Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Haugesund - 1. srpna 2019   20:30

Sturm Graz
Sturm Graz
14' Sandberg(vl.)  • 48' Ljubic
2:1
(1:0)
Haugesund
Haugesund
68' Krygård
Sturm Graz
Siebenhandl – Schrammel, Spendlhofer, Avlonitis, Sakic – Ljubic (75. Leitgeb), Dominiguez – Jantscher, Kiteišvili, Huspek (75. Lema) – Röcher (27. Hosiner).
Schützenauer – Eze, Hosiner, Koch, Leitgeb, Lema, Maresic
J. Frischer
UPC-Arena, Graz
Haugesund
Sandvik – Desler, Hansen, Bergqvist, Pedersen – Krygård, Tronstad, Leite (79. Nilsen) – Velde, Kone, (90+3. Knudsen), Sandberg (46. Kallevåg).
Stople – Samuelsen, Nilsen, Ndayisenga, Knudsen, Kallevåg, Ikedi

Začátek druhého poločasu přinesl brzkou branku v podání domácích, kteří tak vyrovnali první duel. Vše směřovalo k tomu, že si domácí jdou pro postup do další fáze kvalifikace. I nadále pokračovali ve své aktivní hře, avšak o něco méně ustoupili od častého útočení. Soupeř se dostával postupem času více k míči, ale nehrozil před brankou soupeře. Nakonec se dokázal prosadit po jedné dobré akci a najednou to byli hosté, kteří měli vše opět ve svých rukou! Sturm se i nadále snažil, ale Haugesand si pohlídal postup a nakonec překvapivě postupuje přes rakouský celek do další fáze kvalifikace.
V ní se střetně s nasazeným týmem a to s PSV Eindhoven. Tudíž je čeká hodně těžký oříšek!
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Kone, přichází Knudsen.
90+2'
Tronstad chytil křeče a potřebuje od spoluhráčů protažení.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu se nastavují tři minuty.
90'
Sturmu se nyní nepovedl přechod do útoku skrze levou stranu a následuje odkop od branky Haugesandu.
89'
Sakic chtěl hned odcentrovat míč z pravé strany, ale obránce byl blízko a blokuje jeho pokus do autu.
88'
Kone je již na nohou a ušetřil další cenné vteřiny pro svůj celek, který má nyní vše ve svých rukou.
88'
Kone na pravé straně, v blízkosti rohového praporku, zůstal po kontaktu s brankářem na trávníku a vyžaduje si ošetření.
87'
Správně odpískaný ofsajd domácích a opět mají hosté možnost poslat míč na soupeřovu polovinu.
86'
Nyní se však musí bránit dalšímu tlaku Stumru, který postupuje po levé straně.
85'
Nepřesná kombinace nyní nevedla k zakončení a Sandvik bude moci odkopávat od své branky. Haugesand je zhruba pět, šest minut od postupu.
82'
Norský celek se už jen brání a Sturm stupňuje svůj tlak.
81'
Domácí hráč napřáhl ke střele z větší dálky a tuto přízemní střelu musel Sandvik skokem ke své pravé tyčce zneškodnit. Následně dokázal před dotírajícím útočníkem doběhnout míč a zabránit rohovému kopu soupeře.
80'
Před námi je závěrečných deset minut hry.
79'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Leite, přichází Nilsen.
77'
Domácí pokračují v tlaku a čeká nás zajímavý závěr. Případná rychlá branka, by ještě mohla zvrátit utkání v jejich prospěch.
75'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Huspek, přichází Lema.
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Ljubic, přichází Leitgeb.
75'
Následný roh přečkali hosté bez úhony.
74'
Super šance. Sturm se dostal do přečíslení a po přihrávce se dostal ke střele Ljubic. Brankář proti němu vybíhal, ale i tak se míč dostal za jeho záda. Jeden z obránců na poslední chvíli odvrátil míč z brankové čáry! No, kdyby Ljubic nemusel zpracovávat míč, tak je to nejspíše jeho další branka.
73'
Norský celek se dostává k míči a na krátko dokázal podržet míč pod svou kontrolou.
71'
Sturm opět přidal na obrátkách – nyní se před brankou snažili něco vymyslet Ljubic či Huspek.
70'
Dvacet minut do konce a jedno je jasné, Sturm musí dát dvě branky. Což bude mít již hodně štěstí, neboť tato branka soupeři dodá hodně sil.
68'
Haugesund právě vstřelil branku!
A je tu rázem velká komplikace pro domácí! KEVIN MARTIN KRYGÅRD okopíroval střelecké umění od Ljubice a od pěkné pobídky od Leiteho, taktéž napřáhl k pěkné střele, která končí v brance.
67'
Hosté u míče a na Sturmu jde vidět, že se již tolik nedostává do útočení a tím se naskýtá prostor i pro jejich soupeře.
66'
Drobnější faul na Hansena a míč je přisouzen jeho celku, který rozehrává z vlastní poloviny hřiště.
65'
S přibývajícím časem bude hra rozhodně opatrnější, zejména od domácích, kterým by inkasovaná branka hodně narušila plány.
63'
Šance domácích! Na centr ze standardní situace si před branku nabíhal jeden z hráčů a moc nechybělo, aby svou hlavičku dostal do branky. Nakonec ji poslal do rukou dobře postaveného brankáře.
61'
Dobrý pas na nabíhajícího hráče Haugesundu, nicméně byl dobře bráněn a míč končí v zázemí. Rozhodčí ukazuje na odkop od branky Grazu.
60'
Před námi je třicet minut hry a uvidíme, jestli se dočkáme prodloužení nebo se rozhodně ještě v základní hrací době.
59'
Po krátkém čase, kdy hosté operovali na polovině soupeře, už má míč pod svou kontrolou rakouský celek.
58'
Míč se snesl do vápna, kde se o něj postarala defenzíva Sturmu. Siebenhandl si zatím v dnešním zápase příliš nezachytal.
58'
Hosté se připravují k zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.
56'
Ljubic opět hrozil! Na hranici šestnáctky obdržel míč a ránu z první poslal vedle pravé tyče.
55'
Tam se Haugesund opět ujal míče, nicméně ani na druhý pokus se nedokázal dostat před brankáře Grazu.
54'
Norský celek se pokoušel zaútočit, ale daleko se nedostal. Hra se přesouvá na polovinu hřiště.
52'
Domácí se dostávali do rychlého brejku, který byl nakonec domácími pozastavený a dostávají se do kombinace.
51'
Avšak domácí i nadále jsou na míči a nepouští norský celek na svou polovinu.
50'
