Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riga FC : FC Kodaň - 29. srpna 2019   18:45

Riga FC
Riga FC
75' Brisola
1:0
(0:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
Riga FC
Ozols – Petersons (84. Slavov), Prenga, Cernomordijs (C), Valerianos – Kamess, Panič, Brisola – Rodrigues Figueira (66. Rakels), Debelko, Šarpar (66. Laizans)
Uvarenko – Laizans, Rakels, Rugins, Slavov, Stuglis, Visnakovs
Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (vš. POL)
Skonto Stadions, Riga
FC Kodaň
Grytebust – Bartolec, Papagiannopoulos, Nelsson, Bengtsson – Falk Jensen (79. Bjelland), Zeca (C), Stage, Thomsen (85. Varela) – Sotiriou, Fischer (71. Santos)
Johnsson – Biel, Bjelland, Holse, Oviedo, Santos, Varela

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 21:14.
Je konec. Kodaň sice na půdě Rigy prohrála, ovšem pouze 0:1, což jí stačilo na postup do základní skupiny Evropské ligy.
První poločas nám nenabídl vůbec nic, ovšem v 75. minutě jsme se konečně dočkali branky, kterou vstřelil domácí Brisola a zápas měl dramatický konec. Ten si ovšem Kodaň hlídala podle představ a v 90+4. minutě byl po druhé kartě navíc vyloučen domácí hráč Valerianos.
90+5'
90+5'
Kodaň získala míč na polovině soupeře a může jít dopředu a rozhodnout tak zápas.
90+4'
Domácí budou poslední minuty odehrávat v oslabení, jelikož druhou žlutou kartu a následně červenou dostává Valerianos (Riga FC).
90+3'
Posléze přišel faul domácího hráče a konec utkání je tak hodně vypjatý a nervózní.
90+2'
Hostující hráč dostal křeče a hra je tak přerušena. Domácím se to zjevně nelíbí.
90+1'
Domácí poslali opět centr do vápna, ale ten skončil jen v zámezí a následuje odkop od brány.
90'
Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.
90'
Po rohu přišlo opět zakončení domácího hráče, ovšem to letělo do připraveného gólmana.
89'
Hlavička domácího hráče mířila k pravé tyči, ale Grytebust předvedl skvělý zákrok a vyrazil míč na rohový kop!
88'
Střela domácího hráče zpoza vápna byla zblokována hostující obranou.
87'
Nyní hosté získali autové vhazování na své polovině a nikam příliš nespěchají.
86'
Málem bylo rozhodnuto, ovšem to by musel hostující hráč ve velké šanci pálit přesněji, než pouze vedle levé tyče!
85'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Thomsen, přichází Varela.
84'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Petersons, přichází Slavov.
84'
Další nedovolený zákrok domácích, tentokrát se jim dopustil Brisola. Konec zápasu tak bude ještě hodně nervózní.
83'
Další střela domácího hráče skončila pouze vedle brány soupeře.
82'
Riga se pokoušela dostat dopředu nákopem, který ale skončil jen v moci obrany soupeře.
81'
Riga se sice dostala dovnitř vápna Kodaně, ale tam přišel pouze útočný faul.
80'
Následně ale přišel pouze faul ze strany domácích a Kodaň bude opět u balónu.
79'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Falk Jensen, přichází Bjelland.
79'
Centr hostujícího hráče z pravé strany byl zblokován obráncem domácího celku a u míče je tak Riga.
77'
Riga zvýšila své obrátky a opět se snaží něco vymyslet směrem dopředu.
75'
Riga FC právě vstřelil branku!
Máme tady první branku tohoto utkání! FELIPE BRISOLA si udělal místo pro střelu a jeho rána z dálky zapadla krásně k pravé tyči. Domácí tak musejí dát ještě jednu branku, aby postupovali do základní skupiny Evropské ligy.
72'
Hosté si ale útok soupeře pohlídali.
71'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Fischer, přichází Santos.
70'
Následný rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného a dopředu může ít Riga.
68'
Hosté získali volný kop, po kterém se dostal do zakončení hlavou Sotiriou, ale jeho pokus vyrazil nad bránu brankář Ozols a byli jsme tak svědky první střely na branku!
66'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Šarpar, přichází Laizans.
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Rodrigues Figueira, přichází Rakels.
65'
Tentokrát se Fischer nechal vyprovokovat a uviděl za žduchnutí do soupeře žlutou kartu.
63'
Hostující hráč zastavil svého soupeře nedovoleným zákrokem a u míče bude opět Riga.
61'
Frustrovaný Kamess podrazil nohy soupeře a také může být rád, že nedostal žlutou, jelikož už jednu má. Hráčům Rigy tak dochází nervy na únavnou hru Kodaně.
60'
Hodina hry je u svého konce a stále jsme se nedočkali ani střely na branku, nýbrž vstřeleného gólu. To je tedy opravdu smutné a tento zápas pravděpodobně tak nenaváže na první utkání, ve kterém padly čtyři góly.
59'
Nákop Kodaně za obranu soupeře domácí odvrátili do zámezí a hosté tak budou u míče v podobě autového vhazování.
58'
Šarpar navíc musel jít mimo hrací plochu, jelikož měl na obličeje stopy krve a doktoři tak jeho hlavu musí znovu obvázat.
57'
Kamess zezadu skluzem poslal protihráče k zemi a může být rád, že za tento zákrok uviděl pouze žlutou kartu. Následně ještě protestoval Šarpar a ten rovněž uviděl varování v podobě karty.
56'
