Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hapoel Be'er Sheva  : Motherwell - 24. září 2020   19:30

Hapoel Be'er Sheva
43' Vitor  • 71' Josue  • 82' Acolatse
3:0
(1:0)
Motherwell
Motherwell
Levita – Dadia, Miguel Vitor (C), Taha, Goldberg – Bareiro, Josué, Kabha – Sallalich (86. Meli), Agudelo (59. Varenne), Acolatse (86. Yosefi)
Rahamim – Tzedek, Shviro, Yosefi, Varenne, Meli, Hatuel
S. Boiko – V. Volodin, O. Vojtjuk (vš. UKR)
Turner Stadium, Be'er Sheva
bez diváků diváků
Motherwell
Carson – McGinley, Grimshaw, Gallagher (C), Lamie – Campbell, O'Donnell, O'Hara – Polworth (87. Maguire), Watt (75. White), Long (72. Lang)
Morrison – White, Hastie, Maguire, Seedorf, Cornelius, Lang

Já vám děkuji za vaši pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Za týden se tak do Izraele znovu vrátíme, protože na horkou půdu Beer-Ševy zavítá Plzeň! Ostrý souboj o základní skupinu Evropské ligy vám pochopitelně přineseme v textovém přenosu.
Máme za sebou relativně atraktivních devadesát minut, ve kterých byl Hapoel zejména efektivnějším týmem. Vedoucí gól před přestávkou domácí uklidnil, své šance však měl i Motherwell, který zlomilo až rychlé vykartování kapitána Declana Gallaghera, po němž domácí přidali dvě branky a zvítězili jasně 3:0.
90+3'
90+3'
Motherwell zakončil utkání rohovým kopem, při němž došlo k faulu na brankáře. Rozhodčí už duel zřejmě ukončí.
90+3'
Už je tomu tak. Dlouhý nákop Skotů si obrana domácích pohlídala.
90+2'
Klidná rozehrávka Beer-Ševy k úspěchu nevedla. Od své branky začíná Motherwell, jenže už se zdá, že oba týmy utkání spíše dohrávají.
90+1'
Přesněji řečeno mu zbývají ještě tři. Nastavení však začíná u hráčů Beer-Ševy, kteří kombinují na útočné polovině.
90'
Ofsajdové postavení Beer-Ševy, po kterém následuje Carsonova rozehrávka ze země. Motherwell má poslední minuty na skórování.
88'
Beer-Ševa kombinuje kolem šestnáctky, do které se snaží najít cestu. Zatím bez úspěchu.
87'
Motherwell se nevzdává, nutno přiznat, že alespoň čestný zásah by si v Izraeli zasloužil. U míče jsou ale domácí.
87'
A střídají také hosté. Liam Polworth si u postranní čáry plácá s nově příchozím Barrym Maguirem.
86'
Dvojité střídání Beer-Ševy. O čtvrtý gól se pokusí Tomer Yosefi a Cesar Meli. Ze hřiště odchází Elton Acolatse a Sintyahu Sallalich.
85'
Skotové nepříjemně zatlačili svého soupeře u jeho rohového praporku, leč to přehnali – útočný faul.
84'
Útočnou akci Motherwell ustál, jenže i přes zisk míče nedokázal zahrozit. Musí to zkusit podruhé postupnou kombinací.
82'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku!
Hotovo, vymalováno! Domácí se pěknou akcí na jeden dotek dostali až na roh vápna, odkud pálil podél obránce ELTON ACOLATSE, čímž definitivně sráží skotského soka. Zasloužený gól pro domácího borce, který byl velmi vidět.
82'
Beer-Ševa drží míč na své polovině, ale důležité je, že má míč ve své moci. Zdá se, že soupeř Plzně v play-off je pomalu jasný.
80'
Hezká akce Beer-Ševy. Dadia z druhé vlny vyslal střílený centr, který ještě prodloužil domácí hráč, ale jen nad branku.
79'
Mark O'Hara dobře zapracoval u rohového praporku, kde vybojoval autové vhazování. Dlouhý míč do vápna domácí odvrátili, a přestože ho hosté vrátili rychle zpět, byl jim odpískán faul na gólmana.
78'
Motherwell se rozhodně nevzdává, jenže je trošku cítit, že s ním penalta a červená karta zamávaly. Beer-Ševa se pro změnu nemusí nikam hnát.
78'
Motherwell dobře napadal rozehrávku soupeře, ale je mu to houby platné, protože míč nezískal. Domácí vhazují na vlastní polovině.
76'
Dlouhý aut do vápna Motherwell nezakončil, navíc neuspěl ani s následujícím centrem, který skončil v ofsajdu.
76'
Tony Watt v utkání končí, o zázrak se pokusí Jordan White.
