Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dundalk FC : KÍ Klaksvík - 1. října 2020   20:30

Dundalk FC
Dundalk FC
33' Murray  • 48' Cleary  • 79' Kelly
3:1
(1:0)
KÍ Klaksvík
KÍ Klaksvík
66' Midtskogen
Dundalk FC
Rogers – Hoare, Gartland (C), Cleary, Leahy – Murray, Sloggett, MeEleney (81. Mountney) – Čolović (71. Kelly), Hoban (71. McMillan), Duffy.
McCarey – Mountney, Patching, Kelly, Boyle, McMillan, Dummigan.
Mariani – Passeri, Bindoni (všichni ITA)
Aviva Stadium, Dublin
KÍ Klaksvík
Joensen – Pavlović (87. J. Johannesen), Færø, Brinck – Andreasen (C), Vatnsdal, Bjartalíð, P. Johannesen – Midtskogen, Danielsen – Klettskarð (55. Došljak).
Jarosiński – Langgaard, Simonsen, Došljak, J. Johannesen, Niclasen, Škrbec.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
Je dobojováno! Ve druhé půli jsme sledovali opravdu povedený fotbal a když hned ve 48. minutě skóroval domácí Daniel Cleary, zdálo se, že o postupujícím bude možná rozhodnuto. Dundalk však poté nepochopitelně přenechal iniciativu hostům, Klaksvík se dostal do hry, vytvářel si šance a v 66. minutě snížil po pěkné ráně z dálky od Ole Erika Midtskogena. Vyrovnání se ale tým z Faerských ostrovů nedočkal, naopak po rychlém brejku skóroval Daniel Kelly a po výsledku 3:1 se z výhry a postupu do základní skupiny Evropské ligy může radovat irský DUNDALK FC.
90+5'
90+4'
Mohutný Duffyho odkop až někam k prázdným sedačkám na tribuně.
90+3'
Po třetím rohu už Dundalk nebezpečí zažehnal a rychle dostal hru na opačnou polovinu.
90+2'
Hned dva rohové kopy hostů, po druhém centru muselo Rogersovi zatrnout, neboť jeden z jeho spoluhráčů předvedl prudkou obrannou hlavičku, která prolétla kousek nad jeho břevnem.
90+1'
Domácí se bleskově vrací před vlastní pokutové území, Klaksvík bude centrovat.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Na útočné polovině nejdou domácí ani tak po zakončení, ale hlavně napadají rozehru Klaksvíku. To jim nyní bohatě stačí.
88'
Nepovedená rozehrávka hostů, ti se sami zbavili šance o případný centr. A opět tu máme pomalé autové vhazování Dundalku.
87'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Deni Pavlović, přichází Jonn Johannesen.
86'
Střídání se chystá i na straně Klaksvíku, do hry se dostane J. Johannesen.
85'
Dlouhý Rogersův výkop dostal alespoň na chvíli hru k jeho protějšku. Joensen ale neztrácí čas a už vybízí spoluhráče k aktivitě.
84'
Žlutá na straně Dundalku, prohlédl si ji Daniel Kelly.
84'
Klaksvík tlačí vše co může co nejrychleji před Rogerse, je to ale trochu na náhodu.
83'
Roh tentokrát pro domácí tým, ti s centrem rozhodně nikam nepospíchají.
82'
Klaksvík se rozhodně nevzdává. Po centr z přímého kopu vznikl před Rogersem velký závar a zakončení zblízka prolétlo nad jeho břevnem.
81'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Patrik Johannesen.
81'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Patrick McEleney, přichází John Mountney.
80'
Na lavičce Dundalku se chystá střídání, do hry půjde Mountney.
79'
Dundalk právě vstřelil branku!
A tak udeřilo na opačné straně! Do rychlého brejku do otevřené obrany se dostal Murray, přihrál doprava na DANIELA KELLYHO a ten střelou po zemi podél Joensena upravil na 3:1!
79'
Dundalk si zahrává, nechává soupeřům až mnoho místa a hosté toho využívají k bleskovým výpadům. Po jednom takovém zakončoval P. Johannesen, moc mu to ale nesedlo.
78'
Po pravé straně sprintoval Midtskogen, jenže na Clearyho recept nenašel, o míč přišel a vhazují navíc domácí.
