Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ordabasy : Ml. Boleslav - 1. srpna 2019   16:00

Ordabasy
Ordabasy
45' Ščetkin  • 56' Diakhate
2:3
(1:2)
Ml. Boleslav
8' Matějovský   • 33' Komličenko   • 47' Mešanović
Ordabasy
Nepogodov – Dosmagambetov, Jerlanov, Fontanello (C), Malij (46. Paulo), Bystrov – Mahlangu (59. Kovalčuk), Diakhate, Mehanović – Ščetkin (72. Žangylyšbaj), Badibanga
Šajzada – Korobkin, Dautov, Kovalčuk, Šamši, Žangylyšbaj, Paulo
Kažymukan Munaitpasov Stadium
Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Ladra (67. Fulnek), Hubínek, Matějovský (C), Bucha (84. Auer) – Komličenko, Mešanović (90+6. Jakub Klíma)
Stejskal – Wágner, Fulnek, Auer, Budínský, Ewerton, Jakub Klíma

Ode mě je to vše, díky za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 12:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:10.
Je dobojováno, Mladá Boleslav slaví postup do dalšího předkola Evropské ligy! Dnešní vítězství se nerodilo snadno. Středočeši vstoupili do utkání aktivně, po trefách Marka Matějovského a Nikolaje Komličenka vedli už 2:0, jenže krátce před přestávkou dal domácím naději Alexej Ščetkin. Po přestávce vrátil hostům dvoubrankový náskok Muris Mešanović, Ordabasy se znovu dotáhly díky vymyšlené penaltě, kterou proměnil Abdoulaye Diakhate. Závěr nabídl hodně emotivní podívanou, skóre už se ale nepohnulo, a svěřenci trenéra Webera se tak mohou těšit na souboj s lepším z dvojice FCSB/Alaškert.
90+10'
90+9'
Žlutou kartu dostává Takács (FK Mladá Boleslav).
90+9'
Definitivní klid mohl Mladé Boleslavi dát Jonas Auer, který se ocitl ve stoprocentní tutovce po přihrávce od Fulneka, z dobré pozice ale trefil jen Nepogodova.
90+8'
Boleslavští si nepohlídali Žangylyšbaje, jehož prudkou ránu z ostrého úhlu vyrazil Šeda. Nedlouho poté zakončoval Mehanović, hlavou ale míč netrefil čistě.
90+7'
Klíma roztáhl hru k Fulnekovi, jemuž se ve vápně hlásil o přihrávku Nikolaj Komličenko, bývalému hráči jihlavské Vysočiny se ale centr vůbec nepovedl.
90+5'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mešanović, přichází Jakub Klíma.
90+5'
Fulnek byl odzbrojen po Matějovského přihrávce. Hosté už se chystali k rozehrávce rohového kopu, jenže sudí Kristoffersen nařídil odkop od branky.
90+4'
Paulo to bere v samotném závěru jen na sebe. Znovu se odhodlal k dalekonosnému pokusu a znovu minul. Nutno poznamenat, že na jeho nahrávku čekalo několik spoluhráčů ...
90+2'
Stále hodně frustrovaný Paulo to vyzkoušel ze střední vzdálenosti, jeho střela ale skončila nad brankou. Brazilský záložník ještě poté něco pokřikoval směrem k Marku Matějovskému.
90+1'
Nastavovat se bude hned devět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Fontanello (FK Ordabasy Šymkent).
89'
Domácí fotbalisté aktuální skóre psychicky neunášejí, na jejich počínání na place je znát obrovská frustrace. Často sahají k nesportovním zákrokům, třeba jako Paulo před pár okamžiky.
88'
Žlutou kartu dostává Paulo (FK Ordabasy Šymkent).
87'
Marek Matějovský to udělal skvěle, když si doslova došel pro nedovolený zákrok v souboji s Kovalčukem. Přímý kop pro svěřence Jozefa Webera.
86'
Žlutou kartu dostává Jerlanov (FK Ordabasy Šymkent).
85'
Jako poslední se míče dotkl nově příchozí Auer, sudí se ale trochu upískl a přiřkl autové vhazování hostujícímu celku. Další důvod pro fanoušky ze Šymkentu k vyjádření nespokojenosti.
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Bucha, přichází Auer.
83'
Stále se nehraje, hlavní sudí komunikuje se čtvrtým rozhodčím. Balon má stále ve svém držení, snad se nebude utkání takto krátce před koncem přerušovat.
81'
Chvíli se hrát nebude, na trávník totiž vnikl jeden z domácích fanoušků, k němuž se okamžitě vydávají členové ochranky. Domácí příznivci stále hlasitě pískají.