75'
Skotský celek útočnou akci soupeře ustál a donutil ho stáhnout svou rozehrávku až na obrannou polovinu hřiště.
74'
Hra se přestěhovala na polovinu Skotů, kde domácí vhazují.
73'
A to navíc v případě, že při své ofenzivní akci faulujete. Míč se tak vrací do moci Beer-Ševy, která může v klidu rozehrát.
72'
Motherwell vhazuje na útočné polovině, ale už to bude mít velmi těžké. V deseti se ztráta dvou gólů dožene velmi ztěžka.
72'
Skotové krátce po gólu střídají. Odchází Chris Long, kterého nahrazuje Callum Lang.
71'
Dovolím si tvrdit, že máme hotovo! Brankář šel k pravé tyči, zatímco JOSUE uklidil míč na druhou stranu a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.
70'
Beer-Ševa tedy kope PENALTU! K míči se staví Josue, tak uvidíme, zda uspěje.
69'
Máme tu velký zvrat! Kapitán Declan Gallagher (MTH) se ve vápně nesmyslně pověsil na soupeře, zatáhl ho a dostává okamžitě druhou žlutou kartu, což znamená červenou.
69'
Elton Acolatse je snad všude. Tentokrát je tedy na trávníku, protože ho u pravé postranní čáry sestřelil Declan Gallagher (MTH) – žlutá karta.
68'
Motherwellu se čas krátí, přesto není důvod panikařit. Skotové mají své šance, tentokrát však jejich centr do vápna odhlavičkoval bránící hráč.
67'
Elton Acolatse se po levé straně prodral až tváří v tvář poslednímu obránci, ve vápně si potáhl míč do středu, ale bohužel pro domácí trefil je hráče Motherwellu. Odražený míč poslal Josue těsně vedle levé tyče!
67'
V podstatě třetí totožná standardka pouze zaletěla do rukavic domácího brankáře, který rychle vykopává. Brejk Beer-Ševy!
66'
Tony Watt prokázal odvahu, když se pokusil prodrat kolem krajního hráče, za což byl odměněn faulem a přímým kopem.
65'
Za dlouhým nákopem se hnal jeden z domácích hráčů, kterého však soupeře předběhl. Motherwell si může oddechnout a zaútočit.
63'
Aktuálně to tak nevypadalo, protože se Beer-Ševa hezky prokombinovala až ke střele. Josue však svou střelu levačkou neusměrnil.
62'
Hra je rozkouskovaná častými fauly, přibylo karet i osobních soubojů. To by však mohlo vyhovovat Skotům, kteří jsou na podobný styl zvyklý ze své ligy, zatímco horkokrevní izraelský tým by mohl litovat.
60'
Tvrdý faul u postranní čáry rozhodčí odpískal ve prospěch Beer-Ševy. Ta však krátce po rozehrávce o míč přišla.
59'
Hříšník Beer-Ševy okamžitě střídá. Nahrazuje ho Gaetan Varenne.
58'
S kartami se roztrhl pytel. Tentokrát fauloval Mariano Bareiro (HBE), za což mu ukrajinský sudí ukázal kartu.
56'
Přetahovaná opět končí spravedlivým trestem. Žluté karty pro Stephena O'Donnella (MTH) a Jhonathana Agudela (HBE).
55'
K ohrožení branky nevedl, Beer-Ševa odvrací míč pryč. Ve středu hřiště pak došlo k několika soubojům, které nakonec vyústily ve dvě žluté karty.
54'
Faul v podání Ora Dadie (HBE) je oceněn žlutým kartonkem. Přímý kop Motherwellu ze stejné pozice jako před pár minutami!
53'
Na zadní tyči se dostal k hlavičce osamocený hráč Motherwellu, který pálí jen nad branku. Trenér hostů si právem trhá vlasy, to byla šance na vyrovnání!
52'
Individuální akce Tonyho Watta ve středu hřiště končí taktickým faulem domácího kapitána. Skotové kopou zajímavý přímý kop.
50'
Na druhé straně se prodral do vápna Elton Acolatse, kterého zatáhl Nathan McGinley. Musím říct, že i z opakovačky se zdá, že se domácí dožadovali penalty právem.
49'
Motherwell pokračoval v aktivitě, za což byl odměněn rohovým kopem. Z něho ale zahrozit nedokázal.
48'
Zajímavý míč za obranu Beer-Ševy donutil zasáhnout Miguela Vitora, který se šikovně dostal před útočníka a vybojoval si faul.
47'
Izraelci se však usadili na útočné polovině hřiště, kde obléhali šestnáctku, do které však klíčový míč neposlali.
46'
Úvodní útok Motherwellu skončil neúspěchem. Skotové následně rozehrávají od své branky, protože Beer-Ševa neuspěla taktéž.
