Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Valletta : Bala Town - 27. srpna 2020   20:00

Valletta
Valletta
0:1
(0:1)
Bala Town
Bala Town
38' Venables
Valletta
Bonello – Borg, Jovanovic, J. Caruana (C), Peña – Santiago – Alba (46. Nwoko), Dimech (68. Marukawa), R. Muscat, Piciollo (60. Correa) – Fontanella.
Luca – Lunardon, Ercolani (všichni San Marino)
Centenary Stadium (Ta' Qali)
Bala Town
A. Ramsay – Shannon, Spittle, Stephens, S. Smith – Mendes, Kay, Leslie (69. K. Smith) – Correia (78. Jones), Venables (C), Evans.
Lloyd – Burns, Peate, Molyneux, Jones, K. Smith, Morris. Trenér: Clin Caton.

Hosté z Walesu měli docela i štěstí. Vítězný gól dali ze své jediné střely na bránu a ještě k tomu vyčapali penaltu. Závěrečnou půlhodinu už odbránili zodpovědně a po těsné výhře se mohou těšit na 2. předkolo Evropské ligy. To je na programu za týden.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:11.
La Valletta nestačila v úvodním předkole Evropské ligy na Bala Town. I když měl favorizovaný maltský klub více ze hry, recept na houževnatou defenzivu soupeřova celku nenašel a naopak sám jednou inkasoval. S pohárovou Evropou se tak pro letošek loučí.
90+6'
90+4'
R. Muscat z ní našel Correu a ten bez váhání vystřelil. Bohužel pro domácí obranný val neprostřelil a jeho spoluhráči museli zařadit okamžitou zpátečku.
90+3'
Po faulu Evanse má La Valletta k dispozici standardku.
90+1'
Domácí už vrhli všechny síly do útoku. Z toho vyrezultovala střela Marukawy, který ovšem neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
90'
Kromě rozdávání karet je rozhodčí i od toho, aby určil nastavenou dobu hry. Barbeno Luca mi dal za pravdu a k 90-ti minutám přidal dalších šest.
88'
Dva tresty pro Bala Town. Žluté karty dostala dvojice Nathan Peate, Henry Jones. Odehrálo se to v tak rychlém sledu, že jsem ani nezpozoroval za co. V úvahu přichází třeba nesportovní chování.
86'
A tak se do šance mohl dostat Correa (La Valletta). Respektive do střelecké příležitosti, která skončila ranou do zad obětavého obránce.
84'
Hra se musela stopnout, protože pomezní arbitr měl nějaké potíže s výstrojí. Už je ale všechno v pohodě.
83'
Domácím začíná ubývat čas. I s očekávaným nastavením zbývá do konce cca 10 minut.
81'
V souboji o míč si Santiago (La Valletta) vyšlápl na Seana Smithe a nevyhnul se karetnímu pokárání.
80'
R. Muscat (La Valletta) zkusil střelou z velké dálky nachytat Ramseyho na švestkách. Balon ovšem netrefil vůbec ideálně a ten dopadl daleko za brankou.
78'
Je to tak, střídání v týmu Bala Town FC: ze hřiště odchází Raúl Correia, přichází Henry Jones.
77'
Zranění ošetřovaného hráče je asi vážnější než se na první pohled zdálo. Correia (Bala Town) bude muset podle všeho vystřídat.
76'
Correia (Bala Town) leží v bolestech na trávníku. Asi to budou křeče. Však už mu na pomoc přispěchala masérka. Snad ho dá co nejdřív dokupy.
75'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
72'
Domácí obránci odvedli dobrou práci při zblokování tvrdé rány od střídajícího Smithe.
70'
Ofsajd a v něm Fontanella (La Valletta).
69'
Střídání v týmu Bala Town FC: ze hřiště odchází Steven Leslie, přichází Kieran Smith.
68'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Shaun Dimech, přichází Taisei Marukawa.
67'
Trenéři obou celků si připravili střídání.
66'
Enmy Peña (La Valletta) si vykoledoval žlutou kartu za faul na bezbranného Evanse.
65'
Odčinit nezdar svého kamaráda se pokusil Nwoko (La Valletta), jenže zpoza vápna trefil jenom obránce.
62'
Jenže Mario Fontanella (La Valletta) penaltu neproměnil! Ramsay odhadl směr střely a jediného Itala na trávníku vychytal.
61'
Žlutou kartu dostává Antony Kay (Bala Town).
61'
Po faulu Kaye na Dimecha ukázal sudí na značku pokutového kopu! Domácí tak získávají tu nejlepší možnost vyrovnat.
60'
Střídání v týmu La Valletta FC: ze hřiště odchází Matteo Picciolo, přichází Taylon Correa.
60'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
57'
Během dvou minut jsme viděli dva rohové kopy. Zatímco domácí ten soupeřův úspěšně odvrátili, hosté nikoliv a pokus od Piciolla museli zblokovat.
55'
Poté, co se domácí dostali blíže k brance, pokoušel štěstěnu Nwoko. Střela vyprodukovaná z jeho kapačky byla opravdu razantní, leč nepřesná.
53'
