Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Mariupol : AZ Alkmaar - 8. srpna 2019   19:00

Mariupol
Chudžamov – Polegenko, Čobotenko, Bykov, Gorbunov (76. Dawa) – Čech (63. Tankovskij), Fedorčuk, Čurko, Mišňov, Vakula – Tyščenko (86. Kirjuchancev)
Dawa, Halčuk, Chaščuk, Kirjuchancev, Tankovskij, Topalov, Javorskij
Tykgaard – Brixen, Boric
Stadion Chornomorets (Odesa (Odessa))
AZ Alkmaar
Bizot – Svensson (80. Sugawara), Vlaar, Wuytens (73. Clasie), Wijndal – Koopmeiners, Midtsjo (87. Gudmundsson), Ouwejan – Stengs, Boadu, Idrissi
De Boer, Sugawara, Hatzidiakos, Clasie, Reijnders, Johnsen, Gudmundsson

90+4'
Konec zápasu. Viděli jsme dnes bohužel zápas bez branek. Blíže k brance bylo hostující AZ Alkmaar, které bylo v zápase lepším týmem. Převahu měl nizozemský celek zejména v prvním poločase. Do druhého poločasu se hra více srovnala, přesto aktivnějším mužstvem byli hosté. Výsledek 0:0 není pro Mariupol z domácího hřiště vůbec špatný, v Alkmaaru je jistě ale čeká tvrdá práce s těžkým soupeřem. AZ Alkmaar dnes domácí přestřílelo v celkovém poměru 4:18 to je jasný ukazatel toho, kdo v dnešním zápase byl aktivnějším týmem směrem dopředu, Odveta se hraje za týden v Alkmaaru od 20:30, bude tedy velmi zajímavé sledovat odvetu těchto klubů.
90+1'
Za tvrdý faul vidí žlutý trest Pologenko.
90+1'
Rohový kop odvrátila obrana. Pro odražený míč si ale došel hráč domácích a svou střelou přestřeluje branku hostí.
90+1'
Rohový kop pro domácí.
90'
V dobré pozici byli hosté! Střela uvnitř vápna byla však zblokována obráncem.
89'
Roh byl rozehrán na krátko! Domácí z něj rychle vystřelili. Střela však šla vedle branky.
88'
Následovat bude další rohový kop.
88'
Centr Mariupolu odvrací obrana Alkmaaru na rohový kop!
87'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Midtsjo, přichází Gudmundsson.
87'
Akci hostí zastavuje ofsajd.
86'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Kirjuchancev, přichází Tyščenko.
85'
Střela Alkmaaru zpoza vápna moc starostí brankáři nepřidělala. Střela postrádala patřičnou rezanci.
84'
Ta je rychle ukončena obranou domácích.
84'
Alkmaar rozvíjí útočnou akci.
82'
Boadu (Alkmaar) se dostal do velké šance! Jeho rána mířila na pravou tyč, míč však míjí branku o dobrý metr.
81'
Zajímavá akce Alkmaaru. Přihrávka do vápna však nenašla adresáta a Mariupol se osvobozuje.
80'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Svensson, přichází Sugawara.
79'
Domácím se s míčem stále zatím nedaří vymyslet nic nebezpečného.
78'
Domácí jsou v držení míče.
76'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Gorbunov, přichází Dawa.
75'
Dobrý protiútok domácích končí jen slabou střelou z dobré pozice. Brankář neměl se střelou větší starosti.
73'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Wuytsen, přichází Clasie.
71'
Tento rohový kop Alkmaaru už obrana odvrací.
71'
Brankář si došel pro centr, vytěsnil ho ale pouze jen na další rohový kop.
71'
Rohový kop se bude opakovat.
70'
Dobrý pokus hostí! Tvrdou střelu Alkmaaru vytěsnil Chudžamov na rohový kop.
70'
Domácí nyní zvyšují procento držení míče. Kombinují na polovině hřiště a čekají na okénko v obraně hostí.
68'
Mariupol drží míč a bude se snažit založit útok.
64'
Hosté zvyšují svůj tlak na branku soupeře! Ta prolétajícím centru vápnem zatím stále odolává.
63'
Střídání v týmu Mariupol: ze hřiště odchází Čech, přichází Tankovskij.
60'
Máme tu branku! Ta však neplatí. Pomezní rozhodčí zvedá praporek a signalizuje ofsajdové postavení hostujícího hráče.
60'
Žlutou kartu za tvrdý faul vidí hostující Boadu.
58'
Pěkná akce Alkmaaru po levé straně hřiště. Střelci přišla nahrávka do vápna, zakončení v dobré pozici ale poslal vysoko nad branku domácích.
