Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Feronikeli : Bratislava - 30. července 2019   18:00

Feronikeli
Feronikeli
0:2
(0:1)
Bratislava
Bratislava
19' De Marco   • 54' Holman
Feronikeli
Smakiqi – Islami (69. Topalli), Prekazi, Lladrovci, Hoxha – Bojku (60. Zeca), Dabiqaj – Jean Carioca, Fazliu, Hoti (76. Krkotić) – Rexha
Deniz Troshupa – Thaqi, Zeka, Malaj, Potoku, Topalli, Krkotić
Frid – Yakobov, Barbiro (ISR)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Bajrić (83. Strelec), de Kamps – Daniel (71. Rafael Ratao), Holman (66. Nono), Moha – Šporar
Šulla – Apau, Ibrahim, Strelec, Rafael Ratao, Suchockij, Nono

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:1. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:6.
Fotbalisté Slovanu Bratislava jednoduše porazili Feronikeli v hlavním městě Kosova Prištině 2:0 a v součtu s domácí výhrou 2:1 postoupili do třetího předkola Evropské ligy, kde se utkají s poraženým z dvojice Dundalk – Karabach, první zápas v Irsku skončil 1:1 a odveta tohoto předkola Ligy mistrů se hraje zítra.
90+3'
90+1'
Rozhodčí Frid oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90+1'
Po následném centru brankář Smakiqi míč vůbec netrefil a Abenovi nescházelo moc, aby zakončoval do prázdné branky, na míč ale nedosáhl.
90'
O červenou kartu si hlasitě říkal i divoký skluz Topalliho pod nohy de Kampse, izraelský rozhodčí mu ale uděluje nakonec jen žlutou kartu.
89'
Nono z volného kopu střílí jen do domácí zdi.
87'
Zeca šlapákem u rohu pokutového území atakoval Mohu a dostává rovnou červenou kartu!
86'
Mohovu sraženou střelu si v pokutovém území zpracovával Strelec, ten ale nedokázal zakončit kolem bránících protihráčů, navíc mu je pískána hra rukou.
84'
Domácí se zase po čase podívali na polovinu Slovanu, Topalli ale přihrával Zecovi do protipohybu a míč se dokutálel za brankovou čáru.
83'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Bajrić, přichází Strelec.

Skutečně se dostalo i na Dávida Strelce.
82'
Nepříliš kvalitní střela Nona proletěla daleko vedle domácí branky.
80'
Slovan hraje s míčem na kopačkách na vlastní polovině a nikam nespěchá.
78'
Utkání už se spíše pouze dohrává a tak uvidíme, zda-li se dnes dostane i na talentovaného osmnáctiletého útočníka Slovanu Dávida Strelce, jediného slovenského hráče do pole, který je v užším kádru Slovanu.
76'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Hoti, přichází Krkotić.
75'
Slovan už je zase usazen u pokutového území soupeře, nepřesný centr Medveděva ale doletěl jen do rukavic brankáře Smakiqiho.
73'
Po střídání Holmana se rohových kopů Slovanu ujal Nono, Španělův centr se ale neujal.
72'
Slovan už předvádí místy exhibiční fotbal, po souhře s Rataem se do střelecké pozice protančil Andraž Šporar, jeho ránu ale brankář Smakiqi reflexivně vykopl.
71'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Daniel, přichází Ratao.
71'
Dabiqajův centr přeletěl v pokutovém území nabíhajícího Rexhu.
69'
Šporarovu prudkou přízemní střelu Florjan Smakiqi vyráží do bezpečí.
69'
Ve skrumáži před brankou Slovanu si prostor k zakončení našel Hoti, jeho nedůraznou střelu ale kryje brankář Greif.
68'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Islami, přichází Topalli.
68'
Bajrić u postranní čáry podrazil Hotiho a inkasuje žlutou kartu.
66'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Holman, přichází Nono.
64'
Ve hře už se může pokračovat, po autu Medveděva se útočného faulu dopustil Bajrić.
63'
Fotbalisté obou týmů využívají přestávku k občerstvení.
62'
Marocký fotbalista stále zůstává ležet a bude potřeba ošetření.
62'
Po souhře se Šporarem Moha tvrdě narazil do Dabiqaje a těžce se zvedá z trávníku.
60'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Bojku, přichází Zeka.
58'
Domácí mohli poprvé udeřit! Fazlia nedůrazně bránil de Kamps a hlavičku domácího fotbalisty výborným zákrokem vyrazil Dominik Greif!
57'
Trefa Holmana už takřka s jistotou posílá Slovan do dalšího kola, Feronikeli by není k postupu muselo vstřelit čtyři branky, což se zdá být čirou utopií.
56'
Další útočnou akci Slovanu vedl Moha, ten ale neprošel do pokutového území přes bránícího Islamiho.
54'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Dlouhá útočná kombinace přinesla úspěch! V jejím závěru Andraž Šporar uvolnil v pokutovém území DAVIDA HOLMANA a ten prostřelil brankáře Smakiqiho!
53'
Slovan drží míč na útočné polovině, hosté si v klidu přihrávají.
51'
Ve středu hřiště tentokrát Abena fauloval Rexhu, rozehrávají domácí.
49'
Žlutou kartu vidí také na druhé straně Vernon De Marco, jenž ve středu hřiště taktickým faulem přerušil rozvíjející se akci Feronikeli.
48'
Moha z přímého kopu pak přestřelil vzdálenější horní roh kosovské branky.
47'
Při rychlém výpadu Slovanu Šporar posunul míč k Mohovi, ten byl nedovoleně atakován těsně před pokutovým územím. Izraelský rozhodčí chvíli poskytl hostům výhodu, protože ji Moha ale nedokázal využít, bude se pokračovat volným kopem. Islami navíc vidí žlutou kartu.
46'
Po prvním poločase Slovan vede 4:1 na střely, na bránu 2:1, v držení míče je stav 45% – 55% a na rohy je to 1:5, Slovan z toho čtvrtého skóroval.
Fotbalisté Slovanu v prvním poločase utkání v Prištině potvrdili roli favorita, vedou nad kosovským mistrem Feronikeli 1:0 brankou argentinského obránce Vernona De Marca a mají namířeno do třetího předkola Evropské ligy.

