Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Aberdeen - 8. srpna 2019   20:00

Rijeka
Rijeka
63' Čolak  • 88' Murič
2:0
(0:0)
Aberdeen
Aberdeen
Rijeka
Prskalo – Kvržić, Zuparič, Punčec, Tomečak (75. Raspopović) – Halilovič, Lepinjica, Capan – Acosty (64. Murič), Čolak, Lončar
Dani Iglesias, Raspopović, Velkovski, Bušnja, Pandur, Pavičić, Murič
De Burgos – Díaz, Núñez
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Aberdeen
Lewis – Logan, Considine, McKenna, Leigh – Ferguson, Ojo, Gallagher (78. Campbell) – Hedges, Cosgrove, McGinn (78. Wright)
Wilson, Campbell, Černý, Devlin, Main, Vyner, Wright

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 17:15.
Je dobojováno. Rijeka byla dnes lepším týmem, nakonec Aberdeenu vstřelila dvě branky a vyhrála úvodní duel 2:0. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a do Skotka pocestují s velice solidním náskokem. Ale všichni víme, jak to bývá na ostrovech, tam to nebude nic lehkého.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Cosgrove (Aberdeen FC).
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Rijeka právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jen dočkali druhého branky. Na hranici velkého vápna si míč připravil ROBERT MURIČ, který ho následně poslal přesně k tyči a brankář byl bez šance.
86'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Hedges, přichází Main.
84'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Capan, přichází Iglesias.
83'
Žlutou kartu dostává Capan (HNK Rijeka).
82'
Domácí jsou i nadále mnohem lepším týmem a snaží se vstřelit druhou branku.
80'
Hosté mají deset minut na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem.
78'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází McGinn, přichází Wright.
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Gallagher, přichází Campbell.
76'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Tomečak, přichází Raspopović.
74'
Po zajímavém centru proletěl míč celým malým vápnem, ale žádný z domácích hráčů ho nedokázal usměrnit do branky.
72'
Snažení domácích ukonči pomezní rozhodčí, ofsajd.
70'
Je před námi posledních zhruba dvacet minutek.
68'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a znovu se tlačí dopředu, tak uvidíme, zda se jim podaří přidat další branku.
66'
Žlutou kartu dostává Zuparič (HNK Rijeka).
65'
Hosté se hned vydali dopředu, ale odpovědět nedokázali. Nyní už jsou na tahu znovu domácí.
63'
K míči se postavil ANTONIO-MIRKO ČOLAK, který ho poslal doprostřed branky a jelikož Lewis skončil k levé tyči, tak jde domácí celek do vedení 1:0!
62'
Pokutový kop pro domácí!
62'
Žlutou kartu dostává Ojo (Aberdeen FC).
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
A nakonec se domácí v pohodě ubránili a znovu pospíchají dopředu.
57'
Nyní se tlačí dopředu hráči hostujícího celku, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Prskalo.
55'
Žlutou kartu dostává Kvržić (HNK Rijeka).
53'
Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Byl z toho jen další nepřesný centr.
51'
Obraz hry je stále stejný. Hraje se hlavně na branku hostů, ovšem Lewis je zatím téměř bez práce.
49'
Domácí se i nadále tlačí dopředu, ale obrana hostů zatím funguje opravdu skvěle a domácím dovoluje pouze střely z dálky.
48'
Po dlouhé kombinaci to jeden z domácích hráčů vyzkoušel z velké dálky, ale jeho projektil byl hodně nepřesný a míč skončil vysoko nad brankou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03 hodin.
První poločas je za námi. Domácí celek byl lepší, aktivnější, ale branky se nedočkal. Hosté spoléhají hlavně na brejky, ale žádný jim zatím nevyšel a tak je stav zápasu stále 0:0. Ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
A skotský celek se ubránil i tentokrát.
42'
Domácí se snaží v závěru prvního poločasu ještě něco vymyslet, ale hosté stále velice dobře brání.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek a vypadá to, že na branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
38'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale o míče velice rychle přišli. Na tahu jsou tedy domácí.
37'
Hosté kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
36'
Bleskovou akci hostů zastavil faulem Punčec a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
35'
Domácí znovu kombinovali na polovině soupeře, k vidění bylo mnoho přihrávek, ale do zakončení se nakonec Rijeka nedostala.
33'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, byl z toho centr z pravé strany, ale domácí zadáci si v pohodě poradili.
31'
A z toho nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:0.
30'
Domácí hráč se prodral do vápna, tlačil míč před branku, ale Lewis výborně zasáhl a míč vyrazil na rohový kop.
28'
Capan to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale byl to hodně nepovedený pokus a míč skončil vysoko nad břevnem hostující branky.
26'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí jsou stále lepším týmem, ale to je zatím tak vše.
24'
Další akce skončila nepřesnou přihrávkou na Lončara. U míče byl jako první Lewis, který s rozehrávkou opravdu nepospíchá a šetří cenné vteřinky.
22'
Po zajímavém centru se do zakončení dral Čolak, ale nakonec na míč nedosáhl a Lewis byl bez práce.
20'
Domácí rozjeli zajímavou akci po pravé straně, ale vše skvěle přečetl Tomečak, který se dostal před protihráče a získal míč pro svůj celek.
18'
Ani jednomu celku se zatím směrem dopředu nedaří podle představ. Do zakončení se hráči dostávají opravdu sporadicky.
16'
Bleskovou akci Rijeky zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy skotský celek.
14'
Hra se vyrovnala a domácí celek po dobrém vstupu do utkání už na trávníku nedominuje.
12'
Po centru propadl míč až na hranici malého vápna, kde byl jeden z hostujících hráčů, ale ten zakončení nezvládl a míč nakonec vůbec netrefil. Velká škoda pro Aberdeen.
10'
Domácí jsou stále lepším týmem, ale hosté dobře brání a nepouští soupeře do zakončení, což je zatím klíčové.
8'
Snad poprvé se dopředu vydali i hosté. Byl z toho centr z pravé strany, ale ve vápně Rijeky kraloval dobře postavený Zuparič.
6'
Domácí snažení tentokrát zastavil faul ve vápně Aberdeenu a rozehrávat tak bude Lewis, který nikam nepospíchá.
5'
Rijeka hraje v úvodu utkání velice dobře. Soupeře dostala pod tlak a kráčí za vedoucí brankou.
3'
Hostující celek se nakonec dokázal ubránit, ale domácí jsou stále u míče a tlačí se dopředu.
2'
Domácí získali míč, vydali se dopředu a vybojovali úvodní rohový kop.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'
Hráči jsou na trávníku, vše je připraveno, duel může začít.

