Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ventspils : Bordeaux - 26. července 2018   16:45

Ventspils
Ventspils
0:1
(0:1)
Bordeaux
Bordeaux
3' Youssouf
Ventspils
Uvarenko – Manjgaladze, Batista, Jagodinskis (55. Bulvitis), Neziri – Mamah, Alfa, Akinyemi – Pavlov (90. Talbergs), Rugins (C) (46. Mendes), Aiyegun
Melničenko – Tidenbergs, Talbergs, Bite, Litvinskis, Mendes, Bulvitis
Lapočkin – Lunev, Žvakin (všichni RUS)
Olimpiskā centra Ventspils Stadionā
Bordeaux
Costil (C) – Youssouf (65. De Préville), Lewczuk, Koundé, Pablo, Poundjé – Tchouaméni (89. Otávio), Lerager, Plašil – Sankharé, Kamano (78. Laborde)
Poussin – Gajić, Otávio, Baysse, De Préville, Vada, Laborde

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 0:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:17.
Tři nastavené minuty uplynuly a první střetnutí z dvojzápasu druhého předkola Evropské ligy je u konce. Bordeaux si z lotyšského Ventspils odváží vítězství 1:0.

Ve druhé půli se aktivita domácích ještě zvýšila, ale k vyrovnávací brance to nevedlo. Benoit Costil v brance Bordeaux neměl příliš práce a s přehledem si připsal první nulu v letošní sezoně. V závěru se domácí tlačili do zakončení, ale ani jednou se jim nepodařilo překonat pevnou obranu francouzského celku.
90+4'
90+3'
Střídající Talbergs vybojoval ve třetí nastavené minutě rohový kop pro Ventspils, ale ani prudký pas do vápna se nepodařilo domácím uklidit do sítě.
90+2'
Hosté měli ještě k dispozici rozehrávku volného přímého kopu, ale střela z klidové pozice se neprodrala přes obrannou zeď domácího celku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v druhém poločase tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Pavlov, přichází Talbergs.
89'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tchouaméni, přichází Otávio.
88'
Lerager musel snést tvrdý souboj ve středu pole. Žlutou kartou je potrestán domácí Abdullami Alfa.
87'
Manjgaladze ještě centroval před Costila. Těsně před brankáře Bordeaux se zjevil osamocen Mendes, ale k teči se již střídající fotbalista nedostal.
86'
Poundjé vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Po dlouhém hodu se z druhého doteku pokusil zaskočit Uvarenka Laborde. Jeho pokus však mířil vedle pravé tyče.
85'
Nakonec Bordeaux mohlo vstřelit ještě pojišťovací gól. Po nepříjemném centru se vydal Uvarenko z branky, míč před Sankharém sice vyboxoval, ale jen k nohám Labordeho. Ten však následně pálil jen do obránce před sebou.
84'
Francouzskému týmu stačí držet balon, o což se teď pokusil Costil společně se stoperskou dvojicí.
83'
Bordeaux mělo k dispozici rohový kop. Poundjé centroval na hranici šestnáctky, ale tam byl o něco dříve než Sankharé domácí Alfa.
81'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením do konce utkání. Bordeaux stále drží nadějné vedení 1:0 na půdě soupeře z Lotyšska.
80'
Ani teď se pokutový kop nepíská. Tosin Aiyegun se už už dostával za posledního obránce v pokutovém území, ale jeho pád hlavního rozhodčího nepřesvědčil.
79'
Lotyšský celek se příliš dlouho na útočné polovině nezdržel. Po chybě Leragera s Plašilem se však velmi rychle vrátilo Ventspils k balonu.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Kamano, přichází Laborde.
77'
Plašil byl s míčem vytlačen až do zámezí. Z toho vznikla nebezpečná situace před vápnem, kterou musel hasit až za cenu žluté karty Koundé.
76'
Hosté napadali rozehrávku Ventspils a byli odměněni. Po zisku míče se mohl prosadit na hranici vápna Sankharé, ale po lehkém doteku se zřítil na trávník.
74'