Alex Remsey (Bala Town) si v souboji s Rowenem Muscatem počínal až dětinsky. Svého soka potáhl za dres a sudí mu dal kartou jasně najevo, že takové chování během zápasu tolerovat nebude.
52'
Z protějšího praporku Leslie (Bala Town) tentokrát točil balon směrem od brány a podle toho to taky dopadlo.
51'
Z další akce vytěžil Bala Town další roh.
49'
Po něm brankáři vypadl míč z náruče a domácí měli velké štěstí, že střílející hráč překopl břevno.
48'
Nebezpečné dění uvnitř vlastní šestnáctky zažehnal Jovanovic (La Valletta) za cenu rohového kopu.
46'
Poločasové s v týmu La Valletta FC: na hřiště se nevrátil Miguel Alba, ale přišel tam Kyrian Nwoko.
46'
Držení míče: 61% : 39%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:6.
45+2'
45+1'
Čas se domácím neúprosně krátí a vše nasvědčuje tomu, že do přestávky už vyrovnat nestihnou.
45'
Barbeno Luca nastavil 2 minuty.
42'
Zpočátku se zdálo, že by mohli, jenže nakonec vyskočil nejvýše stoper Stephens (Bala Town), který odhlavičkoval míč do bezpečí.
41'
Kop z rohu hřiště si domácí zopakují. Budou teď mít více štěstí?
40'
O rychlé vyrovnání usilující Caruana (La Valletta) se po centru z rohového kopu netrefil.
38'
Bala Town právě vstřelilo branku!
Hosté zaskočili favorita ze své první střely na bránu! Leslie zleva obloučkem přes obránce poslal míč do předbrankového prostoru přímo mezi dva spoluhráče, z nichž dostal přednost kapitán CHRIS VENABLES.
37'
Chvíli na to se Alba (La Valletta) dočkal centru od Caruany, po kterém vystřelil doprostřed branky.
36'
A také fauly. Jedním z nich se provinil Venables (Bala Town), když u středového kruhu povalil R. Muscata.
35'
Momentálně sledujeme nezáživnou pasáž, ve hře obou celků se objevují nepřesnosti.
32'
A to se nezmění ani po průnikové přihrávce, kterou Fontanella (La Valletta) zpracovával v ofsajdu.
31'
Ze stále stejné územní převahy La Valletta zatím nedokáže nic kloudného vytěžit.
30'
29'
Po ní zahrával domácí tým roh. Ačkoliv soupeř předem netušil, jak bude rozehrán, nakonec se centru ubránil.
27'
Ve 27. minutě nastal čas na osvěžující přestávku.
26'
A dobře udělali. Uzdu své střele totiž popustil Dimech (La Valletta), který trefil právě jednoho ze stoperů.
25'
Obránci Bala Townu pak odkopli míč do bezpečné vzdálenosti, aby se mohli znovu zformovat.
24'
Jeho exekutor Alba (La Valletta) to jistě nemyslel zle, nízký centr na přední tyč se ovšem neujal.
23'
Domácí dostanou další šanci. Kopat budou roh.
21'
Změnit to chtěl Dimech (La Valletta). Po předchozím zpracování proto okamžitě vypálil, jenomže nečekal, že se mu do cesty postaví obránce.
20'
Na liduprázdném Centenary Stadium v Ta' Qali zůstává stav i po dvaceti minutách bezbrankový.
18'
Nakonec to nebylo vůbec nic strašného, protože hosté se k zakončení neprotlačili.
17'
V tuto chvíli poněkud zatažená defenziva La Valletty trpělivě vyčkává, s čím dalším na ni soupeř vyrukuje.
15'
14'
Na druhé straně se po faulu Peñi kopala standardka. Leslie se z dvaceti metrů snažil domácího gólmana přímo ohrozit, jenže neměl dostatečně přesnou mušku.
12'
Domácí se pak prokombinovali až do palebné pozice. Ze střední vzdálenosti to zkusil Piciollo, ale pozorný gólman Ramsay byl na svém místě.
11'
Míče se nakonec ujal R. Muscat (La Valletta) a krátkým sprintem ho vyvezl za půlící čáru.
10'
Tradiční oťukávaná se přestěhovala doprostřed hřiště. Právě tam teď probíhají usilovné bitvy o míč, který jen těžko hledá svého dlouhodobého majitele.
8'
Postupná kombinace domácím nevyšla a naopak přišel brejk, který vytáhl do finální fáze Correia. Škoda pro Bala Town, že zpoza šestnáctky mířil nepřesně.
7'
A domácí můžou zase něco vymyslet, protože před zraky rozhodčího zahrál Venables (Bala Town) rukou.
5'
V páté minutě jsme byli svědky prvního zakončení. Piciollo (La Valletta) obdržel přihrávku na hranici vápna a z jeho levé strany bránu vysoko přestřelil.
4'
Proti pravidlům si v souboji s Albou počínal i ve středu hřiště Evans (Bala Town).
2'
Po dlouhém nákopu hosté přišli o míč a ve snaze ho získat zpět Correia fauloval Borga.
1'
Rozehrávky se ujal hostující Bala Town.
1'
Hráči co nevidět přijdou na hřiště. Domácí zaujmou neutrální rozestavení (4-1-4-1), zatímco hosté útočně laděnou formaci (4-3-3).
Fotbalisté už se intenzivně rozcvičují.

