OFI FC - Apollon Limassol | ONLINE | 17.9.2020 19:00 | Evropská liga (předkola) 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  OFI FC : Apollon Limassol - 17. září 2020   19:00

Ukončeno
OFI FC
OFI FC
0:1
(0:0)
Apollon Limassol
Apollon Limassol
50' Szalai  
OFI FC
Sestavy:
Waterman – Marinakis (67. Solís), Selimović, Vouros – Oues, Staikos (67. Nabi), Mellado, Neira, Giannoulis (C) (80. Korovesis) – Figueiredo, Sardinero
Náhradníci:
Sotiriou – Sakor, Nabi, Solis, Diamantis, Gkargkalatzidis, Korovesis
Rozhodčí
Maresca – Carbone, Peretti (vš. Itálie)
Theodoros Vardinogiannis Stadium
uzavřeno diváků
Apollon Limassol
Sestavy:
Demetriou – João Pedro (C) (46. Pittas), Yuste, Roberge, Szalai – Sachetti – Diguiny, Matei (46. Benschop), Denić, Aguirre – Dabo (78. Gianniotas)
Náhradníci:
Papastylianou – Pittas, Marković, Gianniotas, Kyriakou, Benschop, Vasiliou
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě to bude vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 0:4. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 10:13.
Je konec utkání, do třetího předkola postupuje Apollon Limassol! Kyperský tým si tak zahraje s polským Lechem Poznań, za který hraje český fotbalista Jan Sýkora.

V první půli se ale hostům vůbec nedařilo. Jedinou zajímavou šanci měl domácí João Figueiredo, který byl mimochodem za zápas asi pětkrát v ofsajdu, ale brankář Demetris Demetriou zaskakující za zraněnou jedničku Malla dobře zakročil.

