasy, ve kterých získali deset bodů, když pouze Vejle dokázal Brøndby sebrat dva body za remízu 1:1. Dánský Brøndby zatím ani jednou ve své historii nehrál skupinu Evropské ligy. Jediná jejich zkušenost se datuje do roku 1998, kdy hráli dokonce skupinovou část ligy mistrů, kde se potkali ve skupině s Barcelonou, Bayernem Mnichov a Manchestrem United. Dokáží po dvaceti letech postoupit alespoň do skupiny Evropské ligy? Pro menší klub z Kodaně by to byl jistě velký úspěch
subotika FK Spartak Subotica
Domácí v minulém ročníku srbské ligy obsadili po základní části hezké páté místo, čím se dostali do nadstavbové části boje o titul. Nakonec se umístili na konci ročníku na čtvrtém místě, čímž se kvalifikovali do bojů o Evropskou ligu. Cestu začali už v prvním předkole s týmem Coleraine. Po domácí remíze 1:1 vyhráli v severním irsku 2:0, čímž postoupili do druhého předkola. Zde se střetli se Spartou Praha, kde byli velký outsider. Ovšem míč je kulatý a opět se ukázala krása fotbalu. V srbsku odehráli domácí fantastický zápas a do České republiky si odvezli nadějný dvoubrankový náskok. O ten v odvětě přišli, ale díky proměněné penaltě Cecariče ze 75 minuty postoupili do třetího předkola, což je největší úspěch v historii klubu. V posledním utkáním domácí soutěže doma prohráli vysoko 0:4 s Proleterem, tento debakl by rádi dnes odčinili.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu třetího předkola Evropské ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi přemožitelem pražské Sparty FK Spartak Subotica a dásnkým vícemistrem Brøndby IF. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.