Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Titograd Podgorica : B36 Tórshavn - 19. července 2018   20:30

Titograd Podgorica
4' Petrović
1:2
(1:0)
B36 Tórshavn
51' Heinesen   • 83' Saag
Ljuljanović – Roganović, Radulović, Ojdanić (81. Raicević), Novović – Ljuljdjuraj, Nikolić, Miličković (73. Gasević) – Petrović (C) (32. Pavlović), Jovanović, Kalezić.
Ivanović – Raičević, Banović, Gasević, Vukićević, Pavlović, Perišić.
Pašajev – Husejnov, Hašimov (AZE)
Gradski Stadion, Podgorica
Hentze – Magnusson, Petersen, Faerö (C), Mellemgaard – Nielsen, Jacobsen (79. Brockie) – Heinesen (71. H. Samuelsen), Cieślewicz, Olsen – Saag (87. G. Samuelsen).
Askham – Brockie, G. Samuelsen, H. Samuelsen, Johansen, R. Samuelsen.

Statistiky utkání:
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Utkání končí! Titograd nezvládl druhý poločas s faerským týmem B36 Tórshavn a vypadává tak z Evropské ligy hned v prvním předkole. Domácí přitom poslal už ve 4. minutě do vedení Zoran Petrović, ale po změně stran se děly věci! V 51. minutě totiž srovnal Benjamin Heinesen a v 83. minutě definitivně rozhodl o postupu severského mužstva Estonec Kaimar Saag.
90+4'
90+3'
Na skóre už nic nezměnil ani domácí Ljuljdjuraj. Ten vystřelil vedle brány.
90+1'
Olsen mohl ještě navýšit hostující vedení. Jeho střelu ale zkrotil Ljuljanović.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
90'
Ljuljdjuraj byl v ofsajdu. Už je téměř jasné, že domácí si dnes na Seveřanech vylámou zuby.
88'
Domácí se ještě pokouší o zoufalý nápor. Nikoliće fauloval Faerö.
87'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Kaimar Saag, přichází Gilli Samuelsen.
84'
Domácí tým teď potřebuje skórovat dvakrát, ale na to už má hodně málo času.
83'
Tórshavn právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují po standardní situaci a jsou velmi blížko postupu! Na výborný centr Cieślewicze si naběhl KAIMAR SAAG, který balón poslal do sítě – 1:2.
81'
Střídání v týmu OFK Titograd Podgorica: ze hřiště odchází Branko Ojdanić, přichází Mirko Raičević.
79'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Magnus Holm Jacobse, přichází Robert Brockie.
78'
Domácí zahrozili rohový kop. Rozhodčí ale viděl útočný faul Kaleziće.
76'
Meinhard Olsen fauloval Novoviće. Hostující hráč vidí žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu OFK Titograd Podgorica: ze hřiště odchází Marko Miličković, přichází Ognjen Gasević.
73'
Hosté se ale ubránili. Nyní přichází čas na střídání.
73'
Standardku domácích zahrával Kalezić. Balón byl sražen na rohový kop.
71'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Benjamin Heinesen, přichází Hugin Samuelsen.
70'
Domácím trochu začínají téct nervy. Jovanović teď zbytečně fauloval stopera B36 Faerä.
67'
Favorit dvojzápasu z Černé Hory se zatím marně snaží strhnout vedení zpět na svou stranu. Hráči faerského týmu cítí šanci.
65'
Domácí si vytvořili dobrou příležitost. Pjeter Ljuljdjuraj však nepropálil brankáře Hentzeho.
62'
Daleko ale nedošli. Balón tak naopak dostal hostující útočník Saag, který byl faulován. Z následné standardky však hráči z Tórshavnu nic nevytěžili.
61'
Následoval tedy rohový kop, jehož exekutorem byl Meinhard Olsen. Černohorci se ubránili a zahajují protiakci.
60'
Hosté předvedli pěknou akci, na jejímž konci se ocitl Lukasz Cieślewicz. Do jeho střely skočil na poslední chvíli obránce.
58'
Hosté se konečně trochu vymanili z náporu soupeře. Dopředu postupoval Saag, ovšem v souboji s obráncem si počínal nedovoleně. Titograd tak rozehrává z vlastní poloviny.
54'
Rohový kop domácího týmu. Ten rozehrával Novović, obrana B36 si však poradila.
53'
Domácí okamžitě přepínají do útočného režimu a usazují se na své útočné polovině.
51'
Hosté vyrovnávají a v tuto chvíli by postupovali! Po přihrávce Saaga se prosadil BENJAMIN HEINESEN, který přesnou střelou překonal domácího gólmana Ljuljanoviće.
50'
Průnik Olsena zastavil Jovan Nikolić pouze za cenu faulu za žlutou kartu.
47'
Po rohovém kopu Novoviće zakončoval Kalezić. Hostující defenziva míč na bránu nepustila.
46'
Hráči Titogradu se hned po zahájení druhé půle vrhli dopředu. Ze své aktivity vytěžili rohový kop.
46'
Po prvním poločase vede Titograd nad B36 1:0. O zatím jediný gól v tomto dvojzápase se postaral už ve 4. minutě domácí kapitán Zoran Petrović. Ten však musel po půlhodině hry pro zranění střídat. Domácí mají určitě více ze hry, ale další zásah ze své územní převahy zatím nedokázali vytěžit.
45+2'
45+2'
Na druhé straně ještě zahrozil Heinesen. Ani jeho střela prostor mezi tyčemi nenalezla.
45+1'
Po následné standardce se dostal k zakončení Vojin Pavlović. Bránu však minul.
45+1'
Hostující Eli Nielsen ostře dohrál Ljuljdjuraje a je za to potrestán žlutou kartou.
45+1'
Rozhodčí první půli nastaví o dvě minuty.
43'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Domácí stále vedou nejtěsnějším rozdílem.
42'
Na druhé straně hraje aktivně Lukasz Cieślewicz. Také on si teď došel pro nedovolený zákrok.
40'
Nedovoleného zákroku se tentokrát dopustil hostující Nielsen. Ten fauloval Pavloviće, který je po svém příchodu na hřišti znát.
38'
Po levém křídle postupoval vpřed hostující Olsen. Roganović ho raději fauloval.
36'
To nyní přeci jen změnil střídající Pavlović. Ten svou střelou protáhl Hentzeho, který se ale zaskočit nenechal.
34'
Kvalita hry trochu uvadla. Hraje se bez větších šancí.
32'
Utkání skončilo pro zraněného domácího kapitána Zorana Petroviće. Nahrazuje ho Vojin Pavlović.
31'
Standardní situaci rozehrál sám faulovaný. Domácí se ale ubránili a sami mohou jít dopředu.
30'
Hostující Cieślewicz se dobře uvolnil a jeho postup vpřed musel nedovoleně ukončit Ljuljdjuraj.
27'
Domácí jsou určitě aktivnějším týmem. Na sebe to teď vzal Kalezić, ale jeho rána nenašla prostor mezi tyčemi.
24'
Cieślewicz fauloval bránícího Roganoviće. K balónu se tak opět dostávají domácí fotbalisté.
22'
Hráči Titogradu nyní kombinují s míčem na polovině svého soupeře. Druhý gól by domácí už hodně uklidnil.
19'
Exekutorem rohu byl Miličković. Hosté se ale dokázali ubránit.
18'
Z dobré pozice zakončoval Vasko Kalezić. Domácí útočník však trefil jen protihráče a balón se odráží do zámezí. Následovat bude rohový kop.
16'
Ivan Novović se v krátkém sledu stal objetí dvou ostrých zákroků hráčů soupeře. Nejprve ho sestřelil Heinesen a poté ho poslal k zemi Jacobsen.
11'
Fotbalisté Titogradu za sebou mají povedený začátek duelu, kdy se navíc i dostali do vedení. Teď už hosté přeci jen docela srovnali hru.
9'
Cieślewicze poslal na půlce k zemi Nikolić. Hosté zůstávají na balónu.
8'
Hosté se začínají také osmělovat. Kaimar Saagse dostal v pokutovém území k míči, ale jeho střelu zlikvidoval brankář Ljuljanović.
6'
Další domácí akce skončila u Miličkoviće. Ten se provinil útočným faulem proti kapitánovi B36 Faerövi.
4'
Titograd Podgorica právě vstřelil branku!
Domácí začali zápas skvěle! Kapitán ZORAN PETROVIĆ dopravil míč za záda gólmana Hentzeho a Titograd se tak rychle dostává do vedení.
2'
Domácí začali aktivně. Dopředu se probíjel Petrović, kterého musel faulovat Mellemgaard. Je z toho standardní situace pro Titograd.
1'

