Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Debrecín : Torino - 1. srpna 2019   18:30

Debrecín
Debrecín
52' Garba
1:4
(0:2)
Torino
Torino
25' Zaza   • 32' Izzo   • 69' Belotti   • 90+2' Millico
Debrecín
Nagy – Kusnyir, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Szécsi, Haris, Tőzsér, Trujić (90. Csősz) – Varga (62. Zsóri) – Garba (80. Adeniji)
Košický – Adeniji, Barna, Csősz, Kinyik, Pintér, Zsóri
Jović – Modrić, Radić (CRO)
Nagyerdei Stadion, Debreceni
Torino
Sirigu – Izzo (83. Singo), N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Meite, Baselli (45. RIncón), Ansaldi – Zaza, Belotti (76. Millico), Berenguer
Rosati – Bonifazi, Gilli, Millico, Rauti, Rincón, Singo

Máme za sebou utkání druhého předkola Evropské ligy mezi Debrecínem a Turínem, v němž italký klub potvrdil roli favorita a zvítězil 4:1. O první branku se postaral ve 25. minutě Simone Zaza, jenž se přízemní ranou trefil nechytatelně k levé tyči. O sedm minut později už to bylo o dvě branky, po akci z rohového kopu se prosadil stoper Armando Izzo. Domácím se podařilo snížit v úvodu druhé půle, po centru z levé strany se prosadil Haruna Garba. Dvoubrankové vedení si Turín vzal zpět v 69. minutě, kdy po brejkové situace dva na dva zakončoval přesně Andrea Belotti. V nastaveném čase se Turín radoval po čtvrté, gól hlavou zaznamenal střídající Vincenzo Millico. Italské mužstvo postoupilo s naprostým přehledem a po celkovém skóre 7:1 se může těšit z postupu do třetího předkola, v němž narazí na běloruský Soligorsk.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+4'
90+2'
FC Turín právě vstřelil branku!
Tak přeci jen ještě přichází branka! V brejkové situaci Millico nahrál Zazovi, jehož ránu z pravé strany vyrazil Nad pouze do prostoru, kam dobíhal VINCENZO MILLICO, jenž hlavičkou přeloboval gólmana i na brankové čáře stojícího obránce.
90+2'
Utkání už se prakticky pouze dohrává, na vlastní polovině kombinují s míčem fotbalisté Turína.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Nikola Trujić, přichází Richard Csősz.
89'
Střelu z nouze vyprodukoval v těžké pozici Szécsi. Jeho slabý pokus doprostřed brány gólman bez problémů pokryl.
88'
Meite si krásně narazil s Rincónem středem hřiště, první jmenovaný ovšem posléze nepřesně nahrál Berenguerovi.
87'
Rychlý brejk ttáhl po levé straně Ansaldi, jenže se mu nikdo nenabízel, a tak Argentinec otočil těžiště hry a vrátil míč na stopera.
86'
Tőzsér si krásně naběhl někam na úroveň penalty, hlavičku však namířil těsně nad.
85'
Debrecín však ještě bojuje alespoň o snížení, ránu Trujić vyrazil Sirigu pouze za cenu rohového kopu.
84'
Je zřejmé, že italský celek se soustředí hlavně na ubránění vítězství, dopředu už se moc nežene.
83'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Wilfried Singo.
82'
Hosté v posledních minutách hodně kouskují hru, nyní se o faul postaral po zákroku na Szécsiho Bremer.
81'
Do konce základní hrací doby zbývá deset minut. Turín má nakročeno k vítězství i v odvetě i přesto, že Debrecín ve druhé půli působí velmi sympatickým dojmem.
80'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Haruna Garba, přichází Tunde Adeniji.
79'
A další nedovolený zákrok, tentokráte ovšem u lajny. Hříšníkem Kamerunec Nicolas N'Koulou.
78'
Rána šla na stranu gólmana, kde si Sirigu pokryl svoje území. Balón schoval do náruče.
77'
Těsně za hranicí šestnáctky byl k zemi poslán Zsóri, domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Vincenzo Millico.
75'
Avšak Bremer udělal chybu v rozehrávce, které se okamžitě snažil využít Gabra, skluzem ale stoper napravil chybu.
74'
Turín se znovu pokouší zklidnit hru a celkem se mu to daří. Série přihrávek probíhá mezi stoperskou trojicí.
73'
Ze standardky v podobě rohového kopu nebylo nic, nejvýše se vyšplhal stoper Armando Izzo.