Bordeaux docházejí síly. Tentokrát se nepřesnou přihrávkou prezentoval De Préville. Jeho chybu však nedokázal využít Mamah, který posílal sice míč mezi obránce, ale jen ke Costilovi.
73'
Také na straně Bordeaux je pískán ofsajd. Ocitl se v něm hlavičkující Francois Kamano. Domácím se daří hostujícího útočníka držet zkrátka.
71'
Mizernou přihrávku Leragera zachytil ve středu pole Alfa. Ani záložník Ventspils ale neuspěl při kombinaci s Mamahem.
70'
Na druhé straně zatáhl za ruční brzdu Neziri, který stáhl za dres na zem rozběhnutého Sankharého a také on je potrestán.
69'
Kamano zbytečně dohrál po souboji Alfu a je za to potrestán žlutou kartou. Vůbec první karta v zápase.
68'
Aktivita domácích se zvyšuje. Tentokrát byl ale nabíhající Neziri nachytán v ofsajdovém postavení.
67'
Před Costilem bylo pořádně horko. Na přední tyči však zastavil nepřesný pokus Pablo. Navíc posledním, kdo se dotkl míče byl Alfa a tak bude rozehrával Costil.
66'
Domácím se podařilo v posledních sekundách zatlačit soupeře před vápnem. Aiyegun byl navíc v nebezpečné pozici faulován a to je šance pro Ventspils k ohrožení branky Bordeaux.
65'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf, přichází De Préville.
64'
Už už se zdálo, že by mohl jít do brejku Akinyemi, ale po přechodu do vápna se provinil faulem a je pískán útočný faul.
63'
Youssouf se vydal s míčem od pravé postranní lajny až do středu. Následně se ještě pokoušel najít Leragera, ale ten byl obsazen hned dvojicí soupeřů.
62'
Maxime Poundjé vhazoval u rohového praporku. Dlouhým hodem však našel jen domácího brankáře Uvarenka.
61'
Plašil získal míč na vlastní polovině, poté ho odevzdal Leragerovi, ale tentokrát dánský záložník neoslovil Kamana nejpřesněji.
60'
I po hodině hry má Bordeaux našlápnuto k důležitému vítězství na půdě soupeře. Ve druhém poločase sice zvýšilo Vestspils svou aktivitu, ale na důraznou obranu soupeře to nestačí.
59'
Akinyemi si narazil s Alfou, následně hledal pasem po trávníku mezi obránci Mendese, ale ještě před ním se sklouzl pro balon Costil.
57'
Mamah se pokoušel o individuální akci na pravém kraji. Proti sobě měl ale hned dva hráče soupeře a nedostal se ani k centru.
56'
Bordeaux už kontroluje hru podobně jako v prvním poločase. Leragerova prostrkávačka do vápna našla Kamana, ale ten už nedokázal přes Batistu prudce zakončit.
55'
Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Jagodinskis, přichází Bulvitis.
54'
Lerager převzal přihrávku od Plašila, následně posunul míč na levou stranu, odkud centroval do vápna Poundjé. Jeho pokus se ale už ke Kamanovi nedostal.
53'
Druhá půle zastihla domácí v lepším pohybu než ta první. Akinyemi si narazil s Nezirim, ale následně už se balon odrazil jen ke Costilovi.
52'
Rychlý kontr Ventspils však nedopadl podle představ. Alfa zbytečně nahrával pod sebe, kde byl obsazený Mamah.
51'
Také Lukas Lerager se ocitl na zemi. Dánský záložník francouzského celku se ale musel zvednout velmi rychle, protože domácí mířili do rychlého protiútoku.
50'
Aiyegun se prohnal kolem Youssoufa, následně po překročení velkého území padl velmi rychle na zem po minimálním kontaktu. Hlavní rozhodčí byl blízko a penaltu neodpískal.
49'
Ve středovém kruhu zůstal po tvrdém dohrání ležet Tchouaméni. Osmnáctiletý talent Bordeaux musí být ošetřen.
47'
Domácí vstoupili do druhé půle lépe než Bordeaux. Po levém kraji se hnal do útoku Pavlov, ale byl zastaven skvěle postaveným Youssoufem.
46'
Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Rugins, přichází Mendes.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:46.
Jedna nastavená minuta je minulostí, stejně tak i celý první poločas.

