Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Universitatea Craiova : Honvéd - 1. srpna 2019   18:15

Popescu – Qaka, Ionita, Fortes, Ferreira, Constantin, Briceag
A. Hunter – G. Eakin, G. Argyropoulos (všichni NIR)
Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
Honvéd
Berla – Kis, Majer, Niba, Uzoma, N'Gog, Egerszegi

Dnešní zápas nám nepřinesl jediný gól a muselo tedy dojít až na penaltový rozstřel. Ještě před ním však došlo ve 120 minutě ke zranění hlavního rozhodčího a zhruba půl hodiny se čekalo, co se bude vůbec dít. Nakonec přišel náhradní rozhodčí, dohrála se symbolická minuta a šlo se na penalty. Penalty zvládli domácí s přehledem a proměnili všechny, na rozdíl od soupeře, ten se trefil ze čtyř pokusů pouze jedenkrát.
A Lovrić neproměňuje. Je konec zápasu.
Mateiu bez sebemenšího zaváhání proměňuje.
Ikenne vykřesal naději a proměňuje.
Fortes naopak navázal na Ionitu a proměňuje.
Batik stejně jako jeho předchůdce neproměňuje.
Ionita naopak poslal tvrdou střelu a proměňuje.
Kamber poslal velmi pomalou střelu a neproměňuje.
Střílení penalt začíná.
120'
Takže už se symbolicky dohrála jen minutka a druhé prodloužení skončilo.
Vypadá, že se jde pokračovat. Za rozhodčího Huntera přišla náhrada.
Stále se neví, co bude dál. Domácím hrozí kontumace.
120+12'
Batik dostal žlutou kartu stejně jako Fortes za vyvolání šarvátky.
120+12'
Fortes je nakonec potrestán žlutou kartou.
Zápas je nyní přerušen.
120+1'
Na hrací plochu jsou povolání záchranáři a jede i sanitka.
120'
Na hřišti se teď semlela velká rvačka a rozhodčí byl zasažen pyrotechnikou.
119'
A i rohový kop chytá gólman do svých rukavic.
119'
Neskutečný zákrok Berli drží hosty! Hlavičku z velké blízkosti vyrazil na rohový kop.
118'
Craiova bude zahrávat přímý kop z levé strany.
117'
Hraje se už převážně ve středu hřiště, občas přijde nakopnutý míč, ale to je vše.
116'
Oba týmy s největší pravděpodobností nevstřelí gól ani v prodloužení.
115'
Kapitán hostů Kamber je odměněn žlutou kartou.
115'
Dlouhý míč do vápna domácích, bohužel pro hosty si útočník počínal špatně a ke střele se nedostal
113'
Povedená akce domácích končí signalizovaným ofsajdem.
111'
Ionita přišlápl protihráče a je odměněn žlutou kartou.
110'
Bărbuț si dal tak 50 metrový sprint s míčem, aby o něj pak zbytečně přišel.
109'
Tentokrát dlouhý aut do vápna. Výsledek ovšem stejný, žádné ohrožení branky.
108'
Ještě jeden aut pro Budapešť.
107'
Hosté se dostali skoro až k soupeřovu vápnu, vybojovali však autové vhazování.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Druhý poločas nastavení začne přibližně v 20:40.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
A ta končí teď, ani první prodloužení nám nepřineslo gól.
105+1'
Nastavuje se ještě jedna minuta.
105'
Rohový kop domácích skončil hlavičkou mimo branku.
105'
Průnik po levé straně likviduje jeden z obránců Budapešti.
103'
V prodloužení se zatím hraje velmi vyrovnaně, možná menší převahu mají domácí.
101'
Ionita přízemní střelou minul tři tyče.
100'
Moutari se dostal až k vápnu kde se prezentoval jen faulem.
100'
Hosté si přihrávají na polovině hřiště.
98'
Kapitán domácích fauloval a Craiova tak musí čelit přímému kopu.
97'
Hosté se ubránili a snažili se přejít s míčem na soupeřovu půlku, neúspěšně.
95'
Volný přímý kop pro domácí tým.
94'
Střídání v týmu Craiova: Domácí tým sáhl také ke střídání, Roman odchází a do prodloužení vstupuje Fortes.
93'
Bancu vidí žlutou kartu.
92'
Střídání v týmu Budapešť: Hosté střídají, odchází Kukoć, místo něj nastupuje Niba.
91'
Začal první poločas prodloužení.
První poločas nastavení začne přibližně v 20:20.
90+6'
Ani z toho však nic nebylo. Druhý poločas skončil.
90+5'
Hosté budou zahrávat ještě jeden rohový kop.
90+5'
Rychlé krátké přihrávky domácích k ničemu nevedly.
90+4'
Obou týmům už dochází síly, lehké ztráty míče a velký počet nepřesností teď zdobí hru.
90+2'
Hosté po delší době drží míč na svých kopačkách a snaží se i vymyslet něco nebezpečného směrem dopředu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Ionita přistižen v ofsajdovém postavení.
88'
Craiova se opravdu snaží v posledních minutách zvrátit skóre na svoji stranu, zatímco Budapešť už se tak trochu vidí v prodloužení.
87'
Útočný faul Briceaga.
87'
Autové vhazování u rohového praporku pro domácí tým.
86'
Další střela, kterou kryje brankář.
86'
Hosté se už jen brání velkému tlaku soupeře.
84'
Ionita ve vápně vystřelil, střela však neměla patřičné parametry a Berla chytá.
82'
Krásná přihrávka pod sebe na Bancu, ten opět branku netrefil.
81'
Vypadá to, že se u toho Batik zranil, bohužel trenér už vystřídat nemůže, a tak zatím hosté budou pokračovat v deseti.
80'
Batik hlavičkoval pouze mimo brankovou konstrukci.
78'
Střídání v týmu Budapešť: Trenér sáhl ke svému poslednímu střídání a ze hřiště odchází Kulach a na trávník přichází N'Gog.
77'
Obrovská příležitost domácích! Kapitán Bancu si prokličkoval cestu až ke střele a trefil pouze boční síť.
76'
Domácí začínají úplně odzadu dlouhými přihrávkami.
75'
Střídání v týmu Craiova: Ivanov spěchá z hřiště a místo něj jde udělat něco z výsledkem Qaka.
73'
Střídání v týmu Budapešť: Odchází středopolař Moretti a na hřiště jde běhat Uzoma.
73'
Po autu přišel centr a střela, ta minula branku o celý vagon.
72'
Autové vhazování pro Craiovu.
72'
Vše už je připraveno a hra pokračuje dále.
70'
