Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Inter Turku : Brøndby - 18. července 2019   17:30

Inter Turku
Inter Turku
52' Markkula  • 56' Valenčič
2:0
(0:0)
Brøndby
Brøndby
Inter Turku
Moisander – Hoskonen (70. Klinkenberg), Hämäläinen, Tenho – Markkula, Mäenpää (76. Ademi), Paananen, Muñiz, Balbi (85. Kuningas) – Furuholm (C), Valenčič.
Marttinen – Klinkenberg, Ntankeu, Ademi, Mastokangas, Boakai, Kuningas.
Kennedy – Donaldson, Argyropoulos (všichni NIR)
Veritas Stadion, Turku
Brøndby
Schwäbe – Gammelby, Hermannsson, Jung, Mensah (C) – Fisker (90. Arajuuri), Børkeeiet (58. Radošević), Kaiser – Hedlund, Uhre (58. Wilczek), Tibbling.
Tørnes – Lindstrøm, Wilczek, Christensen, Radošević, Arajuuri, Hendriksen.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 15:19.
Je dobojováno! Inter Turku odehrál na svém hřišti velmi dobrou partii a po venkovní prohře 1:4 celý dvojzápas velmi zdramatizoval. Vše podstatné se odehrálo ve druhé půli, když se v rozmezí pěti minut trefili Markkula a Valenčič. Turku rázem mělo na vstřelení rozhodujícího gólu více než půlhodinu, ale přes dobře organizovanou obranu si už žádnou další šanci nevytvořilo. Brøndby přes prohru 0:2 svůj náskok uhájilo a podle očekávání postupuje do druhého předkola.
90+4'
90+3'
Brøndby zvládá závěrečné okamžiky zápasu s velkým přehledem. Míč se nachází dobrých padesát metrů od míst, kde by Schwäbemu něco hrozilo.
90+2'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty. Inter se zatím nemůže dostat do závěrečného tlaku a jeho naděje na vstřelení rozhodujícího gólu rychle mizí.
90+1'
O střelu z přímého kopu se po dlouhém čekání postaral Radošević. Míč ale letěl doprostřed branky a Moisander jej v pohodě vyrazil.
90'
Za velké prodlevy před rozehrávkou standardní situace dostal německý záložník Dominik Kaiser žlutou kartu.
90'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kasper Fisker, přichází Paulus Arajuuri.
89'
Wilczek byl ve vzduchu strčen Hämäläinenenem. Rozhodčí ze Severního Irska hru opět přerušili a Brøndby může šetřit další vteřinky.
88'
Hedlund se krásnou kličnou odpoutal od dvojice obránců, která ho u pravé postranní čáry faulovala. Moc času na třetí gól Interu už nezbývá.
86'
A ještě jedna nezvládnutá standardka. Álvaro Muñiz rozehrál roh několik metrů před vápno, kde si balón vybojovali hráči dánského mužstva.
85'
Střídání v týmu FC Inter Turku: ze hřiště odchází Luciano Balbi, přichází Mikko Kuningas.
84'
Víceméně se nestalo nic, protože centr z levé strany vyletěl z šestnáctky, aniž by někdo v modročerném dresu dostal možnost zakončovat.
83'
Domácí přenesli hru nalevo od pokutového území, kde Radoševič zboural Valenčiče. Co Inter předvede ze standardní situace?
82'
Následná standardka rozehraná Kaiserem neměla špatné parametry, což se úplně nedá říct o střele Junga, jež se nevešla mezi tři tyče.
81'
První žlutá karta na straně Turku. Za faul na Kevina Mensaha je napomenut španělský špílmachr Álvaro Muñiz.
80'
Dominik Kaiser ale vyrobil příliš krátký centr, který vůbec nedoletěl do předbrankového prostoru. Hosté pokračují autovým vhazováním.
79'
Simon Tibbling se snažil vymýšlet na levé straně. V hostující prospěch získal alespoň rohový kop.
78'
Domácí na půlce hřiště vystihli kombinaci soupeře, ale sami balón pod kontrolu nedostali. Po autu Mensaha se do hry dostal Moisander.
77'
Menších polehávání hráčů Brøndby začíná přibývat. Mimo hru se na chvíli dostal švédský ofenzivní hráč Simon Hedlund.
76'
Střídání v týmu FC Inter Turku: ze hřiště odchází Niilo Mäenpää, přichází Albion Ademi.
75'
Hostující záložník Kasper Fisker uprostřed hřiště podťal nohy Paananena a dokonce si za to vysloužil žlutou kartu.
72'
Dvacet minut před koncem ještě není úplně vyloučeno, že se dočkáme prodloužení. To by se muselo odehrát v případě, že Inter vyhraje 4:1.
71'
Během několika desítek vteřin zahrával Fisker hned tři rohové kopy. Všechny z nich ale domácí obrana s přehledem ubránila.
70'
Střídání v týmu FC Inter Turku: ze hřiště odchází Arttu Hoskonen, přichází Daan Klinkenberg.
69'
Největší možnost pro hosty! Wilczek nechtěně odrazil Kaiserovu přihrávku na pravou stranu, odkud zakončoval Hedlund, ale dobře postavený Moisander balón vyrazil na roh.