80'
Muris Mešanović šel do vzdušného souboje s Jerlanovem s tím, že schytá ránu a také se tak stalo. Jasný faul, hosté tak budou rozehrávat standardní situaci.
79'
Hraje se hodně nahoru – dolů. Na jedné straně možnost ke střele prováhal Badibanga, na té druhé si Komličenko v kombinaci neporozuměl s Mešanovićem.
78'
Na hranici šestnáctky dostal až příliš volného prostoru Paulo. Jeho rána z otočky ovšem směřovala přesně do míst, kde se pohyboval připravený Jan Šeda.
77'
Hubínek se pokoušel pošetřit další drahocenný čas, proti dvěma protivníkům se ale zamotal ve svých vlastních kličkách a nakonec to byl právě on, od koho se míč odrazil do zámezí.
76'
Fontanello se zbavil napadajícího Mešanoviće, poté zvedl hlavu a všiml si na levém křídle číhajícího Paula, jenže tomu u postranní čáry nevyšlo zpracování.
75'
Úder loktem do obličeje od kazašského útočníka schytal Daniel Pudil, ke kterému jsou okamžitě přivoláni zdravotníci. Snad nepůjde o nic závažného.
74'
Žlutou kartu dostává Žangylyšbaj (FK Ordabasy Šymkent).
73'
Po rozehrávce rohového kopu k zajímavé ráně natáhl dnes znovu aktivní Pavel Bucha. Nepogodov balon celou dobu bedlivě sledoval a pohotově zasáhl.
72'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Ščetkin, přichází Žangylyšbaj.
71'
Alexej Ščetkin byl dnes už poněkolikáté přistižen v ofsajdovém postavení. Posléze dal hlavní z Dánska opět pokyn k pauze na občerstvení.
70'
Nikolaj Komličenko podnikl dravý průnik středem hřiště, narazil si s Mešanovićem a poté padl k zemi v šestnáctce. O faul se ale nejednalo, tentokráte si hlavní sudí počínal správně.
69'
Badibanga dostal od hostujících fotbalistů spoustu volného prostoru, jenže znovu s touto šancí nenaložil dobře, když svým centrem nikoho nenašel.
68'
Ordabasy se usadily v těsné blízkosti soupeřovy šestnáctky. Jejich akce vyústila v dalekonosný pokus Paula, který skončil nad brankou Jana Šedy.
67'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladra, přichází Fulnek.
66'
Komličenko přišel lehce o balon, kupředu se na to konto rozběhl Diakhate. Jeho nabídku vyslyšel Paulo, pomezní sudí ale správně odmával ofsajdové postavení.
65'
Hosté se snaží získat cenné vteřinky, v poklidu kombinují na vlastní polovině. Dopředu se pomaloučku vydává zkušený stoper Daniel Pudil.
64'
Na hrací ploše se začíná trochu jiskřit, k vidění je řada nedovolených zákroků na obou stranách. Nyní se hra přerušuje, Komličenko byl v ofsajdu.
62'
Dobrá příležitost i na druhé straně. Dosmagambetov využil chyby ve středu hřiště a vyslal nepříjemný pokus k zadní tyči, kterou o kousek minul.
61'
Velká šance Mladé Boleslavi! Skvělý centr z levé strany vyslal Marco Túlio, k hlavičce se posléze propracoval Muris Mešanović, ale z dobré pozice minul.
60'
Túlio si všiml na zadní tyči naprosto osamoceného Tomáše Ladry, jenže k němu míč nedoputoval díky včasnému zákroku levého obránce Dosmagambetov.
59'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Mahlangu, přichází Kovalčuk.
58'
No, nechme se překvapit, jak tato znovu hodně sporná situace hostující tým poznamená. Boleslavští se pokoušejí na snížení soupeře okamžitě zareagovat.
56'
Ordabasy právě vstřelilo branku!
Ordabasy opět snižují na rozdíl jediné trefy, zbytek zápasu bude ještě hodně dramatický. K exekuci pokutového kopu se postavil ABDOULAYE DIAKHATE, Šeda si sice na balon sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
55'
Žlutou kartu dostává Pudil (FK Mladá Boleslav).
55'
Utkání se nám opět dramatizuje, protože hlavní sudí po souboji Pudila s Mehanovicem nařizuje penaltu i na druhé straně! Nutno poznamenat, že domácí hráč situace neuvěřitelně přidal.
54'
Další rodící se akci Šymkentu zastavil povedeným obranným zákrokem Marco Túlio, o chvíli později byl na polovině hřiště Bystrovem faulován Komličenko.
