Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : PAOK - 22. srpna 2019   21:00

Bratislava
Bratislava
90+4' Abena
1:0
(0:0)
PAOK
PAOK
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), Moha (87. Daniel) – Ljubičić, de Kamps (77. Nono) – Čavrić (54. Ratao), Holman, Rharsalla – Šporar
Šulla – Ibrahim, Daniel, Ratao, Suchockij, Nono, Bajrić
Ivan Bebek (CRO) – Goran Pataki (CRO), Bojan Zobenica (CRO)
Tehelné pole (Bratislava)
20 233 diváků
PAOK

Paschalakis – Matos, Crespo, Varela, Giannoulis – Biseswar (80. Stoch), Esiti (76. Douglas), El Kaddouri, Jabá – Akpom, Pelkas (C) (66. Świderski)
Živković – Ingason, Świderski, Limnios, Mišić, Gomes, Stoch

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 20 233 diváků.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:13.
Je dobojováno. Domácí ve čtvrté minutě nastavení senzačně šli do vedení, když po vyběhnutí hostujícího brankáře poslal balon do odkryté části jeho branky Abena. Slovan tak v prvním utkání posledního předkola udělal velmi dobrý krok k postupu do základní skupiny EL. Ještě ho ale čeká těžký zápas na horké půdě v Soluni. Přesně za týden se tak rozhodne, který z týmů půjde do Evropy!
90+7'
90+7'
V závěru ještě loktem fauloval protihráče hostující Chuba Akpom a viděl žlutou kartu.
90+6'
Hosté se rychle snažili srovnat, ale jejich pokus v blízkosti domácí branky byl neúspěšný. Míč tak mají domácí a odehrají ho. Poté už zřejmě sudí zápas ukončí.
90+4'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Tehelné pole v Bratislavě nyní explodovalo radostí. Aby ne. Slovan totiž ve čtvrté minutě nastavení jde do vedení! Krásně to udělal brankář Greif, jenž vyslal dlouhý nákop až na polovinu hostů, kde ho sebral Šporar. Poté se snažil zakončit, když si gólman hostů vyběhl. Nakonec to udělal MYENTY ABENA, jenž poslal balon do prázdné brány – 1:0. Asistence: Andraž Šporar.
90+4'
A záhy pak přichází pátý rohový kop domácích.
90+3'
Oba týmy se stále snaží o vedoucí branku, ale stále ne a ne se trefit. Šporar byl nyní hodně aktivní na levé straně a hosté museli dostat míč do zámezí. Autové vhazování pro Slovan.
90+1'
Matos vyslal centr do pokutového území, který z voleje odvrátil do bezpečí Marin Ljubičič.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se bude nastavovat ještě šest minut navíc.
89'
Abena zastavil Świderského, který se blížil k domácí brance. Slovan tak získal míč a jde směrem na polovinu PAOK.
88'
Jabá levačkou pálil na branku Slovanu, kde byl Dominik Greif připraven. Znovu se tak skóre nemění.
87'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Moha, přichází Erik Daniel.
86'
Do další šance se dostal Šporar, avšak jeho pokuse se taktéž mezi tři tyče nevešel. Paschalakis si tak mohl po předchozích šancíh Slovanu určitě oddechnout.
85'
Dávid Holman rozehrál z levé strany standardní situaci, míč mířil k bližší tyči, kde však pohotově zakročila obrana Soluně. A zabránila tak možnému gólu domácích!
84'
Dávid Holman mohl nabíhat k brance Paschalakise, avšak nakonec se mu to nepovedlo. Nebyla to špatná akce Slovanu, jenž tak stále prahne po skalpu řeckého mistra.
83'
Slovan po faulu hostů získal míč a půjde tak do další akce. V závěru utkání je stav stále bezbrankový a rozhodně jsou určitě radši domácí hráči, hosté naopak spokojeni nejsou.
81'
Po Nonově šanci, která mohla klidně ohrozit branku hostů, dostali hosté balon za zadní čáru a Slovan odehraje další rohový kop.
81'
Po vzájemných šarvátkách na obou stranách sudí udělil v krátkém sledu po sobě hned tři žluté karty. Dvě na domácí straně, jednu pak na té hostující.
81'
Žlutou kartu dostává Douglas (PAOK Soluň).
80'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Diego Biseswar, přichází Miroslav Stoch.
80'
Žlutou kartu dostává Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava).