La Valletta FC: Bonello – Borg, Jovanovic, J. Caruana (C), Peña – Santiago – Alba, Dimech, R. Muscat, Piciollo – Fontanella.
Náhradníci: Cini – T. Caruana, Correa, Nwoko, J. Zerafa, Marukawa, Pulis. Trenér: Jesmond Zerafa.

Bala Town FC: A. Ramsay – Shannon, Spittle, Stephens, S. Smith – Mendes, Kay, Leslie – Correia, Venables (C), Evans.
Náhradníci: Lloyd – Burns, Peate, Molyneux, Jones, K. Smith, Morris. Trenér: Clin Caton.

Rozhodčí: Luca – Lunardon, Ercolani (všichni San Marino).
Bala Town sídlí na východě Walesu a už několik let píše své nejúspěšnější období. Hned šestkrát za posledních osm sezon si zakopal v EL, byť tam žádnou díru do světa neudělal. Vždy totiž vypadl hned po prvním dvojzápase a nejinak by tomu mělo být i tentokrát.
La Valletta je 25-násobným šampionem Malty. A i díky mnoha zkušenostem z předkol evropských pohárů půjde do zápasu jako favorit. Ostrovní celek by rád navázal na loňskou sezonu, ve které dokráčel do 3. předkola EL. První překážkou na cestě za vyrovnáním historického maxima bude již zmíněný Bala Town.
Všem fotbalovým fanouškům přeji krásný čtvrtek! Právě dnes odstartoval nový ročník Evropské ligy a v jejím 1. předkole se utkají i La Valletta a Bala Town.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.