53'
V závěru první půle hodně aktivní Alexej Ščetkin podnikl další náběh za obranu Středočechů, jenže svůj náběh tentokráte nenačasoval ideálně. Ofsajd.
52'
Hosté se dožadovali odpískání další penalty, když se v šestnáctce poroučel k zem Nikolaj Komličenko, píšťalka hlavní sudího z Dánska ale zůstala němá.
51'
Badibanga získal pro Ordabasy rohový kop, který rozehrál Mešanović. K hlavičce se v šestnáctce dostal Fontanello, zamířil ale hodně vysoko nad horní tyč.
50'
Uvidíme, jak a zda zareagují domácí fotbalisté. Čeká je velice těžký úkol, protože k jistotě postupu nyní potřebují vstřelit hned tři branky.
49'
Přesně tohle Středočeši potřebovali. S další šancí se navíc dral Mešanović, jehož skákavá střela nevypadala špatně, Nepogodov ale letící balon kontroloval.
47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Také vstup do druhého poločasu vychází svěřencům Jozefa Webera naprosto famózně, hosté zvyšují na 3:1. Ve skrumáži na hraně pokutového území se nejlépe ze všech zorientoval Bucha, Nepogodov proti jeho střele předvedl nejistý zákrok a vyrazil míč před sebe, kde jej do sítě uklidil MURIS MEŠANOVIĆ.
46'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Malij, přichází Paulo.
46'
První půle je za námi, Mladá Boleslav zatím drží postupové vedení 2:1. Do zápasu vstoupili hosté výborně, když se už po osmi minutách náramně trefil Matějovský. Ordabasy poté měly mírně navrch, zpět do sedla ale Středočechy posadila nařízená penalta, kterou suverénně proměnil Komličenko. Krátce před přestávkou se Šymkent vrátil zpět do hry zásluhou Ščetkina, který měl blízko i k vyrovnání, ale trefil jen tyč.
45+4'
45+3'
Při hostech teď stálo obrovské štěstí! Mladá Boleslav v pokutovém území znovu neuhlídala Alexeje Ščetkina, jenž z první poslal balon do tyče.
45+2'
Středočeši si málem vzali dvougólové vedení zpět. Pavel Bucha na kraji šestnáctky umotal tři protivníky a poté vyzval ke skórování Mešanoviće, jehož pokusu chyběly centimetry.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Komplikace je na světě, Ordabasy krátce před koncem prvního poločasu snižují na 1:2, a dostávají se tak zpět do zápasu. Tento gól jde za Janem Šedou, který neudržel balon po centru z pravé strany. Místo toho jej vyrazil pouze k ALEXEJI ŠČETKINOVI a ten už s trefením prázdné branky neměl problém.
44'
Mahlangu si vyměnil míč s Dosmagambetovem, do vápna jej posléze za cenu nedovoleného zákroku nepustil Hubínek. Další standardní situace pro Šymkent.
43'
Mehanovićův skákavý centr sice doputoval až na hranici vápna, Boleslavští se ale nemuseli strachovat, protože Malij zpracovával míč v ofsajdovém postavení.
42'
Marco Túlio si počíhal na Mehanoviće, jeho faul nemohl dánský sudí přehlédnout. Ordabasy tak čeká rozehrávka přímého kopu.
41'
Na pravé straně nehlídaný Bystrov si posunul míč do běhu a poté vyslal do vápna přetažený centr, jenže Dosmagambetov na něj neměl šanci dosáhnout.
40'
Ladra je zpět na nohou a vše se, alespoň prozatím, zdá býti v pořádku. Povede se některému z týmů ještě před přestávkou skórovat?
39'
Chvíli se asi hrát nebude. Domácí obránce totiž velice ostře zajel do Ladry, u kterého jsou zdravotníci. Malij měl štěstí, za takovýto zákrok mohla přijít i červená karta.
38'
Žlutou kartu dostává Malij (FK Ordabasy Šymkent).
37'
Boleslavští si zatím počínají velice zkušeně. Drží balon na útočné polovině a těží také z toho, že domácí fotbalisté spíše stojí a vůbec k nim nepřistupují
36'
Ladra dostihl dlouhý pas od Hubínka, poté si zasekl a vyhlížel některého ze spoluhráčů. Nakonec přihrával na obsazeného Matějovského, kterého odzbrojil Mahlangu.
35'
Takové skóre vidíme určitě rádi. Boleslav přečkala několik chvilkových náporů ze strany soupeře a poté sama udeřila. Udrží dvoubrankové vedení do konce poločasu?
33'
Středočeši právě podnikli další velký krok vstříc postupu do třetího předkola Evropské ligy. K pokutovému kopu se podle očekávání postavil NIKOLAJ KOMLIČEKO, směr jehož rány sice Nepogodov vystihl, ale na balon dosáhnout nezvládl.