72'
Z velkého záklonu vyprodukoval parádní střelu pod břevno Haris, Salvatore Sirigu ale předvedl skvělý zákrok, míč vyrazil na roh.
71'
Debrecín ale po inkasovaném gólu okamžitě znovu kombinuje na polovině soupeře. Snaha je znát.
69'
Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení! Parádní vyřešený brejk dva na dva, kdy Zaza Belottimu vrátil z jedničky a ANDREA BELOTTI se poté tváří v tvář Nagymu nemýlil.
68'
Hráči maďarského celku založili útok po pravé straně, Szécsiho centru ale dobře zblokoval na Izza jiný stoper, Nicolas N'Koulou.
67'
Meite vypálil z nějakých dvaceti metrů, jenže napálil jen obránce. Od něho se balón odrazil k Rincónovi, avšak ani on nezamířil mezi tři tyče.
66'
A to ani po pěkné samostatné akci Harise, jehož zastavil až poslední bránící Bremer.
65'
Debrecín, mohutně podporován vlastními fanoušky, se mohutně žene za vyrovnáním. To však zatím nepřichází.
64'
Odvážná malá domů v podání N'Koulou, ovšem Sirigu ukázal zkušenosti, když s přehledem stoeprovi narazil i přes dotírajícího protihráče.
63'
Nově příchozí Zsóri se ihend zapojil do hry, avšak neuvedl se zrovna dobře, když nepřesně nahrál Garbovi.
62'
Střídání v týmu Debrecín VSC: ze hřiště odchází Kevin Varga, přichází Daniel Zsóri.
61'
Žlutou kartu dostává Simone Zaza (Turín FC).
60'
Máme za sebou hodinu utkání, po níž Turín vede už jen o jedinou branku. Na postupu to sice nic nemění, domácí se ale budou snažit hlavně neodejít ze zápasu jako poražení.
59'
To se mu podařilo, tedy alespoň na malou chvíli. Italský celek toiž stále kombinuje s míčem na kopačkách kolem střed hřiště.
58'
V hlavičkovém souboji uzmul míč pro sebe Armando Izzo, jenž se snaží zklidnit hru.
57'
z hranice šestnáctky se odhodlal ke střele Tőzsér, jenž ale pálil z mírného záklonu, a to se na kvalitě zakončení podepsalo, balón proletěl kus od pravé tyče.
56'
Hosté se vydali do rychlého brejku, na jehož konci byl Zaza, ten při snaze o střelu napálil pouze Szatmáriho.
55'
Žlutou kartu dostává Bence Pávkovics (Debrecín VSC).
55'
Haris se pokusil zrychlit hru nahrávkou po pravé straně, avšak Varga míč na hrací ploše nezastihl.
54'
Pokud budou domácí pokračovat v podobném tempu, v jakém nastoupili do druhé půle, tak se klidně mohou porvat o remízu.
52'
Debrecín právě vstřelil branku!
Ano, Debrecín snižuje! Po levé straně si naběhl Varga, jehož centr našel přesně prostor, kam si nabíhal HARUNA GARBA, který z bezprostřední blízkosti hlavou propálil Siriga!
51'
Maďarské mužstvo skutečně tlačí soupeře v hlubokém obranném bloku. Dočkáme se snížení?
50'
Centru se chopil právě Haris, nejvýše se ale vyšplhal stoper Nicolas N'Koulou.
49'
Centr Harise zblokoval Bremer, bude se kopat rohový kop.
48'
Debrecín vlétl na soupeře aktivně, i přes jasnoé vyřezaní nechce odejít z utkání s ostudnou prohrou.
47'
Do druhé půle se domácí trenér možná poněkud překvapivě nerozhodl udělat nějakou změnu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Skončil první poločas odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy v utkání mezi Debrecínem a Turínem, po němž hosté vedou zaslouženě o dvě branky. O tu první se postaral v 25. minutě Simone Zaza, jenž využil zaváhání stopera a střelou k levé tyči nedal gólmanovi šanci. Na rozdíl dvou gólů zvýšil o sedm minut později stoper Armando Izzo, který využil parádní spolupráce spoluhráče po rohovém kopu na krátko. O postupujícím do další fáze je rozhodnuto, v součtu obou zápasů vede italský celek už 5:0.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45'
Dál to prostě nepůjde. Daniele Baselli doplatil na obranný odkop, při němž si způsobil blíže nespecifikované zranění. Na trávník místo něj vbíhá Tomás Rincón.
