Gdańsk - Brøndby | ONLINE | 25.7.2019 19:00 | Evropská liga (předkola) 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gdańsk : Brøndby - 25. července 2019   19:00

Ukončeno
Gdańsk
Gdańsk
26' Paixao  • 63' Lipski 
2:1
(1:0)
Brøndby
Brøndby
59' Hedlund  
Gdańsk
Sestavy:
Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Lukasik – Haraslín (79. Peszko), Lipski (83. Makowski), Udovičić – Paixao (C) (74. Sobiech)
Náhradníci:
Alomerovic – Gajos, Makowski, Maloča, Peszko, Sobiech, Wolski
Rozhodčí
Beaton – Roome, Doig (všichni Skotsko)
PGE Arena Gdańsk
Brøndby
Sestavy:
Schwäbe – Mensah (81. Gammelby), Arajuuri, Hermannsson, Jung – Kaiser, Radošević, Christensen – Hedlund, Wilczek (C), Tibbling (75. Jensen)
Náhradníci:
Tomes – Borkeeiet, Fisker, Gammelby, Hendriksen, Lindstrom, Uhre
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:1. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 5:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lechie, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. I úvod druhého poločasu patřil domácímu celku, který měl územní převahu, avšak to nakonec vedlo k inkasované brance. Polskému celku to nemuselo zas tak vadit, neboť si vedení vzal hodně rychle zpět, nicméně i tak soupeř má celkem dobrou pozici do odvetného zápasu.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Mohlo být rozhodnuto! Makowski velice dobrou přihrávkou našel Sobiecha, jehož rána se od břevna odrazila do zad brankáře, který míč nepustil za čáru.
90+2'
V závěru utkání se Brondby podařilo vybojovat ještě jeden rohový kop. Do pokutového území se natlačila velká řada hráčů, avšak včas zasahoval Lukasik.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Na pořadu dne byla další standardní situace, avšak tentokráte pro Gdaňsk. Nakonec jí po zemi rozehrál Lukasik, avšak nakonec kopačku protihráče.
87'
Žlutou kartu dostává Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk).
85'
Po delší době se k míči dostal hostující brankář Schwäbe, který na jistotu roztáhl hru do strany, kde měl s rozehrávkou menší starosti Jung.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Lechia i nadále vede o jednu branku, nicméně hosté jsou v posledních minutách aktivnější.
83'
Brondby si tak vyzkoušelo ještě jeden rohový kop, tentokráte z levé strany. V tomto případě se do vzduchu natlačil Arajuuri, jenž našel rukavice brankáře.
83'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Patryk Lipski, přichází Tomasz Makowski.
82'
Mensah to udělal hodně šikovně, avšak jeho průnik do pokutového území zastavil protihráč. Kaiser tak obstaral rohový kop, který poslal do břevna Hermannsson. Poté se hosté dožadovali pokutového kopu, sudí nechává pokračovat.
81'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kevin Mensah, přichází Jens Martin Gammelby.
81'
Hodně velké starosti měl hostující Hermannsson, který v tísni vyprodukoval zpětnou přihrávku na brankáře, jenž pro změnu roztáhl hru do strany na Mensaha.
80'
Pokus o dalekonosné přenesení hry nakonec skutečně našel volného Udovičiće, jenž se snažil najít Sobiecha, kterému přeci jenom něco chybělo.
79'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Slawomir Peszko.
75'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Tibbling, přichází Kasper Fisker Jensen.
74'
Střídání v týmu Lechia Gdańsk: ze hřiště odchází Flavio Paixao, přichází Artur Sobiech.
74'
Na druhé straně se u vlastního pokutového území podařilo zasáhnout Augustynovi, který se posléze snažil vysunout hodně aktivního Paixaa.
73'
V tomto případě zas tak moc nescházelo! Udovičić si seběhl do pokutového území, načež ještě nabízel míč před branku, nicméně z druhé vlny se do něj opřel Fila, jenž mířil kousek vedle.
