Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riga FC : Celtic - 24. září 2020   19:00

Riga FC
Riga FC
0:1
(0:0)
Celtic
Celtic
90' Elyounoussi
Riga FC
Ozolš – Petersons, Stuglis, Prenga, Ruginš – Wesley (72. Brisola), Panic (C), Roger – Djurišić, Debelko (67. Miloševič (90. Nkololo)), Kamess
Brisola, Cernomordijs, Hora, Miloševič, Nkololo, Purinš, Šarpar
Celtic
Barkas – Bitton, Duffy, Ajer, Taylor – McGregor, Brown (C) – Forrest (36. Frimpong), Christie, Edouard (83. Elyounoussi) – Ntcham (73. Ajeti)
Elhamed, Ajeti, Bain, Elyounoussi, Frimpong, Klimala, Turnbull

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:13.
Je konec! Celtic nakonec zvládl duel na poslední chvíli a postupuje do čtvrtého předkola Evropské ligy! Skotský celek po změně stran dominoval dění na trávníku, ale domácí brankář dlouho držel Rigu nad vodou. Domácí zadáci navíc hráli hodně obětavě a blokovali jednu ránu za druhou. Až v poslední minutě se prosadil střídající Elyounoussi!
90+3'
90+2'
Domácí Riga se v nastavení snaží s výsledkem něco udělat, ale obrana Celticu působí neprostupným dojmem.
90+1'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Miloševič, přichází Nkololo.
90'
Celtic právě vstřelil branku!
Obrovský favorit se nakonec dostává do vedení v závěrečné minutě dnešního souboje a podle všeho rozhoduje o svém postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy! Střídající MOHAMED ELYOUNOUSSI si naběhl na přihrávku z kopačky Frimponga a překonal domácího brankáře!
89'
Christie si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdu. Riga je hodně blízko k obrovskému úspěchu.
87'
Christie zahrával další přímý kop Celticu, jenže s jeho nadýchaným centrem si domácí obrana hravě dokázala poradit.
85'
Domácí Roger si počkal na přihrávku za obranu a snažil se využít rychlý protiútok. Jeho snaha však byla marná. Akci zastavuje zdvižený praporek.
83'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Edouard, přichází Elyounoussi.
82'
Do dalšího zakončení se probil Christie, jehož dělovku zablokoval obránce. Neskutečná obětavost skotského celku!
81'
Skotský celek je v závěru utkání mnohem lepším týmem a je nastěhovaný kolem velkého vápna. Obrana Rigy ale stále odolává.
79'
Také Edouard to zkoušel z hranice velkého vápna, nicméně jeho snaha dopadla naprosto stejně. Vynikající blok domácího obránce.
78'
Duffy se opřel do míče z dobrých dvaceti metrů, ale obětaví zadáci domácí Rigy zablokovali také jeho střelecký projektil.
76'
Také domácí Brisola se po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, ale jeho vysoký pokus stáhl hostující brankář do rukavic.
75'
Střídající Ajeti se ihned po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, ale jeho technickou ránu srazil obránce mimo nebezpečný prostor.
73'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ntcham, přichází Ajeti.
72'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Wesley, přichází Brisola.
71'
Žlutou kartu dostává Duffy (Celtic FC).
69'
Christie zahrával rohový kop Celticu, ale ani po něm se nikdo z hráčů skotského celku nezapsal mezi střelce.
67'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Debelko, přichází Miloševič.
66'
Christie z následného přímého kopu zamířil mezi tři tyče, ale domácí brankář vytáhl další skvělý zákrok!
65'
Aktivní Frimpong se tentokrát tlačil do pokutového území, ale domácí Ruginš jej fauloval. Celtic tak bude zahrávat přímý kop.
63'
Frimpong to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře a dopustil se faulu. Riga bude rozehrávat na své polovině.
61'
Christie se po krásné kombinaci dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale domácí brankář si připsal další důležitý zákrok!
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Celticu se ani po změně stran nedaří najít recept na pevnou obranu Rigy.
58'
Duffy se rozběhl po pravé straně, ale Debelko se s ním znovu vůbec nepáral a poslal hostujícího hráče k zemi.
57'
Celtic se dostal na polovinu lotyšského celku, jenže Edouard byl u míče o krok později a dopustil se nedovoleného zákroku.
54'
Christie následně zahrával rohový kop hostujícího Celticu, jenže jeho centr našel jen dobře postaveného obránce v dresu Rigy.
53'
Debelko se vydal do akce, hnal se za přihrávkou na levé křídlo, jenže si nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdu.
51'
Edouard si na levé straně skvěle pokryl míč tělem a jeden ze soupeřů jej doslova hodil za pomezní čáru. Celtic bude rozehrávat.
50'
Domácí Riga přestála nástup Celticu do druhého poločasu a nadále se drží v boji o postup. Domácí zadáci kombinují na vlastní polovině.
48'
Wesley si znovu pomohl faulem. Domácí fotbalista je po změně stran v soubojích o trošičku později a pomáhá si díky prohřeškům.
47'
Wesley Nata fauloval na levé straně McGregora a nabídl Celticu rozehrávku dalšího přímého kopu.
46'
Hostující Celtic obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Skotský celek se po změně stran musí zlepšit.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bojovné utkání, které bylo hodně chudé na šance. O něco aktivnější byl hostující Celtic, který se tlačil do útoku, nicméně fotbalisté domácí Rigy zatím brání na jedničku. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Taylor si naběhl na přihrávku za obranu soupeře, jenže jeho akci zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
44'
