Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kajrat : Noah - 27. srpna 2020   16:00

Kajrat
Kajrat
12' Alikulov  • 35' Love  • 70' Love  • 90+4' Eseola
4:1
(2:1)
Noah
Noah
8' Bor
Kajrat
Pokatilov – Wrzesiňski (59. Abiiken), Dugalić (C), Góralski, Alip, Mikanović – K. Hovhannisjan, Kosović, Aimbetov (79. Eseola) – Vágner Love, Alikulov (74. Ussenov).
Ustimenko – Keiler, Abiken, Eseola, Adachajijev, Šušenačev, Ussenov.
Karlsson – Nilsson, Wilde
Almaty Ortalyk Stadion, Almaty
Noah
Vimercati – Kovalenko (71. Gomes), Dedečko, Krjučkov (C), Kagermazov – Azarov (72. B. Hovhannisjan), Emaia, Deobald (46. Simonjan) – Spataru, Lavriščev, Bor.
Švagirev – Monroy, Gareginjan, Simonjan, B. Hovhannisjan, Manga, Gomes.

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 15:15.
70 minut měl favorit velmi těžkou práci, načež soupeř velmi otevřel hru a díky zkušenostem a vyšší kvalitě nakonec Kajrat Almaty vítězí vysoko 4:1! Střelci dnešního zápasu Vágner Love 2x, Alikulov, Eseola – Bor. Mějte hezký zbytek dne.
90+4'
90+4'
Kajrat právě vstřelil branku!
Dlouhý nákop na levou stranu po vyhraném hlavičkovém souboji, Vágner Love dával míč od koncové čáry před branku a tam již byl úspěšný střelec ADERINSOLA HABIB ESEOLA – 4:1!
90+3'
Spataru opět střílel mimo branku.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kirill Bor (FC Noah).
90+2'
Bor to přehnal s důrazem v souboji s K. Hovhannisjanem.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Eseola si připisuje další faul na straně Kajratu Almaty.
89'
Bor útočným faulem nedovoleně zkřížil cestu Góralskému.
88'
Pokatilov svým stylem chytání velmi připomíná "legendárního" brankáře Spartaku Moskva Filimonova.
87'
Pokatilov při snaze rychle rozehrát pořádně zabrnkal na nervy svých spoluhráčů. Atakující soupeř nebyl schopen potrestat jeho skoro kiks.
86'
Příliš dlouhá přihrávka na spoluhráče zkazila rychlý kontr Kajratu Almaty.
85'
Dlouhé autové vhazování obrana Kajratu Alamay odvrátila mimo pokutové území a následná střela Dedečka letěla daleko od branky.
83'
Střelecký pokus Jacka Góralského nenašel prostor tří tyčí.
82'
Dugalić i se žlutou kartou na kontě uzemnil Simonjana.
80'
Eseola si nepohlídal ofsajd.
79'
Danu Spataru nedovoleně dohrál polského tvrďáka Jacka Góralského.
79'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Abat Aimbetov, přichází Aderinsola Habib Eseola.
77'
Spataru svedl velmi tvrdý souboj s MIkanovićem.
75'
Abikenova střela se nevešla do brankové prostoru.
74'
Žlutou kartu dostává Rade Dugalić (FC Kajrat Almaty).
74'
Bor byl tvrdě dohrán v osobním souboji kapitánem Kajratu Almaty Dugalićem.
74'
Ussenov fauloval ihned po svém příchodu na hřiště Kagermazova.
74'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Gulzhigit Alikulov, přichází Danijar Ussenov.
73'
Spataru ani tentokráte netrefil kazašské zařízení.
72'
Střídání v týmu FC Noah: ze hřiště odchází Vladimir Azarov, přichází Benik Hovhannisjan.
72'
Žlutou kartu dostává Gulzhigit Alikulov (FC Kajrat Almaty).
72'
Alikulov tvrdě dohrál Kagermazova a bude to mít žluté následky.
71'
Střídání v týmu FC Noah: ze hřiště odchází Michail Kovalenko, přichází Saná Gomes.
70'
Narážečka domácích na hranici pokutového území sice nevyšla, ale díky zablokovanému balonu se ke střele dostal VÁGNER LOVE a pohotovou střelou zvyšuje na 3:1!
68'
Rozháraná a velmi nepřesná pasáž hry.
66'
Vágner Love byl ubráněn velmi těsně, hráči FC Noah mohou pomýšlet také na ofenzívu.
64'
Na hrací ploše a následně i mimo ní musel být ošetřován Rade Dugalić.
63'
Střela Vágnera Love byla zablokována, následná střela Aimbetova již prošla, ale neskončila za zády Vimercatiho.
62'
Dugalićovu střelu zachytil brankář Vimercati.
61'
Místo Nebojši Kosoviće další rohový kop Kajratu rozehraje Dino Mikanović.
60'
Rohový kop pro Kajrat Almaty.
59'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Konrad Wrzesiňski, přichází Aibol Abiken.
58'
Jacek Góralski zezadu přišlápl Simonjana, při pokusu o vyvezení míče na soupeřovu polovinu.
57'
Danu Spataru to pět vyzkoušel, ale úspěšnější byl v tomto případě brankář Pokatilov.
56'
Akce Kajratu Almaty skončila díky zásahu pozorného obránce FC Noah ještě před pokutovým územím.
54'
Po rozehrávce rohu Spataru pouze mimo branku dokázal vystřelit jeho spoluhráč Kovalenko.
53'
Z protiakce téměř udeřilo, pěkně byl nalezen Dmitrij Lavriščev a jeho střelu po zemi jen s vypětím všech sil vyrazil Pokatilov na rohový kop!
52'
Alikulov se provinil útočným faulem.
51'
Velmi rychle se ocitl praporek nad hlavou asistenta kvůli faulu při útočném snažení Bora.
49'
Další rohový kop Kajratu Almaty rozehraje Nebojša Kosović.
48'
V souboji dvou útočníku si důsledněji vedl Bor nad Alikulovem, ale až do té míry, co fotbalová pravidla neumožňují.
47'
Rohový kop sice byl odvrácen do bezpečné vzdálenosti, ale následně si Azarov pomohl faulem.
47'
46'
Střídání v týmu FC Noah: ze hřiště odchází Pavel Deobald, přichází Artěm Simonjan.
46'
Statistika:

Střely na branku: 5:1
Střely mimo branku: 2:3
Rohové kopy: 2:2
Ofsajdy: 5:2
Fauly: 8:8
Divoký úvod, nováček na evropské scéně FC Noah působí velmi sympaticky, nicméně Kajrat Almaty během první půle dokázal otočit nepříznivý stav díky trefám Alikulova a Vágnera Love.Veškeré důležité momenty vidíte v onlajnu díky gifům Jana Hochmana. Druhý poločas začne cca v 17:02 hodin.
45'
45'
Po rohovém kopu se pouze Kovalenko provinil faulem na kapitánovi Kajratu Dugalićovi.
45'
Střela Azarova byla zablokována na rohový kop pro FC Noah.
44'
Bor netrefil branku soupeře dle svých představ, musí lépe mířit.
43'
Azarov byl faulován bránícím hráčem Kosovićem poblíž pokutového území Kajratu Almaty.
42'
Dugalić taktickým faulem zastavil pronikajícího útočníka Lavriševa.
41'
Mikanović rozehrál rohový kop po kterém kapitán Dugalić nedovoleně atakoval svůj kapitánský protějšek v podobě Vladislava Krjučkova.
40'
Vágner Love byl teď ubráněn na poslední chvíli za cenu rohového kopu pro Kajrat Almaty.
39'
Bor použil útočný faul proti technicky založenému Nebojšovi Kosovićovi.
37'
Na Deobalda si vyšlápl polský pes obranář Jacek Góralski.
35'
Wrzesiňski zprava poslal míč po zemi do pokutového území, kde si ho ukázkově zpracoval a trochu posunul do strany brazilský kanonýr VÁGNER LOVE a ukázkově ho následně nabombil do šibenice – 2:1!
35'
Aimbetov snad již ve třetím ofsajdu.
34'
A ani Danu Spataru nebyl úspěšný se svým střeleckým pokusem, který branku Kajratu přímo neohrozí.
33'
Po úvodní, divoké dvacetiminutovce se hra dosti zklidnila.
32'
Kovalenko ve středu pole jasně přistrčil rychlonohého Wrzesiňského.
31'
O chvíli později byla střela vyslaná Abatem Aimbetovem zablokována obranným valem.
30'
Aktivní Aimbetov si opět nepohlídla své ofsajdové postavení.
29'
Po krátkém odmlčení dal o sobě vědět střeleckým pokusem mimo branku Dmitrij Lavrišev.
28'
Rohový kop se domácímu celku příliš nevydařil.
28'
Střela Vágnera Loveho byla zablokována zásahem obrany na rohový kop pro Kajrat Almaty.
27'
Jacek Góralski nedovoleně uzemnil středopolaře Eduardse Emsise.
26'
Nebojša Kosović svým střeleckým pokusem netrefil přesně prostor tří tyčí.
25'
Kovalenko nyní ukázal svůj důraz v souboji jeden na jednoho polskému legionáři ve službách Kajratu Almaty Wrzesiňskému.
24'
Rade Dugalić se po rozehrání přímého kopu ocitl svou vinou v ofsajdovém postavení.
23'
Žlutou kartu dostává Denis Dedečko (FC Noah).
23'
Dedečko tvrdě dohrál právě Aimbetova.
22'
Wrzesiňski podobně neúspěšně napodobil svého kazazšského kolegu.
21'
Při útočné snaze Aimbetova sklapla včas a dobře ofsajdová past.
20'
Pavel Deobald z FC Noah se provinil faulem.
19'
Abat Aimbetov poslal svou zdravici brankáři soupeře Vimercatimu.
19'
Spataru v osobním souboji fauloval arménského hráče ve službách Kajratu Almaty Kamo Hovhannisjana.
18'
Po rozehrání rohového kopu se útočného faulu dopustil Vladimir Azarov na Góralském.
17'
Druhý rohový kop pro FC Noah.
16'
Po centru Spataru z rohového kopu se posléze ocitl v ofsajdu jeho spoluhráč Dedečko. A ačkoliv míč byl dopraven do sítě, tato branka nemůže pro ofsajd platit.
15'
První rohový kop si zahrají hráči arménského FC Noah.
14'
Nepovedený centr z levé strany vyslal Spataru a balon končí daleko za koncovou čárou na atletické dráze.
12'
Kosović vyzval ke skórování GULZHIGITA ALIKULOV a ten byl nyní daleko úspěšnější než brankář a rychle srovnává na 1:1!
10'
Alikulov se snažil ihned zaraegovat na nepříznivý stav, ale balon končí pouze v moci brankáře Vimercatiho.
8'
FC Noah právě vstřelil branku!
Pavel Deobald posunul míč na pravou stranu hřiště, kde KIRiLL BOR z hranice pokutového území spíše centroval, jenže vysloveně načapal brankáře Pokatilova na švestkách a kuriózní brankou dostává outsidera do překvapivého vedení – 0:1!
8'
Nebojša Kosović se provinil faulem.
7'
Kapitám FC Noah Krjučkov byl nedovoleně zastaven Wrzesiňskim.
6'
Jacek Góralski si nedovoleně počínal v souboji s útočníkem Kirillem Borem.
5'
Parádně to udělal při zpracování míče a povodil si i obránce Konrad Wrzesiňski nicméně jeho nedůrazná střela šla pouze do míst, kde to měl pokryté brankář Vimmercati.
3'
Azarov byl sestřelen prudkým míčem vyslaným z kopaček svého spoluhráče.
2'
Aimbetov si nepohlídal své postavení a proto celá akce končí pouze odpískaným ofsajdem.
1'
20 vteřin trvalo než domácí dostali míč do pokutového území, nicméně pád jednoho hráčů v černožlutém dresu nebyl dle sudího zaviněný faulem soupeře.
1'
Kosović rozehrál míč rychle na své spoluhráče.
1'
Kajrat Almaty bude hrát ve žlutočerných dresech, Hosté z Arménie nastoupí v bílých dresech.
V Kazachstánu je pouhých 14 stupňů a prší.

