Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Olimpija Lublaň : Yeni Malatyaspor - 1. srpna 2019   20:00

Olimpija Lublaň
0:1
(0:0)
Yeni Malatyaspor
77' Jahović
Vidmar (C) – Boakye, Samardžić, Bagnack, Jurčevič – Tomić – Suljić (16. Menalo), Putinčanin (87. Brkić), Stefan Savić (68. Valenčič) – Vukušić, Çekiçi.
Orbanić – Maksimenko, Šme, Brkić, Valenčič, Menalo, Kadric.
Glova – Ferenc, Kováč (všichni SVK)
Stadion Stožice, Lublaň (SVN)
Farnolle – Chebake, Arturo Mina, Akbaş, Kaş (69. Tozlu) – Yildirim (61. Guilherme), Yalçın – Bifouma, Çağıran (C), Fofana (61. G. Töre) – Jahović.
Ceylan – Donald, G. Töre, Ildiz, Guilherme, Tozlu, Yildiz.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 20:19.
To je pro dnešek z Lublaně vše, děkuji za sledování a u fotbalových přenosů na počtenou!
Je hotovo! Do 3. předkola EL postupuje turecký Malatyaspor, když utrpěl výhru 1:0. Jedinou branku zaznamenal v 77. minutě Jahovič. Olimpija si příjemnou výchozí pozici zkomplikovala sama, a to brzkým vyloučením Çekiçiho. Hosté pak to měli o to jednodušší a dokázali s obrovskou námahou vyhrát.
90+9'
90+8'
Ne, ani z tohoto útoku vyrovnávací branka nevzejde.
90+8'
Poslední šance Lublaně, daleký nákop do vápna.
90+7'
Žlutou kartu dostává Tozlu (Yeni Malatyaspor).
90+7'
Běží poslední minuta nastavení, Tozlu zavezl míč k rohovému praporku.
90+6'
Bifouma přepustil gólovou šanci Jahovičovi, který ve stoprocentní šanci přestřelil!
90+5'
Na roh se vydal i brankář Vidmar, Bifouma pak odkrytou branku vůbec netrefil.
90+5'
A získává rohový kop, dvě minuty do konce.
90+4'
Už i stoper Bagnack je vepředu, Olimpija potřebuje vstřelit branku.
90+3'
Žlutou kartu dostává Farnolle (Yeni Malatyaspor).
90+3'
Chebake leží na zemi po vzdušném souboji se Samardžičem, je však v pořádku.
90+2'
Brkiče fauloval Guilherme, a za pískotu domácích fanoušků rozehraje Olimpija volný kop.
90+1'
Sedm minut nastavil hlavní arbitr Glova!
90'
Pomalu se blíží konec zápasu, domácí se nemůžou dostat do útoku. Zřejmě to hosté dnes zvládnou.
89'
Žlutou kartu dostává Valenčič (NK Olimpija Lublaň).
89'
A teď frustrace ze strany Valenčiče, který zbytečně trefil protihráče.
88'
Dochází opět k ošetřování Çağırana, ten byl dnes u lékařů nejčastěji.
87'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Putinčanin, přichází Brkić.
86'
Farnolle teď musel vytáhnout zákrok proti Menalovi!
86'
Tomić ztratil míč uvnitř vápna, naštěstí to pro domácí dobře dopadlo a žádné nebezpečí nevzniklo.
85'
Žlutí jsou na balonu, chtějí tak zápas dohrát a nepřijít o vedení.
84'
Na hřišti je zhoršená viditelnost, stoupá dým ze světlic.
83'
Do Lublaně dorazilo i pár fanoušků z Turecka, ale jejich velmi málo. Těžko říct, co se dělo na domácích tribunách. Režie nám takový záběr nenabídla.
82'
A domácí fanoušci zažehli světlice, na hřiště se valí dým. Dochází zřejmě ke strkanici, jenže to z dostupných záběrů není jasné. Kamera je příliš daleko.
82'
Çağıran je stále ošetřován, čas stále běží, což se zase nelíbí domácím.
81'
Žlutou kartu dostává Menalo (NK Olimpija Lublaň).
81'
A na zemi leží Çağıran, nevypadá vůbec dobře a domácí hráč Menalo dostane žlutou kartu.
80'
Minuty teď rychle ubíhají, Olimpija musí nutně vstřelit branku, jinak je z Evropy vyřazena.
79'
Velmi dlouho Lublaň statečně odolávala, mohla i sama skórovat. Ale nakonec nemůže stíhat rychlé hráče hostů.
77'
Tým Yeni Malatyaspor právě vstřelil branku!
ADIS JAHOVIĆ trefil parádně a možná je to postupový gól do 3. předkola Evropské ligy! Uvolnil se proti přesile obránců a hlavičkou dostal míč za Vidmara. 0:1!
77'
Guilhermeho pokus o průnikovou přihrávku se nesetkal s úspěchem, k míči si doběhl Vidmar.
76'
Menalo se teď zlobil na rozhodčího za odpískaný útočný faul, hosté rychle rozehráli.
75'
Töre se zachytil do ofsajdové pasti.
74'
Domácí fanoušci stále ženou svůj tým, ten stále v deseti odolává tlaku hostů.