46'
Máme za sebou první půli, ve které měly šance oba týmy, ale gólově se prosadili jen domácí hráči. Krásný přímý kop Beer-Ševy uklidil do sítě Miguel Vitor, po jehož hlavičce domácí vedou.
45+1'
45+1'
Rozhodčí vyřešil situaci férově. Žlutá karta pro Tonyho Watta (MTH) i pro Loia Tahu (HBE).
45+1'
V Izraeli houstnou emoce! Hráč Motherwellu při napadání přišlápl domácího hráče, kterému se to nelíbilo, proto mu to vzápětí oplatil. Nastavuje se jedna minuta.
45'
Beer-Ševa nadále drží míč, ale stále daleko na to, aby výrazněji zahrozila a měla šanci na druhý gól.
43'
Za faul přichází trest. Josue krásně zakroutil míč na penaltu, kam si naběhl kapitán MIGUEL VITOR a pěknou rybičkou usměrnil míč do sítě – 1:0!
42'
U postranní čáry se dopustil faulu jeden z hráčů Motherwellu, čímž nabízí soupeři zajímavou šanci! Přímý kop Beer-Ševy.
41'
Elton Acolatse dostal míč u levé postranní čáry, pokoušel se prosadit proti přesile čtyř hráčů, ale přestože se otáčel, co mohl, nikdo mu na pomoc nepřišel – ztráta míče.
40'
Hra je přerušena, protože souboj v malém vápně si vynutil asistenci lékařů. Vykopávat se bude od branky hostů.
39'
Kristepane, tohle musí být gól! Motherwell se po krátké odmlce vrátil do vápna, kam vhodil dlouhý aut a prodloužený míč propadl až na zadní tyč k Tonymu Wattovi, který nadvakrát netrefil odkrytou branku. Skoty to může mrzet!
37'
Nebezpečná akce Beer-Ševy skončila chytrým, ale zároveň zbytečným pokusem. Hráč domácích totiž na rohu vápna volil místo střely lob na penaltu, ale tam mu nikdo ze spoluhráčů nenabíhal.
35'
Motherwell se pro změnu ohání na své polovině, kde Beer-Ševa úspěšně kombinuje. Zatím však finální koncovky a šancí.
33'
Skotský celek má problémy s přechodem na útočnou polovinu. Napadající Izraelci mu dělají potíže.
32'
Motherwell uklidňuje přetahovanou ve středu hřiště, která dlouho nenašla svého vítěze. Na míči jsou hosté.
30'
Centrovaný míč hlavičkoval jeden z domácích borců, leč úplně mimo. Odkop z Carsonovy kopačky.
29'
Elton Acolatse se sympaticky prodral kolem dvou obránců, dostal se až do vápna, ale jeho střelu k přední tyči z velkého úhlu hostující brankář odvrátil na roh.
29'
Izraelci se po odmlce usazují na útočné polovině, kde se jim však nedaří překonat pozornou defenzivu Skotů.
28'
Ofenzivní snaha Liama Polwortha končí odpískaným ofsajdem. Domácí rozehrávají od své branky.
27'
Centr do vápna Beer-Ševa odvrací, přesto tlak hostů pokračuje. Motherwell je v posledních minutách opticky lepším celkem.
26'
Allan Campbell si u postranní čáry došel pro faul, což se domácí střídačce vůbec nelíbilo. Ukrajinský rozhodčí se však nenechal rozhodit a píská.
25'
Motherwell opět doplatil na to, co ho trápilo už v minulých kolech. Nepřesnosti v kombinaci vrací míč domácím, kteří vhazují. Skotům to proti slabším soupeřům stačilo, ale pokud chce vyřadit Beer-Ševu, musí tyto šance využívat.
24'
Trable Izraelců nekončí. Motherwellu se zatím nedaří prolomit jejich obranný val, ale snaha Skotů není vůbec marná. Aktuálně drží míč na útočné polovině hřiště.
22'
Beer-Ševa má za sebou těžké desítky vteřin, které ale ustála. Motherwell je na míči u své branky.
21'
Zajímavý brejk Motherwellu málem přinesl gól! Už se zdálo, že Skotové svou šanci opět nepromění, jenže se přece jen dostal ve vápně k zakončení Tony Watt, jehož pokus proletěl jen těsně vedle pravé tyče!
20'
Hosté neuspěli, naopak se musí soustředit na defenzivu, jelikož se dopustili obranného faulu na polovině hřiště. Na míči jsou tak domácí.
19'
Na druhé straně neuspěla ani Beer-Ševa, která se musí vracet, protože Motherwell vhazuje na její polovině hřiště.