68'
Arttu Hoskonen dostal po dopadu z hlavičkového souboji křeč do nohou. Případný zásah do defenzivy by Interu rozhodně nepomohl.
67'
Balbi trochu nešikovně předkopl míč k Fiskerovi, do kterého vzápětí zajel skluzem. O nedovoleném zákroku nemůže být pochyb.
66'
Asi nebylo moc lidí, kteří během poločasové přestávky očekávali takovouto zápletku. Turku je už jenom jeden jediný gól od velkého překvapení.
65'
Až nyní si může domácí publikum definitivně oddechnout. Střídající Wilczek totiž zbytečně důrazně dohrál Hämäläinena.
64'
A ještě jeden neadresný odkop. Tentokrát od brankáře Moisandera, který musí být v pozoru i pro následující vteřiny.
63'
Resolutní odkop jednoho z domácích obránců nekompromisně zažehnal hrozící nebezpečí uvnitř pokutového území. Gammelby vhazuje.
62'
Brøndby se snaží dlouhým držením míče získat zpět ztracenou půdu pod nohama. Používá k tomu rozvážnou kombinaci na vlastní polovině.
60'
Tibbling se zastavil na levém okraji pokutového území a šikovně přenesl hru doprava, kam přiběhl zakončující Kaiser. Branka Henrika Moisandera v přímém ohrožení ale nebyla.
59'
Kasper Fisker si nedovoleným způsobem vyšlápl na Álvara Muñiz. Balón se tak vrací do držení rozjetého interu.
58'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Tobias Børkeeiet, přichází Josip Radošević.
58'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mikael Uhre, přichází Kamil Wilczek.
56'
Inter Turku právě vstřelil branku!
Finský klub dává druhý gól a definitivně se dostává zpátky do hry! Luciano Balbi po zemi centroval z levého křídla. Jeden z jeho spoluhráčů pustil balón za sebe a FILIP VALENČIČ už měl před sebou poměrně jednoduché zakončení.
55'
Kousek před střídačkami se k zemi potácel Simon Hedlund. V tomto případě už asi bude potřeba příchod hostujícího realizačního týmu.
54'
Vedoucí gól domácího klubu zápasu jednoznačně pomůže. Od senzačního vyřazení dánského favorita však je Turku stále vzdáleno dva góly.
52'
Domácí se ve dvaapadesáté minutě dostávají do vedení a ještě oživují naděje na postup! Veškerá zásluha jde za NIKO MARKKULOU, který si naběhl na nákop z obrany a z úhlu se přiřítil do pokutového území. Tam se jedinou zasekávačkou zbavil Junga s Mensahem a pěknou střelou levou nohou uklidil balón k pravé tyči Schwäbeho brány.
51'
Menší problémy s levou nohoud onutily ulehnout hostujícího záložníka Børkeeieta. Bez ošetření se ale zvedl a určitě bude moci pokračovat.
50'
Fiskerem podražený Markkula získal pro Turku standardní situaci. Tu rozehrál Muñiz, jenže vysokým centrem celé hřiště překopl.
49'
Tenho a po něm Hoskonen faulovali hráče dánského týmu. Ten se znovu nikam nežene a volí rozvážnou kombinaci daleko od branky Moisandera.
48'
Turku opět chtělo začít aktivním útočením. Dobře se rozvíjející akci však zastavil signalizovaný ofsajd Furuholma.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v nezměněném složení.
46'
Inter vstoupil do zápasu aktivně a přes deset minut obraně dánského klubu hodně zatápěl. Brøndby však dostalo hru pod kontrolu a bezpečně si pohlídalo dostačující bezbrankovou remízu až do odchodu do šaten. O postup do druhého předkola by hosté přijít už neměli.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Jediným nákopem přes střed hřiště se Brøndby dostalo do slibného útoku tři na tři. Do zakončení se dostal Uhre, ale trefil jen skluzujícího obránce.
44'
Markkula se v souboji s Mensahem provinil proti fotbalovým regulím. V závěru prvního poločasu zkusí prorazit hosté.
43'
Mäenpää chytře prodloužil Tenhovu přihrávku za obranu, kde se do šance dostával Valenčič, jenže mu byl odmáván ofsajd.
42'
Brøndby se v hojném počtu zatáhlo a nechává domácí fotbalisty kombinovat pouze ve středu hřiště, odkud Schwäbemu nic nehrozí.
40'
Zprava uvedl balón do pohybu pro změnu Fisker, ale výsledek byl úplně stejný. Přetažený centr si sebral Moisander.
39'
Hedlund se šikovně uvolnil, ale pak rovněž odcentroval do clonícího soupeře. Je z toho další roh pro muže ve žlutém.
38'
Kaiser kroutil míč do malého vápna, ale tam si ho bezpečně přivlastnil Moisander, který okamžitě rozjíždí rychlou protiakci.
37'