73'
Hosté opět zavřeli domácí na jejich polovině, výsledkem je však jen velmi přetažený centr.
72'
Žlutou kartu dostává Vidmar (NK Olimpija Lublaň).
72'
Ne, ani po této standardce se domácí neradují. Zda však jeden z hráčů hostí zahrál rukou to nelze z dostupných záběrů prokázat.
71'
Za to můžou zahrozit z rohového kopu.
71'
Domácí se teď dožadovali penalty, hlavní arbitr zůstal chladný.
70'
Rohový kop pro Olimpiji, zahraje jej Jurčevič, který logicky nepospíchá.
69'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Kaş, přichází Tozlu.
69'
Oba týmy mohly v druhém poločase skórovat, ale ani jeden svou stoprocentní šanci nevyužil.
68'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Savić, přichází Valenčič.
67'
Savič se ujme rohového kopu, zatím oba týmy v deseti.
66'
Kaş je ošetřován za čarou, a mezitím obrovská šance Lublaně! Vukusič hlavičkou trefil Farnolla z bezprostřední blízkosti!
65'
Tomič takticky nespěchá s rozehráním autu, Olimpija nemá kam spěchat. Bude ošetřován hostující hráč.
64'
Hlavičkové zakončení od Jahoviće bylo jen takový dáreček pro Vidmara.
63'
Malatyaspor opravdu teď drtí Lublaň, ta se sotva brání. Ono to není nic jednoduchého hrát takovou dobu v deseti.
62'
Nedorozumění mezi hráči Malatyasporu. G. Töre musel přepustit míč Guilhermemu, který jej nestihl.
61'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Fofana, přichází G. Töre.
61'
Střídání v týmu Yeni Malatyaspor: ze hřiště odchází Yildirim, přichází Guilherme.
60'
Na zemi leží opět domácí hráč, bude nutné ošetření. Je to Vukušić.
59'
Savič zakročil před Bifoumou, který měl největší šanci dnešního utkání.
58'
A právě Bifouma zničehonic trefuje pravou tyč Vidmarovy branky!
58'
A dlouhé přihrávky nevychází ani hostům, Bifouma marně stíhal nepřesný balon.
57'
Praporek asistenta zastavil pronikajícího Çağırana, je mu odmáván ofsajd.
56'
A zase zelení si neumějí přihrát na delší vzdálenost než pár metrů, pak se není čemu divit, že žlutí jsou více na míči.
55'
Žlutí se opět dostali na útočnou polovinu, tlak do branky však chybí.
54'
Úvodní minuty druhé půle příliš záživné nejsou. Olimpija hraje typický "park the bus" a brání, seč jí síly stačí.
53'
Chebake zkušeně pohlídal míč před Savičem.
52'
Konečně byl roh rozehrán, ale opět nic z čeho by se dala ohrozit branka.
51'
Velmi dlouho se čeká na rozehrání...
50'
Další roh pro hosty z Turecka, tentokrát z levé strany.
49'
Hosté si nerozuměli při přihrávce, jenže domácí toho vůbec nevyužili.
48'
Ne, ne...Bifouma vyrobil útočný faul, a tak bude v klidu rozehrávat Vidmar.
48'
A získali rohový kop, ohrozí branku?
47'
Žlutí se usadili na útočné polovině, stále však bez zakončení.
46'
Začal druhý poločas mezi Olimpijí a Malatyasporem! U míče jsou podle očekávání hosté.
46'
Uff...to byl první poločas. Viděli jsme spoustu faulů na obou stranách, pravou bitvu na trávníku.Ta vyvrcholila v 38. minutě druhou žlutou kartou pro domácího Çekiçiho. Olimpija bude tedy muset do druhé půle přijít s plánem, jak jí přežít proti zdaleka lepšímu Malatyasporu.
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
45+4'
45+3'
Ne, ani z této standardky Malatyaspor nic nevytěžil. Zřejmě ani tento poločas nevyhraje.
45+2'
Opět další roztržka mezi hostujícími hráči a rozhodčím, nelíbil se jim zákrok na Çağırana.
45+1'
Tři minuty nastavil slovenský hlavní rozhodčí Glova.
45'
Žlutou kartu dostává Fofana (Yeni Malatyaspor).
45'
Samardžič leží na zemi poté, co dostal loktem od Fofany.
44'
Olimpija zkouší rychlé rozehrávky, zatím jí tato taktika nevyšla.
44'
Vidmar vyrazil míč daleko od vápna, u balonu zůstává Malatyaspor.
43'
Rohový kop z levé strany pro Olimpiji Lublaň.
42'
Vukušić zbrkle zpracoval míč rukou, a tak dostali míč opět hosté z Turecka.
41'
Balon od Vukušiće letěl příliš vysoko, bez obav pro hosty.
41'
