Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Din. Minsk : Piast Gliwice - 27. srpna 2020   17:00

Din. Minsk
Din. Minsk
0:2
(0:1)
Piast Gliwice
10' Lipski   • 56' Swierčok
Din. Minsk
Pomazan – Šitov, Goropevsek, Dinga – Matvejčik, Olechnovič (73. Vergeičik), Silas (59. Kozlov), Suchotsky – Klimovič, Šikavka (79. Chvaščinskiy), Bachar
Šapko – Batsula, Chvaščinskiy, Kozlov, Rios, Švecov, Vergeičik
Plach – Končkowski, Čerwinski, Huk, Kirkeskov – Sokolowski, Swierčok, Lipski – Badia (72. Stečyk), Parzyšek (55. Žyro), Vida (82. Milewski)
Šmatula – Jodlowiec, Malarčik, Milewski,Rymaniak, Stečyk, Zyro

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:17.
GKS Piast Gliwice jde do dalšího kola předkola Evropské ligy. V Minsku vyhrála 2:0, trefili se Lipsky a Swierčok.Dinamo si mnoh šancí vypracovat nedokázalo, a i proto v lize končí.
90+4'
90+4'
Ještě jedna střela, hostující Swierčok udělal kličku brankáři, a pak pálil do odkryté části branky. Minul.
90+3'
Domácí v samotném závěru zápasu vybojovali rohový kop. Matvejčik rozehrával od rohového praporku.
90+3'
Domácí tým si nyní vypracoval zajímavou šanci. Po rohovém kopu zakončoval Goropevsek, ale jeho pokus kryje brankář Plach.
90+1'
Bachar se dostal ke střele, která ale končí vedle branky.
90+1'
Čtyři minuty uvidíme navíc.
90'
Vergeičiksvou střelou minul branku.
89'
Dostáváme se do závěru druhého poločasu, hostující celek vede o dvě branky, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
88'
Vergeičik se propracoval do zakončení, jeho rána končí vedle branky. Míč bude vykopávat brankář hostujícího celku.
86'
Lipski centroval před branku, ale útočící Milewski si pomohl faulem. Míč tak budou mít domácí.
85'
Žyro to vzal na sebe, jeho rána končí byla zblokovaná na rohový kop.
84'
Suchotsky rozehrával rohový kop domácího celku, ale do výraznější šance se Minsk dostat nedokázal.
83'
Žlutou kartu dostává Sokołowski (GKS Piast Gliwice).
82'
Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Vida, přichází Milewski.
81'
Chvaščinskiy, nově příchozí muž na hrací plochu se hned dostal do zakončení, jeho rána končí vedle brány.
81'
Hostující brankář vykopává, rozhodl se pro dlouhý míč, který jeho spoluhráči ale získat nedokázali.
79'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Šikavka, přichází Chvaščinskiy.
76'
Suchotsky se v souboji se soupeřem dopustil faulu, a tak budou rozehrávat hostující fotbalisté, kteří v tomto zápase míří za výhrou.
75'
Patnáct minut před koncem měli velkou šanci domácí, sám před branku se dostal Šikavka, ale jeho technická rána ke vzdálenější tyči končí nad. Gólman zasahovat nemusel.
73'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Olechnovič, přichází Vergeičik.
72'
Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Stečyk, přichází Badía.
69'
Swierčok byl nachytaný v postavení mimo hru.
68'
Velkou šanci měli hosté. Swierčok se dostal sám před brankáře Pomazan vyběhl, a pak střelu po zemi dokázal zneškodnit.
68'
Gliwice vedou o dvě branky, kontrolují hru a drží míč daleko od své branky.
66'
Žlutou kartu dostává Matvejčik (FC Dinamo Minsk).
66'
Matvejčik faulvoal soupeře Kirkeskova. Pravděpodobně by měl dostat kartu.
63'
Hraje se rychlý fotbal spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznějších šancí.
61'
Lipski rozehrával volný kop hostujícího celku, Kozlov střelecký pokus zblokoval.
60'
Půlhodiny hry zbývá do konce zápasu, domácí celek potvrdil roli favorita a vede v tomto utkání o dvě branky.
59'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Silas, přichází Kozlov.
56'
Gliwice právě vstřelily branku!
Střídající Žyro připravil míč pro JAKUBA SWIERČOKA, který postupoval k brance. Z dobré pozice se rozhodl pro střelu, se kterou si brankář nedokázal poradit, a tak PIast vede o dvě branky.
55'
Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Parzyšek, přichází Žyro.
55'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není. Obrany hrají zodpovědně.
53'
Dinamo rozehrávalo od své branky, dostalo se až na útočnou polovinu, ale do výraznější příležitosti se neprokombinovalo.
52'
Badía rozehrával rohový kop hostujícího celku. Obrana odrazila míč do zámezí, takže bude následovat další roh. Další centr před branku a Parzyšek hlavičkoval nepřesně. Tlak Piastu tedy končí.
49'
Goropevsek zakončoval rychlou akci svého celku nepřesnou střelou. Míč končí mimo branku, gólman bude vykopávat.
49'
Centr se sice snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala s centrem poradit a dostala míč do bezpečné vzdálenosti od brány.
48'
Bachar zakončoval na druhé straně, jeho rána byla zblokovaná, a tak domácí vybojovali rohový kop.
47'
Parzyšek vzal zakončení na sebe, ale jeho rána končí vedle branky.
46'
Hostující celek začal velmi důrazně, hned v první minutě vybojoval rohový kop.
46'
GKS Piast Gliwice vede po prvním poločase tohoto zápasu předkola Evropské ligy o jednu branku, V desáté minutě se krásnou ránou trefil Lipski.
45+2'
45+2'
Poločas se v klidném tempu dohrává.
45+1'
Jednu minutu uvidíme navíc.
45'
Silas to zkoušel z velké dálky, jeho rána končí vedle branky. Bylo to zakončení spíš z nouze než nějaké výraznější ohrožení branky.
43'
Parzyšek byl příliš důrazný na své obranné polovině, fauloval Šitova, a tak domácí celek zůstane u míče.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hostující celek stále vede o jednu branku.
39'
Žlutou kartu dostává Bachar (FC Dinamo Minsk).
38'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.
36'
Minsk hraje aktivně, snaží se dostávat do střeleckých pozic, zatím ale obrana Piastu je pozorná.
35'
Šikavka se dopustil faulu, a proto budou rozehrávat hosté. Akce domácích končí.
34'
Do rozehrávky se zapojí brankář Dinama, který přenechal míč spoluhráčům.
32'
Minsk se vrátil ke své aktivní hře, pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.
31'
Šitov tvrdě dohrál soupeře, což neuniklo pozornosti rozhodčího. Píská se tedy faul a míč mají hosté.
30'
Půlhodina hry je pryč, hostující celek díky aktivnímu vstupu do zápasu vede o jednu branku.
29'
Olechnovič se z ničeho nic propracoval do střelecké pozice, jeho ránu z dobré pozice, kousek před vápnem, vyrazil brankář Plach před sebe. Pak už hráli obránci.
27'
Dinamo má míč znovu pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.
27'
Volný kop na své polovině vybojoval domácí celek, Parzyšek fauloval v osobním souboji soupeře poblíž půlící čáry.
25'
Domácí fotbalisté měli několik minut míč pod kontrolou, kombinovali na útočné polovině, ale do šance se dostat nedokázali.
24'
Další postavení mimo hru a znovu na domácí straně, tentokrát stál Šikavka na špatném místě.
22'
Zajímavá akce domácího celku, který je nyní aktivnější, končí postavením mimo hru a v něm Dinga.
20'
Domácí vybojovali rohový kop, k výraznějšímu ohrožení branky Placha se nedostali.
19'
Parzyšek se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.
17'
Domácí se pokusili o rychlý přechod do útočné fáze, ale akce končí nepřesnou přihrávkou.
16'
Hostující Badía byl v souboji s Dingou příliš aktivní, a tak mu sudí píská faul.
15'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Míč kontrolují hostující fotbalisté.
13'
Parzyšek centroval před branku, ale domácí zadní řada byla připravená a dokázala si poradit s touto situací.
12'
Hostující fotbalisté pokračuje v aktivní hře, ale obrana Minsku drží hru daleko od své branky.
10'
Hosté vedou díky nádherné ráně. Z volného přímého kopu vyslal míč na branku PATRIK LIPSKI. Jeho točená rána zapadla přesně k tyči, brankář na míč nedosáhl.
8'
Volný kop pro hostující celek.
7'
První výraznější situace na hrací ploše. Šitov byl faulovaný soupeřem. Rozehrávat budou hostující fotbalisté.
4'
Utkání se hraje bez diváků, takže hráči moc dobře slyší navzájem udílené pokyny.
4'
Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.
1'
Domácí hrají v bílém, hosté v modrém, zápas začal.
1'

