FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Newcastle - 28. ledna 2018   14:30

Chelsea
Chelsea
31' Batshuayi  • 44' Batshuayi  • 72' Alonso
3:0
(2:0)
Newcastle
Newcastle
Chelsea
Caballero – Rüdiger, Cahill (C), Christensen – Zappacosta, Kante (78. Ampadu), Drinkwater, Alonso – Pedro (81. Hudson-Odoi), Batshuayi, Hazard (73. Barkley)
Eduardo – Ampadu, Barkley, Fabregas, Hudson-Odoi, Moses, Musonda
Friend
Stamford Bridge, London
Newcastle
Darlow – Clark, Lascelles (C), Mbemba – Manquillo (77. Murphy), Hayden (83. Atsu), Shelvey, Haïdara – Saivet, Gayle (64. Joselu), Ritchie
Woodman – Atsu, Diame, Dummett, Murphy, Joselu, Yedlin

To je pro tuto chvíli vše, já doufám, že jste se příjemně bavili a budu se těšit zase příště.
Dnešním onlajnem vás provázel Ondřej Zoubek.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:12.
Máme za sebou velmi slušný fotbalový duel, který ale byl po většinu utkání rozhodnut. V 31. a 44. minutě, tedy v prvním poločase, rozhodl o dvoubrankovém vedení Michy Batshuayi, který odehrál opravdu parádní utkání, na své konto si mohl připsat nejméně 4 zářezy. V prvním dějství ještě mohl minimálně snižovat ze svých šancí Mbemba či Shelvey, nestalo se tak.
Ve druhé půli přidal z přímého kopu nádhernou branku Marcos Alonso a stanovil tak skóre zápasu na konečných 3:0 pro Blues, kteří tak postupují poměrně snadno dále v FA Cup.
90+3'
90+2'
Na zemi končí Joselu a Rüdiger, kteří se smolně k závěru zápasu srazili hlavami.
90+1'
A znovu to byl Batshuayi, který se svého hattricku nejspíše nedočká. Darlow jeho ránu parádně zneškodnil.
89'
Sudí nastavuje nad rámec hrací doby 2 minuty.
88'
Michy Batshuayi byl velmi blízko hattricku, u postranní čáry doslova vykoupal Mbemba, z téměř nulového úhlu vypálil, Darlow se ale prostřelit nenechal.
86'
Hudson-Odoi nedokázal projít přes Haïdara, který do defenzivi dnes odvádí poměrně dobrou práci, na lepší výsledek to ale zatím nestačilo.
84'
Batshuayi se ke své nemilosti nedokázal správně ztlumit míč na své hrudi a ten se mu zakutálel do zámezí.
83'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Hayden, přichází Atsu.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Hudson-Odoi.
80'
Nádhera! Zappacosta se uvolnil na pravé straně a i přes vehementní gestikulaci Ampadu, který se hlásil o míč, vypálil. Nádherným zákrokem se blýskl Darlow, který výtáhnul téměř jasný gól.
78'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kante, přichází Ampadu.
77'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Manquillo, přichází Murphy.
77'
Barkley pracoval s míčem příliš pomalu, což zaznamenal i Hayden, který ho o něj oloupil.
75'
Christensen byl ve vzduchu nadvakrát velmi důrazný, dokonce tak, že doslova zboural i svého spoluhráče.
74'
Maïdara byl u míče dřív než Zappacosta, což vyústilo ve faul hráče v modrém.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hazard, přichází Barkley.
72'
Chelsea právě vstřelila branku!
Neskutečná paráda! MARCOS ALONSO se do míče opřel svoji levou nohou, přestřelil zeď a Darlow na míč nedosáhnul! Krásný volný kop!
71'
Moc hezky to udělal Zappacosta, který před Saivetem zasekl míč, načež rozběhnutý středopolař hostí do něj vrazil. Přímý kop ani ne z 30 metrů.
70'
Eden Hazard poslal do vápna nadýchaný míč, Darlow se však odhodlal opustit své malé vápno a stáhl míč ze vzduchu.
69'
Rohový kop pro Blues, další šance na ohrožení branky.
68'
Chelsea v poklidu kontroluje utkání. Jejich kombinace se dosti zpřesnila, a tím se drží dlouhodobě na míči.
65'
Na hřiště přichází španělský ofenzivní univerzál Joselu, který patří mezi nejlepší střelce týmu. Stačilo by proměnit alespoň jednu z těch velkých šancí, které Caballero neskutečným způsobem zneškodnil a zápas by rázem dostal úplně nový spád.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Gayle, přichází Joselu.
63'
Tentokrát se Drinkwater dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a ani střela mu příliš nesedla. Nepochybně patří mezi velmi kvalitní hráče, dnešní utkání však ale není z těch nejlepších, alespoň z mého pohledu.
61'
