Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Aberdeen : Čichura - 1. srpna 2019   20:45

Aberdeen
Aberdeen
9' Cosgrove  • 20' Cosgrove  • 57' Leigh  • 65' Wright  • 80' Cosgrove
5:0
(2:0)
Čichura
Čichura
Aberdeen
Lewis (C) – Logan, Considine, McKenna, Leigh (67. Campbell) – Gallagher, Ojo, Ferguson – Hedges, Cosgrove (82. Anderson), McGinn (62. Wright)
Černý – Anderson, Bryson, Campbell, May, Wilson, Wright
Rade Obrenovič – Grega Kordež, Tomislav Pospeh (vš. SVN)
Pittodrie Stadium, Aberdeen
Čichura
Hamzič – Koripadze, Majsašvili, Mamašakliši, Čikvaidze – Čitešvili (52. Markozašvili), Kašia (C), Sardališvili – Lekvtadze, Ergemlidže (72. Čichladze), Dekanoidze (52. Panculaja)
Mtskertašvili – Ardazišvili, Čichladze, Kamladze, Markozašvili, Megrelišvili, Panculaja

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:7.
Je konec. Aberdeen naprosto deklasoval Čichuru poměrem 5:0 a slaví tak hladký postup do 3. předkola Evropské ligy. Do utkání vstoupili domácí skvěle a už v 9. minutě se mohli příznivci Aberdeenu radovat, jelikož se prosadil Cosgrove. Domácí byli nabuzeni a ve 20. minutě to byl opět Cosgrove, který se dokázal trefit za záda Hamziče. V 58. minutě to bylo už 3:0 pro Aberdeen, když se trefil Leigh. O sedm minut později zvýšil náskok Wright a v 80. minutě zkompletoval hattrick Cosgrove.
90+2'
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
89'
Tak ne, jelikož míč po centru skončil nakonec pouze v zámezí, když nepřesně vystřelil Koripadze.
88'
Čichura chce vstřelit alespoň jednu branku a možná se jí to podaří z následujícího rohového kopu.
86'
Hosté tentokrát získali autové vhazování na polovině soupeře, ale nejraději by už toto utkání ukončili.
84'
Markozašvili se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl nakonec zblokován.
82'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Cosgrove, přichází Anderson.
80'
Aberdeen právě vstřelil branku!
Tak tohle už je potupa gruzínského celku, jelikož Aberdeen dává už pátou branku! SAM COSGROVE je dnes hodně při chuti a po přihrávce Ojoa se prosazuje potřetí a zkompletovává hattrick!
80'
Je před námi posledních deset minut tohoto dvojzápasu a už nyní je jasné, že do 3. předkola Evropské ligy jde Aberdeen.
79'
Utkání už se spíše dohrává a nevidíme nějaké snažení se ani na jedné straně.
77'
Gallagher se dopustil faulu, když poslal k zemi Čikvaidzeho.
75'
Ovšem s následným centrem si hostující obrana poradila bez větších problémů.
73'
Aberdeen nyní získal rohový kop a může tak přidat ještě další branku.
72'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Ergemlidže, přichází Čichladze.
69'
Po nákopu hostů skončil míč jen v zámezí za bránou skotského mužstva.
67'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Leigh, přichází Campbell.
67'
Ovšem chvíli poté se útočným faulem provinil také domácí hráč.
66'
Hostující hráč se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a u balónu tak bude Aberdeen.
65'
Nakonec z toho bude ještě debakl Čichury, která prohrává už o čtyři branky! Tentokrát se po přihrávce Gallaghera prosazuje SCOTT WRIGHT.
62'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází McGinn, přichází Wright.
59'
Čichura se sice nevzdává, ovšem tentokrát nic velkého nevymyslela.
57'
Pravděpodobně máme o postupujícím rozhodnuto, jelikož domácí celek vede už 3:0! Opět v tom má prsty Ferguson po jehož přihrávce úspěšně zakončil GREG LEIGH.
54'
Aberdeen se pokusil něco vymyslet středem hrací plochy a nakonec získal alespoň autové vhazování.
52'
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Čitešvili, přichází Markozašvili.
Střídání v týmu FC Čichura Sačchere: ze hřiště odchází Dekanoidze, přichází Panculaja.
50'
Po rohu se dostal ke střele zatím jediný střelec tohoto utkání Cosgrove, ale jeho rána letěla jen vedle brány soupeře.
49'
Hamzič si poradil s pokusem domácího hráče a následuje tak rohový kop.
48'
Mamašakliši uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
48'
Hostující hráč se dopustil faulu na své polovině a následuje tak volný kop pro Aberdeen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je u konce a Aberdeen vede zaslouženě 2:0. Do utkání vstoupili domácí skvěle a už v 9. minutě se mohli příznivci Aberdeenu radovat, jelikož se prosadil Cosgrove. Domácí byli nabuzeni a ve 20. minutě to byl opět Cosgrove, který se dokázal trefit za záda Hamziče. Po této branc se hra trochu srovnala, ale vše nyní drží v rukou domácí celek.
45'
45'
Koripadze se pouze nachytal v ofsajdovém postavení a další útok Čichury je u svého konce.
44'
Hosté se pokusili něco vymyslet, ale ani tentokrát se nepřiblížili bráně Aberdeenu.
42'
Posléze se ovšem nedovoleným zákrokem prezentoval domácí hráč Ojo.
41'
Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož u míče sice jsou hosté, ale ti kombinují ve středu hrací plochy.
39'
Čichura Sačchere se dostala do rychlého protiútoku, ovšem ten nakonec nic vážnějšího nepřinesl.
37'
Aberdeen to tentokrát zkusil po levé straně, odkud přišel centr, ale ten skončil jen v moci soupeře.
35'
Posléze Čichura získala autové vhazování na polovině soupeře a může tak něco vymyslet směrem dopředu.
34'
Následného přímého kopu se ujal Kašia, ale jeho centr nepřinesl nic vážnějšího.
33'
Considine poslal k zemi Ergemlidzeho, což hlavnímu rozhodčímu neuniklo a ozvala se jeho píšťalka.
32'
Opět jsou u míče domácí hráči, kteří jej drží na své polovině.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Aberdeen vede po perfektním začátku 2:0. Hosté tak nyní musí vstřelit dva góly, což bude hodně obtížné.
28'
Čichura se sice dostala do rychlého protiútoku, ovšem nic velkého z něj nakonec nevytěžila.
26'
Majsašvili uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a u míče tak bude opět Aberdeen, který získal přímý kop.
25'
Čichura Sačchere nyní získala autové vhazování na své polovině hrací plochy, ale nakonec z následujícího útoku nebylo nic vážnějšího.
24'
Cosgrove je hodně při chuti, ale jeho nynější rána zamířila pouze vedle hostující svatyně.
20'
Na Pittodrie Stadium se domácí fanoušci mohou opět radovat, jelikož Aberdeen jde do dvoubrankového vedení! O další branku se po přihrávce Fergusona postaral opět SAM COSGROVE.
14'
Nakonec přišla také střela z kopačky hostujícího hráče, která zamířila na bránu, ale gólman Lewis byl připraven.
12'
Hosté se dostali k balónu a zkouší projít středem hrací plochy.
9'
Domácí otevírají brankový účet tohoto zápasu a jdou do vedení! Po přihrávce Hedgese se dostal do zakončení SAM COSGROVE a překonal brankáře Hamziče.
8'
Aberdeen nyní získal rohový kop z pravé strany a může tak něco vymyslet.
1'