17'
Skotský celek rozehrál nakrátko a po zemi, ale jeho útočnou snahu zastavil hvizd sudího kvůli faulu v šestnáctce.
16'
Motherwell následně zaútočil a na své ofenzivní polovině si vybojoval obranný faul! Na přímé ohrožení branky je to relativně daleko, ale uvidíme.
15'
Nakonec ji neudělali, navíc si při brejku vybojovali ošklivý faul Izraelců. Jmenovitě se provinil Marwan Kabha (HBE), jehož skluz sudí ohodnotil žlutou kartou.
15'
Zajímavá kombinace Hapoelu na útočné polovině. Skotové se musí pořádně ohlížet, aby neudělali chybku.
14'
Pozor na Skoty! Ti rychle zaútočili po levé straně, jenže tomu chybělo lepší finální zakončení. Centr do vápna totiž odvrátil bránící hráč.
14'
A podařilo se! Centr z levé strany nedokázal hostující obránce dobře odvrátit, načež se k míči dostal Elton Acolatsce, jenže v pádu mířil nad branku.
13'
Beer-Ševa drží míč na svých kopačkách a rozehrává z poloviny hřiště. Uvidíme, zda tentokrát zahrozí.
12'
Motherwell byl při rozehrávce pod tlakem, ale ten umírnil útočný faul hlavičkujícího kapitána domácích.
11'
Favorizovaní Izraelci jsou aktivnějším týmem, navíc jim jde kombinace, ale houževnatí Skotové se zatím úspěšně brání.
9'
Beer-Ševa to přehnala se svou aktivitou na útočné polovině, kde si vypracovala útočný faul.
8'
Centr do vápna v podání Hapoelu zastavil zdvižený praporek – ofsajd.
7'
Hra se přestěhovala na útočnou polovinu Beer-Ševy, kde ale domácí úspěšní nebyli a museli se rychle vracet. Protiútok Motherwellu byl však neúspěšný.
6'
Skotové dobře zakombinovali, dostali se až k vápnu, ale pak pokazili finální centr do šestnáctky, po kterém se bude odkopávat od domácí branky.
5'
Centr do vápna v podání Izraelců skončil jen v náručí hostujícího brankáře. Rozehrává Motherwell.
4'
Centr na přední tyč skončil po několika odrazech za brankovou čárou a odkopem Motherwellu. Škoda.
3'
Po pravé lajně se prodíral Sintyahu Sallalich, kterého zastavil za cenu faulu Ricki Lamie. Zajímavý přímý kop domácích!
2'
Rychlá odpověď Beer-Ševy o nic lépe nedopadla, přesto se domácí drží na míči a pomalu posouvají hru na útočnou polovinu.
1'
Pojďme na to! Už máme rozehráno také v Izraeli, kde se pokusili zahrozit hosté, ale jejich okamžitou rozehrávku domácí narušují.
1'

Hapoel Be'er Sheva FC: Levita – Dadia, Miguel Vitor (C), Taha, Goldberg – Bareiro, Josué, Kabha – Sallalich, Agudelo, Acolatse
Náhradníci: Rahamim – Tzedek, Shviro, Yosefi, Varenne, Meli, Hatuel

Motherwell FC: Carson – McGinley, Grimshaw, Gallagher (C), Lamie – Campbell, O'Donnell, O'Hara – Polworth, Watt, Long
Náhradníci: Morrison – White, Hastie, Maguire, Seedorf, Cornelius, Lang

Rozhodčí: S. Boiko – V. Volodin, O. Vojtjuk (vš. UKR).
Oba týmy se na evropské scéně ještě nepotkaly, ale Beer-Ševa už má se skotským fotbalem své zkušenosti. V roce 2016 vypadla v play-off Ligy mistrů se skotským Celtikem v celkovém součtu skóre 4:5. Mimochodem, ve stejném roce spadla do skupiny Evropské ligy, kde narazila na pražskou Spartu.
Izraelský Hapoel Beer-Ševa je pro bookmakery a odborníky favoritem utkání, o čemž vypovídají evropské zkušenosti i kvalita. Izraelci už navíc vyřadili Dinamo Batumi (2:0) a zvítězili i na horké půdě Laci (2:1).

Dva ubojované duely však odehrál také Motherwell, který je katem severoirského fotbalu. Nejprve totiž smetl Glentoran 5:1, po němž vyhrál 3:2 na hřiště Coleraine, kde však uspěl až po penaltách. Ve skotské lize však vyhrál už dvakrát v řadě, navíc s čistým kontem!
Kdo postoupí do play-off Evropské ligy? Horkokrevní Izraelci, nebo tvrďáci ze Skotska? O tom se v souboji Beer-Ševy a Motherwellu přesvědčíme od 19:30 sami!