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Wrzesiňski , Dugalić (C), Góralski, Alip, Mikanović – K. Hovhannisjan, Kosović, Aimbetov – Vágner Love, Alikulov.
Náhradníci: Ustimenko – Keiler, Abiken, Eseola, Adachajijev, Šušenačev, Ussenov.

FC Noah: Vimercati – Kovalenko, Dedečko, Krjučkov (C), Kagermazov – Azarov, Emaia, Deobald – Spataru, Lavrišev, Bor.
Náhradníci: Švagirev – Monroy, Gareginjan, Simonjan, B. Hovhannisjan, Manga, Gomes.

Rozhodčí: Karlsson – Nilsson, Wilde.
Utkání se ohledně situace kolem Covidu-19 odehraje bez diváků.

FC Kajrat Almaty:

Tento klub vznikl již v roce 1954. Nicméně o nějakých úspěších lez mluvit až od doby samostatného Kazachstánu. Klubové barvy černá, žlutá.

Největší úspěchy:

2x Mistr ligy
9x Vítěz kazašského poháru

Mimo to třeba v letech 2015 – 19 Kajrat obsadil v lize vždy druhé místo.

Klub se tak pravidelně účastní evropských kvalifikací. Přičemž nejlepší ročník zapsal 2015 – 16, kdy vypadl těsně před skupinami s francouzským Bordeaux 2:1 a 0:1.

Kromě kostry domácích hráčů, je tým dobře poskládán legionáři z celého světa např: Jacek Góralski (Polsko), Aderinsola Eseola (Ukrajina), Rade Dugalić (Srbsko), Nebojša Kosović (Černá Hora), dino Mikanović (Chorvatsko) a především útočník Vágner Love z Brazílie.
FC Noah:

Tento nový klub vznikl teprve v roce 2017. A během tří let se tedy dokázal kvalifikovat do evropské soutěže. Klubové barvy: černá, bílá.

Tým je sestaven převážně z hráčů postsovětských republik. Nicméně najdeme zde i jednoho Itala, Portugalce a dva zástupce africké země Guinea-Bissau.
Příjemné odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání předkola Evropské Ligy mezi FC Kajrat Almaty (Kazachstán) a FC Noah (Arménie). Výkop je stanoven na 16 hodinu. Jednoznačným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.