Teď nedovolený zákrok na druhé straně a šance pro Olimpiji z přímého kopu.
40'
Malatyaspor dostal míč do sítě, ale nebyl uznán pro faul.
39'
Tak pozor Olimpija je v deseti, a to od 38. minuty! Výrazně si tak komplikuje zbytek zápasu.
38'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Çekiçi (NK Olimpija Lublaň).
37'
Od Boakyeho se míč odrazil do autu, následuje rohový kop hostů.
35'
Glova tentokrát kartu neudělil, ale klidně mohl. Byla by to už šestá.
34'
Bifoumovi se nelíbil výrok hlavního, a zlost si vybíral i na asistentovi.
33'
Je to zatím slovinsko-turecká bitva, s fotbalem to zatím nemá moc společného.
32'
Putinčanin leží na zemi, zřejmě bude potřeba ošetření po tvrdém zákroku od Yalçına.
31'
Hosté využíjí k rozehrávce i svého brankáře, ale jakoby byli bezradní.
30'
Emoce vřou na obou stranách, po každém odpískaném faulu následuje slovní i občas fyzická potyčka.
29'
Kaşův centr našel spoluhráčovu hlavu v šestnáctce, od ní se míč odrazil přímo k Vidmarovi.
29'
Žlutou kartu dostává Samardžić (NK Olimpija Lublaň).
28'
Míč se chvilku zdržel ve vápně, ale opět nic nebezpečného, v pohodě vykopne Farnolle.
27'
A získává rohový kop, první v zápasu.
26'
Žlutí by se měli uklidnit, jinak toto utkání v 11 nedohrají. Olimpija trpělivě čeká na svou šanci.
25'
Žlutou kartu dostává Yildirim (Yeni Malatyaspor).
24'
Žlutou kartu dostává Çekiçi (NK Olimpija Lublaň).
23'
Fanoušci Olimpiji hlasitě podporují, i přes zatím nevýrazný výkon. A bude se žlutit i na druhé straně.
22'
Çağıran vymyslel zajímavou průnikovou přihrávku, našel jen rukavice Vidmara.
21'
Vukušić teď ukázkově spálil šanci na ohrožení branky, rána se mu vůbec nevydařila, jednoduchý zákrok pro Farnolla.
20'
Malatyasporu se nedaří zakončovat nadějné akce, centrovaný míč jen prosvištěl pokutovým územím a žádná střela...
19'
Žlutou kartu dostává Akbaş (Yeni Malatyaspor).
19'
Domácí vůbec nevyužili ponechané výhody, ale přichází další žlutá karta pro hosty.
18'
Teď měli domácí štěstí, když nechali zakončit nebezpečného Jahoviće, ten se ukopl a poslal balon na tribuny.
17'
Suljić sotva odehrál čtvrt hodiny a už musí střídat, Olimpiji však zatím bezbrankový stav velmi vyhovuje.
16'
Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň: ze hřiště odchází Suljić, přichází Menalo.
15'
Lékaři jsou na hrací ploše, zvedají Suljiće, který bude ošetřen za čarou.
14'
Z úhlu zkusil zakončit Chebake, mezi tři tyče se jeho rána nevešla.
14'
Míč vrací zpátky do hry Vidmar, hosté jsou zpátky na míči. Na něm jsou dnes dominantní.
13'
A teď byl slyšet dělobuch v hledišti, za to může mít Olimpija postih.
12'
Žlutou kartu dostává Kaş (Yeni Malatyaspor).
12'
A pozor zápas se vyhrocuje, žlutí se seběhli na slovenského arbitra Glovu!
11'
Na zemi chvíli ležel Chebake, ale zdá se být v pořádku.
11'
Bagnack místo toho, aby z vápna míč dostal, tak hlavou namazal útočníku hostů. Ti tohoto zaváhání nevyužili.
10'
A za centrem si poskočil hostující gólman Farnolle.
9'
A standardku si vyzkouší i domácí, i když přímý kop to nebude. Pořád je to však slušná šance na centr do šestnáctky.
8'
Zatím jsou lepší hosté z Turecka, domácím dnes příliš často utíkají míče.
7'
Domácí se dostali na polovinu hostů, vydrželi tam jen do faulu Putinčanina.
6'
Zelení zkusili vytáhnout pravého obránce Boakyeho, ale přihrávka nebyla přesná.
5'
Zápas je důrazný z obou stran, bojuje se o každý centimetr.
4'
Čekali jsme celou minutu na rozehrání, nakonec balon poslal vysoko nad branku Çağıran.
3'
Přímý kop pro hosty, z dobrých 22 metrů.
3'
Boakye nestačil na dva útočníky Malatyasporu, nakonec situaci vyřešil odkopem Samardžič.
2'
Stadion Stožice je příjemně zaplněn, i když vyprodáno dnes nebude.
2'
A první nedovolený zákrok, od domácích. Byl to Suljić.
1'
Hned ofsajd v první minutě, a to od hostů.
1'
Utkání je zahájeno! První jsou u míče hostující fotbalisté ve žlutých dresech. Domácí mají zelené.
1'