Bordeaux jako favorit dvojutkání vstoupilo do zápasu skvěle. Po faulu na Lukase Leragera se hned ve třetí minutě rozehrával volný přímý kop. K exekuci se postavil teprve devatenáctiletý krajní obránce francouzského celku Zaydou Youssouf a parádní střelou do pravého horního rohu poslal Bordeaux do vedení. Postupem času se také domácí dostávali více a více k balonu, ale Benoit Costil příliš práce ve své brance neměl.
45+1'
45+1'
V závěru prvního dějství se provinil hrubým zákrokem u středového kruhu Manjgaladze. K rozehrávku už ale nedošlo, hlavní rozhodčí ukončil první půli.
45'
Do hlavičkového souboje o postranní lajny se pustil Tchouaméni s Mamahem. Balon se nakonec odrazil do zámezí od hráče francouzského celku.
44'
Minutu před odchodem do šaten se dostal k balonu Jaroslav Plašil. Po jeho přihrávce se ale musel vracet do obrany Lerager. Zkušený střed zálohy Bordeaux zvládl situaci ustát.
43'
Parádní souhru nigerijských fotbalistů v dresu domácího týmu překazil až obranný skluz Lewczuka, který jak se zdá, je po úderu do obličeje v pořádku.
42'
Costil si šel odvážně až téměř na hranici šestnáctky pro vysoký balon. Byl ale sestřelen dvojicí a jen těžce se zvedá ze země.
41'
Bordeaux se nikam nežene. Lerager chtěl nahrávat na Kamana, ale míč se odrazil jen k domácím fotbalistům. Následně si Plašil pomohl taktickým faulem ve středu trávníku.
40'
První poločas míří do svého závěru. Domácí se sice drží více u balonu v posledních minutách, ale k výraznějšímu ohrožení hostující branky to nevede.
39'
Lewczuk teď schytal nepříjemný úder do obličeje, ale rozhodčí zákrok na polského obránce nepostřehl a pokračuje se tak dál bez přerušení.
38'
Srážka na ose trávníku byla vyhodnocena hlavním rozhodčím jako faul hráče francouzského celku. K rychlé rozehrávce ale nedošlo a Ventspils pokračují kombinací.
37'
Po faulu na Youssoufa mohl vykopávat až téměř z vlastního vápna Benoit Costil. Balon zachytil na půlce Akinyemi, rychle se dostal do střelecké pozice, ale Costila nepřekonal.
35'
Mamah se rozběhl na pravém kraji, dostal přihrávku do nohy, ale poté mu balon odskočil až za postranní lajnu.
34'
Se blížícím se závěrem první půle se tlak Lotyšů zvyšuje. Vše z pohledu Bordeaux uklidil odkopem daleko od Costilovy branky Pablo.
33'
Útočné snažení domácích pokračovalo od rohového praporku. Po rozehrávce nakrátko se dostal k pohledné střele zpoza vápna Adeleke Akinyemi, ale branku těsně minul.
32'
Domácí se po delším čase usadili na útočné polovině i díky faulu Lekase Leragera.
31'
I po více než půlhodině hry vede francouzský celek na půdě Ventspils o jednu branku. O tu se postaral již v úvodu zápasu Zaydou Youssouf.
30'
Další nadějný přechod do útoku domácím nevyšel. Aiyeguna zradilo v klíčový okamžik zpracování před vápnem.
29'
Bordeaux stabilizovalo hru na středové čáře. Poundjé je hodně aktivní na levém kraji, ale tentokrát musel zvolit jen přihrávku zpět.
28'
Ventspils mělo velké potíže v obraně. Na levém kraji se zjevil Poundjé, který přihrávkou pod sebe hledal Kamana. Ten ale v ideální pozici před brankou míč vůbec netrefil.
27'
Už už se zdálo, že by domácí mohli jít do brejku, ale po několika nepřesnostech z toho nebyla ani střela na stranu Benoita Costila.
26'
Bordeaux pokračovalo rozehrávkou rohového kopu. Na přední tyči však zastoupil brankáře obranným zákrokem Hélio Batista.
25'
