Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kukësi : Slavia Sofia - 27. srpna 2020   20:00

Kukësi
Kukësi
56' Friday  • 85' Cooper
2:1
(0:0)
Slavia Sofia
81' K. Krastev
Kukësi
Xhika – Malikji, Horić, Obanor, Musta – Teluši – E. Gavazaj (46. Gaši), Musolli (C), Limaj (65. Z. Gavazaj), Rroca – Friday (66. Cooper).
Tafas – Gaši, Kotobelli, Z. Gavazaj, Cooper, Lulaj, Domi.
Kardeşler – Ersoy, Komurcuoglu
Arena Kombëtare, Tirana
Stergiakis – Patev, Hristov, Gamakov, Popadijn – F. Krastev, Karabeljov (C), Valčev (73. Bengjuzov), K. Krastev, Stojev (87. Stojanov) – Rangelov (62. Dimitrov).
Petkov – Tombak, Dimitrov, Terzijev, Stojanov, Atanasov, Bengjuzov.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 1:0. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:8.
Albánský celek FK Kukësi postupuje do 2. předkola Evropské ligy, když dokázal na domácí půdě zdolat 2:1 bulharský celek Slavia Sofia. Góly padaly až po přestávce. V 56. minutě dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop, který proměnil Patrick Friday. Hosté srovnali deset minut před koncem, kdy se hlavou prosadil Kalojan Krastev. V 85. minutě ale centr Zenela Gavazaje našel obranou zapomenutého Godberga Coopera a ten poslal Kukësi do další fáze předkol.
90+5'
90+5'
Pro centr Stojanova si došel brankář Xhika. Je konec!
90+4'
Gaši fauloval Krasteva. Ještě jedna standardka z levé strany...
90+4'
Hosté zahrávali standardní situaci. Do šestnáctky šel i brankář Stergiakis, obrana Albánců to ale zvládla.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
88'
Cooper využil již otevřené obrany Sofie a hnal se téměř sám na brankáře hostí. Na poslední chvíli mu skočil pod nohy obránce, který mu zabránil v zakončení.
87'
Střídání v týmu PFC Slavia Sofia: ze hřiště odchází Emil Stojev, přichází Dimitar Stojanov.
85'
Kukësi právě vstřelilo branku!
Domácí si berou vedení zpět! Na krásný centr Zenela Gavazaje z pravé strany si naběhl GODBERG COOPER, kterého obrana soupeře vůbec nezachytila a útočník Kukësi tak s přehledem uklidil balón za záda brankáře Stergiakise.
84'
Kalojanovi Krastevovi se nyní nepovedl centr. Míč poslal za bránu Kukësi.
83'
Za momentální situace by se tedy prodlužovalo. Uvidíme, zda ještě některý z týmů dokáže s výsledkem něco udělat.
81'
Slavia Sofia právě vstřelila branku!
Hosté deset minut před koncem vyrovnávají! Centr z pravé strany našel KALOJANA KRASTEVA, který parádní hlavičkou k pravé tyči nedal brankáři Xhikovi šanci – 1:1.
80'
Z levé strany odcentroval Stojev. Pro míč si došel domácí brankář Xhika.
78'
Horić byl na půlícím kruhu faulován napadajícím protihráčem. Rozehrávají domácí.
78'
Karabeljov se dostal k centru z levé strany. Ten se mu nepovedl a míč dolétl až za domácí bránu.
77'
Rohové kopy – 1:6
76'
Do konce řádné hrací doby schází už jen čtvrthodina. Domácí zatím nepouštějí soupeře do tlaku.
74'
V ofsajdu byl přistižen domácí Albin Gaši.
73'
Žlutou kartu obdržel hostující Emil Stojev.
73'
Střídání v týmu PFC Slavia Sofia: ze hřiště odchází Georgi Valčev, přichází Vencislav Bengjuzov.
71'
Hosté mají alespoň na vyrovnání zhruba dvacet minut. Hraje se na jeden zápas, remíza by tedy znamenala prodloužení.
69'
Do rychlého protiútoku se řítil domácí Goldberg Cooper. Stopeři Sofie si s ním poradili.
68'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Ten zahrával Stojev, albánský celek se ubránil.
66'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Patrick Friday, přichází Godberg Cooper.
65'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Vesel Limaj, přichází Zenel Gavazaj.
63'
Eduart Rroca se dostal ke střele z dobré pozice. Hostující bránu ale netrefil.
62'
Střídání v týmu PFC Slavia Sofia: ze hřiště odchází Dimitar Rangelov, přichází Ivajlo Dimitrov.
61'
Do zakončení se dostal hostující Krastev. Obrana Kukësi míč srazila na roh.
58'
Slavia musí jednoznačně přidat. Dosavadní výkon mužstva by na postup nestačil.
56'
K exekuci pokutového kopu se postavil PATRICK FRIDAY, který si při rozběhu několikrát zadrobil a poté poslal míč do protipohybu brankáře Stergiakise! Domácí se přiblížili k postupu.
55'
Gašiho v pokutovém území sestřelil Petar Patev a domácí budou zahrávat pokutový kop!
54'
Střídající Albin Gaši se dostal ke střele z pokutového území. Tu nadvakrát zlikvidoval Stergiakis!
48'
Po rohu Stojeva se domácí ubránili.
47'
Valčevovu střelu vyrazil Xhika na roh! Zatím největší šance Bulharů v zápase.
46'
Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Enis Gavazaj, přichází Albin Gaši.
46'
První poločas je minulostí. Gól v něm nepadl. Nebezpečnější byl domácí celek, který se dostal i ke dvěma zajímavým zakončením. První si připsal Rroca, který nasadil protihráči jesličky, ale ranou z úhlu neprostřelil brankáře Stergiakise. Ten si pak poradil také s nepříjemnou střelou Limaje. Slavii to v ofenzivě zatím drhne, právě o tom se asi bude mluvit v kabině bulharského mužstva.
45'
45'
Krastev ho kopl na bližší tyč, obrana Kukësi byla připravena.
44'
Emil Stojev se pokusil o průnik podél brankové čáry. Získal roh pro hostující celek.
42'
Edis Malikji chtěl překvapit Stergiakise přímou střelou ze standardní situace, která volala spíše po centru. Balón se ale snesl do zámezí.
41'
Enis Gavazaj byl na pravém křídle faulován Krastevem a získal tak pro domácí standardní situaci.
39'
Domácí kapitán Besar Musolli dostal žlutou kartu za zákrok na Krasteva.
38'
Po následném rohu se hosté ubránili bez větších problémů.
37'
Rána Vesela Limaje z poměrně velké dálky se zajímavě točila a zasahovat tak musel Stergiakis. Hostující gólman vytěsnil nepříjemnou jedovku na roh!
35'
Na výkop brankáře Xhiky si skákal Friday, který se ale dotkl míče rukou. Rozehrávat bude Slavia.
34'
Hosté teď dobře zakombinovali na své pravé straně. K centru se nakonec dostal Patev a míč odvrátil do autu Obanor.
34'
Tu zahrával Gavazaj, jehož centr se stal kořistí brankáře Stergiakise.
33'
Stojev fauloval u postranní čáry Malikjiho. Domácí budou zahrávat standardku.
31'
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější. Bulharský celek není schopen podržet míč na útočné polovině.
28'
Domácí teď obléhali pokutové území soupeře. Friday z první posunul míč do pravého křídla, odkud přišel centr, po němž se Rroca na zadní tyči neprosadil do zakončení. Tlak Kukësi však pokračoval a vše zakončil ranou zpoza pokutového území Besar Musolli. Naštěstí pro hosty trefil střed brány, kde byl připraven řecký gólman Stergiakis.
27'
Střely na bránu – 2:0
26'
Zatím jedinou šanci si vypracoval domácí tým po hezké individuální akci Rroci. Slavia dosud netrefila prostor mezi tyčemi.
25'
Domácí obránce Horić nechtěl jít do žádného rizika. Poblíž vlastní šestnáctky raději zahrál míč do autu.
24'
Domácí útočník Patrick Friday si na levé straně šestnáctky rovnal míč na pravačku. Střela mu však vůbec nesedla a míč se sotva došoural k brankáři Stergiakisovi.
23'
Domácí hráči se nebojí déle kombinovat. Někteří z nich jsou na tom technicky velmi dobře.
22'
Domácí stoper Obanor vyvezl míč na útočnou polovinu a pokusil se vysunout Rrocu. Ten byl ale obsazen.
20'
Gamakov fauloval domácího útočníka Fridaye. Rozehrávat tedy bude vicemistr Albánie.
18'
Hostující Hristo Popadijn srazil v hlavičkovém souboji Gavazaje, za což byl odměněn žlutou kartou.
17'
Dlouhé nákopy zatím na obranu Kukësi neplatí. Nakonec tak přišla střela z velké dálky, která ale brankáře Xhiku neohrozila.
16'
Tu rozehrával Valčev, pro jehož centr si úspěšně došel brankář Xhika.
16'
Hosté se dostali k poměrně zajímavé standardní situaci...
16'
Levý křídelník albánského celku Rroca opět ukázal výbornou techniku. U postranní čáry vymotal jednoho protihráče, druhý mu pak s problémy balón sebral.
15'
Naopak, domácí momentálně kombinují na útočné polovině.
14'
Zatím je to naprosto vyrovnaný fotbal. Sofia, která by měla být favoritem, Kukësi nepřehrává.
11'
Domácí Bruno Teluši fauloval zezadu Karabeljova a dostal za to od tureckého sudího žlutou kartu.
10'
Krásnou individuální akci předvedl domácí Eduart Rroca! Ten u levé postranní čáry nasadil jesličky Patevovi a dostal se až do šestnáctky, kde se odhodlal k tvrdé střele z ostrého úhlu. Tu vyrazil Stergiakis.
10'
Hristovův nákop nenašel vysunutého Dimitara Rangelova. K míči se dostávají domácí.
9'
Domácí Musta předvedl u postranní čáry dobrý obranný zákrok. Hráči ze Sofie po něm budou vhazovat.
8'
Rychlá akce domácích po levém křídle. Ostrý centr Rroci prolétl šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl.
7'
Hosté se při kombinaci nechali zahnat až ke svému brankáři
Antonisovi Stergiakisovi. Ten musel zvolit dlouhý nákop, po němž vybojovali míč hráči Kukësi.
5'
K míči se stále častěji dostávají také domácí fotbalisté. Ti mají modré dresy, Slavia zvolila bílé.
2'
Hosté se od úvodu nastěhovali na svou útočnou polovinu. Rychle získali rohový kop, ovšem s centrem Krasteva si poradila obrana albánského celku.
1'