Do druhého dějství už vstoupil Apollon lépe a brzy se ujal vedení. Attila Szalai těžil z výborné práce Bagaliye Daba a překonal Watermana. Tento gól maďarského obránce byl nakonec dnešním jediným.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
U míče by měli být domácí, ale jsou to hosté, kteří jsou nyní daleko aktivnější a počínají si velmi slušně.
90+4'
Nazareno Solís na levém křídle nedokázal přehrát protihráče a míč skončil v zámezí poté, co se jej dotkl jako poslední. Apollon tak s autem spěchat určitě nebude.
90+3'
Tam se ale hosté opět dostali k míči a povedlo se jim ho chvíli držet. Nyní však bude vykopávat brankář Waterman.
90+3'
Apollon vyrazil do přečíslení 3 na 2, jenomže centr Pittase byl velmi nepovedený a obrana OFI dokázala míč odrazit do středu hřiště.
90+2'
Žlutou kartu dostává domácí Miguel Mellado, který se sice zkácel po souboji s Benschopem, ale počínal si tvrdě, a tak ji obdržel zcela oprávněně.
90'
Rozhodčí nastaví druhý poločas o čtyři minuty!
89'
OFI Kréta útočí, ale Apollon stále spoléhá na velmi dobře zorganizovanou defenzivu.
88'
Hostující tým vyrazil do otevřené obrany, dobře si s míčem počínal Benschop. Po jeho sraženém pasu se do balonu opřel Diguiny, ale branku vysoko přestřelil!
87'
Giannis Gianniotas (vskutku krásné jméno) zakončoval rychlou útočnou akci Apollonu Limassol technickoou střelou. Boy Waterman byl ovšem připraven!
85'
Argentinský souboj! Hostující Esteban Sachetti fauloval Miguela Mellada za hranicí pravidel a dostává žlutou kartu.
84'
Jenže tu máme další ofsajd domácích, nyní v něm byl nachytán Nazareno Solís.
83'
Gianniotas neměl dostatečnou rychlost na to, aby vyrazil do gólové šance, u míče se tak objevil Waterman a OFI vyráží kupředu.
82'
Lucemburský reprezentant Vahid Selimović, který za Apollon Limassol hrál ještě v minulé sezoně, tvrdě fauloval Djordjeho Deniče a dostává žlutou kartu.
81'
Korovesis se hned zapojil do hry, jeho centr zleva byl ale zblokovaný obranou.
81'
Oba týmy mají v základní části dostřídáno, náhradníci už půjdou do hry pouze v případě, že bude prodloužení. Domácí pochopitelně posílili ofenzivu a uvidíme, co jim to přinese.
80'
Střídání v týmu OFI FC: ze hřiště odchází Konstantinos Giannoulis, přichází Nikolaos Korovesis.
80'
Nadějný centr z pravého křídla posílal Abdul Rahman Oues, Demetriou byl ale připraven a balon chytá do své náruče.
79'
Řecký tým vhazoval z pravé strany, kombinaci ale musel rychle přesunout zpět do středu hřiště. Apollon rychle vyráží k protihráčům a situaci jim často znepříjemňuje.
78'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Bagaliy Dabo, přichází Giannis Gianniotas.
77'
Do protiútoku uháněl Benschop, výborně si s ním ale poradil bránící Oues, odzbrojil jej od míče a založil akci na druhé straně.
76'
OFI už je nyní aktivnější a drží se na útočné polovině. Dokáže se tým z Kréty probojovat i do nějaké gólovky?
75'
Demetris Demetriou musel hodně rychle z brány, protože po nákopu už si do šance nabíhal Adil Nabi. Anglický fotbalista hrající za OFI měl k míči ale přeci jen dále.
74'
A opět Bagaliy Dabo, teď odváděl vynikající práci. Obešel tři protihráče, zastavil ho až ten čtvrtý. Minimálně z toho však byly ušetřené vteřiny pro Limassol...
73'
Dabovi chybělo tak půl metru, aby se dostal do úniku, naštěstí pro domácí se neuskutečnil.
72'
Obrovská chyba v rozehrávce OFI! Potrestat ji mohl Ioannis Pittas, jenže střela mu úplně nesedla, a tak Boy Waterman míč v pohodě chytil.
71'
Domácí celek a jeho snaha útočit po pravé straně opět přišla vniveč. Pak chtěl do protiútoku vyrazit Apollon, to ale včas zastavil Selimovic.
70'
Esteban Sachetti si chytře pokryl míč a donutil Ouese k faulu.
69'
Teď se řecký tým na delší dobu míče zmocnil, Apollon dobře napadá, aby to soupeři co nejvíce znepříjemnil. Před Figueiredem odkopl míč do bezpečí Roberge.
68'
Domácímu celku se ale vůbec nedaří dostat do hry. Sebevědomí z prvního poločasu jakoby vymizelo.
67'
Střídání v týmu OFI FC: ze hřiště odchází Nikolaos Marinakis a Paschalis Staikos, přichází Nazareno Solís a Adil Nabi.
67'
Nadějný centr Diguinyho z přímého kopu mířil na Deniče, ale odhlavičkoval jej bránící João Figueiredo.
65'
Celek trenéra Sofronise Avgoustiho drží míč na kopačkách a chce jednobrankové vedení udržet co nejdéle. OFI připravuje nějaké střídání, ke kterému dojde v následujícím přerušení. Dá se očekávat posílení ofenzivy.
64'
Miguel Mellado se v souboji s Nicolasem Diguinym provinil faulem. Takhle se OFI Kréta dopředu nedostane... A že by to opravdu potřebovala.
63'
Limassol se pochopitelně s míčem nikam nežene, a tak si i při každém autu dává dost načas.
62'
Jenže do útočné akce se rychleji dostali hráči Apollonu, konkrétně Djordje Denić, jehož střela byla zblokována skvělým skluzem Vourose!
61'
A rozhodčí se zřejmě nyní omlouvá, že ofsajd to skutečně nebyl. Domácí se tedy zlobili právem a nyní sudí uvede balon do hry.
60'
Pátý ofsajd Joãa Figueireda. Teď se to ale domácím hodně nelíbí a přichází žlutá karta za protesty, dostává ji Juan Neira.

