Prodloužení už ovládli fotbalisté Leicesteru, kteří v něm vstřelili dva góly a po vítězství 3:1 postupují do 5. kola FA Cupu, ve kterém je čeká duel na hřišti Millwallu. V 94. minutě strhl krásnou střelou vedení na stranu Foxes střídající Onyinye Wilfred Ndidi a ve druhé části prodloužení přidal pojistku po nádherné individuální akci Demarai Gray. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám ničím nerušenou noc!
120+1
120+1
Rozhodčí nastaví ještě jednu minutku.
120+1
Islam Slimani podržel vpředu míč a počkal si na podporu svých spoluhráčů. Domácí už se do zakončení neženou, místo toho si balón vyměňují.
120
Domácí se ale ubránili. Fanoušci Leicesteru už slaví postup do 5. kola FA Cupu.
119
Ještě roh pro hosty.
119
Domácí mají míč na svých kopačkách a kontrolují závěr zápasu.
117
Do zakončení se dostal David Nugent. Někdejší hráč Leicesteru ale nezamířil mezi tyče.
116
Berani už to budou mít hodně těžké. Mají pět minut na vstřelení dvou gólů.
114
Leicester právě vstřelil branku!
Fotbalovou nádheru předvedl DEMARAI GRAY! Gólová akce začala u Matěje Vydry, který se nechal předskočit Andym Kingem. Následně se dostal k míči Gray, jenž si to namířil rovnou na bránu, cestou vyzpovídal Keogha, následně odmítl i vracejícího se Vydru a zblízka míč napálil do horní části brány – 3:1.
112
Christie se na pravé straně uvolnil, ale v momentě, kdy chtěl centrovat, podklouzl. Rozehrávat se bude od brány Leicesteru.
111
Domácí zahrávali dva rohy. Po tom druhém odehrál skončil balón po souboji mezi Ndidim a gólmanem Mitchellem v zámezí. Záložník Lišek chce další roh, ale rozhodčí nařizuje odkop od brány.
110
Pěknou střelu vyslal z hranice šestnáctky Andy King. Mitchell balón vytěsnil mimo svou bránu.
109
Domácí se vypořádali s pressingem soupeře povedenou kombinací, kterou přešli až na útočnou polovinu.
107
Za obranu Leicesteru si naběhl Ikechi Anya. Ofenzivní hráč Beranů těsně nedosáhl na míč.
106
Derby má čtvrthodinu na to, aby zápas dotáhlo alespoň k penaltovému rozstřelu. K tomu musí hosté skórovat.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+1
První prodloužení skončilo.
105+1
Butterfield ještě zahrával rohový kop, ale míč odehrál do bezpečí Ndidi.
105+1
První část prodloužení bude ještě o minutu nastavena.
104
Jen jsem to dopsal, tak mohlo být vyrovnáno! Na centr Christieho si naskočil Johnny Russell a jeho hlavička skončila těsně vedle vzdálenější tyče.
103
Fotbalisté Derby se usadili s míčem na polovině soupeře. Jejich snaha je ale příliš kostrbatá.
101
A mohlo – ne, mělo – to být už 3:1! Demarai Gray předložil nabídku před prázdnou bránu Islamovi Slimanimu, který ale totálně selhal. Balón v jasné šanci vůbec netrefil!
100
Hosté se v prodloužení zatím k ničemu nedostali. Leicester má hru pod kontrolou.
98
Islam Slimani se ocitl v pokutovém území na zemi a zákrok Keogha rozhodně zaváněl faulem. Rozhodčí Jones v hraniční situaci opět rozhodl ve prospěch Derby.
96
Centr Albrightona si stáhl ze vzduchu brankář Mitchell.
94
Tak příchod ONYINYEA WILFREDA NDIDIHO na trávník se rozhodně vyplatil! Ndidi přebral na útočné polovině míč od Mahreze, popoběhl si s ním dopředu a z 20 metrů vyslal na bránu krásnou střelu, která po odrazu od tyče zapadla za záda Mitchella – 2:1.
94
U míče hosté, kteří si hledají prostor na své útočné polovině.
92
Claudio Ranieri poslal na prodloužení do hry dva čerstvé hráče. Uvidíme, jak se mu tento tah vyplatí.
91
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Onyinye Wilfred Ndidi.
91
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ahmed Musa, přichází Islam Slimani.
91
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas už byl mnohem atraktivnější, než ten první. Domácí se prosadili hned minutu po přestávce, kdy se hlavou trefil Andy King. V tu chvíli to vypadalo, že Leicester bude další průběh utkání kontrolovat, jenže v 61. minutě si cestu do sítě našel tečovaný přímý kop Abdoula Camary. V závěru řádné hrací době měli více ze hry domácí Foxes, ale rozhodnout nedokázali. Bude se tedy prodlužovat.