Za tohoto stavu by zápas šel do prodloužení, ale do konce zápasu máme dost času a uvidíme, jestli budou chtít domácí rozhodnout dříve. Avšak nesmíme zapomínat ani na Haugesund...
48'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Sturm dává důležitou druhou branku! Velký kus práce odvedl Huspek, který dostal míč a po pravé straně utekl všem soupeřům a do vápna předložil ukázkovou přihrávku. IVAN LJUBIC jen nastavil správně nohu a poslal míč nechytatelně z první pod horní tyč!
47'
První střelecký pokus domácích ve druhém poločase a Sandvik si pohlídal střelu doprostřed branky.
46'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Sandberg, přichází Kallevåg.
46'
První poločas byl od začátku minut v plné režii Sturmu. Ano, Haugesand měl slibnou první šanci ve druhé minutě, ale od té doby vůbec nic. Sturm si díky své aktivitě vynutil šťastný odraz míče od hostujícího hráče, který nakonec skončil u pravé tyče a mohl se radovat z první branky. Nicméně domácí celek bude mít ve druhém poločase ještě hodně práce, musí vstřelit minimálně jednu branku, aby se prodlužovalo. Samozřejmě nesmí inkasovat. Tlak by na to měl, ale těžko se dostává do šancí skrze kompaktní defenzívu Haugesandu, která moc nechybuje.
45+1'
45+1'
Jedna minuta se nastavuje v prvním poločase.
45'
Dobrý centr hostů, hráč jen o kousek podběhl míč a skoro se mohl dostat ke hlavičkovému nebezpečnému zakončení. Nyní trochu štěstí pro domácí celek.
43'
Útok po pravé straně, hráč rychle dokázal předat míč do vápna, kde se o průnik pokoušel Kiteišvili, kterému vystavil stopku Hansen.
42'
Snaha o protiútok soupeře, ale ten byl zastaven ofsajdem.
42'
Z ní vzešla další střela, která nyní mířila mimo tři tyče. Nicméně pokus to byl hodně slibný.
41'
Domácí se již valí na defenzívu Haugesandu s další kombinační souhrou.
40'
Nešťastník Sandberg dokázal vybojovat míč a dostat jej aspoň k půlce, kde mu utíká do autu.
38'
Po střele Ljubice se jeho celek i nadále snaží dostat do další slibné příležitosti.
37'
Ljubic dokázal po přihrávce, která prošla až na druhý pokus, dobře z první vystřelit a míč se snesl jen kousek nad břevno!
36'
Norský celek se nyní dostal na půlku soupeře, ale dlouhá přihrávka na pravé straně neznamenala další postup k brance Sturmu.
35'
Do konce prvního poločasu nám zbývá deset minut. Dokáže se ještě někdo z týmů prosadit?
33'
Domácí se kombinací snaží rozebrat defenzívu soupeře, která se jeví hodně kompaktním dojmem.
32'
Sturm i po půl hodině diktuje tempo hry a víceméně se hraje na polovině Haugesandu, který se však zatím brání hodně vytaženě a nedovoluje tlak přes šestnáctkou.
30'
Taková přihrávka naslepo nyní připutovala do vápna norského celku. Nakonec se nejlépe zorientoval jeden z obránců a vykopá míč do bezpečí.
29'
Sandberg narazil do soupeře a zůstává na trávníku. Po delší době se přece jen zvedá a nebude třeba ošetření.
28'
Hostům se nepodařilo přejít do útoku a pouští svého soka ke kombinaci na vlastní polovině.
27'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Röcher, přichází Hosiner.
25'
Větší polovina prvního poločasu je za námi. Sturm stihl jednou skórovat a zatím hraje sympatický fotbal.
24'
Hra přerušena, důvodem je ošetřování domácí hráče.
23'
Domácí zatím nepolevují ve své útočné aktivitě, ale hodně často doplácí na svou velkou motivaci a ztrácí míče.
22'
Desler je prvním hráčem, který vidí žlutou kartu v dnešním zápase.
18'
Domácí tedy udělali první krok k tomu, aby stáhli vedení soupeře z prvního zápasu. Jedna branka jim schází k tomu, aby zápas poslali do prodloužení. Avšak na prognózy je ještě hodně brzy. Potenciální branka hostí může ještě pořádně zamíchat kartami.
16'
Sice šťastná branka pro domácí, ale bez útočné aktivity by ani tato branka nemohla být.
14'
A je tu první branka Sturmu. A hodně smolná pro hostující celek. Jeden z hráčů domácích centroval míč z pravé strany do šestnáctky, do které mířil bránit situaci i NIKLAS SANDBERG, od kterého se míč nešťastně odráží k pravé tyčce. Brankář neměl šanci zareagovat, neboť míč rapidně změnil směr!
13'
Sturm vhazoval na půlce aut, avšak po souboji přišel o míč.
11'
Úvodních deset minut nám ukázalo, kdo bude aktivnějším celkem na hřišti. Tím budou domácí, kteří se pokouší tlačit do útoku, ale hosté zatím hrají dobře ve své defenzívě.
10'
Hra vysokou nohou a domácí celek musí přepustiti míč soupeři.
9'
Standardní situace domácích z větší dálky přinesla střílený centr na branku. Míč vyráží skokem Sandvik mimo nebezpečnou zónu.
8'
Další faul a skoro na stejném místě jako před malou chvílí. Avšak nyní z pohledu hostů.
8'
Graz ztratil míč a ve snaze jej získat presinkem zpět, se dopouští faulu na polovině hrací plochy.
7'
Kombinace Grazu a dá se očekávat velký počáteční tlak. Rakouský celek bude chtít co nejdříve vstřelit úvodní branku zápasu.
6'
Nakonec jim signál rozehráním do strany moc nevyšel a Haugesund se ubránil.
5'
Útok domácích byl zastaven před pomezní brankovou čarou nedovoleným způsobem a domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
3'
Rakouský celek ztrácí míč na půlce a bude následovat vhazování soupeře.
2'
Hráč Haugesandu doběhl míč na pravé straně a dobře odcentroval před branku. Zde došlo k hlavičkovému zakončení, které skončilo jen kousek vedle pravé tyčky!
1'
Sturm ve svém prvním útoku příliš nepochodil a po dlouhém míči byl odpískán ofsajd.
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Schrammel, Spendlhofer, Avlonitis, Sakic – Ljubic, Dominiguez – Jantscher, Kiteišvili, Huspek – Röcher.
Náhradníci: Schützenauer – Eze, Hosiner, Koch, Leitgeb, Lema, Maresic