Nutno konstatovat, že jestli o ofsajd šlo, tak byl velmi těsný.
59'
Vahid Selimovic mizerně rozehrál, následný pokus Deniče ale zblokoval, a tak své zaváhání napravil. Ioannis Pittas pak fauloval Konstantinose Giannoulise a OFI bude rozehrávat.
58'
João Figueiredo dnes počtvrté nachytán v ofsajdu. Plány domácího celku o brejk brazilského forvarda dnes vůbec nevychází... Nyní to byl ale takřka dvoumetrový ofsajd, domácí protesty jsou marné.
57'
Až příliš to ale nyní uspěchal Nikolaos Marinakis, který sice chtěl vyslat někoho ze spoluhráčů do brejku, míč ale poslal moc prudce a do špatného místa.
56'
Domácí si uvědomují, že musí zvýšit ofenzivní aktivitu a rychleji si předávají míč. Apollon Limassol ale bude určitě zodpovědně bránit a nebude soupeři už nic chtít dovolit.
55'
Abdul Rahman Oues nabral na rychlosti a po pravé straně se chtěl uvolnit k centru, to mu však obrana neumožnila.
54'
Příliš tvrdě nyní hrál Charlison Benschop. Střídající útočník původem z Curaçaa dostává po souboji s Praxitelisem Vourosem zaslouženě žlutou kartu.
53'
Esteban Sachetti ukličkoval Mellada a získal pro svůj tým autové vhazování. Domácí jsou zaražení a nemohou se dostat do tempa.
52'
Waterman se při pokusu o zákrok lehce poranil, chvíli tak ležel na hřišti a domácí se strachovali, jestli nebude moci střídat. Nyní to však vypadá, že bude moci pokračovat, ačkoli náhradní brankář Sotiriou se jde pro jistotu rozcvičovat.
50'
Apollon právě vstřelil branku!
Kyperský tým se ujímá vedení 1:0! Rychlá rozehrávka z obrany dopředu přinesla své ovoce. Bagaliy Dabo skvěle udržel balon v pokutovém území a přihrál na ATTILU SZALAIE, který prostřelil bezmocného Boye Watermana. Velká radost pro Apollon!
50'
Jenže ani tentokráte domácí celek nepronikl až do pokutového území, a to díky dobré obranné práci Apollonu.
49'
Hosté znovu faulovali, tentokráte takticky Sachetti.
48'
Dabo paradoxně z tohoto souboje vyvázl hůře, chvíli ještě ležel na trávníku, ale sebral se a bude moci pokračovat ve hře.
48'
Robustní forvard hostí Bagaliy Dabo fauloval bránícího Juana Neiru. A to hned dvakrát v krátkém sledu, a tak z toho bude rozehrávka v podání OFI.
47'
Nelze se divit, že hostující tým střídal dvakrát, výkon v první půli opravdu nepodal dobrý.
46'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Florin Matei a João Pedro, přichází Charlison Benschop a Ioannis Pittas.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas by nám měl za pár okamžiků začínat. Někteří náhradníci (na obou stranách) se rozcvičovali usilovněji než ostatní, možná se tak brzy dočkáme střídání. Uvidíme, jestli už po pauze.
Jenže z toho už nic nebylo a první poločas tak končí bez branek. Moc šancí jsme neviděli, blíže brance byli domácí, ovšem gólman Demetriou byl proti. Apollon na své hře bude muset hodně zapracovat, pokud chce postoupit do třetího předkola Evropské ligy.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Selimovic fauloval Diguinyho a Apollon v závěru půle rozehraje.
44'
Limassol má nyní po delší době balon ve své moci a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
43'
Centr Juana Neiry si ale do své náruče sebral mladý gólman Demetriou. Ten si zatím počíná jistě a ukazuje, že může být dobrou náhradou za zraněného Malla.
42'
Pozor, João Figueiredo nebyl konečně v ofsajdu a navíc po pasu Sardinera vystřelil! Demetris Demetriou byl však připraven a vyrazil míč, obránce jej pak raději odkopl na roh. To byla první dobrá šance zápasu!