72'
Jung přenechal míč za sebe, kde se nacházel Radošević. Brondby se tak usadilo na útočné polovině, nicméně Mladenović za sebe nepustil Hedlunda.
71'
O přihrávku si řekl naprosto osamocený Tibbling, jehož nepovedené řešení akce skončilo až v rukavicích brankáře Kuciaka, který si vyzkoušel odkop od branky.
70'
Paixao se dostával do hlavičkového souboje, avšak opětovně se nacházel pouze v ofsajdu. Opakovaný záběr skutečně potvrdil ofsajdové postavení.
69'
Fila byl při pokusu o odehrání míče nešetrně dohrán, což neuniklo ani hlavnímu sudímu. Lechia tak bude rozehrávat volný kop z blízkosti autové lajny.
68'
Posléze ve středu hrací plochy dokázal dobře zareagovat Christensen, který se poté ještě snažil u postranní čáry najít Junga, což se ale nepovedlo.
67'
Jako první se k volnému míči dostal Lukasik, který se ho ještě snažil vrátit do přehuštěného prostoru, avšak centr zaplul pouze ven z hrací plochy.
66'
Na řadu tak přišel rohový kop z pravé strany. Míč se snášel na přední tyč, kde Paixao reklamoval hraní rukou. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
65'
Najednou je polský celek pořádně při chuti. Do pokutového území totiž přiletěl další centr, který na malém vápně přeci jenom odklízel Hermannsson.
63'
Gdańsk právě vstřelil branku!
Domácí hráči si berou vedení hodně rychle zpět! Fila měl na pravém křídle opravdu hodně prostoru, díky čemuž na malém vápně našel PATRYKA LIPSKIHO, jehož důrazná hlavička byla natolik přesná, že na ni Schwäbe nedosáhl.
59'
Brøndby právě vstřelilo branku!
Zničehonic tady máme vyrovnávací branku! Špatná zpětná přihrávka našla pouze kopačku Kaisera, který mezi obranou oslovil naběhnuvšího kolegu SIMONA HEDLUNDA, jenž špičkou kopačky poslal hrací předmět za brankáře Kuciaka.
59'
Ihned poté přišla na řadu standardní situace, kterou Kaiser rozehrál naprosto katastrofálně. Lechia chtěla podniknout protiakci, která se vůbec nepovedla.
58'
Chvíli se nehrálo, neboť na zemi skončil domácí brankář Kuciak, který měl menší zdravotní problémy. Na scénu se nakonec vydal také lékařský personál.
57'
Dánský celek rozjel další akci od svého pokutového území. Hermannsson našel u postranní čáry Junga, jehož dalekonosný pas přinesl velký rozruch.
56'
Paixao to udělal velice dobře, neboť se s míčem zastavil na útočné polovině. Poté přenesl hru na pravou stranu, kde toho Haraslín moc nevymyslel.
55'
Žlutou kartu dostává Filip Mladenović (Lechia Gdańsk).
55'
Brondby se konečně dostalo do pokutového území, kde si Tibbling přehodil míč na levou nohu, avšak následným centrem našel pouze rukavice brankáře.
54'
Kaiser si počkal na náběh v podání Junga, který kolem sebe ještě hledal spoluhráče, přičemž si nakonec pro přihrávku seběhl záložník Christensen.
53'
I posléze jsme sledovali velice nebezpečný pokus, ve kterém se i tentokráte zjevil hodně aktivní Paixao, jehož rána těsně minula vzdálenější konstrukci.
52'
Lechia se sice radovala ze druhé branky, avšak zakončující Paixao se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, rozruch tak byl naprosto zbytečný.
51'
Podél autové čáry si to namířil vpřed domácí Udovičić, avšak velice dobře to zvládl jeden z protihráčů, který navíc vybojoval autové vhazování.
50'
Nakonec se na druhé straně hrací plochy postaral o zakončení Lipski, jehož střelecký pokus nebyl zrovna nejpřesnější. Schwäbe nemusel zasahovat.