76'
Rogers je už docela rozezlený a opět vynadal svým obráncům. Ti k němu totiž pustili střelu, která nepříjemně zaplavala a k dorážce se navíc cpal P. Johannesen.
75'
Po nějaké době se hra přesunula blíže Joensenovi, jenže Dundalk dlouho území neudržel a už se musí zase vracet na vlastní polovinu.
74'
Teď se ale provinili hráči Klaksvíku, centr z přímého kopu skončil právě faulem u hranice pokutového území.
73'
Na trávníku nám přibývá nervozity a nedovolených zákroků. Těch se dopouští hlavně domácí.
72'
Klaksvík rozehrál rohový kop, centr se snášel na hranici malého vápna a do výskoku se hrnulo hned několik hráčů. Úspěšnější byli ti domácí a dostali hru mimo vápno.
71'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Pat Hoban, přichází David McMillan.
71'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Stefan Čolović, přichází Daniel Kelly.
70'
Chybnou rozehrávku předvedl hostující brankář Joensen, přihrál přesně na Duffyho nohu, ten ale svou šanci nezužitkoval. Mířil k tyči, gólman Klaksvíku tam byl včas.
68'
P. Johannesen byl poměrně dlouho v péči lékaře a i po jeho ošetření ještě není zcela v pohodě. Kulhá, ale snaží se to rozběhat.
67'
Domácí Pat Hoban nepříjemně probrousil P. Johannesena a za svůj zákrok si prohlédl žlutou kartu.
66'
KÍ Klaksvík právě vstřelil branku!
A to skutečně přichází! Po celkem nenápadné akci přiklepl Bjartalíð na OLE ERIKA MIDTSKOGENA a ten pohotovou ranou zpoza šestnáctky našel mezírku u pravé Rogersovy tyče. Máme tu drama, je to 2:1.
64'
Míč sice na malou chvíli skončil až u Joensena, sám gólman Klaksvíku však hru ihned přesunul na opačnou polovinu. Hosté pokračují v náporu a snaze o snížení.
62'
Klaksvík přidává na tempu a vytváří si šance. Po rychlé akci levou stranou a centru na zadní tyč přišla Midtskogenova nepovedená rána z voleje.
61'
Dlouhý pas za obranu Dundalku byl hodně prudký, skončil až u Rogerse a ten vše uklidnil.
59'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a hosté v nich vystrčili růžky. Rogers a jeho spoluhráči měli co dělat, aby situaci ukočírovali.
58'
Po chybné rozehře se hosté dostali ke střele zadarmo a P. Johannesen protáhl Rogerse. Ten vyškrábl míč na roh a poté vyčinil své obraně.
56'
Z levé strany zakončoval Duffy, křížná střela po zemi proskákala vedle Joensenovy levé tyče.
55'
Střídání v týmu KÍ Klaksvík: ze hřiště odchází Pall Klettskarð, přichází Boris Došljak.
54'
Dundalk se i nadále snaží tlačit hru před Joensena a držet tak soupeře co nejdál od možnosti zakončení.
52'
Roh, tentokrát pro hosty, ti však tuto standardku prohospodařili a míč se bleskově ocitl takřka u půlky. Vhazuje Sean Hoare.
51'
Rogers si vyběhl na centr a jednoruč zvládl nepříjemný míč vyboxovat.
50'
Pro hosty už začíná být situace celkem vážná a pokud chtějí pomýšlet na obrat, musí směrem kupředu hodně přidat.
48'
Domácí dnes podruhé udeřili! Po Duffyho centru od rohového praporku podběhl Joensen míč, ten se po několika odrazech dostal k DANIELU CLEARYMU a ten zblízka napálil míč do sítě – 2:0.
46'
Hned v úvodu druhé půle rozehrávali hosté přímý kop, po centru vznikl v šestnáctce malý zmatek, který nakonec dopadl odmávaným ofsajdem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:30.
Je za námi první poločas, ve kterém byli aktivnější hráči domácího Dundalku a tuto převahu dokázali po mnoha pokusech o útok, centry a šance proměnit v jeden gól. Ve 33. minutě se v pokutovém území zjevil Sean Murray a neohroženým náběhem s přesnou hlavičkou zařídil současný stav 1:0. Klaksvík byl směrem kupředu takřka neškodný, Rogers toho k řešení neměl mnoho.
