Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apollon Limassol : Eindhoven - 29. srpna 2019   19:00

Apollon Limassol
0:4
(0:0)
Eindhoven
Eindhoven
73' Ihattaren   • 76' Mitroglou   • 78' Malen   • 90+4' Malen
Mall – Pedro, Yuste, Szalai, Aguirre – Marković, Kyriakou (62. Sardinero) – Gakpé, Papoulis (C), Gianniotas (77. M'Pinda) – Zelaya
Demetriou – Nsue, Selimović, Bessat, Pittas, Adrián Sardinero, M'Pinda
Collum – Connor, McGeachie
GSP Stadium, Nicosia
Eindhoven
Zoet – Dumfries, Baumgartl (81. Schwaab), Viergever, Boscagli – Hendrix (75. Mitroglou), Gutiérrez, Rosario (C) – Ihattaren, Malen, Gakpo (77. Ćatić)
Ruiter – Lato, Schwaab, Teze, Ćatić, Madueke, Mitroglou

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:16.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém Apollon předvedl velice dobrý výkon, ale kvalitou na PSV prostě dnes neměl. Nizozemský celek nakonec vyhrál 4:0 a vzhledem k tomu, že první zápas skončil jeho výhrou 3:0, tak je PSV jasný, postupujícím a zahraje si tedy Evropskou ligu.
90+5'
90+4'
PSV právě vstřelilo branku!
Tak zmýlená neplatí, protože hostující celek dává z poslední akce v tomto utkání čtvrtou branku. Tentokrát se prosadil DONYELL MALEN, který tak dává druhou branku v tomto duelu.
90+3'
Utkání se už pouze dohrává, nic víc se již nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Po další bleskové akci to mohlo být 4:0 pro hosty, ale nakonec akce skončila nepřesnou střelou.
86'
Jenže PSV opravdu skvěle brání a soupeře do ničeho nepouští.
84'
Domácí ale podávají stále velice sympatický výkon, tlačí se dopředu a chtějí vstřelit alespoň jednu branku.
82'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Baumgartl, přichází Schwaab.
80'
Je před námi posledních zhruba deset minutek.
78'
A je to 3:0! Další skvělá rychlá akce, několik přihrávek a DONYELL MALEN už jen uklidil míč do prázdné branky!
78'
Hosté po dvou vstřelených brankách na trávníku jasně dominují.
76'
A je to 2:0 pro hosty. Na konci bleskové akci byl KONSTANTINOS MITROGLOU, který je na hřišti pouze pár desítek vteřin, a ten nezaváhal a zkušeně překonal brankáře.
75'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Hendrix, přichází Mitroglou.
73'
A je hotovo, protože PSV jde do vedení 1:0! Po rychlém výpadu ještě Mall dobře zasáhl, ale míč se dostal zpět do vápna a MOHAMMED IHATTAREN ho uklidil do poloprázdné branky! PSV si zahraje Evropskou ligu!
73'
Domácí se stále tlačí dopředu, snaží se něco vymyslet, ale stále se nemohou dostat do koncovky.
72'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Papoulis, přichází Pittas.
70'
Hlavní rozhodčí poslal hráče k postranní lajně, aby se občerstvili.
68'
Obrovská šance PSV! Sám před brankářem se po nenápadné akci zjevil Ihattaren, ale jeho ránu výborně zneškodnil Mall!
66'
Snažení domácích znovu skončilo útočným faulem a hrát budou hosté, kteří samozřejmě nikam nepospíchají.
64'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, hosté se pouze brání, ale úspěšně a proto stále čekáme na první branku.
62'
Kyperský celek zahrával další rohový kop, ale znovu z toho byl jen nepřesný centr a rozehrávat bude Zoet.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Je to stále 0:0, ale vzhledem k tomu, že PSV vyhrálo první zápas 3:0, tak je nejspíše o postupujícím rozhodnuto.
59'
Na trávníku se také pořádně přiostřilo. Ve druhém poločase je k vidění řada tvrdých zákroků.
57'
Žlutou kartu dostává Hendrix (PSV Eindhoven).
55'
Domácí se i nadále tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale obrana PSV dnes funguje opravdu skvěle a Zoet je téměř bez práce.
53'
Ze svého šestého rohu domácí nic nevytěžili.
52'
Po centru se ve vápně dostal k míči domácí Gakpé, ovšem jeho zakončení zlikvidoval skvělý Zoet!
51'
Yuste fauloval a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval druhou žlutou kartu.
50'
Po dalším snažení přišel další roh pro Apollon. Jenže ani z tohoto centru nic nebylo. Domácí se dnes vůbec nemohou dostat do koncovky.
48'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a pokračujeme tedy za stavu 0:0.
47'
Domácí hned vybojovali rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02 hodin.
První poločas je za námi. Utkání mezi Apollonem a PSV zatím příliš nenabídlo, neviděli jsme žádnou pořádnou šanci a tedy ani žádnou branku, takže je to stále 0:0. Vzhledem k tomu, že PSV vyhrálo první zápas 3:0, tak je blízko postupu do hlavní fáze Evropské ligy.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Domácí zahrávali roh, ale byla z toho pouze hodně nepřesná střela Gianniotase.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
A domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zelaya obešel protihráče, dostal se do vápna a upadl, ale ani tentokrát z toho penalta není.
42'
Z následného rohu nic nebylo. U míče jsou domácí, kteří pospíchají dopředu.
41'
Hosté šli dva na dva! Na sebe to nakonec vzal Gakpo, ale s jeho pokusem si Mall poradil! Roh pro PSV!
40'
Po rohu se k hlavičce ze slibné pozice dostal Zelaya, ale nakonec míč netrefil ideálně a poslal ho vedle levé tyče!
39'
Rohový kop pro Apollon.
38'
Hosté zatím hrají tento zápas velice zkušeně. PSV má nahráno z prvního utkání a proto se nikam netlačí, drží míč a soustředí se hlavně na obranu.
36'
Domácí Yuste byl pozdě v souboji, sestřelil skluzem unikajícího protihráče a vyfasoval žlutou kartu.
34'
A další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
33'
Nakonec z toho byla zajímavá standardní situace, ale ve vápně PSV znovu dominovali hráči nizozemského celku.
32'
Hráči Apollonu se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
30'
Domácí to i tentokrát zkusili centrem z levé strany, ale ve vápně PSV dominoval skvěle hrající Viergever.
29'
Nyní ve vápně upadl hostující Gakpo, ale ani tentokrát se pokutový kop nepíská a dopředu už pospíchají domácí.
27'
Ihattaren je v pořádku a v utkání bude pokračovat. Rozhodčí během ošetření poslal hráče k postranní lajně, aby doplnili tekutiny.
25'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat. To se samozřejmě nelíbí hlavně domácím fanouškům.
23'
Domácím nelze upřít snahu, ale to je zatím tak všechno. Kvalita ve finální fázi jim chybí a PSV se v pohodě brání a kráčí za postupem.
21'
Papoulis se prodral do vápna PSV a po souboji upadl! Rozhodčí byl ale blízko a pokutový kop neodpískal.
19'
Domácí získali míč a hned ho poslali do vápna soupeře, ale tam si Zoet pomohl s obráncem a vše vyřešil na jedničku.
18'
Na druhé straně směřoval míč do malého vápna, ale ani jeden z hráčů PSV se k němu nedostal. Nyní měl domácí celek pořádnou dávku štěstí.
17'
Na sebe to vzal Marković, ale jeho přízemní střela z dálky byla hodně nepovedená a Zoet tedy zasahovat nemusel.
15'
Nyní Apollon rozehrával rohový kop, ale ani z toho nic nebylo.
14'
Domácí jsou v posledních několika málo minutách aktivnější, ale do zakončení se zatím nemohou prokombinovat. PSV skvěle brání svůj náskok z prvního duelu.
12'
Do vápna PSV směřoval další centrovaný míč, ale ani z této přihrávky nic nebylo.
11'
Od úvodních minut je to hodně nervózní. Rozhodčí musel řešit další potyčku a je jasné, že dnes to lehké mít nebude.
9'
Gakpé skvěle tlačil míč do vápna, ale hostující zadáci to přečetli a přihrávku zastavili.
8'
Žlutou kartu dostává Kyriakou (Apollon Limassol FC).
7'
Dobrá pasáž domácího celku, který se usadil na polovině soupeře, dostal se k centru, ale do zakončení se Zelaya neprodral.
6'
Po zajímavém centru skončil míč vedle pravé tyče domácí branky a rozehrávat tak bude Mall.
5'
Hosté v úvodu utkání velice dobře kombinují a domácí jejich tempo vůbec nestíhají, což dokazuje i počet faulů, který má Apollon už čtyři za pět minut.
3'
Ale lépe začalo PSV. Hostující hráč se dostal na hranici velkého vápna, ale jeho ránu dokázal jeden z obránců zastavit.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči domácího celku, kteří musí dnes pořádně zabrat, jelikož v Nizozemsku prohráli 0:3.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Apollon Limassol FC: Mall – Pedro, Yuste, Szalai, Aguirre – Marković, Kyriakou – Gakpé, Papoulis (C), Gianniotas – Zelaya
Náhradníci: Demetriou – Nsue, Selimović, Bessat, Pittas, Adrián Sardinero, M'Pinda