90+3
90+3
Riyad Mahrez se ještě uvolňoval na rohu šestnáctky, ale trefil jen obránce.
90+2
Po rohovém kopu Graye domácí rozpoutali v pokutovém území soupeře solidní závar. Derby ale odolalo.
90+1
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90
Rozhodnutí mohla přinést kuriózní situace! Obránce Max Lowe chtěl hrudí sklepnout míč do náruče brankáře Mitchella, ale místo toho trefil břevno vlastní brány!
89
Hlavička Ahmeda Musy zamířila jen do míst, kde stál Mitchell. Foxes začínají tlačit.
88
Hosté musejí čelit stále častějším výpadům Riyada Mahreze. Alžírský křídelník se zatím neprosadil.
86
Pomalu se blíží závěr řádné hrací doby. Případný gól už by teď byl asi rozhodující.
84
Ahmed Musa ještě dostává žlutou kartu za protesty.
84
Ahmed Musa se zlobí na rozhodčího Jonese a zlobí se oprávněně! Domácí útočník si naběhl na pas za obranu a vybíhající brankář Mitchell proti němu zasáhl už v momentě, kdy se nacházel tak metr venku ze své šestnáctky! Sudí to ale neviděl!
83
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Nick Blackman, přichází David Nugent.
82
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Andy King. Moc nechybělo a na zadní tyči mohl uklízet míč do sítě Ahmed Musa.
81
81
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Bartosz Kapustka, přichází Riyad Mahrez.
80
Johny Russell si navedl míč na levačku a z 18 metrů vypálil. Trefil ale jen střed brány, kde byl připravený Ron-Robert Zieler.
79
Hosté teď drží míč. Od vyrovnávacího gólu hrají slušný fotbal.
78
Russell hledal kolmicí Vydru. Nebýt skluzu Benalouana, mohl jít český útočník sám na gólmana!
77
Z pravé strany poslal míč do šestnáctky Christie. Nabíhajícího Matěje Vydru přehlavičkoval Benalouane.
76
Dlouhý nákop hledal střídajícího Russella. Toho k míči nepustil obránce Chilwell.
74
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Abdoul Camara, přichází Johny Russell.
73
Albrightonův průnik k ničemu nevedl. K nelibosti záložníka Leicesteru se bude kopat od brány.
73
Centr z pravé strany byl snadnou kořistí pro hostujícího gólmana Mitchella.
72
Domácí kombinují na půlící čáře.
70
Už se opět hraje. Do konce řádné hrací doby zbývá zhruba dvacet minut.
70
Benalouane je ještě ošetřován. Vydra se mu už přišel omluvit, byť samozřejmě nešlo o úmysl.
69
Centr Christieho se snažil zasáhnout kopem škorpióna Matěj Vydra. Místo míče však trefil patou do tváře Benalouana a sudí Jones tak musí pískat útočný faul českého forvarda.
68
Rozehrál ji právě Marc Albrighton, ale svůj centr poslal jen do Mitchellových rukavic.
68
Albrighton byl faulován Camarou. Standardní situace pro Leicester z pravé strany.
67
Rohový kop Graye odvrátil na přední tyči Jason Shackell.
66
Shackell zajel na půlce do Ahmeda Musy a rozhodčí Jones mu domlouvá. Příště by za podobný zákrok asi přišla žlutá karta.
65
Stantardku rozehrával Butterfield. Jeho centr domácí odvrátili.
64
Po faulu Chilwella budou hosté zahrávat další standardní situaci.
63
Hosté ožili na hřišti i v hledišti. Vstřelený gól Derby nastartoval.
61
Derby County právě vstřelilo branku!
Přímý kop přinesl hostům vyrovnání! De Sart přiťukl míč ABDOULOVI CAMAROVI, jehož střelu nešťastně tečoval na kraji zdi stojící Ben Chilwell přímo do protipohybu brankáře Zielera. Ten byl bez šance – 1:1.
60
Albrightonovi byla odpískána vysoká noha. Hosté rozehrávají z blízkosti šestnáctky soupeře.
59
Benalouane zaváhal při rozehrávce a poslal míč je do autu. Vhazování pro hosty.
58
Domácí po přestávce zlepšili svůj výkon. Centr Kapustky byl zpacifikován obranou Rams.
57
Butterfield se snažil prostrčit míč na nabíhajícího Anyu. Přihrávku zastavil stoper Benalouane.
55
Průnik Chilwella zastavil Richard Keogh. Domácí budou alespoň vhazovat.