Feronikeli potřebují vstřelit dvě branky a žádnou nedostat, aby si zajistili alespoň prodloužení, to se ale zdá být velmi nepravděpodobné.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Frid k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Bojku se nedokázal prosadit na pravém křídle, domácím zatím při útočných akcích chybí potřebná kvalita.
42'
Fazliu si kolem Abeny na levé straně hřiště netroufl na centr a rozehrál zpět do hloubi pole.
40'
Cariocův pas do pokutového území si zpracoval Rexha, ten se pak snažil patičkou najít spoluhráče v druhé vlně, to už se mu ale nepodařilo a nasměroval míč jen k hráčům Slovanu.
39'
Danielův centr přeletěl přes Šporara až k naprosto osamocenému Bajrićovi, jenž zblízka vysoko přestřeluje domácí branku!
38'
Erik Daniel na pravém křídle zakombinoval s Mohou, ten se neprosadil kolem bránícího Haxhy.
38'
Bojku byl faulován u postranní čáry, domácí už rychle rozehráli.
36'
Neúspěšná souhra domácích na pravé straně hřiště, Jean Carioca už nedokázal zpracovat míč na hrací ploše.
34'
Slovan se usadil u pokutového území soupeře, nepovedená střela de Kampse nakonec mohla míč užitek, ovšem Šporar na míč ve skluzu těsně nedosáhl.
32'
Další ostrý zákrok domácích, tentokrát Hoti na útočné polovině sestřelil Jurije Medveděva, českého fotbalistu kazašského původu, také Hoti si pak prohlíží žlutou kartu.
31'
Holmanův centr domácí odvracejí za postranní čáru.
30'
Vernon De Marco si na levé straně hřiště narazil míč s Mohou, pak se ostře střetl s Prekazim a byť sedmadvacetiletému izraelskému rozhodčímu chvíli trvalo písknutí, tak nakonec skutečně nařídil volný kop pro Slovan a ještě domácímu hráči uděluje žlutou kartu.
29'
Centr Holmana doletěl jen k domácím fotbalistům.
28'
Daniela při průniku útočnou polovinou podkopl Dabiqaj, je z toho standardní situace pro Slovan.
26'
Domácí kombinují s míčem v okolí středové čáry a hledají cestu do defenzivy Slovanu.
24'
Zpoza pokutového území natáhl ke střeleckému pokusu Holman, s přízemní ránou si poradil brankář Smakiqi.
23'
Pátý roh slovenského celku ke střeleckému zakončení nevedl.
23'
S následným centrem si snadno poradil brankář Greif a hned rozehrál brejk, v jehož závěru Moha potáhl míč k pokutovému území Feronikeli, kde hosté vybojovali rohový kop.
22'
Střelec úvodní branky Vernon De Marco tentokrát fauloval Jeana Cariocu u postranní čáry, stanardní situace pro domácí.
21'
Hoti se pokusil protlačit na levém křídle kolem Abeny, pomohl si ale nedovoleným zákrokem.
19'
Čtvrtý roh Slovanu už vedl k úvodní brance zápasu! Ve skrumáži před Smakiqim se nejlépe zorientoval VERNON DE MARCO a dotlačil míč za brankovou čáru!
18'
Třetí roh Holmana byl z těch dosavadních zatím nejhorší, domácí na přední tyči snadno odvrátili míč za postranní čáru.
17'
Slovan kombinuje ve středu pole, zatím ale daleko od domácí branky.
15'
První roh domácích přeletěl všechny fotbalisty před brankářem Greifem.
14'
Další útok domácích, z ostrého úhlu střílel Hoxha a brankář Greif vyráží míč na roh.
14'
Jean Carioca si u postranní čáry našel prostor k centru, Rexha se ale do zakončení nedostal přes Abenu.
13'
Holmanův centr domácí odrazili k Mohovi, akci pak zakončil Daniel centrem k brankáři Smakiqimu.
12'
Holman rozehrál volný kop po zemi do pokutového území k Mohovi, jeho centr je sražen za domácí branku.
10'
Po Hotiho pasu do pokutového území míč nebezpečně poskakoval, Rexha ale v přílišné snaze fauloval a míče se ujme Slovan.
8'
Další nedovolený zákrok je pískán Šporarovi ve středu hřiště, rozehrávat mohou znovu domácí.
6'
Moha se z levého křídla prokličkoval do pokutového území, pak i s přispěním bránícího hráče posunul míč k Holmanovi, zároveň se ale Moha dopustil faulu a Holmanova střela doprostřed branky se do statistik počítat nebude.
6'
Slovan už je zase v držení míče, hosté pozvolna rozehrávají od brankáře Greifa.
4'
Po souboji Dubiqaje s Mohou se míč odrazil do zámezí, vhazovat mohou domácí.
2'
První rohový kop Slovanu zahrával David Holman a byť jeho centr neměl špatné parametry, tak žádný z hostujících hlavičkářů se do zakončení neprobil.
1'
Domácí vedli první rychlý útočný výpad po levé straně hřiště, Hoti se ale nedokázal probít kolem Jurije Medveděva. Ten vytvoří českou dvojici na pravé straně s Erikem Danielem.
1'
Rozehráno! Feronikeli obléklo zeleno-bílé dresy, Slovan hraje v tmavé sadě.
1'
Izraelští rozhodčí právě přivádějí aktéry dnešního zápasu na trávník v hlavním městě Kosova, domově Feronikeli pro zápasy evropských pohárů.
Úspěšnější z této dvojice se ve třetím předkole Evropské ligy utká s poraženým ze souboje Ligy mistrů Dundalk – Karabach, první zápas v Irsku tam skončil 1:1.