Bordeaux nechalo hrát domácí tým s míčem, ale dlouho to fotbalistům Ventspils nevydrželo. Youssouf se velmi rychle otočil s balonem, ale Kamana v pokutovém území centrem neoslovil.
23'
Domácí se začínají dostávat do tempa. Pohlednou spolupráci na pravé straně ale nepodpořil mizernou přihrávkou za postranní lajnu Pavlov.
22'
Mamahův centr přeletěl znovu celé vápno a Bordeaux tak mohlo rozehrávku od branky Benoita Costila.
21'
Mamah měl na zádech přilepeného Leragera. Nakonec se balon dostal až k Pavlovovi, který si ho ale příliš dlouho neužil. Pablo ho totiž poslal zákrokem zezadu rychle na trávník.
20'
Po dvaceti minutách hry rozehrávali domácí fotbalisté rohový kop. Na prudký centr si nejvýše naskočil Benoit Costil, který zatím příliš práce nemá.
19'
Rozběhnutý Neziri si to po pravé straně namířil až do vápna, ale jeho pokus o vybojování penalty skončil jen rohem.
18'
Domácím se stále nedaří udržet balon na delší časový úsek. Chybnou rozehrávkou se navíc prezentoval Jagodinskis a následně musel hasit nepříjemnou situaci faulem Alfa.
17'
Útok Bordeaux pokračoval u rohového praporku, kam dovezl balon Sankrahé. Tomu ale ukopl míč od kopačky Neziri a domácí nakonec budou rozehrávat od vlastní branky.
16'
Pablova přihrávka mířila na rozběhnutého Leragera. Dánský záložník z druhého doteku centroval do šestnáctky, kde ale Kamana dokázal předskočit Batista.
15'
Tlak Bordeaux se zvyšuje. Domácí zatím nemají co nabídnout. Poundjé sice obešel Mamaha, ale následně se mu do cesty připletl Alfa.
14'
Jaroslav Plašil se po delší době dostal také do kombinace. Následně musel zatáhnout bývalého českého reprezentanta za dres Akinyemi.
13'
Domácí se hnali do rychlého protiútoku, ale Mamah výrazně zpomalil po překročení středové lajny a toho využila obrana Bordeaux.
12'
Poundjé našel prudkým pasem ve středu trávníku Leragera. Dán byl opět pohotový, dokázal si obhodit Alfu, ale poté už marně nacházel stojícího Kamana.
11'
Domácí pokračovali v mírném tlaku rohovým kopem. Ten už byl z pohledu Ventspils o něco horší. Balon zamířil bez doteku za brankovou lajnu.
10'
Ventspils mělo k dispozici rozehrávku volného přímého kopu z nadějné pozice. K exekuci se postavil právě kapitán Ritvars Rugins, ale míč jen prolétl vápnem.
9'
Po dalším rozehrání Youssoufa se balon dostal jen do rukavic Uvarenka v domácí brance. Na druhé straně si vymodlil faul také unikající Rugins.
7'
Domácí zatím nemají balon vůbec pod kontrolou. Lerager si došel pro faul ve středu pole. Neziri si musel od rozhodčího vyslechnout napomenutí.
6'
Bordeaux zkušeně drží balon v kombinaci. Dlouhým pasem se chtěl předvést Koundé, ale jeho pobídka na Kamana nebyla z nejpřesnějších.
5'
Faulem na pravé straně se provinil Poundjé a domácí se také mohli dostat až na útočnou polovinu. Vše ale zazdil mizernou rozehrávkou Mamah.
3'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Tak to je parádní start do zápasu z pohledu Bordeaux. Dánský záložník ve službách Bordeaux faulován na třiceti metrech od branky domácího celku. K rozehrávce se postavil ZAYDOU YOUSSOUF, který parádně zakroutil míč přes zeď do pravého horního rohu.
2'
Také Bordeaux se poprvé pokusilo o útočnou akci. Ani Plašilova kombinace s Leragerem nebyla příliš úspěšná.
1'
Do zápasu vstupují aktivněji domácí. Alfa si přišel pro balon do středu trávníku, ale následnou přihrávku na Ruginse nedal přesnou.
1'

