Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Haugesund : Sturm Graz - 25. července 2019   19:00

Haugesund
Haugesund
51' Krygård  • 64' Sandberg
2:0
(0:0)
Sturm Graz
Sturm Graz
Haugesund
Sandvik – Desler, Bergqvist, Hansen (C), Pedersen – Krygård, Tronstad, Leite – Velde (90+3. Ndayisenga), Koné (76. Samuelsen), Sandberg
Stople – Samuelsen, Ikedi, Ndayisenga, Steinsland
Rumšas – Sužiedėlis, Arakelian (LTU)
Haugesund Stadion (Haugesund)
Sturm Graz
Siebenhandl – Sakic (71. Koch), Avlonitis, Spendlhofer (C), Schrammel – Dominguez, Ljubic – Pink (65. Lema), Kitejšvili, Jantscher – Hosiner
Schützenauer – Lackner, Huspek, Koch, Maresic, Eze, Lema

On-line přenos končí. Na počtenou!
Naopak Haugesund je třeba vyzdvihnout. Podceňovaný tým se vzepřel papírovým předpokladům a vybojoval nadějný výsledek do odvety, která se na rakouském území odehraje přesně za týden.
Štýrský Hradec si z pobřeží Severního moře odveze neočekávanou porážku. Rakouský klub podlehl norskému Haugesundu dvougólovým rozdílem a v odvetě bude mít co dělat, aby odvrátil blamáž.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:23.
90+5'
90+5'
Ještě karetní trest pro Ivana Ljubice (Sturm Graz), který to v osobním souboji přehnal s důrazem.
90+4'
Domácí hrají daleko od své branky a vypadá to, že žádné komplikace už nepřipustí.
90+3'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Kristoffer Velde, přichází Eric Ndayisenga.
90+2'
Avlonitis si nepřiměřeným způsobem vyšlápl na Veldeho a to je voda na haugesundský mlýn.
90'
A to už nám běží čtyřminutový čas nastavení.
89'
I díky ní mohl z úhlu vypálit Tronstad (Haugesund), jenže balon skrz obranu nepropasíroval.
88'
Sandberg (Haugesund) podle předpokladů neodcentroval, nýbrž provedl krátkou přihrávku.
87'
A jsou v tom úspěšní. Další cenné vteřiny ušetří před rozehráním rohového kopu.
86'
Naopak domácí natahují čas, jak jen to jde.
85'
Obezřetný musel být také Siebenhandl (Sturm Graz), protože na jeho bránu pálil Sandberg. Po nenáročném zákroku následovala rychlá rozehra.
84'
Teď už ale domácí gólman musel zasahovat. Mířil na něj totiž Lema. Hostům se nedá upřít snaha, recept na to, jak vstřelit gól, však stále ne a ne najít.
82'
Přesnou mušku neměl na opačné straně ani Kitejšvili, takže Sandvik (Haugesund) mohl zůstat v klidu.
81'
Velde (Haugesund) zausiloval o navýšení náskoku. Při střelbě mu však scházela potřebná přesnost.
79'
Hosté se ubránili exekuci rohového kopu.
77'
Přišel, viděl, inkasoval žlutou kartu. Takové okamžiky prožil Martin Samuelsen (Haugesund). Osudným se mu stal faul na Spendlhofera.
76'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Martin Samuelsen.
75'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
73'
Centr vyprodukovaný kopačkou Jantschera nadělal uvnitř pokutového území pořádné zmatky.
72'
Haugesundská defenziva zvládla ustrážit Lemu, po jeho střele přesto bude čelit rohovému kopu.
71'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Emanuel Sakic, přichází Fabian Koch.
68'
Něco vymyslet tam chtěl Koné (Haugesund), ale tentokrát už pozorná defenziva mu to nedovolila.
67'
Domácí opět operují na útočné polovině.
65'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Markus Pink, přichází Michael Lema.
64'
Haugesund právě vstřelil branku!
Norský celek vede 2:0! Deslerovu nabídku na navýšení skóre neodmítl NIKLAS SANDBERG.
64'
Až teď se mu vzdálil Pink (Sturm Graz). A neudělal to vůbec špatně. Samostatně vedenou akci zakončenou střelou mu však zblokoval obětavý obránce.
63'
Stále nekončící série faulů v neutrální zóně. Děj se odehrává přímo před očima rozhodčího.
61'
Série faulů v neutrální zóně.
60'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
58'
Její tempo se teď trochu zpomalí, protože balon opustil vymezený prostor hřiště. Aut vhodí domácí.
57'
Aktuálně se hra přelévá ze strany na stranu.
55'
Ne však natolik, aby Kitejšvili (Sturm Graz) nemohl zakončit. Střela to byla důrazná, leč neumístěná. Sandvik s ní neměl absolutně žádný problém.
53'
Z inkasované branky se hosté snaží rychle oklepat, kombinační souhra jim však poněkud vázne.
51'
A z nařízené standardky domácí udeřili! Velde našel chirurgicky přesným pasem KEVINA KRYGÅRDA a ten poprvé pohnul se skóre!