45'
45'
Dundalk se hezky dokázal dostat se sevřeného prostoru, po dvou rychlých narážečkách tu byl náznak útočné akce.
44'
Domácí nikam nepospíchají, vhazují u půlky, Leahy na to jde ale opravdu hodně rozvážně. Být to na konci utkání, určitě by si u sudího koledoval o žlutou kartu.
43'
Dlouhý aut do šestnáctky Dundalku, Midtskogen poté reklamoval Hoareho přistrčení, rozhodčí ale ihned ukázal na odkop od Rogersovy brány.
41'
Převaha domácích se začíná lehce stupňovat, stále ale platí, že koncovka v mnoha případech skřípe. Nicméně Dundalk to neúnavně zkouší dál a dál.
39'
Dundalk rozehrál nakrátko rohový kop a výsledkem byla kombinace, vedoucí k Murrayho ráně z dálky. Myšlenka dobrá, provedení už ale pokulhávalo, střela se stočila směrem od branky.
37'
Sean Hoare dobře zmátl útočníka hostů, naznačil malou domů, poté se uvolnil bleskovou kličkou a založil akci svého celku.
37'
Domácí cítí, že by to centry mohlo jít a tak hlavně z pravé strany létá na Joensena jeden míč za druhým.
35'
Menší pauza, na vině byl nedovolený zákrok Klaksvíku na půlce. Domácí rozehráli směrem dozadu, až na brankáře Rogerse.
33'
Teď už to domácím vyšlo a je to 1:0! Hoareho centr z pravého křídla mířil na Hobana, ten jej přizvedl směrem na malé vápno, kde si nebojácně naběhl SEAN MURRAY a hlavičkou překonal jak obránce, tak i vyběhnutého Joensena.
32'
Čolović předvedl velkou bojovnost, přes obránce se probil k centru od brankové čáry, zase ale nebyl přesný a přihrál pouze k noze dalšího z hráčů Klaksvíku.
30'
Zprava se o průnik snažil hostující Bjartalíð, byl ale nekompromisně zastaven a pro Klaksvík z toho není ani autové vhazování.
29'
Dundalk v posledních okamžicích lehce převzal iniciativu a trávníku, stále je to ale pouze po vápno. Poté přijde chyba a ztráta míče.
27'
Čolovićův centr od rohového praporku byl krátký a ještě před první tyčí byl hosty lehce odhlavičkován.
26'
Ostrý centr mířil na malé vápni, kde jej lízlo hned několik hráčů a míč prolétl těsně vedle branky. Roh.
25'
Danielsen podrazil unikajícího McEleneyho, je tu přímý kop z levé strany pro Dundalk.
23'
Přibývá nám nepřesností, v útoku se trápí zejména domácí. Duffy nyní nedostihl prudkou přihrávku do běhu.
21'
Leahy a Danielsen se bolestivě střetli v souboji o míč a zůstali oba ležet. Na ošetření to však nebylo a oba jsou již připraveni pokračovat.
21'
Centry zatím na obou stranách končí zhusta na obranách, gólmani tak mají minimum práce.
19'
Čolović si nabíhal na McEleneyho narážečku a snažil se o centr. Přihrávka však šla už kousek zpoza hrací plochy a je z toho odkop od Joensenovy branky.
18'
Další nevyslyšená reklamace domácích u sudího, tentokrát se jednalo o hru rukou. Nakonec mohli hráči Dundalku zůstat v klidu, hosté svou akci nedotáhli, míč jim utekl do autu.
16'
Roh pro Klaksvík, prakticky ihned po rozehrání se však pískal nedovolený zákrok uvnitř vápna a Rogers bude mít klid na odkop.
15'
Domácím se moc nelíbil zákrok na Murrayho, přistrčení od Færa však zůstalo bez reakce rozhodčího.
14'
Dlouhý Andreansenův aut skončil po vzdušném souboji u domácích, hra se tak pozvolna sune směrem k Joensenovi.
12'
Po úvodním aktivním fotbalu tu máme menší zpomalení tempa a převážně hru uprostřed hřiště.
