Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Vaduz : Hibernians - 27. srpna 2020   19:00

Vaduz
Vaduz
0:2
(0:1)
Hibernians
Hibernians
34' Degabriele   • 56' Degabriele
Vaduz
Büchel (C) – Gasser, Schmid, Simani – Dorn (75. Di Giusto), Lüchinger (67. Milinceanu), Wieser, Santin (67. Hug) – Cicek – Coulibaly, Sutter.
Rheinpark Stadion, Vaduz
Hibernians
Calleja Cremona – Izquier Artiles, Z. Grech, Leandro Almeida, Agius – Attard (70. Uzeh), J. Grech, Kristensen (C) – Teixeira (63. Winchester), Shodiya (75. Desira), Degabriele.

Statistiky zápasu: Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
Fotbalisté Hibernians FC prožívají obrovskou radost a po senzačním vítězství na hřišti Vaduzu slaví postup do druhého předkola UEFA Europa League. Vaduz byl neškodný v koncovce a navzdory herní převaze na to doplatil, když se na opačné straně dvakrát prosadil hrdina zápasu Jurgen Degabriele, který málem zkompletoval hattrick. FC Vaduz 0 Hibernians FC 2.
90+7'
90+5'
Vaduz vzápětí rozehrával rohový kop na levé straně hřiště, centr byl ale příliš dlouhý a na vzdálenější tyči zamířil do území nikoho. Hibernians může slavit postup.
90+4'
Fotbalisté domácího týmu jsou herně lepší, je jim to ale naprosto k ničemu, což nyní potvrdila hlavička po centru z pravého křídla, která zamířila nad bránu.
90+3'
Denis Simani se ocital v dobré šanci po přízemním centru z pravého křídla, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Vaduz se stále nemůže prosadit.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 7 minut! Naděje FC Vaduzu se tedy prodlužuje.
90'
Mohamed Coulibaly fauloval na pravé straně útočné poloviny a také on si odnese ze zápasu žlutou kartu.
88'
Na opačné straně mohl skórovat Nico Hug, když střelou z levého rohu pokutového území mířil k přední tyči, hostující Matthew Calleja byl u ní ale včas.
87'
Rundell Winchester mohl po krásné přihrávce za obranu zvýšit na 3:0, jenže přízemní střelou orazítkoval přední pravou tyč, zatímco Jurgen Degabriele zakončoval z blízkosti těsně mimo!
85'
Matthew Calleja zdržoval trochu předčasně a za otálení s odkopem od brány byl potrestán žlutou kartou.
84'
Hibernians dělí šest minut od obrovské senzace. Pokud někdo vsadil na hosty, musí si mnout ruce. Maltský tým vede na hřišti Vaduzu 2:0 a je hodně blízko vítězství.
83'
Tunahan Cicek vypálil zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale byla sražena na rohový kop. Následoval centr na přední tyč, který byl hosty snadno odvrácen.
80'
Po přestávce je zápas hodně vyhrocený a k vidění byly dvě červené karty. Jednu viděl Bjorn Kristensen a druhou člen realizačního týmu. Zřejmě Hibernians.
79'
Nico Hug je na levé straně hřiště hodně aktivní a do šestnáctky poslal prudký přízemní centr, který Matthew Calleja na vzdálenější pravé tyči vyboxoval.
78'
Fotbalisté Vaduzu se v rychlém sledu dostali ke střele na pravé straně šestnáctky, oba pokusy ale byly zablokovány. Hibernians brání parádně a drží nulu.
75'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Shola Shodiya, přichází Timothy Desira.
75'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Pius Dorn, přichází Matteo Di Giusto.
74'
Fotbalisté Vaduzu mají obrovskou převahu, kterou potvrdili přízemní střelou zpoza šestnáctky. Pokus domácích ale postrádal přesnost a minul pravou tyč.
73'
A další centr Nica Huga z levého křídla, po němž se nyní uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce Mohamed Coulibaly! Zakončení mu ale vůbec nesedlo a míč zamířil přímo do náruče brankáře.
72'
Střídající Nico Hug se na levém křídle pomazlil s míčem a z úhlu napřáhl k centru nebo střele, míč každopádně skončil v rukavicích brankáře Matthewa Calleji.
70'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Ayrton Attard, přichází Edafe Uzeh.
67'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Gabriel Lüchinger, přichází Nicolae Milinceanu.