49'
Na levou stranu si jako první dokázal seběhnout hostující Tibbling, který poté centroval do pokutového území, kde se podařilo zasáhnout Augustynovi.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Christensen, který místo míče trefil pouze dolní končetinu Haraslína.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Lechia byla směrem dopředu nebezpečnějším celkem, dokonce se dostala k doposud jediné brance, o kterou se z pokutového kopu postaral Paixao. Brondby sice nehraje vůbec špatně, avšak finální fáze není vůbec ideální, což dobře ví také hostující lodivod.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
V závěru prvního poločasu mohlo být srovnáno. Zakončující Wilczek to zkoušel razantní střelou, se kterou si Kuciak dokázal poradit.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Lechia se opět dostala na dostřel branky soupeře, navíc z toho byl zisk už pátého rohového kopu. Haraslín dokázal najít hlavu Paixaa, jenž mířil kousek nad.
38'
V tuto chvíli se může pokračovat. Brondby bude rozehrávat standardní situaci z blízkosti pokutového území, postará se o to obránce Hermannsson.
37'
Nakonec se jednalo o obránce Junga, který po necelé minutě dokázal vstát na své nohy. Mezitím se ostatní hráči občerstvují u postranní lajny.
36'
Jenomže na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Brondby, ke kterému byl přivolán také lékařský personál. Uvidíme, zda se bude poprvé muset střídat.
35'
O ránu z hodně velké vzdálenosti od branky se pokusil domácí Nalepa, kterému zakončení vůbec nesedlo. Míč směřoval vysoko na tribunu stadionu.
34'
Samotná rozehrávka nic nebezpečného nepřinesla, avšak poté se do malého vápna snášel další z řady centrů, na ktrý Udovičić nakonec nedosáhl.
33'
Polský celek si vybojoval rohový kop z pravé strany, který dost možná přinese další zakončení. K míči si okamžitě seběhl aktivní křídelník Haraslín.
32'
Arajuuri celkem dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec vyprodukoval pouze zpětnou přihrávku, která navíc doputovala do moci domácího mužstva.
31'
Hlavní sudí uviděl nedovolený zákrok ve středu hrací plochy, o který se postaral napadající Paixao. Brondby okamžitě rozehrálo nakrátko po zemi.
30'
Následovalo další autové vhazování, tentokráte z levé strany. Jung rovněž celkem dlouho váhal, nakonec mu na pomoc přispěchal kolega Christensen.
26'
Gdańsk právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K provedení pokutového kopu se totiž postavil FLAVIO PAIXAO, který vypálil přesně pod břevno, zatímco se brankář vrhl k brankové konstrukci.
26'
Po faulu je tu pokutový kop pro Gdańsk!
24'
Mensah si dával s provedením autového vhazování celkem dost načas. Nakonec si pro spolupráci vybral Kaisera, který vybojoval další aut zprava.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám žádnou branku nepřinesla. Nápor hráčů Gdańsku je minulostí, nyní jsou aktivnější hosté.
22'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Brondby. Z levé strany ho rozehrál Kaiser, který ho nebezpečně posílal k zadní tyči, kde Arajuuri zakončoval nad branku.
19'
Hermannsson rovněž nerozehrál zrovna ideálním způsobem, čehož se pokoušel využít Paixao, jenž byl v pokutovém územím odtlačen od míče,
18'
Tibbling s vypětím všech sil přeci jenom přihrál na kolegu Christensena, jehož centr propadl až do pokutového území, kde na něj Kaiser nedosáhl.
17'
Haraslín to opět zkoušel vzít sám na sebe, avšak jeho přihrávku dokázal zablokovat Radošević. Hosté nyní zvoli dlouhou kombinaci na své polovině.
16'
Zatím největší šance dosavadního dějství! Brondby chybovalo v rozehrávce, sám na branku tak uháněl Haraslín, který naprosto minul zadní tyč.
15'
Nakonec na řadu přišel rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec to centrem zkoušel aktivní Haraslín, který nenašel žádného spoluhráče.