Tibblingův sražený centr z levého kraje hřiště přináší hostům výhodu rohového kopu.
36'
Muñiz tak dlouho hledal příjemce své přihrávky, až mu protihráči balón ukradli. Útok do plných si vyzkouší i dánský tým.
35'
Valenčič těžkopádně obešel Hermannssona, jenže Furuholm po jeho nahrávce unáhleným pokusem Schwäbeho neohrozil.
34'
Hostům se úplně nevyplatila sázka na několik přihrávek z prvního doteku. Kousek před vápnem spadl balón do chřtánu Interu.
33'
Arttu Hoskonen si pohlídal neadresnou přihrávku a doprovodil míč do autu, kam dostrkal i Tibblinga.
32'
Børkeeiet zbrzdil domácí přechodovou fázi faulem na Mäenpääho. Inter vzápětí rozehrál směrem k vlastní brance.
30'
Centr z pravé strany šikovně prodlužoval Hedlund, ale duchapřítomný Moisander balón na první dobrou lapil.
29'
Rozehrávka se o několik desítek vteřin odkládá. Rozhodčímu se nelíbí chování některých hráčů v předbrankové tlačenici.
28'
Pokus o rychlejší kombinaci poblíž domácí šestnáctky skončil neoddiskutovatelným faulem Tenha na Hedlunda. Hosté budou rozehrávat z pravého křídla.
27'
Schwäbe výborně rozehrál na vzdálenou polovinu, kde se díky podklouznutí soupeře uvolnil Hedlund. Jeho průnikovka však zmizela za koncovou čárou.
26'
Hlavnímu sudímu se nelíbil Mäenpääho zákrok u středového kruhu. Faulovaný byl norský záložník Tobias Børkeeiet.
25'
Tempo hry šlo po úvodní desetiminutovce hodně dolů. Vypadá to, že Brøndby sází jen na poklidné hlídání náskoku.
23'
O atmosféru se na poloprázdném stadionu starají především fanoušci z Dánska, kterých přijelo něco ke dvěma stovkám. Domácí kotel je o poznání skromnější.
21'
Hosté vytáhli napadání a zkomplikovali rozehrávku svých soupeřů. Zadáci Interu se však nedopustili v nebezpečném prostoru žádné kritické chyby.
19'
Po aktivním úvodu ze strany Interu se hra trochu vyrovnala. Šance na zdramatizování dvojzápasu tak velmi rychle klesají, finský klub potřebuje k postupu vyhrát 3:0.
18'
Jeden z domácích zadáků sklepl nepřesný centr do náruče Henrika Moisandera. Po jeho rozehrání se balónu opět chopili hosté.
17'
Centr do ohně odvrátila domácí defenziva jenom k Jungovi, který pálil rovnou z voleje, ale černomodrý obranný val nepřekonal.
16'
O pár vteřin později se píská znovu. Tenho fauloval Uhreho, takže Brøndby může zahrozit ze standardní situace. Na přímou střelu to zřejmě nebude.
15'
Chybku v hostující postupné kombinaci chtěl napravit Fisker. V souboji s Álvarem Muñizem však fauloval.
13'
Tak se i stalo, ale útočící hráči Interu se v přehuštěném prostoru v pokutovém území nedokázali prosadit.
12'
Dánský klub si začíná trochu zahrávat. Nyní bude čelit autovému vhazování Hämäläinena, který zkusí dostat míč až před branku.
11'
Valenčičova rána z dálky byla sražená k dalším domácím fotbalistům. Mäenpää ve vápně patičkou hledal Furuholma, jenže mezitím po balónu zdárně skočil Schwäbe.
10'
Znovu v akci praporek druhého asistenta rozhodčího, který si tentokrát všiml zakázaného postavení pravého křídelníka Markkuly.
9'
Hämäläinenův obětavý zisk míče rychle znegovali jeho spoluhráči, kteří jej zase ztratili. Žádná pohroma pro Turku se ale nekonala.
8'
Na druhé straně upaloval za průnikovou přihrávkou Valenčić, jenže pomezní rozhodčí ho viděl v lehce diskutabilním ofsajdu.
7'
Brøndby se až v sedmé minutě na souvislejší čas usadilo na útočné polovině. Dalekonosnou střelu Gammelbyho však Moisander v pohodě zastavil.
5'
Druhý dnešní zákrok nebyl pro Schwäbeho tak těžkým oříškem. Vysokou hlavičku Furuholma po centru zleva jednoduše sebral.
4'
Finský tým začal aktivně. Aktivním napadáním donutil Schwäbeho k nelehkému odkopu v časové tísni, ovšem německý gólman si zkušeně poradil.
3'
O přímý kop z uctivé vzdálenosti se postaral španělský středopolař Álvaro Muñiz, nicméně Schwäbe tento povedený pokus skokem k levé tyči vyrazil.
2'
Hodně brzká žlutá karta pro hostujícího stopera Junga! Furoholm se prapodivně dostal s míčem za obranu a hráč s trojkou na zádech ho v nadějném úniku fauloval.
2'
Inter má jen malou šanci na postup a to se zřejmě odrazilo i na návštěvě. Stadion pro devět tisíc fanoušků je zaplněný nanejvýš z jedné třetiny.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco domácí v černomodrých dresech.
1'