FC Dinamo Minsk: Pomazan – Šitov, Goropevsek, Dinga – Matvejčik, Olechnovič, Silas, Suchotsky – Klimovič, Šikavka, Bachar
Náhradníci: Šapko – Batsula, Chvaščinskiy, Kozlov, Rios, Švecov, Vergeičik

GKS Piast Gliwice: Plach – Končkowski, Čerwinski, Huk, Kirkeskov – Sokolowski, Swierčok, Lipski – Badia, Parzyšek, Vila
Náhradníci: Šmatula – Jodlowiec, Malarčik, Milewski,Rymaniak, Stečyk, Zyro.
V historii proti sobě tyto dva celky nikdy nenastoupily, bude to jejich historicky první vzájemný duel.
Jako hlavní rozhodčí bude tento mač řídil srbský Lukic.
Hrát se bude na Stadion Dinamo v Minsku. Podle platných nařízení UEFA se tento mač, podobně jako ostatní, odehraje bez diváků.
FC Dinamo Minsk je v tabulce běloruské nejvyšší fotbalové soutěže aktuálně na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů bodoval ve čtyřech.
GKS Piast Gliwice v prvním ligovém zápase prohrál. Nestačil na Slask 0:2. V rámci polského poháru vyhrál tým Rzeszow 4:0.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí FC Dinamo Minsk a GKS Piast Gliwice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.