KF Feronikeli: Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha – Bojku, Dabiqaj – Jean Carioca, Fazliu, Hoti – Rexha
Náhradníci: Deniz Troshupa – Thaqi, Zeka, Malaj, Potoku, Topalli, Krkotić

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Bajrić, de Kamps – Daniel, Holman, Moha – Šporar
Náhradníci: Šulla – Apau, Ibrahim, Strelec, Rafael Ratao, Suchockij, Nono

Rozhodčí: Frid – Yakobov, Barbiro (ISR).
ŠK Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan loni ovládl slovenskou ligu o propastných sedmnáct bodů před Dunajskou Stredou a protože se mu podařilo udržet všechny opory včetně stěžejního kanonýra Andraže Šporara, měl velké ambice před touto sezónou.

Ty ale musel výrazně zredukovat po propadáku proti černohorskému týmu Sutjeska Nikšić, kdy v obou zápasech Slovan vedl, doma i venku pak inkasoval na 1:1 v nastaveném čase druhého poločasu a protože nerozhodlo ani prodloužení v černohorské odvetě, neuspěl v penaltovém rozstřelu. Brzký konec snu o Lize mistrů odnesl trenér Martin Ševela, jenž byl hned den po odvetě odvolán.

Dočasným trenérem se stal Ševelův asistent Vladimir Radenković ze Srbska, ten však schází v obou duelech proti Feronikeli, neboť Slovan vyhověl žádosti srbské vlády a obou zápasů proti kosovskému týmu se kromě Radenkoviće neúčastní ani srbští hráči Alexandar Čavrić a Dejan Dražić.
KF Feronikeli

Tým z města Glogovac loni dokázal potřetí v historii vyhrát kosovský titul, když o pět bodů předstihl druhou Prištinu, avšak vůbec poprvé dostal možnost bojovat v evropských pohárech.

Feronikeli se účastnilo už předkola Ligy mistrů, v němž porazilo gibraltarský Lincoln a andorskou Santa Colomu, čímž si vybojovalo místenku v prvním předkole soutěže. Tam po boji podlehlo velšskému TNS, když po remíze 2:2 na hřišti soupeře v domácím prostředí podlehlo zkušenějšímu soupeři 0:1.
Hezký podvečer při sledování přenosu odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy, Slovan Bratislava bude v roli velkého favorita hájit těsné vítězství 2:1 na hřišti kosovského KF Feronikeli.