Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Din. Tbilisi : Gabala - 1. srpna 2019   19:00

Din. Tbilisi
68' Šengelija  • 88' Šengelija  • 90+3' Karikari
3:0
(0:0)
Gabala
Gabala
Perales – Jašvili (36. Ruchaja), Mongil, Kobouri, Kimadze – Ninua, Kučianidze, Papava – Šengelija (C), Kutalija (77. Karikari), Kavtaradze (70. Daffé).
Litovčenko – Ruchaja, Medioub, Kardava, Karikari, Šulaja, Daffé.
Viljanen – Vihreävuori, Lamppu
Boris Pachaidze Erovnuli Stadioni, Tbilisi
Gabala
Nazirov (C) – Alijev, Zunič (40. Gulijev), Ramaldanov, Sejdijev – Mammadov, Džidžauri – Bauque, Ferreiroá (72. Iskandarov), Volkovi – Kouakou (81. Husejnov).
Ahmedli – Gulijev, Mirzajev, Husejnov, Iskandarov, Muradov, Nabijev.

Dinamo Tbilisi soustavným tlakem doslova deklasovalo svého soupeře 3:0 a postupuje v celkovém součtu na FK Gabalou 5:0! V další fázi EL čeká Dinamo Tbilisi podstatně tvrdší oříšek než dnes, v podobě Feyenoordu Rotterdam! Všem přeji klidný a pohodový zbytek večera.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:8.
90+4'
90+3'
Dinamo právě vstřelilo branku! Nejlepším hráčem na hřišti je Šengelija, ale nejhezčí branku střílí po úspěšném průniku jeden na jednoho a následnou fantastickou střelou levačkou do vzdálenější šibenice KWAME AMPONSAH KARIKARI – 3:0!
90+1'
Utkání se již pomalu, ale jistě pouze dohrává, jelikož kostky jsou již jasně vrženy.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec normální hrací doby!
88'
Dinamo právě vstřelilo branku! Kwame Karikari sklepl míč před pokutovým územím přímo na svého kapitána LEVANA ŠENGELIJU a ten technickou střelou z voleje opřenou o tyč rozjásal ochozy v Tbilisi dnes již podruhé – 2:0!
85'
Gaffé nevyřešil dobře útočnou snahu Dinama Tbilisi.
83'
Rasim Ramaldanov má úplně jiné starosti a musí být za koncovou čárou ošetřen kvůli křeči.
82'
Karikari společně ve spolupráci se Šengelijou opět zahazují slibnou příležitost ke skórování!
81'
Střídání v týmu FK Gabala: ze hřiště odchází Yao Christian Kouakou, přichází Roman Husejnov.
80'
Během velmi krátkého časového úseku Dinamo Tbilisi zahrávalo čtyři rohové kopy. Po tom posledním si kapitán Šengelija neseřídil správně mířidla a z dobré pozice branku minul!
78'
A hned nově příchozí hráč Kwame Karikari zahazuje tutovou šanci, kdy ho vychytal brankář Nazirov a následně byl míč odehrán obranou na rohový kop!
77'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Kutalija, přichází Karikari.
75'
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam tedy už ví na 99,9 %, že jejich soupeřem bude celek Dinamo Tbilisi.
74'
Nákop Gabaly končí pouze u brankáře Dinama Tbilisi Peralese.
73'
Opět byl v tomto utkání ošetřován další hráč.
72'
Střídání v týmu FK Gabala: ze hřiště odchází Fernna Ferreiroá Lopez, přichází Ulvu Iskandarov.
71'
Rohový kop pro hostující tým.
70'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Nodar Kavtaradze, přichází Arfang Daffé.
68'
Dinamo právě vstřelilo branku! Tak to byla fotbalová paráda! dlouhý míč na pravou stranu, kde nejlepší hráč zápasu LEVAN ŠENGELIJA se jediným dotykem míče zbavil jednoho hráče, následně ukázal záda Merabu Džidžaurimu, před pokutovým územím si pohrál s dalším soupeřem a poté umístil míč po zemi přesně k tyči – 1:0!