Aberdeen FC: Lewis (C) – Logan, Considine, McKenna, Leigh – Gallagher, Ojo, Ferguson – Hedges, Cosgrove, McGinn
Náhradníci: Černý – Anderson, Bryson, Campbell, May, Wilson, Wright

FC Čichura Sačchere: Hamzič – Koripadze, Majsašvili, Mamašakliši, Čikvaidze – Čitešvili, Kašia (C), Sardališvili – Lekvtadze, Ergemlidže, Dekanoidze
Náhradníci: Mtskertašvili – Ardazišvili, Čichladze, Kamladze, Markozašvili, Megrelišvili, Pantsulaja

Rozhodčí: Rade Obrenovič – Grega Kordež, Tomislav Pospeh (vš. SVN).
První zápas, který se hrál v Dinamo Aréně ve městě Tbilisi sledovalo 3 218 diváků. V prvním poločase jsme se dočkali pouze jediné střely na branku, ze které byl nakonec gól, který vstřelil ve 41. minutě domácí hráč Koripadze z penalty. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Čichuru. Ani druhá polovina utkání nebyla příliš bohatá na střely, ale nakonec se hostům podařilo srovnat skóre, když se tentokrát z pokutového kopu trefil Cosgrove. Posléze už branka nepadla a zápas skončil remízou 1:1.
V odvetě 2. předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Aberdeen FC a FC Čichura Sačchere. Tentokrát se bude hrát na Pittodrie Stadium, Aberdeen. Tento stadion nabídne kapacitu pro 22 199 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Rade Obrenovič a jeho asistenti Grega Kordež a Tomislav Pospeh (vš. SVN). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.