FK Ventspils: Uvarenko – Manjgaladze, Batista, Jagodinskis, Neziri – Mamah, Alfa, Akinyemi – Pavlov, Rugins (C), Aiyegun
Náhradníci: Melničenko – Tidenbergs, Talbergs, Bite, Litvinskis, Mendes, Bulvitis

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Youssouf, Lewczuk, Koundé, Pablo, Poundjé – Tchouaméni, Lerager, Plašil – Sankharé, Kamano
Náhradníci: Poussin – Gajić, Otávio, Baysse, De Préville, Vada, Laborde

Rozhodčí: Lapočkin – Lunev, Žvakin (všichni RUS).
FK Ventspils

Lotyšská liga se hraje systémem jaro – podzim a to by mohla být velká výhoda Ventspils. Účast v předkole Evropské ligy si tak produktivní celek zařídil již na konci roku 2017. Na konečné čtvrté místo posunulo Ventspils až skóre, když s RFS mělo stejný počet bodů.

V aktuální rozehrané nejvyšší lotyšské soutěži má Ventspils našlápnuto ještě o něco lépe. Po patnácti odehraných kolech se drží na vynikající druhé pozici hned za rivalem RFS. Závěr června se sice Ventspils příliš nevyvedl, ale zdá se, že našlapaný program i s Evropskou ligou vyhovuje, poslední tři kola totiž jasně vyhrálo.

Mnoho branek padlo také v prvním předkole s albánským Luftetari Gjirokastra. Lotyši o svém postupu prakticky rozhodli v prvním poločase prvního zápasu, kdy se hned čtyřikrát prosadil Nigerijec Adeleke Akinyemi, pátou branku přidal Aiyegun. Odveta přinesla ještě o jednu branku více, ale i remíza 3:3 lotyšskému týmu s přehledem stačila.
Girondins Bordeaux FC

Francouzský celek bude ve druhém předkole proti Ventspils jasným favoritem na postup. Tým ze země čerstvých mistrů světa si povedeným závěrem loňské sezony v Ligue 1 vybojoval účast alespoň v Evropské lize.

Nejvyšší francouzskou soutěž čeká první kolo až za čtrnáct dnů, ale Bordeaux v přípravě nezahálelo a už odehrálo i čtyři přátelské zápasy. Cenná je pro Bordeaux výhra 2:1 nad sokem ze Saint-Étienne, když se o branky postarali Kamano a Tchouameni. Generálka však celku Jaroslava Plašila příliš nevyšla. Proti Unionu Berlín z druhé Bundesligy zachraňoval jen remízu 1:1 po hodině hry Koundé.

Didier Deschamp do mistrovského týmu nikoho z Bordeaux nenominoval, přesto má celek ze západu Francie na soupisce několik zajímavých jmen. Jasnou brankářskou jedničkou Je Benoit Costil, v útoku sice Bordeaux na poslední chvíli přišlo o Malcoma, který nakonec zakotvil v Barceloně, ale Kamano s De Prévillem ho budou chtít nahradit v produktivitě. V záloze odehrál nejvíce minut z celého týmu v minulé sezoně Lukas Lerager z Dánska.
Krásné čtvrteční odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nová sezona odstartovala a s ní také předkola evropských pohárů. Do základní skupiny Evropské ligy je to ještě pořádný kus cesty, o postup z druhého předkola se ve dvojzápase utkají Ventspils s Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.