57'
Dlouhý nákop domácích končí v autu. Vhazování pro hosty.
56'
Domácí nyní kombinují na polovině hřiště.
54'
Rohový kop nadělal obraně domácích velké problémy! Míč se pohyboval kolem brankové čáry, ale obrana Mariupolu míč včas odkopává.
53'
Dobrou střelu hostí vyráží brankář na rohový kop!
52'
Útok AZ Alkmaar přerušuje domácí stopér tvrdým odkopem míče. Míč je v držení obránců AZ Alkmaar.
49'
Domácí jsou opět častěji v držení míče.
46'
Domácí se hned pokoušejí o útok, ten končí nepřesnou přihrávkou, pro kterou si došel brankář.
46'
Výkopu se ujali hráči domácích.
46'
45+1'
První poločas skončil. Viděli jsme poločas, ve kterém byl lepší hostující tým. Domácí zatím spoléhají na protiútoky, ze kterých se sporadicky dostávají do zakončení. AZ Alkmaar své šance v úvodní branku utkání zatím nepřeměnilo a tak nám stav zůstává neměný 0:0.
45'
Centr hostí odvrací obrana Mariupolu.
44'
Poločas se blíží k svému konci. Aktivnější AZ Alkmaar zatím svou převahu nepotvrdilo úvodní brankou.
42'
Hosté rozehráli rohový kop! Obrana opět odvrátila míč daleko od vlastní branky.
41'
Pokud AZ Alkmaar končí opět mimo! Rozehrávat budou domácí od branky.
40'
AZ Alkmaar bude rozehrávat přímý kop.
40'
AZ Alkmaar se pokouší útočit. Jejich akce ale končí na obráncích domácích hráčů.
37'
Útočná akce domácích byla zakončená tvrdou střelou, ta však jde daleko mimo branku. AZ Alkmaar bude rozehrávat od branky.
36'
Útočná akce AZ Alkmaar je zastavena pomezním rozhodčím! Píská se ofsajd.
35'
Hosté vedou na střelecké pokusy v poměru 1:6
34'
Šance i na straně domácích! Tvrdou střelu ale posílá střílející hráč domácích jen doprostředka branky!
32'
Nebezpečný centr do vápna hostí odvrací obrana Mariupolu.
31'
Stav utkání se nám zatím stále nemění. Na hřišti je zatím lepším týmem hostující AZ Alkmaar, které má vysoké procento držení míče.
29'
Na žluté karty máme tedy vyrovnáno 1:1. Snad se dočkáme také otevření brankového stavu.
28'
Žlutou kartu dostává také domácí hráč! Tentokrát se proti pravidlům provinil domácí Čech.
26'
Máme zde první žlutý trest utkání! Provinil se hostující Jonas Svensson.
25'
Míč je v držení hráčů hostí.
23'
Následuje odkop od branky hostů. Útočícímu hráči domácích se střelecký pokus po pěkné přihrávce vůbec nepovedl..
21'
Hosté začínají potvrzovat svou roli favorita na hřišti. AZ útočí, Mariupol se zatím marně pokouší o protiútočné akce.
20'
Roh odvrací obrana domácích.
19'
První ostrá střela hostů! Krásnu střelu pod břevno chytá domácí brankář Khudzhamov. Následuje rohový kop.
17'
Nepřesná střela hostí. Následuje odkop od domácí branky.
17'
Hosté kombinují na středu hřiště.
16'
Držení míče zatím jasně vyznívá pro hosty.
15'
AZ Alkmaar se hrne do dalšího útoku.
13'
Tempo hry nyní více diktuje nizozemský tým.
12'
Další rohový kop a opět jej obrana domácích odvrací.
11'
AZ Alkmaar se během rohového kopu provinilo útočným faulem.
10'
Dobrá příležitost pro hosty! Přihrávku před branku ale odvrací obránce na rohový kop.
9'
AZ Alkmaar se nyní snaží o postupný útok.
7'
Oba týmy se zatím nepouští do velkých útočných akcí. Snažejí se spíše o dlouhé nakopávané míče. Ty jsou ale zatím velmi nepřesné.
5'
Rychlý protiútok domácích zastavuje nepřesná přihrávka domácího hráče.
4'
Hraje se zatím převážně ve středu hřiště. Oba týmy do zápasu vstupují opatrně.
3'
O první útočnou akci se pokoušeli domácí. Ta však končí útočným faulem.
2'
Míč je zatím v držení hostujícího týmu.
1'
Domácí nastupují v černém, hosté v typických červených dresech.
1'
Vše je nachystáno k tomu, aby mohl začít zápas.
Začátek utkání se blíží! Uvidíme, jak si dnes hostující AZ Alkmaar poradí s rolí favorita.
-30'
Do úvodního hvizdu zbývá stále půl hodiny.