HNK Rijeka: Prskalo – Kvržić, Zuparič, Punčec, Tomečak – Halilovič, Lepinjica, Capan – Acosty, Čolak, Lončar
Náhradníci: Dani Iglesias, Raspopović, Velkovski, Bušnja, Pandur, Pavičić, Pavičić

Aberdeen FC: Lewis – Logan, Considine, McKenna, Leigh – Ferguson, Ojo, Gallagher – Hedges, Cosgrove, McGinn
Náhradníci: Wilson, Campbell, Černý, Devlin, Main, Vyner, Wright

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Utkání začíná ve 20:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si duel nenechte ujít, protože nás čeká hodně zajímavá podívaná.
ABERDEEN FC už zvládl dvě předkola. Nejdříve hrál s finským týmem Rovaniemi, který doma porazil 2:1. Ve Finsku to byl velký boj, který ovšem zvládl lépe Aberdeen a vyhrál také 2:1. V dalším předkole narazil na Chikhuru. Venku uhrál remízu 1:1, ale doma Aberdeen naprosto dominoval a vyhrál vysoko 5:0. V dresu hosté působí také jeden český fotbalista, a to brankář Tomáš Černý.
HNK RIJEKA se do kvalifikace o Evropskou ligu zapojuje až v tomto předkole. V domácí lize už Rijeka v nové sezoně odehrála tři zápasy a zatím si vede skvěle, protože má plný počet devíti bodů. Rijeka porazila 2:1 Varaždin, poté 1:0 Lokomotiv Záhřeb a naposledy doma přehrála 3:1 Slaven Belupo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu další předkolo a my budeme sledovat duel mezi chorvatskou Rijekou a skotským Aberdeenem. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to dnes nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.