Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : FC Santa Coloma - 1. srpna 2019   16:00

Astana
Astana
24' Sigurjonsson  • 73' Tomasov  • 79' Tomasov  • 90+4' Tomasov
4:1
(1:1)
FC Santa Coloma
7' Pi
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Rotariu, Majevskij, Logviněnko, Sigurjonsson (63. Murtazajev) – Mubele (60. Tomasov), Janga (89. Pertsuch)
Mokin – Bejsebekov, Murtazajev, Mužikov, Pertsuch, Šimunović, Tomasov
Kruašvili (Gruzie)
Astana Arena, Astana
Casals – San Nicolas, Ramos (74. Medina), Miranda, Cistero – Azevedo, Santos, Rebes (C), Sosa (78. Najero) – Alaez (80. Mercade), Pi
García – Camochu, Marinho, Medina, Mercade, Najero

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:16.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Astany, která svého soupeře porazila poměrem 4:1, díky čemuž se raduje z postupu do třetího předkola. Kazašský celek ve druhém dějství usiloval o vedoucí branku, kterou se nakonec podařilo vstřelit, Astana dokonce své vedení ještě navýšila o další dvě branky. Santa Coloma tak koncovku utkání moc nezvládla, navíc se s Evropskou ligu loučí.
90+4'
90+4'
Astana právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom tady máme další branku! Hosté nezvládli hlavičkový souboj na polovině hřiště, sám na branku tak mohl pelášit MARIN TOMASOV, jenž ukázkovým lobem přehodil hostujícího brankáře.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času. Pimu nevyšla přihrávka na kolegu, s míčem si tak zahraje Erić.
90+2'
Žlutou kartu dostává Aleix Cistero (FC Santa Coloma).
90+2'
Santa Coloma si vyzkoušela dost možná poslední autové vhazování, Cistero zkoušel u šestnáctky najít Piho.
90+1'
Žlutou kartu dostává Marin Aničić (FC Astana).
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Rangelo Janga, přichází Juri Pertsuch.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Astana je hodně blízko k postupu, ještě musíme počítat s nastavením.
89'
Žlutou kartu dostává Diego Najero (FC Santa Coloma).
88'
Od svého pokutového území opět posílal míč do hry brankář Casals, který si pro spolupráci vybral volného Santose, jenž dokráčel za středový kruh.
85'
Aktivní Tomas to opětovně zkoušel vzít sám na sebe, avšak tentokráte se mu nepodařilo přejít přes Cistera, který navíc zasáhl čistým způsobem.
84'
Casals tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel přízemní rozehrávkou. Následně Miranda odkopával na druhou stranu, kde číhal Rukavina.
83'
Nakonec jsme sledovali další sympatický protiútok domácích, po kterém zakončoval Janga, jehož rána z dobré pozice provištěla pouze vedle branky.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Astana se i nadále nachází na polovině soupeře, hosté tak mají velké starosti s bráněním.
81'
Santa Coloma to nyní bude mít hodně složité, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. K případnému postupu musí vstřelit minimálně dvě branky.
80'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Jordi Alaez, přichází Albert Mercade.
79'
V krátkém časovém sledu tady máme další branku domácích! Santa Coloma chybovala ve středu hrací plochy, poté se k míči dostal MARIN TOMASOV, který dokráčel až k pokutovému území, odkud levačkou překonal Casalse.
78'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Chus Sosa, přichází Diego Najero.
76'
Santa Coloma se tak nachází v nelichotivé pozici, musí totiž za každou cenu skórovat. V opačném případě se z postupu budou radovat domácí hráči.
75'
Žlutou kartu dostává Marin Tomasov (FC Astana).
75'
Postnikov nakopával míč zpět k opačné šestnáctce, kde se podařilo zasáhnout Mirandovi, který raději na jistotu poslal míč za autovou lajnu.
74'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Andreu Ramos, přichází Nicolas Medina.
73'
Domácí se dostávají do kýženého vedení! Kazašský celek postupoval středem hrací plochy, poté dostal přihrávku na pravou stranu MARIN TOMASOV, který si přichystal ránu levou nohou, na kterou brankář Casals nedosáhl.