67'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Sebastian Santin, přichází Nico Hug.
66'
Vaduz mohl početní převahu rychle využít, když zpoza šestnáctky vypálil Gabriel Lüchinger, jeho prudkou přízemní střelu ale obětavě zablokoval Ayrton Attard.
64'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Bjorn Kristensen! Hosté v deseti.
63'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází José Wilkson Texeira Rocha, přichází Rundell Winchester.
61'
Sebastian Santin se pokusil snížit přízemní střelou zpoza šestnáctky, jeho pokus ale postrádal přesnost a minul přední levou tyč hostující brány Hibernians.
58'
Vaduz se dostal do pokutového území soupeře, jenže místo nějaké velké příležitosti nebo gólu přišel faul. Hostující brankář Matthew Calleja zůstal ležet na zemi.
56'
Hibernians právě vstřelili branku! JURGEN DEGABRIELE si na levé straně hřiště nádherně narazil míč se spoluhráčem a po průniku do šestnáctky využil obrovské chyby domácího brankáře! Benjamin Büchel teď odražený míč podběhl a hostující útočník skóroval z ostrého úhlu do prázdné brány. Hibernians vede 2:0.
55'
Sandro Wieser se dopustil na útočné polovině svého týmu faulu, za který byl potrestán žlutou kartou.
54'
Na hrací ploše nyní dochází k velkému množství osobních soubojů a po nich přišla příležitost domácích, přízemní střela zpoza šestnáctky ale skončila v rukavicích brankáře Matthewa Calleji, který byl u levé tyče brány včas! Skóre je 0:1.
51'
Shola Shodiya fauloval v blízkosti středového kruhu a po faulu na Denise Simaniho nyní viděl žlutou kartu.
50'
Hibernians si vytvořilo tlak a snažilo se prosadit na pravé straně, jenže následná kolmá přihrávka zamířila do ofsajdu a domácí fotbalisté Vaduzu se tedy ubránili.
48'
Následný rohový kop domácího týmu z pravé strany nic nepřinesl, stejně jako na opačné straně dožadování se odpískání penalty. Ani tentokrát rozhodčí faul nepískal.
47'
Vaduz předvedl pěknou kombinaci a po dvojici zpětných přihrávek z pravého křídla se na přední tyči ocitl ve velké šanci Mohamed Coulibaly, vpádu ale zakončoval těsně vedle pravé tyče!
Pod hradem, který nesl název Hohenliechtenstein, začíná druhý poločas a domácí do něj překvapivě vstupují s jednobrankovým mankem. Otočí skóre?
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Vaduz během prvního poločasu dominoval držení míče a měl velkou herní převahu, jenže si nedokázal vytvořit žádnou slibnou příležitost a po půlhodině hry za to byl potrestán, když se po velmi pohotové tečované střele prosadil hostující Jurgen Degabriele. Skóre po prvním poločase dnešního zápasu. FC Vaduz 0 Hibernians FC 1.
45+3'
45+2'
Vaduz nádherně otočil hru z pravé strany na levou a po pěkném centru se dostal k hlavičce uprostřed šestnáctky, následný pokus jednoho z domácích hráčů byl ale zablokován.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
44'
Gabri Izquier využil volného prostoru na pravé straně hřiště a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, ze kterého málem padl gól, míč ale nakonec minul vzdálenější levý horní roh.
43'
Vaduz se po několika okamžicích konečně dostal k rozehrání standardní situace, přízemní centr z levé strany hřiště ale nic nepřinesl, protože byl na přední tyči odvrácen.
42'
Bjorn Kristensen před rozehráním standardní situace hodně dlouho diskutoval a také on byl potrestán kartou.
41'
Jake Grech fauloval na pravé straně obranné poloviny Hibernians a od rozhodčího viděl žlutou kartu.
40'
Po následném rohovém kopu Vaduzu bylo v pokutovém území Hibernians pořádné horko, hosté ale nakonec míč s vypětím všech sil dokázali dostat do bezpečí.
39'
Lichtenštejnský klub prohrává a jeho útočné snažení začíná být hodně bezzubé. Domácí fotbalisté se dostali na levém křídle k přízemnímu centru, který byl odvrácen.
37'
Hibernians mohlo udeřit po útočné akci tažené podél levé postranní čáry, to by se ovšem nesmělo provinit proti pravidlům na útočné polovině. Vaduz mohl v klidu rozehrávat.