49'
To už neplatí. Koné (Haugesund) postoupil kupředu a u rohu šestnáctky byl faulován.
47'
Tým z Haugesundu zvyšuje své procento držení míče kombinací ve vlastním území.
46'
Druhý poločas odstartoval v sestavách beze změn.
46'
Hráči se vrátili na zelený pažit.
V úvodní pětačtyřicetiminutovce se hrála poměrně vyrovnaná partie. Bylo v ní znát, že hra obou týmů je svázána taktikou. Přesto se několik šancí objevilo. Ta největší těsně před přestávkou, kdy Jantscher trefil tyč. Stejný hráč zahrozil i na začátku utkání, když brankáře Haugesundu vyděsil střelou ze standardky. A domácí? Ti dokonce skórovali, nicméně Bergqvistův gól pro ofsajd neplatil. I proto je stav bezbrankový.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:10.
45+1'
45+1'
Největší příležitost úvodního dějství se zrodila až v jeho úplném závěru, kdy Jantscher (Sturm Graz) orazítkoval brankovou konstrukci!
45+1'
Zpříjemnit si ji chtěl Velde. Haugesundský hráč se dostal do palebné pozice, ale svůj pokus mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.
45'
Přestávka začne přesně za minutu.
44'
Ofsajd a v něm Pink (Sturm Graz).
43'
Jedním takovým se provinil Kitejšvili (Sturm Graz), když na zem povalil chudáka Veldeho.
42'
V závěru poločasu je hra často přerušována v důsledku nedovolených zákroků.
40'
Siebenhandl (Sturm Graz) měl práci. Zaměstnal ho střelecký pokus Sandberga.
39'
A opět se žlutí. Tentokrát je potrestaným hráčem Juan Dominguez (Sturm Graz).
36'
Svého provinilce už mají také domácí. Ibrahima Koné nešetrně atakoval Domingueze.
35'
Ta však neměla dlouhého trvání, neboť úmysl průnikové přihrávky Bergqvist (Haugesund) přečetl.
34'
Protože Sandbergův centr nenašel správného adresáta, mohli hosté založit protiakci.
33'
Roh pro Haugesund.
31'
Rušno bylo také na opačné straně. Ljubic tam nejprve trefil před sebou stojícího obránce a dorážející Kitejšvili mířil vedle. Sandvik (Haugesund) tak nezasahoval.
30'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
29'
Odvrácený centr si na hranici vápna našel Tronstad (Haugesund) a z voleje minul cílené zařízení.
28'
A tak zahrozili dlouhým nákopem. Po něm je na řadě roh, který rozehraje Sandberg (Haugesund).
27'
Haugesundským fotbalistům teď činí potíže přechod přes nepřístupný střed hřiště.
25'
Tam si míč na střelu srovnal Jantscher (Sturm Graz). Z hlubokého záklonu zamířil vysoko nad.
24'
Domácím "hurá akce" nevyšla. Museli se proto honem vrátit zpátky na své území.
22'
Schrammel (Sturm Graz) je neponaučitelný. Během krátké chvíle spáchal další faul.
21'
Nařízený přímák hosté dokázali odvrátit.
20'
Také druhý krajní bek hostujícího celku si bude muset dávat majzla. Thomas Schrammel uviděl žlutou kartu za podražení rozběhnutého Sandberga.
18'
Není divu, že hosté raději uklidňují hru.
16'
Bergqvist (Haugesund) si naběhl na geniální přihrávku a skóroval! Jeho radost však rychle vystřídalo zklamání. Může za to ofsajd.
15'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
13'
Brejk, který se poté zrodil, zastavil Emanuel Sakic (Sturm Graz) jen za cenu žluté karty.
12'
Následný roh už nebyl nijak rizikový.
12'
Hosté se osmělili. Pomohla jim k tomu standardka, kterou nebezpečně kopnul Jantscher! Sandvik měl co dělat, aby míč vyrazil nad břevno. Tohle byla vážně dobrá šance!
11'
Z dorážky pak ještě vypálil Krygård (Haugesund), ale neměl vůbec seřízená mířidla.
10'
Konstruktivní rozehrávkou se Sandberg (Haugesund) nechal dovést až ke střele, ta byla zblokována.
9'
Právě v něm se Dominguez (Sturm Graz) dopustil vůbec prvního prohřešku proti pravidlům.
8'
Oťukávaná se přesunula ke středovému kruhu.
7'
Rozehrávku soupeřova výběru napadající Sandberg (Haugesund) se potázal se zlou.
6'
Domácí tým rozjel akci po pravé straně, následný centr se stal kořistí brankáře Siebenhandla.
5'
O balon teď probíhají urputné souboje, v nich má navrch norský Haugesund.
3'
Neměl ovšem dostatečnou podporu spoluhráčů, takže v zahuštěném středu pole míč ztratil.
2'
A tak mohli zaútočit domácí. Tím, kdo se rozběhl středem hřiště, byl Tronstad.
1'
První útok byl vedený po levém křídle, Jantscher (Sturm Graz) na bránícího Pedersena nevyzrál.
1'
Výkopu se ujali hosté.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště.