FC Inter Turku: Moisander – Hoskonen, Hämäläinen, Tenho – Markkula, Mäenpää, Paananen, Muñiz, Balbi – Furuholm (C), Valenčič.
Náhradníci: Marttinen – Klinkenberg, Ntankeu, Ademi, Mastokangas, Boakai, Kuningas.

Brøndby IF: Schwäbe – Gammelby, Hermannsson, Jung, Mensah (C) – Fisker, Børkeeiet, Kaiser – Hedlund, Uhre, Tibbling.
Náhradníci: Tørnes – Lindstrøm, Wilczek, Christensen, Radošević, Arajuuri, Hendriksen.

Rozhodčí: Kennedy – Donaldson, Argyropoulos (všichni NIR).
1. zápas

11.07.2019
Brøndby – Inter Turku 4:1
Branky:
5. Wilczek, 68. Wilczek, 71. Tibbling, 78. Fisker – 20. Furuholm
Brøndby IF

Také dánský klub byl založen až ve druhé polovině 20. století. Přesto si ve své zemi udělal velké jméno, když v rozmezí let 1985 a 2005 získal hned deset titulů. Kromě toho Brøndby jedenáctkrát skončilo druhé a hned sedmkrát vyhrálo národní pohár. V předchozí sezóně svěřenci Nielse Frederiksena trofej nezískali, do pohárové Evropy se po zisku čtvrtého místa dostali až díky vyhranému play-off. Zápasy na mezinárodní scéně Brøndby hraje téměř každý rok. O to je překvapivější, že se v novodobé podobě Evropské ligy ještě nikdy nedostal do skupiny. Před rokem mu ve čtvrtém předkole vystavil stopku belgický Genk.
FC Inter Turku

Od roku 1990 fungující finský klub dosáhl svého největšího úspěchu v roce 2008, kdy v tamní nejvyšší soutěži oslavil svůj dosud jediný titul. Dalšího úspěchu Turku dosáhlo o deset let později, kdy vyhrálo finský titul a tím si zajistilo účast v bojích o Evropskou ligu. Nic na tom nezměnil ani fakt, že ve dvanáctičlenné ligové soutěži Inter obsadil až konečnou sedmou příčku. V pohárech se tento klub naposledy představil v sezóně 2013/14, kdy hned v prvním předkole Evropské ligy vypadl s faerským klubem Víkingur Gøta.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z odvetného zápasu prvního předkola Evropské ligy. Od sedmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na duel mezi týmy FC Interem Turku a Brøndby IF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.