Shelvey poslal velmi těžký míč na Haïdara, ten si také s poskakující přihrávkou neporadil.
60'
Alonso si vyměnil míč s Drinkwaterem, jenže druhý jmenovaný akci zazdil. Dnes, jindy přesný, Drinkwater opravdu kvalitní přihrávkou neoplývá.
59'
Zdvižený praporek asistenta na postranní čáře zastavil Edena Hazarda, který se hnal z poloviny hřiště na Darlowa úplně sám. Opakovaný záznam nám ukázal, že rozhodnutí pomezního bylo nejspíše mylné, Hazard vybíhal ještě ze své poloviny hřiště. Jde však o velice těsnou záležitost.
57'
Tak toto byla ale fotbalová lahůdka! Pedro dlouhým centrem z pravé strany vyzval Alonsa, který se vůbec nerozpakoval a napálil míč z voleje na bránu. Darlow se blýskl parádním zákrokem!
57'
Rychle rozehraná standardní situace nejednoho hráče Blues překvapila. Gayle však nedokázal naservírovat dostatečně přesný míč do vápna.
56'
Gayle byl faulován Cahillem ve středu hřiště.
54'
Konečně se osmělily i Straky. Z pravé strany poslal do vápna Manquillo pěkný centr, na který si naskočil Shelvey. Tento všestraný hráč poslal svoji hlavičku příliš vysoko nad.
53'
Hayden posílal dlouhý míč na Ritchieho. Ten však místo ve hřišti skončil někde v hledišti.Velmi nepovedený pass.
52'
Teď už Pedro ukázal svoje kvality! Z vápna vypálil jen kousek nad bránu Darlowa, to by byl moc pěkný gól.
51'
Drinkwater poslal přes půl hřiště vysoký míč na Pedra, který neměl šanci ve vzdušném souboji s kapitánem hostí.
50'
Eden Hazard přihrával z první šajtlí na svého spoluhráče efektně leč neefektivně.
49'
Straky se ne a ne dostat z vlastní poloviny. Přihrávky z kopaček svěřenců Rafa Beniteze jsou příliš nepřesné.
48'
Shelvey měl problémy se skákajícím míčem, tudíž ani nemohl dostatečně kvalitně rozehrát akci.
47'
Ritchie skončil s nějakým šrámem na zemi. Na první pohled to vypadalo, že mu při zpracování míče Rüdiger přišlápl kotník, vše se ale obešlo bez ošetření.
46'
Chelsea se snaží od začátku druhé půle začít obléhat bránu svého soupeře, jejich kombinace je místy však příliš těžkopádná.
46'
První dějství je již minulostí. V něm si hráči Blues zajistili dvoubrankové vedení, o které se postaral v 31. a 44. minutě Michy Batshuayi. Na druhé straně měl obrovské šance Shelvey nebo i stoper Mbemba, na průběžném výsledku to ale nic nezměnilo.
45+2'
45+2'
Obrovská šance po rohovém kopu hostů! Tuším, že to byl stoper Mbemba, který střílel z malého vápna v pádu. Skákavý míč, směřující do brány, tygřím skokem vyrazil skvěle chytající Caballero!
45+2'
Další přízemní střela Shelveyho ze střední vzdálenosti! Caballero se musel pořádně natáhnout, aby míč vytěsnil.
45'
Sudí nastavuje dvě minuty.
44'
MICHY BATSHUAYI, trochu krutě pro Straky, dává druhou branku utkání! Byl to Saivet, který byl oloupen o míč ve středu hřiště, Eden Hazard poté našel střelce druhé branky, který vypálil na bránu. Ano, měl fúru štěstí, jeho střelu tečoval poslední bránící hráč, který si lehl do střely, odražený míč však přeloboval Darlowa a skončil v síti – 2:0!
42'
Hráči Blues si v obraně tak dlouhou zahrávali s velmi riskatní rozehrávkou, až je o míč oloupil Shelvey a ihned vypálil na bránu. Caballero byl však připraven.
41'
Tak teď německý stoper asi nejednoho fanouška překvapil! Nejprve doslova vyřadil ze hry Shelveyho svou zasekávačkou a následně z 25 metrů vypálil levačkou na bránu Darlowa. Nechybělo mnoho a míč mohl skončit v bráně!
40'
Rüdigerova rozehrávka nejen že neměla oči, ono samotné provedení bylo přímo děsivé. Měl štěstí, že se Gayle, který pelášil do brejku, nacházel v ofsajdu, jinak by Strakám svou přihrávkou řádně pomohl.
39'
Eden Hazard poslal do vápna velmi slušný míč, což o to. Nikdo z jeho spoluhráčů však nevyskočil dostatečně vysoko na to, aby dokázal jeho pobídku využít.
38'
Rohový kop vybojoval u rohového praporku Batshuayi.
36'
Teď se však Gayle konečně dostal k zakončení, jeho přízemní střelu z dobrých 25 metrů Caballero ukryl do svých rukavic.
35'
Teď byl však lacině odzbrojen od míče, což vyústilo v brejkovou záležitost v podání Ritchieho, ten se však k vážnějšímu pokusu vůbec nedostal.
33'