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Baumgartl, Viergever, Boscagli – Hendrix, Gutiérrez, Rosario (C) – Ihattaren, Malen, Gakpo
Náhradníci: Ruiter – Lato, Schwaab, Teze, Ćatić, Madueke, Mitroglou

Rozhodčí: Collum – Connor, McGeachie.
Odvetné utkání začíná v 19:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože se zaručeně máme ještě na co těšit.
ÚVODNÍ ZÁPAS

První utkání se pochopitelně hrálo v Nizozemsku. Domácí PSV bylo jasným favoritem a nakonec tuto roli do puntíku potvrdilo. PSV na svém stadionu dominovalo a vyhrálo 3:0, takže udělalo obrovský krok k postupu do hlavní fáze EL.
PSV EINDHOVEN

Cílem eindhovenského celku byla určitě Liga mistrů, ale hned ve druhém předkole přišla konfrontace se švýcarskou Basilejí, kterou rozhodl větší počet venkovních branek (3:2 a 1:2). Třetí předkolo Evropské ligy proti PSV poslalo norský Haugesund a celé dvojutkání rozhodla jediná branka z penalty (0:0 a 1:0).
APOLLON LIMASSOL FC

Kyperský celek jde od druhého předkola. Ve druhém předkole si Apollon poradil s Kauno Žalgiris (2:0 a 4:0). Nad síly Limassolu byl i Shamrock Rovers (1:2 a 3:1) a naposledy také Austria Vídeň (3:1 a 2:1). Útočník Emilio Zelaya dal v předkolech již pět gólů a domácí na něho budou spoléhat také v tomto zápase.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvetné zápasy rozhodujícího předkola a my budeme sledovat duel mezi Apollonem Limassol a PSV Eindhoven. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.