55
Camara vystřelil do středu brány. Zieler balón jen boxoval, ale pro domácí to dobře dopadlo.
54
Hosté budou mít k dispozici přímý kop z poměrně výhodné pozice...
53
Hosté střídají. Na trávník se dostane Matěj Vydra, jenž nahrazuje Bradleyho Johnsona. Jednoznačné posílení ofenzivy.
53
Na druhé straně se ocitl v ofsajdu Anya.
52
Gray poslal z pravé strany do šestnáctky soupeře další centr. Míč končí v rukavicích brankáře Mitchella.
50
Johnson odkopl pod tlakem míč jen do zámezí. Leicester tedy zůstane u míče.
50
Foxes hrají v úvodu druhé půle s chutí! Ahmed Musa hledal před bránou Demaraie Graye, kterému byl nakonec odpískán útočný faul.
48
Fotbalisté Derby budou muset začít hrát více dopředu. V první půli jim stačilo dobře bránit.
46
Fantastický začátek druhé půle pro Leicester! Gray odcentroval na zadní tyč, Albrighton vrátil hlavou míč zpět do ohně a ANDY KING zblízka hlavičkoval do prakticky odkryté brány.
46
Oba celky nastupují do druhé půle v nezměněných sestavách.
46
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 51 % : 49 %
Střely na bránu – 0:1
Střely mimo – 2:3
Rohové kopy – 4:3
První poločas nepřinesl žádnou oslnivou podívanou. Hrál se bojovný fotbal s minimem šancí a gól jsme tedy logicky neviděli. Za zmínku stojí snad jen střela hostujícího Butterfielda ze závěru úvodního dějství, kterou musel vytahovat na roh gólman Zieler.
45+2
45+2
Po něm se domácí celek ubránil.
45+1
Z poměrně velké dálky napřáhl Jacob Butterfield a svou přízemní ranou pořádně protáhl gólmana Zielera. Ten konečky prstů vytlačil míč na roh!
45+1
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
45
První poločas se dohrává ve středu hřiště. Teď je to spíše boj než pěkný fotbal.
43
Už se opět hraje. Aktéři souboje budou pokračovat ve hře.
41
Ve vzdušném souboji se ocitli Andy King a Bradley Johnson. Oba fotbalisté budou muset podstoupit ošetření.
40
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Graye přizvedl bránící de Sart.
40
Ben Chilwell byl v šestnáctce přistrčen Keoghem. Rozhodčí Jones zákrok pouští a ani teď pokutový kop nenařídil.
39
Wasilewského dlouhý nákop neměl naději na úspěch. Ahmed Musa se těžko prosadí v hlavičkových soubojích s vysokými stopery Derby County.
38
Musa se pokusil vysunout Andyho Kinga, který ale nedostihl míč na hřišti. Kopat od brány bude Jonathan Mitchell.
36
Hostující protiútok zastavil Amartey, jenž vyřešil situaci malou domů na brankáře Rona-Roberta Zielera.
35
Lowe teď trochu zariskoval a mohl být rád, že se míč neodrazil k dotírajícímu Musovi.
33
Moc nechybělo a Ahmed Musa mohl otevřít skóre utkání! Demarai Gray krásně pronikl po pravém křídle a na jeho přízemní centr Musa ve skluzu jen těsně nedosáhl.
32
King poslal na Amarteyho těžkou přihrávku a domácí pravý obránce neudržel balón na hrací ploše.
31
Právě Gray zahrával rohový kop. Na zadní tyči nedosáhl na balón nabíhající Benalouane, jehož lehce přidržel za dres Keogh. Kdyby rozhodčí Jones chtěl, tak tady asi mohl pískat penaltu!
30
Gray rozběhl na levé straně Bena Chilwella, jehož centr ale zblokoval ve skluzu Christie.
29
Balónu se ujímají hostující fotbalisté, kteří se snaží trochu uklidnit hru.
28
Zatím to je spíše šachová partie. Je vidět, že loňský šampión Premier League není v pohodě.
26
Brankář Mitchell rozehrával nakrátko a napadající Kapustka obral Keogha o míč. Toho mohl využít Ahmed Musa, jenž však skončil po souboji se Shackellem na zemi. Penaltu si nigerijský fotbalista nevymodli.
25
Domácí budou vhazovat. Míč pošle do hry Daniel Amartey.
24
Nyní byl Ikechimu Anyovi odmáván ofsajd.
24
Anya je na levém křídle hodně aktivní. S jeho centrem si poradila defenziva Foxes.
23
Domácí se postupně prokombinovali až před pokutové území soupeře, ale to byla jejich konečná.
23
Fotbalisté Leicesteru si vyměňují krátké přihrávky na své polovině. Dopředu s míčem nepospíchají.