73'
Standardní situace nakonec nabídla přímý střelecký pokus, avšak ten vůbec netrefil branku, brankář Casals tak nemusel tentokráte zasahovat.
72'
Tohle by mohla být šance pro kazašský celek. Kousek před šestnáctkou skončil na zemi jeden z domácích, naopak si nedovoleně pomáhal Cistero.
71'
Astana si tak po delší době vyzkoušela rozehrávku rohového kopu. Tentokráte se k míči postavil Tomasov, který nenašel žádného adresáta.
70'
Rotariu si to opět s míčem namířil podél autové čáry, avšak ani tentokráte se mu dobrým způsobem nepovedlo odcentrovat, balón narazil do protihráče.
69'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, výsledek je i nadále nerozhodný, což hraje do karet hostujícímu celku, který to bude mít složité.
68'
Až v tuto chvíli se opět pokračuje ve hře. Santa Coloma mohla vhazovat z levé strany, o autové vhazování se postaral Cistero, který si vybral Rebese.
67'
Před malým momentem se opět kratší dobu nehrálo. Na zemi se nacházel jeden z hostujících hráčů, hlavní sudí proto raději na chvíli přerušil hru.
66'
Tentokráte se přílišnou agresivitou prezentoval hostující Cistero, který neodhadl dopad míče a místo něj trefil pouze nohu jednoho z protihráčů.
63'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Runar Sigurjonsson, přichází Roman Murtazajev.
60'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Firmnin Mubele Ndombe, přichází Marin Tomasov.
59'
S míčem se potkal také domácí brankář Erić, který okamžitě roztáhl hru na pravou stranu, kde se o vyvezeního hrací předmětu stará obránce Rukavina.
58'
Majevskij kolem sebe neměl podporu spoluhráčů, nakonec se mu přeci jenom nabídl Sigurjónsson, který přenášel hru na levou stranu hřiště.
57'
Na druhé straně si Rebes neporozuměl s Aláezem, který tak narazil do jednoho z protihráčů. Následně domácí hráči přešli na druhou polovinu.
56'
Rotariu se pro změnu dostal do palebné pozice, odkud to zkoušel levačkou, která výrazně minula vzdálenější konstrukci. Casals tak bude moci vykopávat.
55'
Na opačné straně si náběh za obranu nedokázal pohlídat křídelník Rotariu, který se tak ocitl v jasném ofsajdu, což signalizoval také pomezní sudí.
54'
Hosté to zkoušeli výpadem přes střed hrací plochy, který byl celkem kostrbatý. Nakonec zakončoval Pi, který mířil daleko vedle branky.
53'
Posléze si na pravou stranu seběhl obránce Rotariu, který to zkoušel centrem do pokutového území, avšak tam se nacházel pouze brankář Casals.
52'
Postnikov to zkoušel dalekonosným pasem k hranici opačného pokutového území, kde si ve vzduchu dobře počínal Ramos, který odvrátil možné nebezpečí.
51'
Také domácí obránce Aničić si hned v úvodu druhého poločasu pomohl faulem. Aláez to udělal hodně zkušeně, navíc svému celku zajistil standadku.
50'
Astana chvíli kombinovala na vlastní polovině, poté v poklidu přešla na opačnou stranu, kde daleko vedle branky soupeře pálil forvard Mubele.
49'
O rozehrávku standardní situace se postaral Sigurjónsson, jenž kroutil centr do pokutového území, avšak tam se nacházel pouze protihráč.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišel na řadu další nedovolený zákrok, který spáchal Azevedo, jenž poslal k zemi jednoho z protihráčů.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali hráči Astany, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem zajímavou podívanou. Santa Coloma se velice překvapivě dostala do vedení, což moc lidí nečekalo. Najednou se domácí celek ocitl v nelichotivé pozici, musí totiž vstřelit minimálně dvě branky, přičemž se mu zatím podařilo alespoň srovnat. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+3'
45+2'
Domácí to zkoušeli po pravém křídle, přičemž se Rotariu dostal až do šestnáctky, odkud vypálil vedle branky.