67'
Dinamo Tbilisi chystá změnu ve své sestavě.
66'
Na hrací ploše leží zrovna Nodar Kavtaradze.
65'
Kavtaradze se chystá k další exekuci rohového kopu.
64'
Šengeliju nedovoleně zastavil jen za cenu faulu Bauque.
63'
Ochozy hromově fandí: "Dinamo, Dinamo". Převaha je zřejmá, chybí pouze to koření – góly.
62'
Ani šestý rohový kop k brance Dinama Tbilisi nevedl.
61'
Ze střední vzdálenosti levačkou parádně vypálil Levan Šengelija a výborný zákrok musel předvést Nazirov – rohový kop pro Dinamo Tbilisi!
60'
Míč z rohu šel na první tyč, kde byl pohodlně odvrácen obráncem Gabaly mimo pokutové území.
59'
Přízemní míč směřující před branku odkopl na poslední chvíli obránce na rohový kop.
58'
Individuálně pronikající Volkovi šel mezi tři hráče a to muselo zákonitě skončit faulem Papavy.
57'
Dva obránci Gabaly netrefili míč, ale úplně v pohodě míč sebral ze země brankář Nazirov.
56'
Střela Kučianidzeho byla opět zablokována semknutou obranou týmu FK Gabaly.
55'
U postranní čáry Kavtaradze nezpracoval úplně ideálně prudký balon a ten končí mimo hrací plochu.
54'
Žlutou kartu dostává Ramaldanov (FK Gabala).
53'
V hlavičkovém souboji doslova zboural zezadu Ramaldanov nic netušícího Kučianidzeho.
52'
Kavtaradze dostal pořádně naloženo přes kotníky od Amina Sejdijeva
51'
Druhý poločas zatím běží ve stejných kolejích jako první poločas tudíž ve znamení tlaku Dinama Tbilisi.
50'
Následně se Nazirov zapotil při likvidaci střely vyslané Nodarem Kavtaradzem
49'
Kutalija vyzkoušel pozornost brankáře Nazirova a opět neuspěl.
48'
Kučianidze byl nedovoleně dohrán Sejdijevem.
46'
Žlutou kartu dostává Gismat Alijev (FK Gabala).
46'
Alijev dohrál nedovoleně hvězdu Dinama Tbilisi Šengeliju a bude za to potrestán žlutou kartou.
46'
Střela Kouakoua byla zblokována a zpomalena obráncem tudíž brankář Perales měl velmi snadnou práci.
46'
První poločas za stálé převahy Dinama Tbilisi žádnou branku nenabídl. Během první půle se, ale zranili dva hráči Jašvili z Dinama Tbilisi a o mnohem hůře dopadl hráč FK Gabaly Ivica Zunič jenž musel být odvezen do nemocnice. Druhý poločas by měl začínat cca ve 20:05 hodin.
45+5'
45+5'
Alijev by se uplatnil jako házenkář, jelikož zahrál rukou.
45+4'
Nepřesný centr Dinama Tbilisi z levé strany hřiště končí až za koncovou čárou.
45+3'
Kimadze v osobním souboji fauloval svého krajana ve službách Gabaly Volkoviho.
45+2'
Střelu Kavtaradzeho dokázala zablokovat obrana Gabaly.
45+1'
Šengelija byl vyzván kolegou dobrou přihrávkou v pokutovém území, tu ale nedokázal vůbec zpracovat.
45'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
45'
Šengelija netrefuje branku soupeře.
44'
Celý stadion tleská, když je zraněný Ivica Zunič nakládán do sanitky a odvážen do místní nemocnice. Přeji dotyčnému hráči brzké uzdravení.
44'
Kouakou byl opět chycen do ofsajdové pasti obranou Dinama Tbilisi.
42'
Alijev si při zpracování míče pomohl nedovoleně rukou.
41'
První rohový kop pro FK Gabalu.
40'
Ruchaja nedovoleně dohrál v souboji snažícího se Bauqeho.
40'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Ivica Zunič, přichází Sadig Gulijev.