21
Na dlouhý nákop brankáře Zielera si nabíhal Ahmed Musa. Balón končí až v rukavicích Jonathana Mitchella.
20
Na King Power Stadium se zatím hraje vyrovnané utkání. Od domácích bychom asi čekali trochu aktivnější hru.
19
Po něm hosté zůstali v útoku a střílený centr Camary prolétl kolem vzdálenější tyče brány Foxes.
18
Hosté mají k dispozici druhý rohový kop.
17
Ve vzdušném souboji s brankářem Zielerem se objevil Bradley Johnson. Balón končí v zámezí a k nelibosti záložníka Derby se bude kopat od brány Leicesteru.
15
Po dalším rohu Albrightona se hosté ubránili a sami vyrazili do rychlého kontru. Rychlonohý Ikechi Anya se zbavil bránícího Wasilewského a odcentroval na zadní tyč. Domácí měli štěstí, že nabíhající Blackman na balón nedoskočil.
14
První centr Albrightona hosté odvrátili. O chvíli později poslal tentýž hráč do šestnáctky další míč, na který si naběhl Gray. Jeho hlavička byla sražena do zámezí.
14
Domácí budou zahrávat rohový kop.
13
Ve středu hřiště byl faulován Andy King. Míč pro Lišky.
12
Protiútok Leicesteru zakončil střelou z větší vzdálenosti Bartosz Kapustka. Rána polského mladíka nebyla přesná.
10
Rohový kop Butterfielda vyboxoval do bezpečí brankář Zieler.
10
Po obranném zákroku Amarteyho budou hosté zahrávat rohový kop.
9
Nampalys Mendy zajel do de Sarta. Rozhodčí Jones ho potrestal žlutou kartou.
7
Ben Chilwell nestihl míč na hrací ploše. Bude se kopat od brány Beranů.
6
Cyrus Christie poslal k zemi Demaraie Graye. Obránce Derby za to viděl žlutou kartu.
5
Po dobrém centru se dostal k hlavičce Ahmed Musa. Balón ale poslal hodně vedle brány.
4
Z levé strany centroval Max Lowe. Míč odehrál do bezpečí Wasilewski.
2
Foxes se usadili s míčem na útočné polovině. Domácí dnes určitě budou chtít zlomit své ofenzivní trápení, které je v roce 2017 zatím provází.
1
Úvodní výkop obstarali v bílých dresech a černých trenkách hrající hosté. Leicester zvolil tradiční modrou barvu.
1
Aktéři zápasu jsou již na trávníku. Vše se chystá k úvodnímu výkopu.

Leicester City: Zieler – Amartey, Wasilewski, Benalouane, Chilwell – Mendy, King (C) – Albrighton, Kapustka, Gray – Musa.
Náhradníci: Hamer – Fuchs, Ndidi, Drinkwater, Mahrez, Okazaki, Slimani.

Derby County: Mitchell – Christie, Keogh (C), Shackell, Lowe – de Sart, Butterfield, Johnson – Camara, Anya, Blackman.
Náhradníci: Carson – Russell, Ince, Baird, Pearce, Vydra, Nugent.

Rozhodčí: M. Jones.
V základní sestavě Derby County nakonec schází Matěj Vydra. Český forvard bude čekat na svou šanci na lavičce.
Leicester City:
Loňská senzační jízda, která Leicester vynesla až k mistrovskému titulu, je již zapomenuta. V této sezóně se Foxes naopak velmi trápí a v tabulce Premier League se nacházejí jediný bod od sestupu. V roce 2017 dokonce svěřenci Claudia Ranieriho v lize nevstřelili v pěti zápasech ani gól a mají za sebou nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě. Naposledy prohráli doma 0:3 s Manchesterem United. Dá se očekávat, že v pohárovém zápase dostanou příležitost i hráči širšího kádru.
Derby County:
Celek z Derby je účastníkem Championshipu, tedy druhé nejvyšší soutěže v Anglii. Loni si Berani zahráli play off o postup do Premier League, což by si rádi zopakovali i v této sezóně. Aktuálně jim v tabulce patří osmá pozice a na šestou příčku, která tuto možnost zaručuje, ztrácejí tři body. V posledním ligovém zápase padli hráči Derby 0:1 na půdě vedoucího Newcastlu, předtím naopak zvítězili vysoko 3:0 v Ipswichi.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Dnes je na programu opakovaný zápas 4. kola anglického FA Cupu mezi Leicesterem a Derby County. První utkání na půdě účastníka Championshipu skončilo remízou 2:2. V dresu hostujících Beranů by se mohl objevit na hřišti i český útočník Matěj Vydra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.