Hayden nepřesně rozehrál míč na Shelveyho, resp. Kantého, ten si připisuje další uloupenou přihrávku.
32'
Kanté si pokoušel v další akci narazit míč s Pedrem, toho však předskočil Clark a útočnou snahu rychle utnul.
31'
Z čista jasna padla první branka utkání! Pedro vyslal do tahu Edena Hazarda, který předložil míč pod sebe nabíhajícímu Alonsovi. Ten nezazmatkoval a v tíživé situaci prvním dotekem našel svého spoluhráče, kterým byl MICHY BATSHUAYI, a ten už neměl problém vstřelit první gól utkání.
29'
Skvěle Hazard. Svým driblingem vyřadil ze hry nejméně tři hráče Newcastlu. Následný centr do vápna z kopačky Drinkwatera byl všal nepřesný a Darlow si připíše další stažený míč ze vzduchu.
27'
Shelvey diriguje v podstatě každou akci hostí, tentokrát ani on však nedokázal vymyslet recept, jak překonat obranu Blues.
26'
Manquillo byl příliš lacině odzbrojen, následný brejk vedl po pravé straně Pedro, ve vápně však své spoluhráče nenašel. Střela Alonsa z odražené pak minula svůj cíl.
25'
Po kratší pauze jsme byli svědky krásného centru z kopačky Haïdara, který ve vápně našel Shelveyho, na jehož střelu Caballero jen tak tak dosáhnul a připravil tak Straky o téměř jistý gól.
22'
Alonso se dostal k míči na levé straně hřiště, jeho centr však skončil v obličeji Haydena, který bude muset dostat lékařské ošetření.
20'
Zappacosta nepřesně rozehrál akci Blues přihrávkou do středu hřiště, kterou zastavil Gayle a chtěl si ihned vyměnit míč s Ritchiem. Nepřesná přihrávka však ukončila slibně se rozvíjející brejk.
19'
Zappacosta obdržel skvělý křižný míč od Kantého. Chtěl si trochu pohrát s bránícím hráčem. Haïdara jeho pokus o kličku narušil skvělým obraným zákrokem.
18'
Hazardův pokus z přímého kopu narazil na svou první překážku, kterou byla zeď.
17'
No, tak teď Chancel Mbemba Hazarda znovu opravdu nešetřil. Lépe řečeno ho skluzem pořádně přebrousil na hranici pokutového území. Vidí za druhý faul v krátkém sledu žlutý kartonek.
16'
Hazard pro něj typicky pracoval s míčem, blízko ho bránil Mbemba. Jenže jeho snaha byla až příliš velká – faul.
15'
Zappacosta je zpět ve hřišti, poté co musel za postranní kvůli ošetření jeho kotníku. Součástí pak je i nová štulpna, která nahradila tu děravou.
14'
Shelvey znovu vede útočné snažení Strak, které se pokouší o pohledný fotbal po zemi.
13'
Eden Hazard nejdříve trochu nečekaně necentroval přímo do vápna, nýbrž sehrál nacvičený signál se Zappacostem Ten do vápna míč dostal, to vše za cenu toho, že mu Clark přišlápl kotník. Roztrženou štulpnou dokazuje sudímu, že měl pískat faul, to se ale nestalo.
12'
Shelvey doslova zalehl Pedra. Což značí volný kop pro domácí.
11'
První ofsajdové postavení, v něm se nacházel Saivet.
10'
Zappacosta a Pedro o sobě dali vědět na pravé straně hřiště chytrou myšlenkou, kterou ale nedokázali dotáhnout do konce. Příhrávka z kopačky španělského křídla našla kopačky Clarka.
8'
Středopolař Shelvey, zkušený tvůrce hry, teď ani na potřetí nedokázal míč procpat na Ritchieho, který si nabíhal za obranu Blues.
7'
Cahill zabrnkal na nervy fanouškům domácích. Svoji kličkou se nakonec z obležení hostujících forwardů dostal efektně i efektivně.
6'
Haïdara sice žádal odpískání faulu na polovině hřiště, píšťalka sudího však zůstala němá. Jelikož i hráči Blues přestali hrát, hostující křídlo mohlo pokračovat s míčem na kopačkách i poté, co se zvedlo z trávníku.
4'
No, poměrně brzo jsme byli svědky zákroku v pokutovém území Blues, po kterém volal Gayle po penaltovém rozuzlení. Sudí Friend naprosto správně nechal hru plynout a div neudělil útočníkovi hostí žlutou kartu.
3'
Newcastle se u míče dlouho neohřál. Útočným faulem se prezentoval hráč s číslem 11 – skotské křídlo Ritchie.
2'
Londýnský klub se okamžitě snaží převzít kontrolu nad duelem. Byl to Eden Hazard, který se hezky proháčkoval po levé straně, skvělým skluzem ho odzbrojil Mbemba a sudí ukázal na odkop z malého vápna.
1'
První dějství nám zahájil svou rozehrávkou Batshuayi. Chelsea může začít první útok.
1'
-2'
Všichni hráči základních jedenáctkek jsou připraveni k dnešnímu utkání. Sestavy nám jsou známy, nic nebrání tomu, abychom začli.