36'
Sandro Wieser nyní vypálil na ose hřiště zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela těsně minula vzdálenější pravou tyč! Nechybělo mnoho a mohlo být rychle vyrovnáno. Stále je to ale 0:1.
34'
Hibernians právě vstřelili branku! JURGEN DEGABRIELE využil zmatků v domácí obraně po rohovém kopu Ayrtona Attarda, když napřáhl k pohotovému voleji a jeho přízemní tečovaná střela zamířila k pravé tyči! Hosté vedou 1:0!
31'
Jurgen Degabriele dostal nádhernou přihrávku na levou stranu šestnáctky a ocitl se v obrovské příležitosti, jenže po drobném kontaktu upadl a penaltu se snažil vymodlit marně! Hra pokračuje.
30'
Zachary Grech předvedl hodně tragické přenesení hry a domácí se dostali zadarmo k autovému vhazování v blízkosti půlící čáry. Následný útok domácích ale nic nepřinesl.
29'
Dominance Vaduzu nadále pokračuje, tentokrát mu ale nevyšla dlouhá kolmá přihrávka na ose hřiště a zatím se do žádné slibné šance nedostal. Skóre je stále 0:0.
28'
Lichtenštejnský tým vybojoval na pravé straně hřiště autové vhazování, Hibernians se ale ubránilo a navíc Vaduz donutilo až ke zpětné přihrávce na vlastní polovinu hřiště.
27'
Vaduz měl obrovský problém s rozehrávkou, nakonec ho ale vysvobodil faul, kterého se v blízkosti středového kruhu dopustil napadající záložník hostujícího týmu Ayrton Attard.
26'
Polovina z prvního poločasu je minulostí a Hibernians vyrazilo do nadějného protiútoku, následná kombinace ale byla příliš složitá a přízemní centr z pravé strany byl odvrácen.
25'
Bjorn Kristensen schytal nepříjemný úder do hlavy, po krátkém ošetření se ale postavil zpět na nohy a v doprovodu lékaře odchází za postranní čáru. Následoval míč rozhodčího.
24'
Sandro Wieser se postavil k rozehrání volného přímého kopu a snažil se přestřelit zeď, trefil ovšem pouze hlavu jednoho z hráčů hostujícího Hibernians. Hra byla raději přerušena.
23'
Andrei Agius fauloval v blízkosti vlastního pokutového území a Vaduz bude mít k dispozici volný přímý kop z velmi výhodné pozice na ose hřiště. Padne konečně úvodní gól?
22'
Fotbalisté Vaduzu se po chytrém tečování dlouhé kolmé přihrávky málem řítili do stoprocentní šance, jejich postup vpřed byl ale zastaven kvůli ofsajdu. Rozhodčí rozhodli správně.
20'
Vzápětí se situace opakovala, výsledek byl ale naprosto totožný. Ze zápasu uběhlo necelých dvacet minut a zatím jsme gól neviděli, přestože domácí mají obrovskou převahu.
19'
Hibernians se po hodně dlouhé době vydalo směrem vpřed a do šestnáctky mířil z pravé strany hřiště nebezpečný střílený centr, Denis Simani ho ale na přední tyči odvrátil.
18'
Tunahan Cicek se dostal k míči po odvráceném centru a zkusil pohotově vypálit zpoza šestnáctky, jeho prudká střela ale o pořádný kus minula levou tyč a následoval odkop.
17'
Hibernians se neustále brání, ale zatím úspěšně. Uvidíme, jak tomu bude po dalším rohovém kopu Vaduzu z levé strany hřiště. Domácí fotbalisté dominují.
16'
Vaduz zaútočil podél pravé postranní čáry a na osu hřiště mířila nebezpečná přihrávka, Hibernians ji ale dokázalo vystihnout a Matthew Calleja v klidu rozehrával od brány.
15'
Tunahan Cicek tentokrát rozehrál rohový kop z levé strany hřiště na přední tyč a v pokutovém území hostí vznikl obrovský zmatek, hosty ale nakonec osvobodil faul útočícího mužstva.
14'
Andrei Agius odvedl v obraně Hibernians dobrou práci, když prudký střílený centr domácího týmu od levé postranní čáry odvrátil na přední tyči na rohový kop.
13'
Domácí fotbalisté se málem dostali po rychlém protiútoku ke střele zpoza šestnáctky, jenže sklepnutí míče v blízkosti šestnáctky jim nevyšlo. Hibernians je pod velkým tlakem.