39'
Mongil se dostal do ofsajdového postavení.
39'
Rohový kop pro Dinamo Tbilisi.
38'
Hráč Gabaly musel být odnešen ze hřiště na nosítkách zřejmě kvůli poranění hlavy.
37'
Domácí celek dokázal mezitím vystřídat zraněného Jašvilu, ale ten aspoň odešel po svých na svou lavičku.
36'
Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Nodari Jašvili, přichází Gudža Ruchaja.
36'
Po souboji zůstal ležet na trávníku jeden z hráčů hostí a je předlouze ošetřován, na hřišti jsou i nosítka.
35'
Individuálně to zkusil podél postranní čáry Sejdijev, ale nedokázal od rohového praporku dobře odcentrovat.
34'
Nodari Jašvili zůstal na hřišti v pololeže a po krátkém ošetření mimo hrací plochu se zpět zapojuje do hry.
33'
Nebezpečného Šengeliju nyní včas a čistě uhlídal obránce Gabaly Alijev.
32'
Technicky to zkoušeli domácí hráči. K ideálnímu řešení chyběla přesnost.
31'
Šengelija vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho nabíhající spoluhráč byl důsledně uhlídán obráncem.
30'
Ze střední vzdálenosti volil pohotové zakončení Ninua, ale brankáře Nazirova svou střelou nezaskočil.
28'
Žlutou kartu dostává Víctor Mongil (FC Dinamo Tbilisi).
28'
Ve středu hřiště byl faulován Kouakou a i tento hráč musí být ošetřen na hrací ploše.
27'
Převaze Dinama Tbilisi chybí pouze jediná věc. A sice lepší zakončení ve finální fázi.
26'
Volkovi vyvážel míč podél postranní čáry, ale skončil nedaleko za půlící čárou.
24'
Následně se k míči dostal Šengelija, ale branku vysoko přestřelil.
23'
Míč zprava směřující před branku do pokutového území zablokoval obránce Ivica Zunič, na třetí rohový kop pro Dinamo Tbilisi.
22'
Centr z levé strany hřiště dobře pokryla obrana Gabaly a nepřipustila žádné komplikace před svou brankou.
21'
Nyní se urputně bojuje ve středu hracího pole.
20'
Centr z levé strany odhlavičkoval Volkovi, přímo na nohu protihráče Šengeleji, který pořádnou bombou sestřelil Džidžauriho, který potřebuje lékařkou péči.
19'
Po přímém kopu Kutaliji, Dinamo Tbilisi i nadále pokračuje ve své tlaku.
18'
Bauque nedovoleně zahrál rukou což značí přímý kop pro Dinamo Tbilisi.
17'
Dinamo Tbilisi opět operuje u pokutového území FK Gabaly.
15'
Ve středu hřiště Džidžauri fauloval v osobním souboji Ninuu
.
15'
První čtvrhodinka byla jasně v režii hráčů Dinama Tbilisi.
14'
Za FK Gabalu poprvé vyzkoušel kvalitu brankáře Perales svou střelou Bauque.
13'
Papava vzápětí vyslal další nepřesný pokus hráčů Dinama Tbilisi.
12'
Střela Šengeleji byla zablokována obranným valem těl hráčů Gabaly.
12'
A Kavtaradze opět vystřelil mimo tři brankové tyče.
11'
Ninua rozehrál další rohový kop Dinama Tbilisi.
10'
Střelu kapitána Šenegeliji opět likviduje zatím bezchybný brankář Nazirov.
8'
Kavtaradze je dalším z hráčů co vyzkoušel pozornost Nazirova.
6'
Ninua rozehrál rohový kop na Šengeliju, ale ten svou střelou branku soupeře neohrozil.
5'
Střelu Kučianidzeho vyrazil brankář Nazirov na rohový kop.
2'
Kouakou se při snaze o útočnou akci dostal do ofsajdového postavení, což pravidla neumožňují.
1'
V Tbilisi nejsou zrovna optimální klimatické podmínky pro fotbal. Teploměr stále šplhá ke 30 stupňům.