Chelsea FC: Caballero – Rüdiger, Cahill (C), Christensen – Zappacosta, Kante, Drinkwater, Alonso – Pedro, Batshuayi, Hazard
Náhradníci: Eduardo – Ampadu, Barkley, Fabregas, Hudson-Odoi, Moses, Musonda

Newcastle United: Darlow – Clark, Lascelles (C), Mbemba – Manquillo, Hayden, Shelvey, Haïdara – Saivet, Gayle, Ritchie
Náhradníci: Woodman – Atsu, Diame, Dummett, Murphy, Joselu, Yedlin
Newcastle United
Na druhé straně tabulky se potuluje dnešní soupeř Blues. Newcastle United pod vedením ostříleného manažera Rafaela Beniteze okupuje až 15. pozici a balancuje tak nad vodou sestupu. Se záporným skóre 22:34 opravdu o moc lepší postavení v tabulce očekávat nemůžeme.

V důležitém utkání z před dvou týdnů se Swansea dokázal Newcastle na své půdě uhrát pouze bod. A mohlo být hůř, v 60. minutě totiž hosty poslal do vedení Ayew. Odpověděl španělský forward Joselu, který tak zařídil alespoň bod pro Straky.
V posledním ligovém utkání zajížděly Straky na Etihad Stadium. Suverénní Manchester City nezaváhal ani tentokrát. Sergio Agüero rozhodl hattrickem o jednoznačném vítězství prvního celku soutěže, Za hosty dokázal jen kosmeticky upravit Murphy na konečných 3:1.

V FA Cup prožili hráči pod vedení Rafa Beniteze poměrně snadnější postup, než tomu bylo u Blues. Přivítali Luton, který sice sršel odhodláním, to ale utlumil Ayozo Perez a s ním Shelvey. Ti totiž během devíti minut nastříleli tři branky! Na konečném výsledku se projevila ještě branka hostujícího Hyltona – 3:1 pro Straky.
Chelsea FC
V Londýně zatím ze sezony panují rozporuplné dojmy. Kritiky však může utišit právě výhra v poháru či posun výše v tabulce nejvyšší anglické ligové soutěže. Tam jim prozatím patří 3. příčka s rovnými padesáti body. Na druhý Manchester United dělí tým Antonia Conteho 3 body. Městský rival Rudých ďablů však mizí v dáli a blíží se do cíle raketovou rychlostí.

V posledních duelu ligy narazila Chelsea na nováčka soutěže z Brightonu. Výhru 0:4 zajistil snadně Eden Hazard, Willian a Victor Moses, první jmenovaný se pak postaral hned o dvě branky.
Dlouho očekávaný pohárový duel v Carabao Cup s rivalem z Arsenalu pak dopadl nepříznivě. Blues padli po boji 2:1. Eden Hazard sice otevřel hned v 7. minutě skóre, jenže hned o pět minut později německý obránce Rüdiger ve službách Chelsea zamířil do nesprávné brány – 1:1. Rozhodující zářez si pak připsal Xhaka, který v 60. minutě vstřelil poslední branku utkání a stanovil tak stav na 2:1 pro domácí Arsenal.

Za zmíňku jistojistě stojí předchozí utkání v FA Cup, zde Blues měli co dělat s Norwichem. Hned první duel na hřišti soupeře skončil 0:0 a tudíž se muselo rozhodnout na Stamford Bridge. Kdo čekal jednoznačný duel, mýlil se. Batshuayi sice otevřel skóre v 55. minutě, jenže když už zápas spěl ke konci, hostující Lewis v poslední minutě nastavení srovnal na 1:1! Prodloužení rozhodně nenudilo, španělské křídlo Pedro a útočník Alvaro Morata si na svoje konto připsali oba po červené kartě, nic to však nezměnilo na tom, že utkání dospělo do penaltového rozstřelu. Zde Chelsea dominovala a Eden Hazard vstřelil závěrečnou a rozhodující penaltu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.