41'
Stále se domácí celek drží v útoku a dobře kombinuje. Nebojí se hrát přes dlouhé balony a přenášet hru ze strany na stranu.
40'
V posledních minutách se více do ofenzivy tlačí OFI Kréta. Apollon si nevede zrovna nejlépe v ofenzivní kombinaci.
39'
Demetris Demetriou si připisuje první zákrok! Musel tak učinit po tečovaném střeleckém pokusu Juana Neiry z velké vzdálenosti.
38'
Teď Neira ale neodcentroval vůbe dobře, trefil jednoho z členů zdi. A to byli pouze dva...
37'
Neira vůbec neposlal špatný centr do vápna, ale hlavičkovat z jeho spoluhráčů nikdo nedokázal. Poté byl faulován Konstantinos Giannoulis a domácí budou mít možnost rozehrát takovou zkrácenou variantu rohu.
36'
Uvidíme první rohový kop v podání OFI. Jeho exekuce se ujme Juan Neira. Řecký tým jej vybojoval po akci Ouese na pravé straně.
35'
Dabo zcela evidentně fauloval Marinakise, tady mohla přijít i žlutá karta, rozhodčí to ale nechal jen za napomenutí.
34'
Vahid Selimovic nakopával z vlastního vápna dopředu, jenže šlo o velmi nepřesný míč, a tak se k němu v pohodě dostali hosté.
33'
Evidentně se OFI snaží o rychlé náběhy za obranu. Většinou si nabíhá Figueiredo, teď to zkusil Adrian Sardinero, ale ani on nestíhal. Alespoň nebyl v ofsajdu...
33'
Nyní nesledujeme moc záživnou část hry, domácí se totiž dopředu posouvají formou autových vhazování, a to ne zrovna rychlým tempem...
32'
A teď Marinakis fauloval, obětí se v hlavičkovém souboji ve středu hřiště stal Florin Matei. V poklidu tak rozehraje Valentin Roberge.
31'
João Figueiredo zkompletoval hattrick ofsajdů, potřetí v zápase byl nachytán v postavené mimo hru. Nyní to bylo po přihrávce ze středu od Marinakise.
30'
Domácí mají 53% držení míče, což dokazuje, že hra je vyrovnaná. Obě obrany si počínají slušně.
29'
Aguirre teď zazmatkoval v rozehrávce při napadání soupeře a ztratil míč, jenže to se pak stalo i na druhé straně, a krátce nato i na hostující straně. Fotbal se přelévá ze strany na stranu.
28'
Z tohohle se mohla zrojit obrovská šance Apollonu! Dabo pronikl do vápna a měl spoustu času na přihrávku, jenže té chyběl tak metr, aby mohlo přijít zakončení z první... Pak z toho už nic vážnějšího nebylo.
27'
Diego Aguirre uvedl do hry míč formou autového vhazování z levé strany. Jenže jeho spoluhráči rychle balon ztratili a dopředu jdou hráči v černých dresech.
26'
João Figueiredo podruhé nachytán v ofsajdu, nevyšel mu tedy další pokus o brejk. Rozehrávat bude hostující brankář.
25'
Bagaliy Dabo se rval o míč v souboji s Vourosem, vyhrát jej ale nedokázal. Následně se zkutálel až do reklamních panelů, což jistě bolelo, ale zdá se, že bude v pořádku.
24'
Teď se řecký tým snažil o zajímavou a rychlou kombinaci vedenou středem hřiště a následně po levé straně, jenomže pas Sardinera byl příliš prudký.
23'
Nikolaos Marinakis poslal velmi slušný centr do předbrankového prostoru, jenomže zakončení jeho spoluhráčům nevyšlo, Demetriou byl bez práce. OFI si však vytvořilo příležitosti a chce v tom pokračovat.
22'
Djordje Denić ve středu hřiště fauloval Miguela Mellada a následně se snažil zdržet rozehrávku, za tyto dva prohřešky tak obdržel žlutou kartu.
22'
Po autovém vhazování odkopl domácí obránce míč velice rychle a daleko od brány.
21'
Praxitelis Vouros si dobře počínal při bránění levé strany (ze svého pohledu), od balonu soupeře odzbrojil, ale zase jen za cenu autového vhazování. Limassolští jsou nicméně nyní o něco aktivnější.