FK Haugesund: Sandvik – Desler, Bergqvist, Hansen (C), Pedersen – Krygård, Tronstad, Leite – Velde, Koné, Sandberg.
Náhradníci: Stople – Samuelsen, Ikedi, Ndayisenga, Steinsland.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Sakic, Avlonitis, Spendlhofer (C), Schrammel – Dominguez, Ljubic – Pink, Kitejšvili, Jantscher – Hosiner.
Náhradníci: Schützenauer – Lackner, Huspek, Koch, Maresic, Eze, Lema.

Rozhodčí: Rumšas – Sužiedėlis, Arakelian (LTU).

Sportklub Sturm Graz

Klub sídlící ve Štýrském Hradci skončil v uplynulé sezoně rakouské Bundesligy pátý, takže o právo účasti v Evropské lize musel bojovat ve dvojzápase play-off. Jeho největší překážkou posledních let je třetí předkolo, na něm si vylámal zuby při posledních třech pokusech (naposledy minulý rok proti AEK Larnaca).

Fotballklubben Haugesund

Tým z města ležícího na pobřeží Severního moře ukončil předchozí ročník norské Eliteserien na čtvrtém místě. Při dvou účastech v Evropské lize se mu konečnou vždy stalo druhé předkolo a ani letošek by neměl být výjimkou, jelikož Haugesund je po postupu přes Cliftonville (1:0 venku a 5:1 doma) outsiderem.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný podvečer a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Haugesundem a Štýrským Hradcem. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.