Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Linfield : Sutjeska - 13. srpna 2019   20:45

Linfield
Linfield
7' Stafford  • 18' Lavery  • 76' Clarke
3:2
(2:1)
Sutjeska
Sutjeska
15' Božovič   • 62' Božovič
Linfield
Moore – Callacher, Cooper, Kearns, Mitchell, Stewart, Waterworth
Miroslav Zelinka – Jan Paták, Petr Caletka (vš. ČR)
Sutjeska
Licina – Bubanja, Grivič, Markovič, Marušič, Nikolič, Vučič

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a zase někdy příště při sledování textového přenosu na počtenou.
Je za námi velmi zajímavé utkání bohaté na góly. V dnešním střetnutí jich padlo hned 5. Domácí celek dokázal uhájit výhru 3:2 a s celkovým skóre 5:3 postupuje do další fáze předkol EL.

Fauly: 12:12.
90+3'
90+2'
Bojan Ciger zahraje volný přímý kop.
90+1'
Dnes velmi aktivní Kojaševič si došel pro faul a hosté budou mít nejspíš poslední šanci na zdramatizování zápasu.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
89'
Damir Kojaševič chtěl prokázat svoje kopací dovednosti, střela se mu ale vůbec nepovedla a končí vedle brány.
88'
Domácí se snaží šetřit čas postupnou kombinační hrou.
87'
Bulatovič nyní fauloval na vlastní polovině Coopera a domácí budou mít na starost standartní situaci.
86'
Božo Markovič přistižen v ofsajdovém postavení.
85'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Erakovič, přichází Nikolič.
84'
Andrew Waterworth zkusil štěstí a vyslal střelu na Giljena, pokus však neměl správné parametry a končí mimo bránu.
83'
Linfield bude zahrávat přímý kop po faulu na Jamieho Mulgrewa.
80'
Clarkeho střela úspěšně zblokována hostující obranou.
79'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Lavery, přichází Waterworth.
77'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Quinn, přichází Stewart.
76'
Linfield právě vstřelil branku!
Domácí dnes prostě chtějí vyhrát. Joel Cooper vybídl do skvělé pozice ke skórování MATTHEWA CLARKEHO a ten se střelou nemýlí a posílá domácí znovu do vedení.
74'
Na druhé straně se zase musel činit Ferguson proti střele Četkoviče.
72'
Joel Cooper vystřelil na Giljena, ten si však s jeho pokusem poradil bez sebemenších problémů.
69'
Bulatovič fauloval Laveryho, domácí mají k dispozici přímý kop.
67'
Střídání v týmu Linfield FC: ze hřiště odchází Millar, přichází Cooper.
66'
Domácí Quinn se dostal ke střele, ta je zblokována na rohový kop.
64'
Žlutou kartu dostává Nedič (FK Sutjeska).
63'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Vlaisavljevič, přichází Vučič.
62'
Sutjeska právě vstřelila branku!
Kojaševič krásně nacentroval a míč našel BOJANA BOŽOVIČE, který posílá míč do brány a srovnává na 2:2.
61'
Kojaševič bude zahrávat rohový kop.
60'
Sutjeska nyní vyvíjí velký tlak na domácí, kteří jsou pod tlakem.
59'
Božovič se tlačil kupředu, ale je zastaven pro ofsajd.
58'
Nedičovu střelu chytá Ferguson.
57'
Kojaševič se ujal rozehrávky, tu však neměl přesnou a domácí se ubránili.
56'
Také Sutjeska může zahrozit z rohového kopu.
54'
Quinn nacentroval míč z rohu, který ale nenašel žádného spoluhráče a končí na kopačkách hostujících hráčů.
53'
Linfield nyní ukazuje, že hraje s hráčem navíc.
52'
Lavery se dostal k zakončení. To však bylo bez přesnosti a končí mimo.
51'
Žlutou kartu dostává Božovič (FK Sutjeska).
50'
Božovič se dopustil faulu na polovině hřiště.
47'
Hra je nyní provázena množstvím nepřesností na obou stranách a vidíme hlavně nákopy ze strany na stranu.
46'
Máme za sebou první poločas. V něm byli lepší domácí, kteří se zaslouženě dostali do vedení zásluhou Stafforda. V 15. minutě dokázal za hosty vyrovnat Božovič. Uběhla chvíle a domácí již zase vedli, když se prosadil Shayne Lavery. V 36. minutě viděl po druhé žluté kartě červenou Aleksandar Sofranac a hosté budou dohrávat v deseti hráčích. Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Za faul na Stephena Fallona je nařízen přímý kop pro domácí.
42'
Shayne Lavery obešel kolem protihráče a vystřelil. Vladan Giljen však stojí na správném místě a jeho střelu kryje v náruči.
40'
Žlutou kartu dostává McGivern (Linfield FC).
39'
Niall Quinn se řítil do velké šance, jeho snažení ale zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího pro ofsajd.
38'
Domácí měli velkou šanci ke skórování, pokus Laveryho však končí těsně vedle brány.
37'
Millarův přímý kop končí nad bránou Giljena.
36'
Hosté budou dohrávat v deseti. Sofranac nesmyslně fauloval Laveryho a sudí Zelinka okamžitě vytahuje druhou žlutou a následně červenou kartu.
34'
Žlutou kartu dostává Sofranac (FK Sutjeska).
32'
Pokus domácích o ohrožení brány byl marný a hosté rychlé zakládají útočnou akci.
31'
Lavery byl zatažen za dres a domácí zahrávají přímý kop.
30'
Centr z rohu lapí do rukavic Vladan Giljen.
29'
Po sraženém míči od jednoho z hostujících hráčů následuje rohový kop.
27'
Hra je teď kouskována množstvím faulů na obou stranách a probíhá hlavně ve středu hřiště.
26'
Akce po rohovém kopu je přerušena sudím Zelinkou kvůli útočnému faulu na Erakoviče.
25'
Domácí se znovu tlačí a chtějí přidat další gól. Ke skorování budou mít šanci z rohového kopu.
24'
Quinn nacentroval do vápna, hostující obrana odkopává míč na soupeřovu polovinu.
23'
Linfield bude zahrávat rohový kop.
21'
Z přímého kopu Kojaševiče nic nebylo a domácí odehrávají míč do bezpečí.
20'
Božovič byl faulován McGivernem a hosté mají k dobru přímý kop.
18'
Oba týmy do utkání vlétly v ostrém tempu a v 18. minutě je to už 2:1. Druhou branku domácích přidává SHAYNE LAVERY.
16'
Chris Casement vystřelil zpoza vápna, jeho střela ale neměla přesnost a končí mimo bránu.
15'
A máme srovnáno! Damir Kojaševič se ujal přímého kopu a poslal míč na BOJANA BOŽOVIČE, který si již se střelou poradil bravůrně a brankaři Fergusonovi nedal šanci.
14'
Hery teď nešikovně fauloval Petrovikje a Sutjeska bude mít k dispozici přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.
13'
Dalšího faulu se dopustil Matthew Clarke a hosté pokračují v tlaku.
9'
Sudí Zelinka nyní neváhal a píská nedovolený zákrok Erakoviče na Mulgrewa. Domácí tak budou zahrávat přímý volný kop.
7'
Kirk Millar vyslal centr do vápna, který našel nehlídaného MARKA STAFFORDA, jenž míč uklízí do sítě a posílá domácí do zaslouženého vedení.
7'
Zahrávání rohového kopu se ujme Kirk Millar.
6'
Hostující obránce míč srazil jen za brankovou čáru a Linfield bude mít výhodu prvního rohového kopu utkání.
5'
Domácí tým je zatím aktivnější a okupuje polovinu soupeře.
4'
Shayne Lavery se dostal ke střele, jeho pokus však končí vysoko nad bránou.
1'