OFK Titograd Podgorica: Ljuljanović – Roganović, Radulović, Ojdanić, Novović – Ljuljdjuraj, Nikolić, Miličković – Petrović (C), Jovanović, Kalezić.
Náhradníci: Ivanović – Raičević, Banović, Gasević, Vukićević, Pavlović, Perišić.

B36 Tórshavn: Hentze – Magnusson, Petersen, Faerö (C), Mellemgaard – Nielsen, Jacobsen – Heinesen, Cieślewicz, Olsen – Saag.
Náhradníci: Askham – Brockie, G. Samuelsen, H. Samuelsen, Johansen, R. Samuelsen.

Rozhodčí: Pašajev – Husejnov, Hašimov (AZE).
První zápas: B36 Tórshavn – OFK Titograd Podgorica 0:0
Úvodní zápas gól nepřinesl. Hostující Titograd byl po většinu času aktivnějším mužstvem, na rohy vyhrál 9:0, na střely mezi tyče 5:1, ale prorazit obranu faerského mužstva v čele s brankářem Hentzem nedokázal.

OFK Titograd Podgorica:
Klub z hlavního černohorského města Podgorica vystupoval ještě do konce minulé sezóny pod názvem FK Mladost, ale od tohoto ročníku se vrací k historickému přízvisku OFK Titograd. V historii černohorského klubu jde o velmi úspěšné mužstvo. V době, kdy Černá hora patřila pod Jugoslávii či Srbsko hned dvanáctkrát opanovalo tehdejší černohorskou republikovou ligu. V roce 2008 Titograd naopak nejvyšší soutěž na dva roky opustil, ale v sezóně 2015-16 triumfoval v lize již samostatné Černé hory.

B36 Tórshavn:
B36 patří s 11 tituly k nejúspěšnějším klubům na Faerských ostrovech. Naposledy tento celek vyhrál ligu v roce 2015. V loňské sezóně tým z hlavního města země, Tórshavnu, obsadil třetí místo, čímž si zajistil účast v kvalifikaci o předkolo EL. V ní dokázal přejít přes gibraltarský St Joseph's po dvou remízách 1:1 až na penalty. V letošní sezóně domácí ligy patří B36 po 15. kole v tabulce čtvrté místo.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtečním odvetném zápase 1. předkola Evropské ligy se utká černohorský tým OFK Titograd Podgorica s faerským B36 Tórshavn. První zápas skončil bezgólovou remízou, což napovídá, že boj o postup může být ještě velmi dramatický.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.