45+1'
U středového kruhu si hlavní sudí všiml dalšího nedovoleného zákroku, po kterém bude následovat volný kop.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Postnikov šikovným způsobem roztáhl hru na levou stranu, kde se jako poslední dotkl míče Azevedo, což znamená autové vhazování pro Astanu.
42'
Mubele se pokoušel překvapit brankáře z hranice šestnáctky, avšak jeho projektil výrazně minul branku. Casals tak bude moci odkopávat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Majevskij měl kolem sebe celkem dost prostoru, načež se rozhodl odcentrovat do pokutového území, kde si jeden z domácích pomohl faulem.
38'
Žlutou kartu dostává Rangelo Janga (FC Astana).
37'
Chvíli se nehrálo, neboť na zemi skončil jeden z hostujících hráčů. Hlavní sudí raději přerušil hru, avšak na nic vážnějšího by to vypadat nemělo.
36'
Naopak se k sympatickému zakončení dostal Rotariu, avšak jeho střelu zablokoval jeden z protihráčů. Astana se opět dostává k sympatickému tlaku.
35'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Sosa, který si ve středu hrací plochy počínal faulem, přičemž se na trávníku ocitl domácí Šomko.
31'
K zakončení z velice velké vzdálenosti se dostal San Nicolas, jehož navštívenka neměla šanci na úspěch. Erić tak nemusel vůbec zasahovat.
30'
Nakonec se jednalo o Aničiće, jenž odvracel míč ven z hrací plochy. Hosté tak mohli vhazovat, Cistero si pro spolupráci nakonec vybral kolegu Rebese.
29'
Santa Coloma se po delší době dostala k pokutovému území, načež výsledkem byl rohový kop. Ten opět přistál pouze na hlavě protihráče.
28'
Téměř ihned po rozehrávce si nedovoleným způsobem počínal záložník Rotariu, který místo hracího předmětu trefi pouze kopačku Sosy.
27'
Astaně se tak povedlo vyrovnat ještě do konce prvního poločasu, nyní není k postupu zas tak daleko. I tak potřebuje vstřelit alespoň ještě jednu branku.
26'
Žlutou kartu dostává Juanma Miranda (FC Santa Coloma).
25'
Aby toho nebylo málo, tak přišel na řadu další rohový kop pro domácí hráče. Míč se stáčel směrem do malého vápna, kde číhal pouze Miranda.
24'
Najednou tady máme vyrovnávací branku! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil RUNAR SIGURJONSSON, který si počínal zkušeně, neboť brankáři nedal sebemenší šanci.
24'
Žlutou kartu dostává Enric Pi (FC Santa Coloma).
24'
Je tu pokutový kop pro domácí!
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, Santa Coloma stále překvapivě vede. Hostující celek se už delší dobu nedostal k balónu.
23'
Do hodně zajímavé příležitosti se dostal domácí Mubele, který se protáhl až před brankáře, jenž podržel svůj celek. Santa Coloma je i nadále pod tlakem-
22'
Mubele se postaral o rozehrávku rohového kopu, avšak ani tato exekuce nepřinesla nic nebezpečného, což znamená, že se soupeř opět ubránil.
21'
Sigurjónsson to zkoušel po levém křídle, kde se chtěl protáhnout až k centru, avšak ten mu zablokoval Ramos. Následovat bude třetí rohový kop.
16'
Kazašský celek se začíná dostávat k náporu, což rozhodně potřebuje. Domácí hráči zahrávali další rohový kop, ten přinesl hlavičku vedle branky.
15'
Ten pro změnu prodlužoval pouze za sebe, což přineslo další autové vhazování. Šomko si pro spolupráci rozhodl vybrat kolegu Logviněnka.
14'
Astana si rovněž vybojovala úvodní rohový kop, ke kterému se postavil Sigurjónsson, jenž v pokutovém území našel pouze jednoho z protihráčů.
