Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Shamrock : Apollon Limassol - 25. července 2019   21:00

Shamrock
Shamrock
14' Grace (Byrne)  • 58' Lopes (Byrne)
2:1
(1:1)
Apollon Limassol
5' Papoulis
Shamrock
Mannus – Kavanagh, Bolger, Grace, Lopes, Obrien – McEneff (84. Watts), J. Byrne, Finn (C) (77. O'Neill), Boyle – Carr (64. Greene)
Pohls – Watts, O Neill, Callan, Greene, Cummins, Oluwa
S. Klossner – R. Zgraggen, E. Kurnazca
Tallaght Stadium, Dublin
7320 diváků
Mall – Joao Pedro, Juste, Szalai, Bessat – Markovič, Sachetti – Gianniotas, Pittas (62. Gakpe), Papoulis (C) (71. Aguirre) – Zelaja (80. Pereyra)
Demetriou – Pereyra, Aguirre, Kjriakou, Sardinero, Gakpe, Vasiliou

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z předkol na viděnou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:14.
Je konec. Domácí nakonec otočili utkání a slaví zaslouženou výhru před domácími diváky, kteří je podporovali do poslední minuty. K vyprodání chybělo sotva 600 diváků, což je na 2. předkolo výborné. Vše rozhodl přímý kop v 58. minutě, díky kterému se Shamrock dostal do vedení 2:1, a tak už to zůstalo. Hosté se snažili vyrovnat, ovšem obrana irského týmu je k ničemu nepustila. Vše se zakončilo červenou kartou v 82. minutě, kterou dostal Sachetti. Hráčem utkání byl zvolen aktér obou asistencí Jack Byrne.
90+4'
90+4'
Ani po rohovém kopu není vyrovnáno, tudíž domácí mohou slavit zaslouženou výhru!
90+3'
Přímý kop letěl přesně na bránu, ovšem Mannus Aguirrovu střelu vyrazil na roh!
90+3'
Toto moc domácím nakonec nehraje do karet. Hosté mají přímý kop.
90+1'
Domácí se snaží neztratit zbytečně balón, aby z toho ještě nebyla pohroma, nakonec se jim to daří a drží se na polovině Apollonu.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty!!
89'
Diváci jsou již na nohou a věří, že jejich tým zvládne závěrečných pár minutek a odveze si slibné skóre do odvety.
88'
Dnešní utkání sleduje 7320 diváků.
87'
Nepadne!! Markovič to zkusil přímo, nejdříve mu jeho ránu zblokovala zeď a druhý pokus letěl mimo branku.
86'
Tak pozor! Bolger fauluje na hranici brankoviště, tudíž je tu pro Apollon přímý kop z cca 20 metrů! Padne z něj vyrovnávací branka?
84'
Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází McEneff, přichází Watts.
82'
Sachetti tedy ošklivě smetl Byrneho, což se hráčům i divákům nelíbilo a já se ani nedivím. Rozhodčí rozhodl správně !
81'
Shamrock chce již posledních devět minut odehrát v klidu, a proto se drží vepředu. Nyní měli hráči k dispozici roh, který ale výborně vytěsnil brankář Mall!
80'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Zelaja, přichází Pereyra.
78'
Domácí mohli vést 3:1! Greene dostal dlouhou přihrávku, která ho následně dostala do situace 1 na 1. Brankář Mall špatně vyběhl, tudíž měl Greene téměř prázdnou branku, tu ale z velkého úhlu minul!
77'
Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází Finn, přichází O'Neill.
75'
Až dlouhé tři minuty hry, nám neukázali žádnou šanci, domácí už by rádi konec, zatímco Apollon ještě zkouší nějak vyrovnat, uvidíme, jak to nakonec dopadne.
72'
Apollon se znovu o něco pokoušel, do vápna Shamrocku létají pouze centry z pravé strany, jenže toto už obránci čekají, tudíž by hosté mohli vymyslet něco nového, ovšem moc času jim nezbývá.
71'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Papoulis, přichází Aguirre.
69'
Teď se i hráči z Ostrova pokusili o zahrození, ovšem centr z kopačky Sachettiho nic nepřinesl.
68'
Žlutou kartu dostává Sachetti (Apollon Limassol FC).
67'
No k brance moc nechybělo!! Byrneho přímý kop letěl velmi dobře, a to na hlavičku Graceho, který ale místo gólu trefil pouze břevno branky, tudíž si diváci mohou zpátky sednout na sedačky.
66'
Kyperský celek se zdá být jaksi bez zájmu. Sachetti teď zbytečně fauloval a pro domácí Shamrock vybojoval přímý kop, což klidně může znamenat branku!
65'
Gólově ne! Roh proplachtil až na zadní tyč, kde se o hlavičku pokusil Boyle, ta ale letěla hodně vedle.
64'
Střídání v týmu Shamrock Rovers FC: ze hřiště odchází Carr, přichází Greene.
63'
Domácí stále pokračují v útoku a nyní mají k dispozici rohový kop, jak s ním naloží ?
62'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Pittas, přichází Gakpe.
61'
Žlutou kartu dostává Kavanagh (Shamrock Rovers FC).
60'
Pro Apollon je to docela šok, jelikož vedli a rázem je vše jinak, ono v Irsku je vždy těžké vyhrát.
58'
Shamrock Rovers právě vstřelili branku!
A je to opravdu tak, jak jsem říkal!! Domácí jdou do vedení. Byrne poslal přímý kop do středu vápna, kde byl vyloženě osamocený ROBERTO LOPES, který hlavičkoval do polo odkryté sítě.
57'
Bessat fauluje v blízkosti vápna a irský tým bude zahrávat přímý kop!
56'
Když se podíváme na sázkové kurzy, tak se více sází již na remízu, ovšem dle mě remíza nebude, jeden z týmů určitě vstřelí branku a blíže k tomu jsou spíše domácí.
54'
Druhý roh dopadl stejně, jako ten první. Míč směřoval na zadní tyč, tam si ale počíhal jeden z obránců, který míč následně vyvezl pryč z vápna.
53'
Utkání je opět vyrovnané na obou stranách. Domácí teď měli rohový kop, ale nic velkého z něj nevytěžili, ovšem mají druhou šanci.
51'
Apollon měl po faulu k dispozici přímý kop, za který se postavil Markovič, a ten to také rovnou zkusil na bránu. Míč prolétl obranou zdí, branku již ale netrefil.
50'
Žlutou kartu dostává O'Brien (Shamrock Rovers FC).
49'
Gianniotas zkoušel proklouznout po pravé straně až do brankoviště domácího celku, ovšem na poslední chvíli mu jeho úmysl zblokoval skvělým skluzem Lopes.
48'
Do vápna Shamrocku přilétl zajímavý centr, na ten si ale obránci v zeleném skvěle počkali a nebezpečí zabránili.
47'
Domácí začali druhou část hry přímým kopem, který na sebe vzal Byrne. Byrne zkusil střelu přímo na bránu, ta ale letěla těsně vedle!
46'