20'
Španěl Diego Aguirre centroval na bližší tyč, míč se k němu pak vrátil zpátky. Další pokus už nevyšel vůbec, po zemi totiž balon zamířil mimo tři tyče.
19'
Apollon se usadil na útočné polovině a vybojoval první rohový kop dnešního utkání, míč zahrával do zámezí po akci Diguinyho bránící Selimovic.
18'
João Pedro rozehrával standardní situaci, ale balon odhlavičkovali domácí fotbalisté do bezpečí.
18'
Konstantinos Giannoulis fauloval skluzem Florina Mateie a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou. Nepříjemnost pro domácího kapitána.
17'
Po rozehrávce se do šance propracovali hostující hráči. Dabo nejprve nepřekonal v souboji jeden na jednoho stopera Selimovice, Roberge pak z dálky hodně minul bránu.
16'
Kréťané skvěle napadají a dobře se dostávají k míči. Teď z toho mohla pramenit šance, ale João Figueiredo se nacházel v ofsajdovém postavení.
15'
Abdul Rahman Oues už napřahoval k centru, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a Paschalis Staikos musel hodně zabojovat, aby získal alespoň aut pro OFI.
14'
Aktivní Sachetti pronikl do pokutového území, stál ale proti přesile hráčů – byl tedy bez šance.
13'
Kyperský tým si uvědomil, že musí být v kombinaci více trpělivější. Svěřenci trenéra Avgoustiho se tak nyní snaží dopředu prorazit přihrávkami z obrany.
12'
Tak tohle se Apollonu vůbec, ale vůbec nepovedlo. Na levém křídle chtěli něco vymyslet Aguirre a Denić, nicméně se nepochopili a balon si nedokázali přihrát, naopak jej ztratili.
11'
Esteban Sachetti si při presinku počínal až příliš agresivně, byl mu tak odpískán faul na Juana Neiru. Argentinský souboj tedy lépe vyzněl pro domácího záložníka.
10'
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ale přihrávka byla opět přetažená, a tak proti míči včas vyběhl gólman Waterman.
9'
OFI Kréta má balon pod kontrolou a dobře kombinuje středem hřiště. Apollon má však kvalitně zorganizovanou defenzivu a nepouští soupeře ke střele.
8'
Estebanu Sachettimu se vůbec nelíbilo odpískání útočného faulu. Hostující tým se tak chvilku nesoustředil a málem z toho byla šance pro domácí, jenže rychlost útočníků nebyla dostatečná.
8'
Ujal se jí kapitán kyperského týmu João Pedro, pokusil se odcentrovat do vápna, ale dal tomu přílišnou razanci a balon skončil v zámezí.
7'
Paschalis Staikos nestačil na Sachettiho a musel si pomoci faulem. Limassolský tým bude kopat standardku s možností přímé střely na bránu!
6'
A nyní se domácí brazilský útočník málem dostal do obrovské šance! Od brejku jej ale dělilo kvalitnější zpracování míče. Natolik ho to rozhodilo, že posléze fauloval Szalaie a celá akce tím skončila.
5'
João Figueiredo byl faulován ve středu hřiště, domácí tak dostanou prostor k poklidné rozehrávce.
4'
Florin Matei postupoval podél pravé lajny a chtěl obejít krajního beka OFI, nicméně to se mu nepodařilo, míč zakopl těsně za postranní čáru.
3'
Vedle stadionu nyní bouchají petardy, fanoušci týmu z Kréty se tak starají o fotbalovou atmosféru, ačkoli na tribuny nemohou.
3'
Jenže kombinační hra teď hostům vůbec nevyšla. Vše navíc skončilo útočným faulem v podání Diguinyho.
2'
Nicolas Diguiny byl zatažen za dres v souboji Ouesem, Apollon tak bude mít možnost rozehrávky standardní situace.
1'
Několik fanoušků domácího týmu fandí před stadionem a je poměrně dost slyšet. OFI FC nastupují v černých dresech, hosté v bílomodré kombinaci.
1'
Utkání právě začalo.
Mezinárodní sestavy