13'
Cistero si nechtěl komplikovat život, místo toho vyprodukoval zpětnou nahrávku až na brankáře Casalse, který roztáhl hru na pravou stranu.
12'
Hosté to zkoušeli výpadem podél autové čáry, avšak tam číhal důrazný obránce Rukavina, kterému se povedlo přihrávku srazit zpět do zámezí.
11'
Rukavina obstaral autové vhazování z pravé strany, po kterém Rotariu zkoušel centrovat do pokutového území, kde číhal připravený brankář Casals.
10'
Další faul spáchal právě úvodní střelec tohoto zápasu. Pi poslal na zem Postnikova, avšak domácí celek bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
9'
Astana to nyní bude mít hodně složité, k jistotě postupu totiž potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, naopak soupeři stačí jakýkoliv nerozhodný výsledek.
8'
Napadající Šomko byl nakonec v souboji o míč příliš pozdě, což pocítil také hostující Azevedo, jenž se po nedovoleném zákroku ocitl na trávníku.
7'
Santa Coloma právě vstřelila branku!
To je šok, jasný outsider tohoto zápasu jde do vedení, prodloužení se tedy nedočkáme! Santa Coloma se pohotovým způsobem dostala k pokutovému území, tam se do zakončení dostal ENRIC PI, kterému se podařilo prostřelit Eriće.
7'
Až posléze se poprvé k míči dostal také domácí forvard Mubele, kterému se podařilo udržet balón, avšak poté velice dobře zasahoval obránce Miranda.
6'
Domácí hráči rozjeli kombinaci ve středu hrací plochy, přičemž Majevskij roztáhl hru k postranní lajně, kde se nacházel naprosto osamocený Rotariu.
5'
Odpovědnost na sebe vzal záložník Sosa, jehož kroucená nabídka doplachtila přesně na hlavu pozorného Postnikova, který míč odhlavičkoval.
4'
Hrací předmět se poprvé v utkání dostal ven ze hřiště, což znamenalo autové vhazování pro San Nicolase, který dokonce vybojoval rohový kop.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu přišel na řadu nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Cistero, jenž poslal k zemi Postnikova.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Rotariu, Majevskij, Logviněnko, Sigurjonsson – Mubele, Janga
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Murtazajev, Mužikov, Pertsuch, Šimunović, Tomasov

FC Santa Coloma: Casals – San Nicolas, Ramos, Miranda, Cistero – Azevedo, Santos, Rebes (C), Sosa – Alaez, Pi
Náhradníci: García – Camochu, Marinho, Medina, Mercade, Najero

Rozhodčí: Kruašvili (Gruzie).

Na opačné straně stojí mistrovský celek andorrské ligy, kterým je Santa Coloma, jenž v loňské sezóně skutečně usedla na první pozici. Santa Coloma za celý ročník prohrála pouze ve třech případech, nicméně náskok na druhou Sant Julii byl pouze jednobodový. O zisku mistrovského titulu tak rozhodl poslední zápas, který byl navíc právě proti Sant Julii, která prohrála poměrem 1:3. Santa Coloma se dostala do finále kvalifikace o úvodní předkolo Ligy mistrů, ve kterém ale nestačila na kosovské Feronikeli. Santa Coloma se tak alespoň pokusí udržet v Evropské lize.
FC Astana

Kazašská Astana má domácí soutěž v plném proudu, přičemž se po dvaceti kolech nachází na první pozici. Astana má na svém kontě jednačtyřicet bodů, přičemž náskok na druhý Tobol je pouze dvoubodový. Domácí celek tohoto zápasu letos prohrál v pěti případech, navíc hned dvakrát z posledních pěti zápasů. Astana si letos vyzkoušela úvodní předkolo Ligy mistrů, do kterého vstoupila tou správnou nohou, neboť na domácí půdě zvítězila poměrem 1:0. Odvetný zápas ale přinesl naprosté selhání, Astana nakonec rumunské Kluži podlehla výsledkem 1:3, díky čemuž "sestoupila" do Evropské ligy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Astana a FC Santa Coloma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.