Druhý poločas začne přibližně v 22:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil první část. První poločas byl hodně vyrovnaný. Vše začalo již v 5. minutě, kdy se k míči dostal Papoulis a nádhernou pumelicí vymetl šibenici. Domácí se snažili rychle odpovědět, což se také stalo! Po rohovém kopu tady v Dublinu vybouchla eufórie, protože přišlo vyrovnání po Gracově hlavičce. Gól už poté k vidění nebyl, ovšem šance nastaly spíše z kopaček domácích, brankář Mall byl ale proti.
45+0'
44'
Pro hosty tu byl ještě rohový kop z pravé strany, který putoval na hlavičku Papoulise, ta ale naštěstí pro domácí letěla vedle tyče!
42'
Teď si domácí museli dávat pozor! Po delší době, se dopředu podíval i hostující celek, který následně centroval do vápna, ale hru výborně přečetl brankář Mannus, tudíž míč měl ve své moci.
40'
Po kombinační hře se spíše do útoku tlačí domácí, kteří chtějí otočit utkání, ovšem obrana Apollonu to nechce dovolit a zatím ustává!
38'
Vzápětí na to, akce nekončila. Carr ještě zkoušel zahrozit, jenže Mall byl připravený a jeho ránu skvěle vyrazil.
37'
Shamrock si vybojoval rohový kop, ten směřoval do středu vápna, kde se do hlavičky tlačil Boyle, ta mu ale byla zblokovaná obránci.
36'
Hosté sice měli výhodu volného kopu, ale ihned potom se do útoku rvali domácí a též akce skončila faulem. Szalai byl příliš pomalý na Carra, tudíž si musel pomoct faulem.
35'
Bolger na vlastní polovině fauluje. Zezadu srazil Gianniotase, který poté ještě chvilku ležel, ovšem ve hře již pokračuje.
33'
Utkání se proměnilo v doslova v kombinační zápas, jelikož po takových dobrých šancí, je to docela škoda, ovšem do konce první části zbývá ještě dvanáct minut, tak uvidíme jestli padne ještě nějaký ten gól.
31'
Do vápna domácích, přilétl zajímavý centr z pravé strany, ten byl ale příliš přetažený, tudíž si na něj ani jeden ze spoluhráčů nenaběhl.
29'
Situace se stále nezměnila, byť se hosté snaží získat míč, tak jim to hráči z Dublinu nechtějí dovolit, uvidíme co přinesou následující minuty.
28'
Žlutou kartu dostává Zelaja (Apollon Limassol FC).
26'
Po mnoha šancí je tu další klidná chvilka na kombinační hru. Míč na kopačkách nyní mají domácí a drží se s ním na polovině kyperského celku.
24'
Nepadne! João Pedro to zkusil rovnou na bránu, jenže jeho dělovka skončila pouze na obrané zdi, díky čemu si domácí jednoznačně oddychli.
23'
Tak pozor! Grace fauloval v naprosté blízkosti, což znamená, že pro Apollon je tu přímý kop z cca 18 metrů. Padne branka?
21'
Třetí a zároveň poslední roh byl rozehrán na krátko, vzápětí už však žádné zakončení či hrozba nepřišla, tudíž se domácí mohou osvobodit z tlaku.
20'
Další roh byl skoro stejný, ale pokus o zakončení přišel rovnou ve vápně, Gianniotasův pokus nakonec výtečně vyrazil opět Mannus.
19'
Apollon si vybojoval rohový kop, který letěl do středu vápna, odtamtud však ihned pryč, to nic neměnilo na tom, že se k míči dostal Zelaja, ovšem jeho bombu zpoza vápna vyrazil Mannus na další roh!
17'
Stejně jako po prvním gólu, tak i po vyrovnávacím, se hra uklidnila a opět sledujeme kombinační hru na středu hřiště.
15'
Patnáctá minuta a k vidění byly už dvě branky! Domácí diváci opravdu pomohli svým hráčům k vyrovnání a začínáme od znova.
14'
Tak a máme srovnáno!! Vše začalo díky faulu na Carra. Domácí poté vybojovali roh, který kopal Byrne. Míč letěl do středu vápna, kde si nejvýše vyskočil LEE GRACE a svojí výbornou hlavičkou rozveselil domácí fanoušky.
13'
Žlutou kartu dostává Juste (Apollon Limassol FC).
12'
Rohový kop nebyl zrovna nejlépe zahrán. Míč směřoval na přední tyč, tam byl ale připravený brankář Mall.
11'
Domácí měli následně k dispozici přímý kop, který zahrával Byrne. Míč putoval k zadní tyči, tam se ale o veškerou hrozbu postarali obránci, tudíž následuje roh.
9'
Kavangh si nabíhal po pravé straně dopředu, kam následně získal přihrávku, ovšem pomezní sudí ho nachytal v ofsajdu.
8'
Po úvodní brance, se hra uklidnila a hosté v modrých dresech drží míč na své polovině a nikam se neženou, to ovšem domácí hráče štve a začínají hrát agresivně.
6'
I přesto, že domácí prohrávají, tak fanoušci zeleného týmu nepřestávají fandit, spíše naopak, začínají více a více! Uvidíme zda to jejich borcům pomůže na vyrovnání.
5'
Apollon právě vstřelil branku!
Tak to klobouk dolu!! Toto byla výstavní trefa zpoza vápna, kterou na sebe vzal FOTIOS PAPOULIS, jeho rána totiž vymetla malou skulinku v pravém horním růžku, brankář neměl šanci!
3'
Domácí už měli namále hned v první minutě, ovšem hrozbu zachránil brankář Mannus. Domácí se drželi na polovině hostů, ovšem tam Byrne fauloval a hosté budou mít volný kop.
2'
Rohový kop směřoval do středu vápna, kde se o hlavičku pokusil Pittas, tu mu ale skvěle vychytal brankář Mannus.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří míč ihned nakopli dopředu a nakonec z toho vybojovali rohový kop.
1'