Domácí celek má v základní sestavě pouze pět hráčů řecké národnosti. To hosté mají ze své země, tedy z Kypru, pouze jednoho – gólmana Demetrioua. Jinak je v jedenáctce borců, co zahájí utkání, zasoupeno celkem sedm národností.

Za domácí tým trenéra Simose nastoupí v bráně Boy Waterman z Nizozemska, branku hostí bude hájit Demetris Demetriou, mladý brankář, který v minulém ligovém utkání Apollonu střídal zraněnou jedničku Malla.
Úvodní sestavy:

OFI FC: Waterman – Marinakis, Selimovic, Vouros – Oues, Staikos, Mellado, Neira, Giannoulis (C) – Figueiredo, Sardinero
Náhradníci: Sotiriou – Sakor, Nabi, Solis, Diamantis, Gkargkalatzidis, Korovesis

Apollon Limassol FC: Demetriou – João Pedro (c), Yuste, Roberge, Szalai – Sachetti – Diguiny, Matei, Denić, Aguirre – Dabo
Náhradníci: Papastylianou – Pittas, Marković, Gianniotas, Kyriakou, Benschop, Vasiliou

Rozhodčí: Maresca – Carbone, Peretti (vš. Itálie).
Apollon Limassol

V minulé sezoně obsadil Apollon čtvrté místo jak po základní, tak nadstavbové části o titul, což zaručuje poslední vstupenku do evropských pohárů. I proto začal už v 1. předkole, kde gruzínské Saburtalo rozdrtil 5:1. Hattrick zaznamenal Dabo, po gólu přidali Diguiny a Gianniotas.

V lize už má za sebou Limassol tři kola. Nejprve remizoval 1:1 doma s Doxou, poté vyhrál na hřišti Ermisu 6:0 a naposledy porazil Pafos 1:0 po brance Deniče z 57. minuty.

Sestava Apollonu z posledního zápasu: Mall (45+5. Demetris) – Aguirre, Benschop (71. Pittas), Dabo, Denič, Diguiny, Matei (46. Gianniotas), Pedro, Roberge, Sachetti, Yuste
OFI FC

Tým z Kréty skončil v minulém ročníku řecké ligy po základní části na pátém místě. Po nadstavbové části byl šestý, ale jelikož čtvrtý Panathinaikos má zákaz startu v evropských pohárech, kvalifikoval se právě do druhého předkola UEFA Europa League.

V této sezoně má za sebou zatím jeden soutěžní duel. V domácí premiéře s Panetolikosem se mu ale moc nedařilo, výkon nepodal zrovna ideální a byla z toho pouze remíza 1:1, kterou gólem v 60. minutě zachraňoval střídající Juan Neira.

Sestava OFI z posledního zápasu: Waterman – Marinakis, Vouros (74. Weiss), Giannoulis, Korovesis – Sakor (53. Neira), Staikos – Sardinero, Nabi (53. Mellado), Vaz (79. Grivas) – Figueiredo (74. Gkargkalatzidis)
Stadion

Hostitelem dnešního zápasu bude město Heráklion na ostrově Kréta, konkrétně stadion Theodoros Vardinogiannis, který byl postaven v roce 1951 a renovován před 16 lety.

Stadion má kapacitu pro 8500 diváků, dnes se však, jako v ostatních evropských zápasech, bude hrát za uzavřenými dveřmi.
Rozhodčí

Dnešní duel budou rozhodovat pánové z Itálie. Hlavním bude 39letý Fabio Maresca, který mimo Serii A řídil nedávno i utkání Ligy národů mezi Irskem a Finskem. Jako asistenti mu vypomohou Ciro Carbone a Giorgio Peretti, čtvrtým sudím bude Piero Giacomelli.
V rámci 2. předkola Evropské ligy se dnes v Heráklionu utkají řecký tým OFI FC a kyperský celek Apollon Limassol FC. Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Články odjinud