12'
Tunahan Cicek rozehrál rohový kop a na vzdálenější levou tyč poslal přetažený centr, který přelétl hlavu všech hráčů uvnitř pokutového území a následovalo vhazování hostů.
11'
Vaduz dominuje držení míče a na delší dobu se usadil na polovině soupeře, zatím se ovšem do žádné slibné brankové příležitosti nedostal. Hosté úspěšně odolávají.
10'
Další kombinační akce Vaduzu byla zastavena. Domácí fotbalisté ovšem mohli u levé postranní čáry obstarat autové vhazování a pokračovat v dobývání hostující brány.
9'
Sandro Wieser využil špatné rozehrávky hostujícího týmu a na ose hřiště vypálit zpoza šestnáctky, jeho táhlá střela ovšem neměla potřebnou přesnost a minula levou tyč.
8'
Matthew Calleja musel vyběhnout až za hranici vlastního pokutového území, aby po dlouhé kolmé přihrávce za obranu odvrátil míč těsně před protihráčem do bezpečí.
7'
Už to vypadalo, že se Hibernians dostane po pěkné kombinační akci do šance uvnitř pokutového území, jenže domácí jejich finální přihrávku přečetli a dokázali se ubránit.
6'
Hosté si vytvořili tlak a dokázali vybojovat standardní situaci, následný centr byl ale odvrácen a následná kombinační akce nic kloudného, bohužel pro hosty, nepřinesla.
5'
Hibernians odpovědělo táhlou střelou ze střední vzdálenosti, která zamířila vysoko nad bránu. Benjamin Büchel se podíval do oblak a vzápětí odkopával.
4'
O několik okamžiků později se dostali domácí k centru na pravém křídle a do šestnáctky přilétl velmi prudký míč, po kterém si málem vstřelil vlastní gól Leandro Almeida! Obránce hostujícího týmu míč usměrnil těsně vedle předního pravého horního rohu brány a následoval rohový kop.
3'
Vaduz poprvé vyrazil směrem vpřed a po pěkné kombinační akci přišel dlouhý centr z levého křídla, následný míč ale zamířil pouze do rukavic brankáře Matthewa Calleji.
2'
Maltský tým vstoupil do zápasu velice dobře a vzápětí se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže hráči v červených dresech vyhráli klíčový souboj a znovu se ubránili.
1'
Hlavní rozhodčí Luis Teixeira dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté hostujícího Hibernians. Dopředu přišel ihned dlouhý pas, který domácí odvrátili.
1'
Na Rheinpark Stadionu právě probíhá rozcvičení obou týmů a do začátku utkání zbývá pětadvacet minut. Z reproduktorů na stadionu zní píseň Freed from desire.

FC Vaduz: Büchel (C) – Gasser, Schmid, Simani – Dorn, Lüchinger, Wieser, Santin – Cicek – Coulibaly, Sutter.
Náhradníci: Ospelt – Rahimi, Di Giusto, Milinceanu, Hug, Prokopič, Gomes. Trenér: Mario Frick.

Hibernians FC: Calleja Cremona – Izquier Artiles, Z. Grech, Leandro Almeida, Agius – Attard, J. Grech, Kristensen (C) – Teixeira, Shodiya, Degabriele.
Náhradníci: Briffa – Desira, Ellul, Uzeh, Winchester, Beerman, Xuereb. Trenér: Stefano Sanderra.

Rozhodčí: Luis Teixeira (POR). Asistenti: Bruno Filipe Parente (NED), Hugo Jourdan Pereira (AND). Čtvrtý rozhodčí: Juan Guiu Serra (AND).
Domácí tým Vaduz je lichtenštejnský fotbalový klub ze stejnojmenného města, který dnes hraje pod záštitou švýcarské fotbalové asociace a v úvodním předkole UEFA Europa League vyzve Hibernians FC. V případě Hibernians by mohlo dojít k záměně s Hibernian, který je ze Skotska, jedná se ovšem o tým z Malty. Vaduz je obrovským favoritem a do karet mu hraje i statistika. Fotbalisté lichtenštejnského týmu už doma vyhráli ve všech soutěžích, včetně jednoho přátelského duelu, čtyřikrát v řadě a v domácím prostředí neprohráli již šestkrát za sebou. Výkop je stanoven na 19:00 hod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.