Shamrock Rovers FC: Mannus – Kavanagh, Bolger, Grace, Lopes, Obrien – McEneff, J. Byrne, Finn (C), Boyle – Carr
Náhradníci: Pohls – Watts, O Neill, Callan, Greene, Cummins, Oluwa

Apollon Limassol FC: Mall – Joao Pedro, Juste, Szalai, Bessat – Markovič, Sachetti – Gianniotas, Pittas, Papoulis (C) – Zelaja
Náhradníci: Demetriou – Pereyra, Aguirre, Kjriakou, Sardinero, Gakpe, Vasiliou

Rozhodčí: S. Klossner – R. Zgraggen, E. Kurnazca.
Apollon Limassol FC je kyperský tým, který v minulé sezóně skončil na třetím místě, což jim dovolilo hrát Evropské poháry. Hráčům skončila sezóna na konci května, tudíž měl Apollon k dispozici mnoho přátelských utkání, a to například s českým Libercem. Čtyři přípravné zápasy, z toho jen jeden dokázali vyhrát. V prvním předkole je čekal litevský tým Kauno Zalgiris, se kterým si lehce poradili, a to 2:0 a 6:0. Apollon bude favoritem, jak na vítěze, tak na postupující celek.
Shamrock Rovers FC je irský tým, který se v minulé sezóně umístil na druhém místě, což jim dovolilo si zahrát Evropskou ligu. V Irsku se sezóna blíží ke svému konci a právě Shamrock Rovers FC se nachází na druhé příčce, na první Dundalk ztrácí pouhých 5 bodů. V prvním předkole Shamrock čekala Norská Brann, se kterou si se štěstím poradili. První utkání v Norsku skončilo remízou 2:2, ovšem doma Rovers vyhráli 2:1 a mohli slavit postup do druhého předkola. Čtyři dny zpět hráli domácí ligový zápas s posledním Dublinem, utkání skončilo debaklem 7:0. Jak si dnes hráči povedou v důležitém zápase, to se dozvíme v 21:00.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 2. předkolo Evropské ligy, a to mezi Shamrock Rovers FC – Apollon Limassol FC. Čeká nás opravdu zajímavý duel a hodně vyrovnaný. Favoritem je tým z Kypru Apollon, ovšem Shamrock bude chtít postoupit. Výkop je stanoven na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.