Hra je přerušena a hráči spěchají se občerstvit.
69'
Ofsajd přerušil akci Craiově.
67'
Hráči v bílých dresech kombinovali před brankou soupeře. Následná střela hodně minula branku.
66'
Přetažený centr se snažil uklidit do brány z velkého úhlu domácí hráč a docela překvapil brankáře Berlu.
65'
Rychlé nohy ukázal Bărbuț, jenže si pomohl nedovoleným zákrokem a rozhodčí píská.
63'
Střídání v týmu Craiova: Dolů jde útočník Vătăjelu a nahrazuje ho Ionita.
62'
Zatažený míč po levé straně, ale nakonec hosté zabránili rohu a odkopávat bude Berla.
61'
Hosté museli zablokovat další nebezpečnou střelu.
60'
Centr z přímého kopu skončil na hlavě domácích hráčů.
59'
Žlutá karta také pro ex-sparťana Vătăjelu .
58'
Mateiu z přímého kopu přestřelil.
57'
Moutari soupeře přidržel a je po právu odměněn žlutou kartou.
55'
Domácí stále svého soupeře tlačí.
54'
Hosté se snažili dlouhým nákopem překvapit soupeře, nevyšlo jim to.
52'
Moretti vidí od rozhodčího žlutou kartu.
51'
Volný přímý kop končí za čarou, odkopávat bude Berla.
50'
Chyba hostů ve vápně mohla klidně skončit gólem, brankář ukázal své reflexy.
50'
A opět stejně jako v první půli, domácí tým s míčem na kopačkách.
49'
Rohový kop už poté nebyl větší problém pro hosty.
48'
Rána skončila na tyči!
46'
Domácí vybojovali velmi zajímavou standardní situaci.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:24.
V prvním poločase jsme neviděli sice žádný gól, ale za to hned dvě brzká střídání. Nejdříve se zranil ve třinácté minutě domácí krajní bek Martić a poté okolo 40 minuty musel vystřídat i gólman hostů. Herně jsou domácí jasně lepším týmem, jen si nedokáží vypracovat jasné tutovky. Uvidíme, zda to ve druhé půli prolomí, či se soupeř zvedne a Craiovu porazí.
45+7'
45+7'
Nastavený čas se nám pomalu chýlí ke konci.
45+6'
Obrovská šance domácích! Sám před brankářem jeden z hráčů nastřelil jen brankáře, nicméně stejně šlo o ofsajd jak ukázal opakovaný záběr.
45+6'
Zblokovaná střela končí nad brankou. Domácí rozehrají rohový kop.
45+5'
Centr do šestnáctky skončil opět na hlavách Budapešťských stoperů.
45+4'
Craiova šla do brejku, ale celou situaci si hráči zazdili sami, obrana jim míč lehce odebrala.
45+3'
Teď práce pro Pigliacelliho, který míč vyboxoval pryč.
45+3'
Domácí úplně přestali hrát, jakoby se už viděli v šatnách.
45+1'
Nastavovat se bude ještě sedm minut, důvodem je hlavně zranění gólmana a následné vystřídání.
45'
Autové vhazování pro domácí u branky soupeře.
44'
Akci Budapešti ukončil až signalizovaný ofsajd.
43'
Vătăjelu vybízel svým dlouhým míčem spoluhráče ke sprintu, ti se však ani nehnuli.
42'
Hosté hrají o něco málo aktivněji než doposud.
41'
Hra konečně po dlouhé pauze pokračuje.
40'
Střídání v týmu Budapešť: Je to tak, ze hry jde gólman! Lefkovitse na nosítkách přímo do záchranky odnesli pořadatelé a do brány jde Berla.
34'
Z následnou standardní situací si Budapešť poradila dobře. Gólman míč vyrazil, ale zdá se, že se při tomto zákroku zranil.
33'
Kukoć si počínal nedovoleně a vidí žlutou kartu.
32'
Hosté míč jen nakopli na tribunu, takže hrát bude opět jejich soupeř.
31'
Dobrá dalekonosná rána, Lefkovits míč jen vyrazil.
31'
Domácí se ženou znovu dopředu, tentokrát to zkouší po pravé straně.
30'
Střela na úrovní penaltového puntíku končí v brankářových rukavicích. Důležitý zákrok si připisuje Lefkovits.
28'
Centr hostů z přímáku odvrátil obránce hlavou pryč.
27'
Hra pokračuje, u míče jsou hosté.
25'
Utkání je přerušeno, aby se hráči mohli občerstvit.
24'
Rána ze standardní situace minula branku zhruba o půl metru.
23'
Tohle je jasný faul zezadu, a Lovrić může být rád za žlutou kartu.
22'
Velká šance domácích. Jeden z hráčů si zpracoval míč ve vápně, ale ke střele ho nepustili obránci.
22'
Po dlouhé době se hosté dostali na soupeřovu půlku, spoluhráči si však nerozuměli a míč jen odevzdali.
21'
Mateiu se mezitím vrátil zpátky do hry.
20'
Craiova je určitě za dvacet minut lepším týmem.
19'
A další faul, hosté zatím co zákrok to mimo pravidla.
18'
Mateiu nevypadá zrovna dobře, je možné, že trenér bude muset sáhnout ke druhému střídání již v první půli.
17'
Mateiu schytal ostrý faul. Rozhodčí zatím kartu neudělil.
16'
Dobře to teď sehráli hráči v bílých dresech, přenesení hry nalevo, kde bylo volno. Jenže poté přišel centr, který úplně minul hrací plochu.
15'
Domácí se tlačí do koncovky, ale pořád se nejedná o vyloženě 100% šanci.
13'
Střídání v týmu Craiova: Vinou zranění musí opustit hrací plochu Martić, místo něj jde na trávník Briceag.
12'
Domácí pokračují v deseti lidech, dokud se náhradník nerozcvičí.
11'
tak tahle gestikulace vypadá jasně, Martić ukazuje, že potřebuje střídat.
10'
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště.
8'
Rychlý brejk na druhé straně skončil podobně, ovšem poté šli dopředu domácí a Ivanov se prezentoval razantní střelou, kterou gólman jen tak tak chytá.
8'
Centr do vápna odhlavičkoval obránce do bezpečí.
7'
Hráči Craiovi to zkoušeli po levé straně, ale rychle se zase přesunuli zpátky k půlící čáře.
5'
Moutari se hlásí, že by měl vhazovat jeho tým a rozhodčí mu dává za pravdu.
4'
Domácí rozjížděli další akci, ale poté si počínali nedovoleně. rozehrávat budou hosté.
3'
Kulach se snažil soupeři vypíchnout balon. Bez úspěchu.
2'
Craiova zatím drží míč na kopačkách.
1'
O výkop se postarali domácí borci hrající v bílých dresech, hosté mají červeno černou kombinaci.
1'