Linfield FC: Ferguson – Casement, Stafford, McGivern, Clarke – Mulgrew, Fallon – Millar, Hery, Quinn – Lavery
Náhradníci: Moore – Callacher, Cooper, Kearns, Mitchell, Stewart, Waterworth

FK Sutjeska: Giljen – Ciger, Sofranac, Nedič, Bulatovič – Erakovič, Petrovikj – Kojaševič, Četkovič, Vlaisavljevič – Božovič
Náhradníci: Licina – Bubanja, Grivič, Markovič, Marušič, Nikolič, Vučič

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Jan Paták, Petr Caletka (vš. ČR).

Linfield FC

Domácí začali putování rovněž v předkolech LM, ale velkou stopku jim ukázal Rosenborg po výsledcích 0:2 a 0:4. Do 3. předkola se tak dostali přes HB Torshavn, kdy po remíze 2:2 na půdě Faeřanů dokázali vyhrát doma 1:0 a slavili postup. Hrozbou pro Sutjesku bude 33 letý útočník Andrew Waterworth, jenž vstřelil v minulém předkole všechny tři góly do sítě soupeře.

FK Sutjeska

Klub z Černé Hory začal cestu poháry v 1. předkole LM proti Slovanu Bratislava. Ten po vyrovnaných bitvách zdolali až na pokutové kopy. V dalším předkole je již čekal daleko těžší soupeř APOEL Nikósie, s kterým prohráli 0:1 a 0:3 a musí se spokojit jen s cestou do EL. Útočnou sílou hostů by měl být zkušený Damir Kojaševič, který se velkou mírou zasloužil o postup přes Slovan.
Všem fanynkám a fanouškům evropského fotbalu přeji pěkný úterní večer. Dnes budeme v rámci odvetného utkání 3. předkola EL sledovat souboj mezi Linfield FC a FK Sutjeska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.