Mariupol: Khudzhamov – Polegenko, Chobotenko, Bykov, Gorbunov – Chekh, Fedorchuk, Churko, Mishnyov, Vakula – Tyshchenko
Náhradníci: Dawa, Halchuk, Kashchuk, Kiryukhantsev, Tankovskiy, Topalov, Yavorsky

AZ Alkmaar: Bizot – Svensson, Vlaar, Wuytens, Wijndal – Koopmeiners, Midtsjo, Ouwejan – Stengs, Boadu, Idrissi
Náhradníci: De Boer, Sugawara, Hatzidiakos, Clasie, Reijnders, Johnsen, Gudmundsson

Rozhodčí: Tykgaard – Brixen, Boric.
Podívejme se na dnešní sestavy týmů.
Do začátku utkání zbývá stále přes jednu hodinu. Utkání bude řídit trojice rozhodčích z Dánska. Hlavnímu sudímu Tykgaardovi budou na čarách pomáhat pánové Brixen a Boric.
AZ Alkmaar

Pokud tyto dvojzápasy AZ Alkmaar a Viktorie Plzeň dopadnou dle papírových předpokladů, stane se právě soupeřem českému týmu holandské AZ Alkmaar.
Nizozemci se dostali do 3. předkola přes švédský Hacken, který z minulosti známe v souvislosti s českou Spartou. AZ Alkmaar porazilo švédského soupeře v celkovém poměru 3:0 a bez potíží tak postoupilo dále. O víkendu sehráli hosté také své první ligové utkání, v němž rovněž vyhráli bez potíží v poměru 0:4.
Mariupol

Ukrajinský celek dnes tímto zápasem vstupuje do evropských pohárů. Dnes na domácím hřišti hostí nizozemské AZ Alkmaar, proti němuž nejsou papírovým favoritem. Mariupol má za sebou již dvě ligová utkání, kde si tým z východu připsal jednu výhru a jednu prohru s celkovým skóre 3:3. V ligové tabulce tak po dvou kolech patří domácím prozatímní 7.místo.
Vítáme vás u on-line přenosu 3. kola předkola Evropské ligy. Pro fanoušky českého fotbalu je tento zápas velice zajímavý, jelikož z této dvojice vzejde potenciální soupeř pro Viktorii Plzeň do 4. předkola Evropské ligy. Utkání začíná v 19:00.