FK Kukësi: Xhika – Malikji, Horić, Obanor, Musta – Teluši – E. Gavazaj, Musolli (C), Limaj, Rroca – Friday.
Náhradníci: Tafas – Gaši, Kotobelli, Z. Gavazaj, Cooper, Lulaj, Domi.

PFC Slavia Sofia: Stergiakis – Patev, Hristov, Gamakov, Popadijn – Krastev, Karabeljov (C), Valčev, Krastev, Stojev – Rangelov.
Náhradníci: Petkov – Tombak, Dimitrov, Terzijev, Stojanov, Atanasov, Bengjuzov.

Rozhodčí: Kardeşler – Ersoy, Komurcuoglu.
Utkání se hraje v Areně Kombëtare v hlavním albánském městě Tirana. Dle nařízení UEFA nebudou na tribunách žádní diváci.
PFC Slavia Sofia

Na opačné straně stojí Slavia Sofia, která se pro změnu musela smířit se třetí pozicí. Bulharský celek ve skupině o titul do posledních minut bojoval alespoň o třetí příčku, na tu čtvrté Levski nakonec o dva body nedosáhlo. Slavia Sofia nakonec ztrácela na mistrovský Ludogorec hned sedmnáct bodů, naopak na druhou CSKA Sofii pouze čtyři body. Slavia Sofia má za sebou úvodní tři zápasy letošního ročníku bulharské nejvyšší soutěže. Tomuto celku se nepovedlo ani jednou vyhrát, neboť jednou remizoval a dvakrát prohrál.
FK Kukësi

Fotbalisté Kukësi se v uplynulém ročníku své domácí soutěže umístili na druhé pozici, což znamenalo právě kvalifikaci o Evropskou ligu. Albánský celek skončil za mistrovskou Tiranou se čtyřbodovým mankem, což není nikterak velký ztráta. Kukësi z šestatřiceti odehraných zápasů prohrálo hned v osmi případech, navíc dalších devět utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Kukësi tak nedokázalo využít špatně hrající Tirany, která ke konci ligového ročníku hodně často ztrácela body. Albánský celek ale bude zcela jistě chtít postoupit do dalšího předkola.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga má na programu úvodní předkolo, my se společně zaměříme na souboj mezi FK Kukësi a PFC Slavia Sofia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.