32'
Žlutou kartu dostává Mahlangu (FK Ordabasy Šymkent).
31'
Antonín Křapka byl faulován ve vápně domácího celku, Mladá Boleslav bude zahrávat pokutový kop!
30'
Ordabasy se začínají zvedat. Badibanga se štěstím procpal balon do vápna, kde si jej našel Marat Bystrov, jehož střela levačkou se mezi tři tyče nevešla.
29'
S jeho bráněním si Mladá Boleslav věděla rady, její protiakci zastavila nepřesná výměna balonu mezi Buchou a Mešanovićem. Hrozit tak opět mohou domácí.
28'
Ordabasy přispěchaly s další ofenzivní akcí. Na jejím konci stál střílející May Mahlangu, jehož pokus byl dobře postaveným Matějovským zblokován na roh.
27'
Belgický fotbalista už ale běhá po trávníku a opět je nebezpečný. Nyní hlavičkoval naprosto osamocen v boleslavské šestnáctce, zakončení mu ale hrubě nesedlo.
26'
O přestávce absolvoval chvilkové ošetření za postranní lajnou Ziguy Badibanga, který zatím patří k nejnebezpečnějším hráčům celku ze Šymkentu.
25'
Nic nevytěžila Mladá Boleslav ani z dalšího rohového kopu. Dánský sudí na to konto poslal oba celky ke střídačkám, následovat bude hromadné občerstvení.
24'
Svěřenci trenéra Webera se usadili na útočné polovině. Bucha krásně nalezl Mešanoviće, jenž si narovnal balon na pravačku a z dobré pozice trefil před sebou blokujícího Jerlanova.
23'
K přímému kopu zpoza vápna se postavil Marek Matějovský. Kapitán Středočechů to zkoušel přes zeď, jeden z domácích fotbalistů ovšem tečoval míč na roh.
22'
Poprvé o sobě dal vážněji vědět Bucha. Jeho únik nevedl k ničemu zajímavému, Ordabasy se ale dostaly pod tlak, ze kterého se vymanily jen za cenu faulu na Mešanoviće.
21'
Michal Hubínek neměl s kým kombinovat, proto se nijak dlouze nerozmýšlel a natáhl ke střele z nějakých třiceti metrů, Nepogodovova ale nepřekvapil.
20'
Míč se odporoučel do zámezí po souboji mezi Křapkou a Dosmagambetovem. Rozhodčí Kristoffersen jej přisoudil domácím, které čeká autové vhazování.
19'
Matějovský nasadil ukázkové jesličky Mehanovićovi. Za balonem se dral Muris Mešanović, kterého kryl Malij, což naprosto vyhovovalo vybíhajícímu Nepogodovovi.
18'
Ščetkin podnikl nebezpečný náběh za obranu Mladé Boleslavi, ve vápně se pohybujícího Badibangu ale nabídkou z otočky neoslovil.
17'
Hubínek nezachytil přihrávku ve středu hřiště, kupředu se tak znovu mohl vydat rychlík Badibanga, jehož centr na poslední chvíli zastavil obětavý Daniel Pudil.
16'
Křapkův nákop nadělal domácím stoperům velké problémy. Malij promáchl a také Fontanello reagoval pozdě, Komličenko s Mešanovićem ale nestihli zareagovat.
15'
Ziguy Badibanga znovu rozkmital své neuvěřitelně rychlé nohy, míč na hrací ploše ale už nezastihl. Následovat tak bude odkop od branky Jana Šedy.
14'
Málem bylo srovnáno, domácí zahrozili z rohového kopu! Mehanovićovu nabídku prodloužil za sebe Badibanga, z hranice malého vápna pak branku přestřelil Jerlanov.
13'
Centr aktivního Bystrova tečoval Túlio do míst, kde se pohyboval Mahlangu. Jeho rána nevypadala špatně, jeden z hostů ale míč odvrátil na rohový kop.
12'
Další práce pro boleslavského brankáře. Z uctivé vzdálenosti za to vzal Marat Bystrov, balon ale mířil přesně doprostřed, kde číhal znovu nachystaný Šeda.
11'
Tomáš Ladra obdržel od Hubínka přihrávku do běhu, nakonec si ale netroufl na individuální průnik do vápna a místo toho otočil hru směrem vzad ke Křapkovi.
10'
Domácí se ihned po rozehrávce z poloviny hřiště pokusili o odpověď, po pravé straně postupující Bystrov ale ideální moment pro centr prováhal.