44'
Po nahrávce Tőzséra vypálil Atilla Haris z hranice šestnáctky těsně nad branku Sitiga, který je v dosavadním průběhu utkání bez práce.
43'
Mezitím se pokračuje ve hře. Hosté hrají o deseti, Baselli ještě zkouší zranění rozhýbat za postranní čárou.
42'
Na trávník už byli povoláni i kluboví lékaři. Oba celky této neplánované pauzy využívají k menšímu občerstvení.
41'
Při obranném odkopu si zřejmě ublížil středopolař Baselli, jenž se posadil na trávník a drží se za pravé koleno.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou hosté do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Domácí mohli snížit z ojedinělého brejku, Garba ale v pádu po přízemní přihrávce nedokázal zamířit mezi tři tyče.
38'
Žlutou kartu dostává Soualiho Meite (Turín FC).
37'
Více volného prostoru využil k ráně z úctyhodné vzdálenosti Daniele Baselli, svatyni Nagyho však trefil o pořádný kus.
36'
Lob za obranu vyslal Meite, avšak Belotti si v obležení Szatmáriho nedokázal zpracovat kulatý nesmysl ideálně.
35'
Obraz hry se vůbec nemění. Rozdíl v valité obou celků je více než zřejmý. Domácí se budou snažit snad jen o to, any neinkasovali nepříjemný debakl.
34'
Méně slavný klub z italského města Turín ukazuje, že by letos mohl být velmi silným a konkurenceschopným týmem v italské Serii A. Důležitou roli bude hrát konzistentnost výsledků, jež se svěřencům trenéra Mazzariho v posledních letech vyhýbá.
32'
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! Rohový kop byl rozehrán na krátko. Následně se skvělou kombinací ocitl na levé straně šestnáctky úplně volný Ansaldi, jenž přihrávkou napříč vápnem našel ARMANDA IZZA, pro kterého už nebyl problém poslat míč do odkryté svatyně.
32'
Nicolas N'Koulou vůebc nikam nespěchá. Drží míč na kopačkách a čeká na presujícího Garbu, jemuž se do toho však příliš nechce.
31'
Italský klub chytře nalákal hráče na pravou stranu a posléze De Silvestri přenesl míč na stranu druhou, kde se nikým neatakovaný zjevil Meite. Tomu se ovšem nepovedlo zpracování, míč doletěl do autu.
30'
Je za námi půl hodina utkání, po níž Turín vede na hřišti Debrecínu 1:0 a v celovém součtu už 4:0. O postupujícím už je rozhodnuto.
29'
Cristian Ansaldi byl nakonec tím hráčem, který se pokusil dostat k blízkosti soupeřovi šestnáctky, Kusnyir se ale nachytat nenechal.
28'
Turín pokračujev tlaku, kombinace zatím probíhá ve středovém krohu mezi trojicí stoperů.
27'
Pokus dobrý, avšak rozhodčí Harunu Garbovi úmysl nasimulovat penaltu "nezbaštil." Naopak udělil domácímu útočníkovi žlutou kartu, po právu.
25'
Turín si venkovní brankou zajišťuje postup do třetího předkola! SIMONE ZAZOVI v souboji jeden na jednoho naprosto nepochopitelně uvolnil prostor Pávkovics, jenž si radši začal všímat nabíhajícího protihráče. Italský forvard měl tedy dostatek času připravit si balón na střelu, kterou následně umístil nechytatelně k levé tyči.
24'
Na polovině hřiště přebral míč Daniele Baselli, jenž vletěl mezi dva protihráče a vybojoval faul na svou osobu.
23'
Zatím to opravdu spíše vypadá, že je to Turín, kdo dotahuje ztrátu z prvního utkání, avšak zdání klame. Maďarský celek nestačí vysokému tempu soka.
22'
Výborně se vedl i druhý ze stoperské trojice Turína, Nicolas N'Koulou. Kamerunec si výborně pokryl balón a posléze se nechal faulovat příliš agresivním Vargou.
21'
Dlouhý obranný nákop Pávkovicse se těméř proměnil ve skvělé založení akce, Garba ale přeskočit bránícího Izza nedokázal.
20'
Zatímco Szatmári šel proti centru těsně nad zemí do obranného zákroku rybičkou, tak Berenguer šel do souboje ve skluzu. Nakonec to naštěstí dopadlo dobře, hostující křídelník protivníka pouze škrtnul, každopádně rozhodčí přerušuje hru a nařizje přímý kop pro Debrecín.