80'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubičič (ŠK Slovan Bratislava).
79'
Dnešní utkání sleduje 20 233 diváků.
78'
Świderski se vrhl po míči, který k němu přilétl, ale poté nedokázal ohrozit domácí branku. Dominik Greif tak mohl být v klidu.
77'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Nono.
76'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Anderson Esiti, přichází Douglas.
76'
Žlutou kartu dostává Jose Angel Crespo (PAOK Soluň).
75'
Dávid Holman na hranici velkého vápna získal míč, ale jeho pokus nedoletěl k brance soupeře.
74'
Biseswar zahrál další volný přímý kop, míč se stočil na hlavu Esitiho, ale ten v souboji s protihráčem nakonec neuspěl.
73'
Nyní už to vyšlo, ale centr spoluhráče tečoval nepřesně Diego Biseswar.
72'
U míče jsou zase hosté, kteří se pokoušejí dostat se do blízkosti domácí branky. Zatím se jim to ale přes obranu Slovanu nedaří.
71'
Giannoulis vyslal po přímém kopu, který následoval centr na Matose, jenž u přední tyče střílel jen vedle branky Dominika Greifa.
70'
Žlutou kartu dostává Jurij Medveděv, jenž dost tvrdě zajel do hostujícího hráče Dieaga Biseswara a sudí okamžitě tento faul trestá.
70'
K hlavičkovému pokusu se dostal Świderski, ale míč zaletěl jen mimo tři tyče.
69'
Biseswarův centr mířil na levou stranu vápna, avšak Medvěděv si vyskočil a hlavou poslal míč do bezpečí. Ovšem jen za cenu rohového kopu pro hostující tým.
68'
Po faulu domácího de Kampse zahrávají volný přímý kop hráči PAOK Soluň.
67'
Świderski se hned dostal k míči a snažil se o zakončení. Jenže jeho pokus po zemi se neujal a končí jen na kopačkách obrany bratislavského Slovanu.
66'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Karol Świderski.
65'
Míč se odrazil ke Šporarovi, jenž vyslal další pokus, který byl sražen znovu na rohový kop.
64'
Andraž Šporar to vzal na sebe a z pravé strany vyslal střelu, která zaletěla jen za zadní čáru. Tam se balon dostal díky zákroku hostů a Slovan tak odehraje rohový kop.
63'
Slovan stále drží krok s PAOK a úvodní branka se stále nekoná.
62'
Pelkas napálil míč směrem na domácí branku, ale Božikov dobrým obranným zákrokem nedovolil, aby byl ohrožen brankář Dominik Greif.
61'
Už jsou hosté opět na míči a Jabá ho zatáhl před velké vápno. Diego Biseswar pak poslal balon na Esitiho, který střílel. Domácí pak míč poslali na rohový kop.
60'
Autové vhazování zahráli hosté, ale s míčem se na polovinu Slovanu nedostali.
59'
Greif na druhé straně dostal balon pod kontrolu a bleskově ho poslal až na druhou stranu hřiště. Omar El Kaddouri pak fauloval Ljubičiče, ale sudí naznačil, že se o faul nejednalo.
58'
Paschalakis vyboxoval míč po střele de Kampse, jenž na něho mířil z levé strany. Šanci domácího hráče tak gólman hostů zastavil.
57'
El Kaddouri přetáhl centr na Giannoulise a druhý jmenovaný pak na míč nedosáhl. Nicméně hosté stále drží útočnou polovinu a kombinují před Dominikem Greifem.
56'
Jabá poslal z pravé strany centr do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů ho však nezachytil. Balon pak získal jeden z domácích a poslal ho do bezpečí.
55'
Pelkas vyslal do pokutového území zajímavý centr, ten ovšem odvrátila obrana domácích do bezpečí. Následuje tak jen odkop od branky Dominika Greifa.
54'
Čavrić to sice zkusil zpátky ve hře, nakonec ho ale zranění nepustí pokračovat. Došlo tak na první střídání na straně Slovanu Bratislava.
54'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Rafael Ratao.
52'
Také Čavrić se vrací do hry a nebylo tak nutné střídat. U míče jsou agilní hosté a stále se tlačí před branku Slovanu.
52'
Hosté se dostali do další zajímavé akce, na jejímž konci byla střela Pelkase, která skončila mimo tři tyče.
51'
Brankář hostů je v pořádku, dále je ještě už mimo hrací plochu ošetřován Čavrić.
50'
Dvojité ošetření. Na straně domácích Čavrić, na hostující brankář Paschalakis.