Wesley Nata se po dlouhém sprintu dostal do zakončení, jenže jeho přízemní dělovku srazil mimo nebezpečný prostor obránce Prenga.
43'
McGregor vlétl do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, jenže míč odehrál jen do prostoru, kde kralovali zadáci domácí Rigy.
42'
Žlutou kartu dostává Brown (Celtic FC).
41'
Panič diriguje rozehrávku domácího celku, nicméně nikdo v dresu domácího celku se mu pohybem nenabídl do volného prostoru.
40'
Skotský celek zahrával pět minut před přestávkou další roh. Po centru se míč chvíli povaloval ve velkém vápně, ale Prenga jej odkopl do bezpečí.
39'
Až Bitton se nyní dostal do zakončení z hranice pokutového území, ale domácí brankář se proti němu přemístil a ukryl míč do rukavic.
38'
Domácí zadáci znovu kombinují na vlastní polovině. Fotbalisté Rigy podávají směrem dozadu skvělý výkon a nepouští Celtic do šancí.
37'
Celtic zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl ke vzdálenější tyči, kde se do zakončení nedostal nikdo z domácích fotbalistů.
36'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Forrest, přichází Frimpong.
35'
Lotyšský celek se hnal do zajímavého protiútoku, jenže centr z pravé strany dokázala hostující obrana srazit na roh.
34'
Christie zahrával rohový kop Celticu. Jeho nákop se snesl na malé vápno, kde se do zakončení nedostal nikdo z hostujících hráčů.
33'
Christie vyslal prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, kam si naběhl Ntcham, jenže útočník Celticu si nepotykal se zpracováním.
32'
Domácí zadáci si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině. Nikdo z hráčů Celticu kombinaci lotyšského celku neatakuje.
31'
Forrest prošel po pravém křídle na polovinu domácí Rigy, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedostihl na trávníku.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní branku utkání. Hostující Celtic je zatím aktivnější, ale nedostává se do šancí.
28'
Edouard prošel s míčem u nohy po pravém křídle do blízkosti pokutového území, jenže jeho přízemní centr srazila obrana Rigy do bezpečí.
27'
Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo. Ani jeden z týmů se není schopen dostat do útoku. Hráči domácí Rigy skvěle kouskují hru.
26'
Dinamo Riga zahrávala přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč se snesl na hranici velkého vápna, kde zasáhla obrana Celticu.
25'
Domácí zadák Prenga si poradil v souboji na vlastní polovině a před rozběhnutým Edouardem odehrál míč mimo velké vápno.
24'
Djurišič zahrával rohový kop domácího celku. Jeho centr se snesl na značku pokutového kopu, kde zasáhla obrana Celticu.
23'
Celtic už má opět míč na svých kopačkách a kontroluje dění na trávníku. Fotbalisté skotského celku ale stále čekají na první šanci.
21'
Riga se usadila na polovině Celticu a uklidňuje dění na trávníku. Fotbalisté domácího celku však kombinují daleko od šestnáctky.
20'
Wesley Nata rozkmital své rychlé nohy po pravém křídle, jenže hostující středopolař McGregor jej skluzem poslal k zemi. Zákrok se obešel bez karty.
19'
Ntcham byl faulován v blízkosti pokutového území, kde jej nedovoleným zákrokem trefil Panič. Celtic ale z přímého kopu neudeřil.
18'
Forrest táhl akci Celticu po pravém křídle. Domácí obránce Ruginš se s ním skvěle vrátil a špičkou kopačky vypíchl míč do zámezí.
17'
Panic táhl akci domácího mužstva středem hrací plochy, nicméně jeho průnik neměl dlouhého trvání. Skvělým zákrokem jej zastavil Christie.
16'
Ntcham se pustil do hlavičkového souboje s domácím stoperem, jenže Prenga byl hodně důrazný a odehrál míč mimo dosah hráčů Celticu.
15'
Roger zahrával přímý kop domácího celku. Nákop směřoval na levou stranu, kam se včas nedostal nikdo z fotbalistů Rigy.
14'
Taylor si naběhl na vysokou přihrávku na levé křídlo, jenže napadající soupeř jej ve vzduchu poslal k zemi. Rozehrávat bude Celtic.
13'
Hostující celek v posledních minutách zařadil vyšší rychlostní stupeň a hraje na polovině domácí Rigy. Lotyšský celek čeká po defenzivní stránce těžké utkání.
12'
Edouard si naběhl na další přihrávku na polovinu soupeře, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal před obráncem.
11'
Debelko si skvěle naběhl na přihrávku za obranu soupeře a napadající Duffy jej fauloval.
10'
Forrest si skvěle pokryl míč na polovině domácího celku a napadající Ruginš jej zastavil za cenu nedovoleného zákroku. Celtic bude rozehrávat.
9'
Domácí zadáci chybovali při rozehrávce a po minele darovali míč Celticu. Hostující celek ihned rozjel kombinaci na polovině Rigy a hledá si pozici.
8'
První rohový kop dnešního souboje se Celticu moc nepovedl. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, kde kralovala obrana domácí Rigy.
7'
Edouard dostal přihrávku do běhu na levé křídlo, krásně se zbavil obránce, jenže jeho centr skončil zblokován. Hosté budu zahrávat rohový kop.
6'
Ntcham to přehnal s agresivitou při napadání rozehrávky soupeře a dopustil se útočného faulu. Rozehrávat bude domácí Riga.
5'
Zadáci Celticu nyní uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v dresu lotyšského mužstva rozehrávku favorizovaného celku neatakuje.
4'
Celtic se usadil na polovině soupeře, kde hosté předvedli rychlou kombinaci, jenže s přihrávkou do velkého vápna si obrana poradila.
2'
Celtic se také poprvé vydal do útoku, jenže hosté se u míče dlouho neohřáli. Domácí fotbalisté se stačili vrátit.
1'
Domácí Riga obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali do útoku, ale nákop skončil v autu.
1'