Hosté si sice chtěli vymodlit pokutový kop, ovšem rozhodčí ukázal, že tohle nehodlá pískat a hra tak pokračuje.
55'
Ovšem ani tentokrát standardní situace domácího mužstva nepřinesla vůbec nic, protože centr byl příliš vysoký a letěl jen mimo hrací plochu.
54'
Posléze se ale k míči dostali opět domácí a jelikož následný centr zblokoval hostující obránce rukou tak Riga získala volný kop a další šanci.
53'
Následný centr ale nepřinesl vůbec nic, jelikož obránce Kodaně odhlavičkoval balón do bezpečí.
52'
Domácí mají šanci vůbec vystřelit poprvé na bránu po rohovém kopu z levé strany.
51'
Riga se dostala k balónu a zkouší něco vymyslet po pravé straně, ovšem tam přišel jen nepovedený nákop, který skončil v moci obrany soupeře.
50'
Panič se pokoušel něco vymyslet, ale jenom ztratil míč za což se omluvil svým spoluhráčům.
49'
Kodaň stejně jako v první půli je častěji u míče a nikam se s ním příliš nežene. Riga tak má velmi těžké se vůbec dostat k balónu a něco vymyslet.
47'
Hostům se nepodařila přihrávka na pravou stranu, ale Riga z ní nedokázala nic velkého vytěžit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:48.
První poločas je u svého konce a branky, ale ani střely na branku jsme se zatím nedočkali. Po prvním zápase, ve které padly čtyři branky a hned třináct střel na ní letělo, je to velké zklamání a k vidění tak je nudný zápas. Kodaní to ovšem vyhovuje, jelikož ta nemusí vstřelit branku a klidně jednu obdržet. Snad bude druhá polovina zápasu atraktivnější.
45+2'
45+1'
Hostující celek získal autové vhazování na své polovině, ale nikam příliš nespěchá.
45'
Šarpar se odhodlal vystřelit, ale ani ten nemá mušku dobře seřízenou a balón končí několik metrů vedle.
43'
Posléze se Kodaňští pokoušeli něco vymyslet po levé straně, ale celá akce byla zbržděna.
42'
Opět útok domácích neskončil nějakým zakončením a hostující brankář jen odkopl balón.
40'
Riga se pokoušela vystřelit na bránu, ale míč končí jak jinak, než v zámezí. Následuje tak odkop brankáře Grytebusta.
39'
Papagiannopoulos se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a uviděl kartu žluté barvy.
34'
Posléze přišel faul Valerianose, který za něj dostal žlutou kartu a je hodně nespokojen.
32'
Posléze se sice dostal hostující hráč ke střele, ale jeho pokus letěl několik metrů vedle pravé tyče.
31'
Centr hostujícího hráče z levé strany byl zblokován do zámezí a následuje tak autové vhazování Kodaně.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a utkání je zatím zklamáním, jelikož jsme se nedočkali ani střely na branku.
29'
Střela domácího hráče zpoza vápna byla zblokována, ovšem Riga zůstává u míče nadále.
27'
Na druhý pokus už to vyšlo a po centru do vápna přišlo zakončení hlavou Kamesse, ale ten přestřelil.
26'
Ani tentokrát se křížný pas z kopačky domácího hráče na pravou stranu příliš nepovedl a balón skončil mimo hrací plochu.
24'
Jak se očekávalo, tak hosté jsou zatím lepším týmem i v této odvetě a nepouštějí svého soupeře do žádných šancí.
23'
Domácí mužstvo má před sebou stále velice těžký úkol a to vstřelit bezpodmínečně minimálně dvě branky.
22'
Riga se sice snažila něco vymyslet z rychlého protiútoku, ale centr do vápna z pravé strany byl bez problémů odvrácen obranou soupeře.
21'
Ovšem standardní situace hostujícího mužstva ani tentokrát nenabídla první střelu na domácí branku a zápas je zatím nudnou podívanou.
20'
Posléze se dopustil faulu za žlutou kartu Prenga a Kodaň má k dispozici přímý kop.
19'
Riga se snaží kombinovat ve středu hrací plochy, ovšem posléze přichází ztráta míče a dopředu jde Kodaň.
17'
Poté se sice k balónu dostal lotyšský klub, ale následný nákop končí bezpečně v rukou brankáře Grytebuste.
16'
Kodaňští mají k dispozici autové vhazování na své polovině hrací plochy a mohou tak něco podniknout směrem dopředu.
14'
Riga nyní získala autové vhazování na polovině svého soupeře, ale nemůže se dostat blíž k bráně Kodaně.
13'
Domácí útočník už má obvázanou hlavu a zatím to vypadá, že bude moct pokračovat ve hře.
11'
Šarpar má nyní zdravotní problémy a hra je tak přerušena.
9'
Posléze přišel nákop, který ale skončil u domácího gólmana Ozolse.
8'
Poté to hosté pokoušeli z levé strany, ovšem tam byly dveře zavřené a to kombinace Kodaně se tak zapojil také brankář Grytebust.
7'
Ovšem s následným centrem si domácí celek poradil bez problémů, ale u míče se příliš dlouho nezdržel.
6'
Následně je tady další nedovolený zákrok z domácí strany Kodaň tak má k dispozici volný kop z levé strany. S jeho rozehráním musíme chvíli počkat, jelikož sudí ještě uklidňuje hráče ve vápně.
5'
Lotyšský celek se dostal dopředu po levé straně, ale následná přihrávka skončila pouze v moci gólmana Grytebuste.
4'
Hra je přerušená, jelikož tentokrát se faulem dopustil opět domácí hráč ve středu hrací plochy a začátek zápasu se tak hodně pozastavuje.
3'
Následný volný hostujícího mužstva ale nepřinesl nic nebezpečného, ovšem Kodaň zůstává u balónu.
2'
Domácí hráč Valerianos se dopustil faulu na své polovině a Kodaň tak získala volný kop z pravé strany.
1'