FK Haugesund: Sandvik – Desler, Hansen, Bergqvist, Pedersen – Krygård, Tronstad, Leite – Velde, Kone, Sandberg.
Náhradníci: Stople – Samuelsen, Nilsen, Ndayisenga, Knudsen, Kallevåg, Ikedi

Rozhodčí: J. Frischer.
vs.
Norský celek poměrně překvapivě překvapil na svém vlastním hřišti, když si připsal do odvety nadějné vítězství 2:0!

Do první vážnější šance se dostal Jantscher, ale jeho standardní situaci vyrazil brankář Haugesundu. Po čtvrt hodině hry se dostal Haugesand do vedení, ale branka nebyla uznána pro ofsajdové postavení hráče. V nastavením čase prvního poločasu opět se svou střelou zahrozil Jantscher, ale trefil tyč! Sturm mohl klidně po prvním poločase vést o dvě branky!
Skóre se poprvé měnilo v 51. minutě, když se po standardní situaci prosadil Krygard. Haugesand byl rázem na koni a toho využil v další brzkou branku (64. minuta), když se prosadil Sandberg. Sturm si ve druhém poločase příliš šancí nevytvářel a nakonec padl na hřišti norského celku 2:0 a v dnešní odvetě bude mít plno práce, aby odvrátil hrozbu vyřazení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.