Riga FC: Ozolš – Petersons, Stuglis, Prenga, Ruginš – Wesley, Panic (C), Roger – Djurišić, Debelko, Kamess
Náhradníci: Brisola, Cernomordijs, Hora, Miloševič, Nkololo, Purinš, Šarpar

Celtic FC: Barkas – Bitton, Duffy, Ajer, Taylor – McGregor, Brown (C) – Forrest, Christie, Edouard – Ntcham
Náhradníci: Elhamed, Ajeti, Bain, Elyounoussi, Frimpong, Klimala, Turnbull.
Riga FC

Domácí Riga také vstoupila do pohárové Evropy v předkole Ligy mistrů, ve kterém padla s Maccabi Tel Aviv. V domácí soutěži je však Riga zcela suverénní. Po devatenácti kolech má na kontě padesát jedna bodů a vede o čtyři body před RFS. O víkendovém duelu přehrála na domácí půdě výsledkem 1:0 Valmieru.
Celtic FC

Hostující Celtic se letos pokoušel prokousat do Ligy mistrů, jenže v předkole nestačil na maďarský Ferencváros. Ve skotské nejvyšší soutěži se šampionovi daří na jedničku. Po sedmi kolech má na svém kontě devatenáct bodů a na vedoucí Rangers ztrácí jediný bod. Městský rival však odehrál o jeden zápas navíc.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Rigou a Celticem. Výkop je stanoven na 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.