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martić, Kelić, Acka, Bancu(C) – Cicâldău, Mateiu, Ivanov – Bărbuț, Roman, Vătăjelu
Náhradníci: Popescu – Qaka, Ionita, Fortes, Ferreira, Constantin, Briceag

FC Honvéd Budapešť: R. Lefkovits – Ikenne, Batik, Kamber(C), Lovrić, Kukoć – Kesztyüs, Moretti, Banó-Szabó – Moutari, Kulach
Náhradníci: Berla – Kis, Majer, Niba, Uzoma, N'Gog, Egerszegi

Rozhodčí: A. Hunter – G. Eakin, G. Argyropoulos (všichni NIR).
Vzájemné zápasy

25.07.19: EL: Honved - Univ. Craiova - 0 : 0

Ve čtvrtek čeká tyto dva týmy odvetné utkání.
FC Honvéd Budapešť

Budapešť doma dokázala pouze se svým soupeřem remizovat. Teď ji čeká odveta, která nebude vůbec lehká. Navíc se hostům ještě nerozběhla ani domácí liga, a tak nejsou hráči tolik vytížení a chybí určitě rozehranost. Budapešť bude při nejmenším chtít svého soupeře zaskočit a do zápasu dá vše.

Čekají nás odvety druhého předkola Evropské ligy. Universitatea Craiova v prvním zápase na hřišti soupeře pouze remizovala 0:0. V neděli pak dokázali zvládnout zápas v domácí soutěži a navnadili se na odvetu, ve které budou za papírového favorita. Uvidíme, jak si s touto pozicí poradí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.