47'
Velká šance hostů. Dimitris Pelkas se dostal v blízkosti branky Slovanu ke střele, kterou ale jeden z obránců domácích zastavil! Ani z této situace nepadl úvodní gól.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy v nezměněných sestavách. Trenéři obou týmů tak zatím ke střídání nesáhli.
46'
Střely na branku: 1 – 1
První poločas, ve kterém jsme se nedočkali ani jedné přesné trefy, je u konce. Největší šanci zápasu si vypracovali hosté už v sedmé minutě, kdy Léo Jabá svou střelou orazítkoval břevno branky Slovanu. Domácí nehrají vůbec špatně a proti favoritovi zápasu drží krok. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně ve 22:03.
45+2'
45+1'
Sám Moha zahrál tuto standardní situaci, ale po ní trefil jen připravenou zeď. K ohrožení branky Soluně tak nedošlo.
45'
Žlutou kartu dostává Leo Matos (PAOK Soluň).
45'
Matos podkopl kousek před vápnem Mohu a nejen, že dostane žlutou kartu, domácí budou zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
44'
Domácí mají míč na svých kopačkách. Na Šporara pak šel centr od Medveděva, který ale skončil u obrany PAOK.
43'
Blíží se závěru prvního poločasu, na ukazateli skóre svítí stále stav stejný, jaký byl před úvodním výkopem. Ani jeden tým se stále nedokázal střelecky prosadit.
41'
Šporar unikal po pravé straně, ale u hranice velkého vápna ho o míč připravil soupeř. Alexandros Paschalakis tak má už balon ve své moci a dokopne ho pryč od svého zařízení.
40'
Šporar si nabíhal po levé straně do pokutového území, poté ale srazil k zemi soupeře. Tomu se hned omluvil a vrací se zpět na bratislavskou polovinu, neboť u balonu jsou hosté.
39'
Ljubičič upadl v souboji s protihráčem a nemohl tak převzít přihrávku od Mohy. Rázem tak končí další slibně se vyvíjející akce Bratislavanů.
38'
Giannoulis centroval balon na spoluhráče, ale tato akce nemohla skončit úspěchem. Hosté se vystavili ofsajdu a to postrannímu sudímu neuniklo. Ten zdvihl praporek a míč mají domácí.
37'
Greif nyní zakročil proti centru Matose, když si povyběhl ze své branky a vyboxoval balon do bezpečí. Dalším zákrokem tak pomohl svému týmu a drží čisté konto.
36'
Agilní Léo Jabá z pravé strany poslal centr na roh vápna, kde Diego Biseswar nezakončil přesně. Jeho pokus zamířil jen k připravené obraně Slovanu.
35'
Ljubičič neudržel míč u sebe a ten převzal jeden z hostů. Soluň otočila hru před Greifa, ale její fotbalisté příliš brankáře Slovanu neohrozili.
34'
Jabá se unáhlil v rozehrávce a míč poté směřoval jen za postranní čáru. Autové vhazování pro Slovan.
33'
Jabá proskočil mezi dvěma obránci Slovanu a poté vyslal dalekonosnou střelu, který končí jen vedle Greifovy branky. Následuje tak pouze odkop od jeho branky.
32'
Fernando Varela zastavil nedovoleně domácího hráče a míč mají znovu Slovanisté, kteří zahrají standardní situaci v podobě volného kopu.
31'
Slovan zatím dobře čelí silnému řeckému celku, který je v tomto duelu favoritem.
30'
Obrana hostů odvrátila slibnou akci Bratislavanů a dostala míč na polovinu domácích. Ti se museli vracet rychle zpět do obrany, neboť do blízkosti jejich branky se řítil jeden z hráčů PAOK.
30'
Třicet minut hry za námi a stále čekáme na úvodní branku zápasu. Do akce míří Slovan a uvidíme, jak s ní naloží.
28'
Holman rozehrál tuto standardní situaci dalekonosným centrem, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů si na míč nedokázal naběhnout. Ten končí jen v moci hostů.
27'
Léo Jabá nyní fauloval protihráče a hlavní sudí nařizuje volný přímý kop pro Slovan. Jabá může být rád, že nedostal žlutou kartu, faul byl rozhodně na hranici pravidel.
25'
Esiti se obtočil kolem protihráče a vyslal míč do pokutového území pro Chubu Akpoma, ale ten poté branku Slovanu neohrozil.
23'
Přes Holmana neprošel Anderson Esiti, který se chtěl prodrat do vápna. Nakonec se mu to nepovedlo a rodí se akce na opačné straně.