14'
Ve vzdušném prostoru si velice dobře počínal hostující Jung, který odvracel pouze na kopačku Fila, jehož pohotovou ránu dokázal Schwäbe zneškodnit.
13'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Haraslín, avšak dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok. Brondby tak kombinuje na vlastní polovině.
12'
Schwäbe musel ven z vlastní branky, načež sevřel balón do své náruče a poté ho pohotovým výhozem dostal přesně na kopačku obránce Mensaha.
11'
Nalepa velice přesnou přihrávkou našel u středového kruhu Lukasika, který z první poslal míč do zámezí. Další celkem zbytečná nepřesnost domácích.
10'
Také dánský celek si v krátkém časovém sledu vyzkoušel autové vhazování, po kterém se do kombinace zapojil také brankář Schwäbe.
9'
Jungovi se nepodařilo ideálním způsobem zasáhnout, navíc se jako poslední dotkl hracího předmětu, který se poté dostal ven z hrací plochy.
8'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Kuciak, který se rozhodl rozehrát na levou stranu, odkud Mladenović rozjížděl další akci.
7'
O provedení dalekonosného autového vhazování se postaral domácí Haraslín, jehož vzdušnou nabídku prodlužoval za sebe Hermannsson.
6'
Lechia má zatím velké starosti s přechodem na druhou stranu. Nalepa tak spolupracoval s Filou, který prvně jmenovanému okamžitě vracel.
5'
Augustyn přenášel hru na pravou stranu, avšak jeho přihrávka nebyla vůbec přesná. Míč se opět snesl do moci hostujícího brankáře Brondby.
4'
Dalekonosný nákop se snášel na Paixaa, avšak včas z branky vystartoval hostující brankář Schwäbe, který míč poslal daleko na druhou polovinu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to Mensah zkoušel přihrávkou podél autové čáry, avšak tu zablokoval do zámezí pozorný obránce Mladenović.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Brondby, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Lukasik – Haraslín, Lipski, Udovičić – Paixao (C)
Náhradníci: Alomerovic – Gajos, Makowski, Maloča, Peszko, Sobiech, Wolski

Brøndby IF: Schwäbe – Mensah, Arajuuri, Hermannsson, Jung – Kaiser, Radošević, Christensen – Hedlund, Wilczek (C), Tibbling
Náhradníci: Tomes – Borkeeiet, Fisker, Gammelby, Hendriksen, Lindstrom, Uhre

Rozhodčí: Beaton – Roome, Doig (všichni Skotsko).
Brøndby IF

Na opačné straně stojí Brøndby, které se pro změnu dostalo na čtvrté místo své domácí soutěže, což automaticky zajistilo skupinu o titul. Tam se tento celek nakonec musel smířit se čtvrtou příčkou, která slibovala poslední zápas o kvalifikaci Evropské ligy. Brøndby v něm nakonec dokázalo udolat Randers poměrem 4:2, čímž si zajistilo pohárovou Evropu. Tento celek se dostal až do prvního předkola, přes které se mu podařilo postoupit do dnešního druhého předkola. Brøndby se totiž utkalo s finským Interem Turku, přičemž první zápas skončil vítězstvím 4:1, nicméně porážka 0:2 z druhého zápasu už nic neznamenala.
Lechia Gdańsk

Polská Lechia se po základní části své domácí soutěže nacházela na první pozici, což jí automaticky zaručilo boj o mistrovský titul, neboť si zahrála ve skupině o titul. Gdańsk nakonec první příčku nedokázal uhájit, ba naopak klesl na třetí místo, které znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Lechia měla před touto sezónou na programu čtyři přípravné zápasy, ve kterých se jí zrovna moc nedařilo. Polský celek vyhrál až v posledním utkání, předtím přišly na řadu dvě remízy a také jedna porážka. Gdańsku se start do letošního ročníku domácí soutěže celkem vydařil, ze dvou zápasů získal čtyři body.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu úvodní zápasy druhého předkola, proti sobě se postaví Lechia Gdańsk a Brøndby IF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Články odjinud