NK Olimpija Lublaň: Vidmar – Boakye, Samardžić, Bagnack, Jurčevič – Tomić – Suljić, Putinčanin, Stefan Savić – Vukušić, Çekiçi.
Náhradníci: Orbanić – Maksimenko, Šme, Brkić, Valenčič, Menalo, Kadric.

Yeni Malatyaspor: Farnolle – Chebake, Arturo Mina, Akbaş, Kaş – Yildirim, Yalçın – Bifouma, Çağıran, Fofana – Jahović.
Náhradníci: Ceylan – Donald, G. Töre, Ildiz, Guilherme, Tozlu, Yildiz.

Rozhodčí: Glova – Ferenc, Kováč (všichni SVK).
Aktuální forma

Olimpija se do 2. předkola EL prokousala přes lotyšskou Rigu (2:3 a 0:2). Ve slovinské lize si připsala dvě výhry, a to nad Bravem a Domžale. Naposledy o víkendu remizovala s Mariborem.

Malatyasporu ještě ligová soutěž nezačala, a první ostrý mač byl právě proti Olimpiji minulý týden. Předtím odehrál jen dvě přátelská utkání s Rapidem Bukurešť (prohra 0:2) a Celikem Zenica (výhra 1:0). Minulou sezonu zakončil na pátém místě, překonal tak o bod tureckého giganta Fenerbahce.
Postupová matematika

Lublaň je po venkovní remíze 2:2 ve výhodě, k postupu jí tak stačí uhrát výsledky 0:0 či 1:1. Malatyasporu by stačila klidně výhra 0:1, v případě, že inkasuje, tak musí vstřelit alespoň dvě branky, tak dožene manko z domácího zápasu. Bookmakeři favorizují celek z hlavního města Slovinska.
První utkání
25.07.2019
Yeni Malatyaspor – Olimpija Lublaň 2:2

Branky: 20. Bifouma, 67. Jahovič (pen.) – 13. Vukušič, 74. Savic

Žluté karty: 53. Meza (YMA), 90+1. Guilherme (YMA) – 26. Cekici (OLL), 66. Bagnack (OLL)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:12.
Hezký večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Čeká nás slovinsko-turecký souboj v rámci 2. předkola EL mezi Olimpijí Lublaň a Malatyasporem. Celými 90 minutami vás provede Tadeáš Podolka. Přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.