22'
Leo Matos centroval z pravé strany na Giannoulise, jenž poté pravačkou zamířil na branku Slovanu, kde byl ale připraven Dominik Greif a míč tak dostal pod kontrolu.
21'
Anderson Esiti vystřelil kus před domácí brankou, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
20'
Po dvaceti minutách hry jsme se zatím stále branky nedočkali. Oba celky jsou v obraně pozorné a oba gólmani zatím drží svá čistá konta.
19'
Šporar posílal z pravé strany míč na tu levou pro Mohu, ale ten na něj nedosáhl. Slibně se rodící akce bratislavského Slovanu tak skončil neúspěchem a střelou mimo.
18'
El Kaddouri se dostal k míči, který mířil před domácí branku, ale neprosadil se. Na druhé straně pak nebezpečně stříleli domácí, ale míč byl ztečován hosty nad branku Soluně.
17'
Akpom nebezpečně dotíral před brankou Greifa, ovšem znovu dobře zapracovala obrana a Joeri de Kamps odvrátil balon za zadní čáru. Rohový kop pro PAOK.
16'
Do šestnáctky přilétl nadýchaný centr na Čavriće, ten ale odvrátil Giannoulis. Míč tak má ve své moci brankář hostů a odkopne ho od své branky.
14'
Holman uprostřed hřiště fauloval El Kaddouriho a u míče tak budou zase hosté, kteří mají stále herní převahu a více se tlačí před branku soupeře.
13'
Dimitris Pelkas neprošel přes Božikova, nicméně hosté mají stále míč na svých kopačkách. Akpom ale dostal míč jen k obraně Slovanu, která ho poslala na malou domů pro Greifa.
12'
Božikov nepustil dále Biseswara, míč ale poslal jen za postranní čáru. Druhý jmenovaný tedy zahraje další autové vhazování pro PAOK.
11'
Jurij Medveděv odehrál další autové vhazování, Dávid Holman pak převzal iniciativu, ovšem do zakončení před Paschalakisem se nedostal.
10'
Z této standardní situace Slovan nic nevytěžil. Střelu u bližší tyče hlavou odvrátil jeden z hostujících hráčů.
9'
De Kamps poslal balon na nabíhajícího Mohu, který ho u levé postranní čáry doběhl a potáhl až před soupeřovu bránu. Poté došlo ke střele, kterou hosté zastavili za cenu rohového kopu.
8'
Domácí se poté dostali na polovinu soupeře, ale příliš dlouho se tam neohřáli.
7'
Velká šance PAOK. Léo Jabá dostal míč dovnitř pokutového území a poté levačkou vyslal tvrdou ránu, kterou orazítkoval břevno Greifovy branky! Domácí si tak mohli rozhodně oddechnout.
6'
Řecký celek roztáhl akci na své polovině, poté se dostal na tu domácí, kde dále pokračoval v napadání. Ovšem daleko tuto akci nedotáhli, míč totiž sebral jeden z hráčů Slovanu.
5'
Léo Matos neudržel míč na své kopačce a ten se dostal jen do moci obrany Slovanu. Bratislavané tak mohou okamžitě zamířit na opačnou stranu.
4'
Další nepřesná akce hostů skončila pouze na Dominiku Greifovi, jenž si srovnal míč a záhy ho odkopl od své branky hodně daleko.
4'
Domácí se dostali do úniku před branku soupeře a Alexandros Paschalakis šel do prvního zákroku zápasu a uspěl. Bude tak mít odkop od svého zařízení.
3'
Autové vhazování měli k dispozici i Bratislavané, ale hned balon zakopli za čáru. Takže hosté budou teď týmem, který bude vracet míč do hry.
2'
Hosté po chvilce vybojovali autové vhazování a už po jeho odehrání směřovali k brance Slovanu Bratislava. Ale obrana domácích byla také pozorná.
1'
Aleksandar Čavrić se na pravé straně mohl dostat do zakončení, avšak proti němu vystartoval hostující obránce a nedovolil mu svou akci dotáhnout do zdárného konce.
1'
Slovan se dostal k míči, který směřoval za zadní čáru na jeho vlastní polovině a hned v úvodu duelu bude mít odkop od své branky Dominik Greif.
1'
K utkání je vše připraveno. Oba celky jsou nastoupeny uprostřed hřiště a za malý okamžik tak budeme moci začít.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – Ljubičić, de Kamps – Čavrić, Holman, Rharsalla – Šporar
Náhradníci: Šulla – Ibrahim, Daniel, Ratao, Suchockij, Nono, Bajrić