9'
Ziguy Badibanga se vymotal ze sevření dvou protivníků, poté zvedl hlavu a hledal z druhé vlny si nabíhajícího Diakhateho, před nějž včas skočil Hubínek.
8'
Přesně tohle hostující fotbalisté potřebovali, krátce po začátku zápasu se totiž dostávají do vedení! Jednalo se o parádní akci, na jejímž začátku i konci stál MAREK MATĚJOVSKÝ. Boleslavský kapitán si narazil s Mešanovićem a poté se opřel do balonu, který skončil v šibenici Nepogodovovy branky.
7'
Hra se musela na chvíli přerušit, protože po střetu s Matějovským zůstal na trávníku ležet Mirzad Mehanović. O nic vážného se nejednalo, můžeme pokračovat.
6'
Na druhé straně zahrával Matějovský přímý kop. Marco Túlio posléze hledal ve vápně Komličenka, toho ale k hlavičce nepustil urostlý kapitán Fontanello.
5'
I přes velké vedro začalo utkání v solidním tempu. První střelecký pokus obstaral Mehanović, jenže Jan Šeda si na balon počkal a předvedl klidný zákrok.
4'
Ščetkin si naběhl na Mahlangův pas, poté zvedl hlavu a oslovil Badibangu. Jeho narážečka s Diakhatem vypadala zajímavě, nápor Šymkentu ukončil až Takács.
3'
Protiakci kazašského celku táhl Dosmagambetov. Po jeho přihrávce se na kraji šestnáctky pokoušel individuálně prosadit Ščetkin, narazil však na pozorného Pudila.
2'
Boleslav se pokoušel zahrozit jako první. Po pravé straně to zkoušel Antonín Křapka, který obešel Bystrova, poté si ale nevyhověl s kolegou Ladrou.
1'
Dánský sudí Kristoffersen právě foukl do píšťalky, a zahájil tak odvetné utkání mezi Šymkentem a Mladou Boleslaví, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v oranžových dresech, naopak Ordabasy budou hrát v bílém.
1'

FK Ordabasy Šymkent: Nepogodov – Dosmagambetov, Jerlanov, Fontanello (C), Malij, Bystrov – Mahlangu, Diakhate, Mehanović – Ščetkin, Badibanga
Náhradníci: Šajzada – Korobkin, Dautov, Kovalčuk, Šamši, Žangylyšbaj, Paulo

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Ladra, Hubínek, Matějovský (C), Bucha – Komličenko, Mešanović
Náhradníci: Stejskal – Wágner, Fulnek, Auer, Budínský, Ewerton, Jakub Klíma

Rozhodčí: Mads-Kristoffer Kristoffersen – Lars Hummelgaard, Dennis Rasmussen (všichni Dánsko).
FK Mladá Boleslav

Svěřenci trenéra Webera nemohli být s výsledkem prvního vzájemného mače spokojeni. Přeci jen nevyužili výhody domácího prostředí, teď je navíc čeká těžká odveta ve velice náročných podmínkách. Také boleslavští fotbalisté si o víkendu připsali tři body do ligové tabulky. Začátek duelu s Opavou se pro ně nevyvíjel dobře, po brzkém střídání a příchodu Mešanoviće s Matějovským ale tým ožil, podal nejlepší výkon v dosavadním průběhu tohoto ročníku a nakonec dokráčel k suverénní výhře poměrem 4:1. Při předchozích účastech v bojích o Evropskou ligu vypadli Středočeši se soupeři z ne úplně fotbalově vyspělých zemí. Zastaví dnes tuto sérii proti Kazachům?
FK Ordabasy Šymkent

Utkání v Mladé Boleslavi zvládl celek z Kazachstánu takticky velice dobře. Do vedení se dostal po povedeném přímém kopu Mirzada Mehanoviće, na druhou stranu je potřeba dodat, že celé situaci předcházel dosti sporně odpískaný faul Takácse. Těsně před přestávkou sice Středočeši srovnali, Ordabasy se ale ve druhé půli stáhly a díky pevné defenzivě svého soupeře už téměř k ničemu nepustily. O víkendu se Šymkent naladil na odvetu vítězstvím v ligovém klání proti Pavlodaru, který přehrál těsně 1:0. Dvě kola před koncem základní části drží svěřenci trenéra Cchadadzeho čtvrtou pozici, ovšem na druhý Tobol Kostanaj ztrácí pouze dva body.
Příjemné čtvrteční odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dva české týmy dnes absolvují odvetné zápasy v rámci druhého předkola Evropské ligy, my se v tomto online přenosu budeme společně věnovat souboji, v němž Ordabasy Šymkent přivítají Mladou Boleslav. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.