Riga FC: Ozols – Petersons, Prenga, Cernomordijs (C), Valerianos – Kamess, Panič, Brisola – Rodrigues Figueira, Debelko, Šarpar
Náhradníci: Uvarenko – Laizans, Rakels, Rugins, Slavov, Stuglis, Visnakovs

FC Kodaň: Grytebust – Bartolec, Papagiannopoulos, Nelsson, Bengtsson – Falk Jensen, Zeca (C), Stage, Thomsen – Sotiriou, Fischer
Náhradníci: Johnsson – Biel, Bjelland, Holse, Oviedo, Santos, Varela

Rozhodčí: Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski (vš. POL).
Ve 4. předkole Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Riga FC a FC Kodaň. První zápas na stadionu Telia Parken v Kadani sledovalo 13 930 diváků. Kodaň byla od úvodního výkopu lepším týmem a už v 18. minutě poslal domácí do vedení Fischer. Ovšem čtyři minuty před poločasem srovnal Kamess a do šaten se šlo za stavu 1:1. V 62. minutě ale šla Kodaň zpět do vedení, jelikož se trefil z penalty Sotiriou. V 90+3. minutě ještě zvýšil výhru domácích Daramy. Kodaňští tak zvítězili 1:0.
Dnes se bude bojovat na Skonto Stadions v Rize. Tento stadion nabídne kapacitu pro 9 500 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Pawel Gil a jeho asistenti Konrad Sapela a Marcin Borkowski (vš. POL). Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.