19'
Krásný centr Ansaldiho z levé strany dopadl na hlavu Belottiho, jenže vzrušení bylo zbytečné, jelikož se hostující forvard nacházel v postavení mimo hru.
18'
Hřiště nyní ovládají hráči v modrém. Ti jsou v posledních minutách jasně aktivnější, defenzíva Debrecínu ale zatím odolává.
17'
Tentokráte to bylo bez nějakého zajímavějšího signálu, jednalo se o centr na přední tyč, kde se nejvýše vyšplhal bránící Haris.
16'
Zazovi vypíchl míč Ferenczi, italské mužstvo bude zahrávat druhý rohový kop v zápase.
15'
Turín se dopředu příliš nežene. A je to pochopitelné, neboť si z prvního náskoku přivezl do Maďarska tříbrankové vedení, útočit musí domácí.
14'
Volného prostoru na středu využil Tőzsér, jenž se vzápětí v blízkosti soupeřovi šestnáctky ocitl sám proti trojici stoperů, o balón ho obral hned ten první, Nicolas N'Koulou.
13'
Bremer zatlačil na útočníka Garbu, ten nápor neustál a upadl na zem. O nedovoleném zákroku ale nemůže být řeč.
12'
Pas De Silvestriho si sice našel Simone Zaza, avšak hlavičkoval ve velkém záklonu, balón proletěl vysoko nad brankou.
11'
Dva hráči současně šli do skluzu proti balónu a zatímco hostující stoper míč skutečně trefil, tak Varga dojel na kotníky soupeře. Jasný faul.
10'
Levou stranou utekl Nikola Trujić, který zasekl dobíhajícímu obránci, jenže poté naslepo vyslal nepřesný pas, ten vysoko přeletěl přes Garbu.
9'
Útočnou snahu turínských alespoň na chvíli otupil Alejandro Berenguer, jenž byl až moc aktivní a dopustil se útočného faulu.
8'
Po levé straně se do první vážnější příležitosti pokusil probít Zaza, jehož ránu z úhlu zblokoval pozičně výborně bránící Pávkovics.
7'
Kamerunec N'Koulou to zkusil dlouhým nákopem na Belottiho. Míč byl ale nepřesný, v poklidu si ho pro sebe stáhl stoper Szatmári.
6'
Do rozhozené obrany hostů vlétl forvard Garba, jenž se kličkou zbavil Izza, avšak na Bremera už mu nezbyly síly.
5'
Pěkný signál, kdy centr z rohu zamířil na hranici šestnáctky, kde v nápřahu čekal právě středopolař Baselli, z jedničky ale pozdravil pouze diváky na tribuně.
4'
Daniele Baselli chytře nastřelil protihráče apoté tělem zkušeně pohlídal balón, který došel až do zámezí. Bude se kopat roh.
3'
Stoper Szatmári poslal pod tlakem nepřesnou přihrávku po pravé straně. Kusnyir neměl šanci zastihnout balón na hrací ploše.
2'
Debrecín do dnešního utkání oblékl bílé dresy, Turín navlékl dresy barvy modré.
1'

Debrecín VSC: Nagy – Kusnyir, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Szécsi, Haris, Tőzsér, Trujić – Varga – Garba
Náhradníci: Košický – Adeniji, Barna, Csősz, Kinyik, Pintér, Zsóri

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Meite, Baselli, Ansaldi – Zaza, Belotti, Berenguer
Náhradníci: Rosati – Bonifazi, Gilli, Millico, Rauti, Rincón, Singo

Rozhodčí: Jović – Modrić, Radić (CRO).
Po úvodním utkání má velmi blízko k postupu italský celek. Turín totiž na domácím trávníku potvrdil roli favorita, soupeře zdolal tříbrankovým rozdílem. Hráči maďarského týmu se drželi jen dvacet minut, poté Belotti proměnil nařízenou penaltu. Těsně před koncem úvodní půle zvýšil na rozdíl dvou branek záložník Ansaldi. Zdálo se, že Debrecín udrží poměrně přívětivý dvoubrankový rozdíl, jenže v třetí nastavené minutě ještě vstřelil gól střídající Zaza. Svěřenci trenéra Herczega to budou mít v odvetě velmi obtížné, avšak jak už jsme se několikrát mohli přesvědčit, ve fotbale je možné vše.
Krásný čtvrteční večer všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy, v němž Debrecín vyzve na domácím hřišti Turín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.