10'
Klaksvík hodně využívá křídelní prostory, Danielsen se ale na pravé straně do akce neprokličkoval.
9'
Za Dundalk se pokoušel o průnik Hoban, ani teď to ale neklaplo a míč skončil až u Joensena.
8'
Akce hostů, vedená pravou stranou skončila neúspěchem, na vině byl faul na Duffyho.
7'
Dlouhý pas na půlku Dundalku, jeden z obránců míč hlavou lehce lízl směrem k Rogersovi. Ten už rozehrává.
6'
Sledujeme celkem aktivní fotbal z obou stran, zákopová bitva se zatím rozhodně nekoná.
5'
Další dva pokusy domácích o akci, centry obrana Klaksvíku poslala mimo šestnáctku.
4'
Na druhé straně musel Koensen čelit technické střele z dálky, McEleney jej řádně protáhl, nicméně gólman Klaksvíku se po míči, mířícím k jeho levé tyči natáhl a vyrazil.
3'
Teď už to ze strany Klaksvíku vypadalo o něco lépe, po akci pravou stranou byl k vidění centr, obrana Dundalku však zvládla odvrátit i tohle.
2'
Z centru před Rogerse nic extra nevzniklo, domácí tým hravě odvrátil a poslal míč až za půlku.
1'
Hned v úvodu předvedl domácí McEleney tvrdý zákrok vysokou nohou na Andreasena a Klaksvík bude rozehrávat přímý kop.
1'

Dundalk FC: Rogers – Hoare, Gartland (C), Cleary, Leahy – Murray, Sloggett, MeEleney – Čolović, Hoban, Duffy.
Náhradníci: McCarey – Mountney, Patching, Kelly, Boyle, McMillan, Dummigan.

KÍ Klaksvík: Joensen – Pavlović, Færø, Brinck – Andreasen (C), Vatnsdal, Bjartalíð, P. Johannesen – Midtskogen, Danielsen – Klettskarð.
Náhradníci: Jarosiński – Langgaard, Simonsen, Došljak, J. Johannesen, Niclasen, Škrbec.

Rozhodčí: Mariani – Passeri, Bindoni (všichni ITA).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Aviva Stadium v Dublinu začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Maurizio Mariani, kterému budou na pomezí asistovat Matteo Passeri a Daniele Bindoni. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Michael Fabbri. Všichni pánové jsou z Itálie.
KÍ Klaksvík

Tým z Faerských ostrovů vstoupil do letošní pohárové sezóny kontroverzním postupem přes Slovan, ten se totiž konal pro kontumaci zápasu proti slovenskému celku, když Slovan nebyl vpuštěn do země pro pozitivní výsledky na COVID-19, nemohl hrát ani s béčkem a poté už následovala zmíněná kontumace. Z předkol Ligy mistrů pak byl Klaksvík vyprovozen švýcarským Young Boys a přesunul se do Evropské ligy. Tam zdemoloval na svém trávníku Dinamo Tbilisi 6:1, když se hattrickem blýskl Klettskarð a po jedné trefě přidali Pavlović, P. Johannesen a J. Johannesen. Branka hostujícího José Vítora pouze zmírňovala debakl. No a pokud dnes Klaksvík vyhraje a postoupí, bude základní skupina Evropské ligy pro klub největším úspěchem v klubové historii.
Dundalk FC

Irský tým se do dnešního rozhodujícího duelu probil přes neúspěch v Lize mistrů, a poté přes jízdu v předkolech Evropské ligy. Tam nejprve vyřadil Inter Club d'Escaldes na jeho půdě 1:0 a poté překvapil Šeriff Tiraspol, když opět vyhrál na venkovní půdě. Tiraspol sice rychle vedl po Posmacově brance, ale ještě před půlí srovnal Murray. Další gól už nepadl a došlo na penalty. V nich byl úspěšnější právě Dundalk, když proměnil všech pět pokusů, oproti jedné minele Šeriffu. Dundalk je tak opravdu blízko postupu do skupinové fáze, kterou už zažil v sezóně 2016/17.
Dobrý večer u play off předkol Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dundalk FC a KÍ Klaksvík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.