FC Dinamo Tbilisi: Perales – Jašvili, Mongil, Kobouri, Kimadze – Ninua, Kučianidze, Papava – Šengelija (C), Kutalija, Kavtaradze.
Náhradníci: Litovčenko – Ruchaja, Medioub, Kardava, Karikari, Šulaja, Daffé.

FK Gabala: Nazirov (C) – Alijev, Zunič, Ramaldanov, Sejdijev – Mammadov, Džidžauri – Bauque, Ferreiroá, Volkovi – Kouakou.
Náhradníci: Ahmedli – Gulijev, Mirzajev, Husejnov, Iskandarov, Muradov, Nabijev.

Rozhodčí: Viljanen – Vihreävuori, Lamppu.
Forma Dinamo Tbilisi:

Dinamo Tbilisi se nyní soustředí pouze na evropské poháry a zápasy ligy odkládá.

FK Gabala – Dinamo Tbilisi 0:2 – Evropská liga

Engordany – Dinamo Tbilisi 0:1 – Evropská liga

Dinamo Tbilisi – Engordany 6:0 – Evropská liga

Dinamo Tbilisi – Dinamo Batumi 2:1

Bolnisi – Dinamo Tbilisi 0:3
Porážka 0:2 na domácí půdě přišla pro FK Gabalu v prvním mistrovském utkání této sezóny.
Dinamo Tbilisi bylo vyřazeno v EL sezóně 2015 – 2016 FK Gabalou po výsledcích 2:1 a 0:2.
Dinamo Tbilisi

Gruzínský gigant byl založen již v roce 1925. Klubové barvy: bílá a modrá.

Největší úspěchy:

16x – Mistr Ligy (naposledy 2015 – 16)
13x – Vítěz gruzínského poháru (2016)

Největšího úspěchu dosáhlo Dinamo Tbilisi ve své zlaté době což jsou 70 – 80. léta 20 století, tehdy ještě v rámci celého Sovětského svazu. Dinamo Tbilisi zvítězilo v dnes již neexistujícím PVP (pohár vítězů pohárů) 1980 – 81 a další sezónu se jako obhájce dostalo až do semifinále. Po rozpadu SSSR byla nejlepší sezóna 2004 – 05, kdy ještě v tehdejším poháru UEFA došli Gruzínci do základní skupiny.

Dinamo Tbilisi sází podstatně ve větším počtu na cizince než Gabala. Vidět by měla být španělská dvojice Perales a Mongil společně se střelcem z jedné branek v prvním utkáním Daffém ze Senegalu.
FK Gabala

Klub z Azerbajdžánu byl založen až v roce 1995, nicméně posledních 5 let patří k tomu nejlepšímu co klubový fotbal z této postsovětské země může nabídnout. Klubové barvy: červená a černá.

2x – 2.místo (naposledy 2017 – 18)
3x – 3. místo (naposledy 2015 – 16)
1x – Vítěz azerbajdžánského poháru (2018 – 19)

Gabala se hned dvakrát v sezónách 2015 – 16 a 2016 – 17 probojovala až do základní skupiny EL. Od té doby však v evropských pohárech skomírá, čemuž napovídá i letošní působení.

Tým je tvořen převážně domácími hráči, výjimku tvoří tato šestice: Volkovi a Džidžauri (oba Gruzie). Žunič (Chorvatsko), Clésio (Mozambik), Kouakou (Pobřeží Slonoviny), Ferreiroá (Španělsko).
První zápas dopadl výhrou gruzínského Dinama Tbilisi 2:0 nad FK Gabalou z Azerbajdžánu. Což Dinamu Tbilisi tato cenná výhra z venku dává před domácí odvetou luxusní pozici. Na lepšího z této dvojce čeká v další fázi Feyenoord Rotterdam z Nizozemska.