PAOK Soluň:
Paschalakis – Matos, Crespo, Varela, Giannoulis – Biseswar, Esiti, El Kaddouri, Jabá – Akpom, Pelkas (C)
Náhradníci: Živković – Ingason, Świderski, Limnios, Mišić, Gomes, Stoch

Rozhodčí: Ivan Bebek (CRO) – Goran Pataki (CRO), Bojan Zobenica (CRO).
Nasazení rozhodčích

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Ivan Bebek, na čarách mu budou asistovat pánové Goran Pataki a Bojan Zobenica. Všichni arbitři jsou z Chorvatska.
PAOK Soluň

Řecká liga ještě nezačala, takže PAOK Soluň má v letošní sezoně mnohem menší herní praxi než Slovan Bratislava. PAOK na jaře vyhrál řecký pohár. Stejně tak ligu o pět bodů před druhým Olympiakosem Pireus. Tím pádem získal právo účasti ve třetím předkole Ligy mistrů, ve kterém k němu los nebyl vůbec přivětivý. Přisoudil mu obhájce semifinále Ajax Amsterdam. V Řecku z toho byla remíza 2:2, v Nizozemsku poté výhra Ajaxu 3:2. Celek z hlavního nizozemského města kopal tři penalty. Všechny na sebe vzal Srb Tadić, dva proměnil, jednu nikoliv.

Co se týče hostující soupisky, tak českým příznivcům se určitě vybaví Slovák Miroslav Stoch. Ten dříve působil v londýnské Chelsea či v tureckém Fenerbahce Instanbul. Hlavně však v loňské sezoně přispěl k postupu Slavie do čtvrtfinále Evropské ligy. Stoch se vrátil do Soluně po šesti letech. Řečtí novináři odhadovali jeho přestupovou částku zhruba na 1,5 milionu eur. Přitom ve Slavii měl podepsanou smlouvu do roku 2022. Místo toho však Prahu opustil. V Česku strávil dva roky. V posledním ročníku české ligy vstřelil dvanáct gólů.

Při svém působení v roce 2013 potkal Stoch i Tomáše Necida, který tehdy byl v Soluni na hostování z ruského CSKA Moskva. Nyní ovšem nenajdeme na soupisce řeckého mužstva jediného českého fotbalistu.
ŠK Slovan Bratislava

Slovan Bratislava nechal zapomenout na senzační vyřazení z prvního předkola Ligy mistrů proti černohorskému celku Sutjeska Nikšič. Obhájce slovenského titulu inkasoval pokaždé v nastavení a poté vypadl v penaltovém rozstřelu. Slovan se tak stal prvním mužstvem, které Sutjeska ve své historii vyřadila v evropských pohárech. Bratislavský tým reagoval okamžitým odvoláním trenéra Martina Ševely.

Od té doby začal Slovan šlapat. Momentálně drží sérii devíti vyhraných zápasů. I bez pomoci srbských hráčů (na základě nařízení vlády a sporů mezi Srbskem a Kosovem) postoupil přes kosovské Ferikoneli z druhého předkola Evropské ligy. Následně si poradil s irským Dundalkem (1:0 doma, 3:1 venku) a je tak připraven na souboj o základní skupiny prestižní evropské klubové soutěže.

V lize (v ní zatím z pěti duelů inkasoval pouze jednou, a sice v úvodním kole) o víkendu zdolal Sereď poměrem 4:0. Je tak na čele a v dalším utkání přivítá v domácím prostředí druhou Žilinu. Nyní však Slovan zajímá hlavně čtvrteční střetnutí. Domácím by neměl chybět Slovinec Šporar, který v posledním ročníku slovenské ligy zapsal 29 přesných zásahů (19 v základní části a k tomu deset v nadstavbě). Uvidíme, zda trenér Kozák postaví na kraj obrany českého beka Medveděva a zda nominuje Erika Daniela, dalšího z českých zástupců na soupisce Slovanu.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z úvodního zápasu posledního předkola Evropské ligy, ve kterém se od 21:00 střetnou Slovan Bratislava a PAOK Soluň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.