FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Fleetwood - 16. ledna 2018   20:45

Leicester
Leicester
43' Iheanacho  • 78' Iheanacho

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí dle očekávání vítězstvím Leicesteru, který tak postupuje v FA Cupu dále. Celý zápas jsme sledovali velmi jisté počínání domácího celku, nicméně ani třetiligové mužstvo nebylo bez šance. Nevyužité šance z prvního dějství ale byly ojedinělé a ve druhém poločase si Fleetwood nedokázal vytvořit nic nebezpečného.
90+3'
90+2'
Utkání se spíše už jen dohrává a o postupujícím už je jasno. Hosté se k míči moc nedostávají, naopak Leicester s ním operuje na útočné polovině.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
86'
Amartey si hodně zahrával v nebezpečném prostoru a následně z toho byla ztráta balónu. Střídající Burns tak napřáhl, jenomže svojí střelu poslal pouze doprostřed.
85'
Jedno je ale jisté. Oba lodivodi už využili všechny střídání a závěrečné minutky se tak obejdou bez delšího přerušování.
84'
Silva si seběhl blíže k pokutovému území, kde zřejmě prováhal ideální příležitost ke střele. Následovala totiž přihrávka na Albrightona, kterému se zakončení vůbec nezdařilo.
83'
Druhý poločas sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy a Jakupovič v domácí brance je i nadále bez větší práce.
82'
Střídající Vardy se okamžitě zapojil do útočného manévru svého celku, ten ale nakonec neskončil ani zakončením. Místo toho se k míči dostal brankář Neal.
81'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Mahrez, přichází Vardy.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Okazaki, přichází Iheanacho.
80'
Jenomže rázem to mohlo být o tři branky. Na Albrightonův centr si dnes už po několikáté naskočil Iborra, který i tentokráte nezamířil mezi tři tyče.
79'
S Fleetwoodem to v tuto chvíli vypadá hodně bledě. Třetiligový celek bude muset ještě vstřelit dvě branky, na které mu zbývá něco málo přes deset minut.
78'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Mahrez vysunul na hranici ofsajdu KELECHIHO IHEANACHA, který hravě přeloboval vyběhnuvšího Neala. Branku posléze musel potvrdit ještě videorozhodčí.
77'
S přibývajícími minutami sledujeme tentýž obrázek hry. Třetiligový celek na sobě nenechává znát nervozitu a i nadále pouze běhá za kulatým nesmyslem.
76'
Aby toho nebylo málo, tak své štěstí zkusil z obrovské vzdálenosti také stoper Benalouane. Urostlý zadák si hrudí zpracoval neposedný balón a poté zamířil pouze do reklamního banneru.
75'
O pár vteřinek později to individálně zkoušel Mahrez, jenž se obtočil kolem svého strážce a poté nepříjemným projektilem trefil hruď soupeře.
74'
Domácí Iborra si posléze ještě stěžoval na tahání za dres a hlavní sudí musel celou situaci projednat. Nakonec se ale bude pokračovat ve hře.
73'
Domácí hráči se propracovali k další exekuci standardní situace. U balónu stála hned trojice, načež si slovo vzal Albrighton. Nadýchaný centr ale pouze proskákal kolem tyče.
72'
Střídání v týmu Fleetwood Town FC: ze hřiště odchází Schwabl, přichází Grant.
71'
Žlutou kartu dostává Dempsey (Fleetwood Town FC).
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Leicester zatím pohodlně kontroluje svoje vedení a soupeře nepouští do ničeho vážnějšího.
70'
Na hrací ploše není příliš patrné, že Fleetwood potřebuje za každou cenu vstřelit branku. Hrací předmět je totiž i nadále v moci domácího mužstva.
69'
Tentýž hráč to o malý okamžik později zkoušel podobným způsobem a tentokráte mnohem lépe. I tak Mahrezovi scházel zhruba krok.
68'
Albrighton měl na levé straně spousta prostoru, svojí nabídku ale poslal pouze do nohy Ponda. Od ní se balón odrazil přesně k pozornému Nealovi.
67'
Ten směřoval na malé vápno, kde se v roji těl dostal do zakončení Iborra. Španělský záložník hlavičkoval z těžké pozice kousek nad břevno.
66'
Iheanacho si zpracovával balón zády k brance, načež se s ním obtočil a následně ho poslal do nohy protihráče. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.
65'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází McAleny, přichází Burns.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Hiwula, přichází Cole.
64'
Mahrez si na pravém křídle vybral naběhnuvšího Graye, který to zkoušel úplně stejně. Tentokráte hostující obrana počítala s jeho úmyslem.
63'
Lišky se radovaly ze druhé vstřelené branky, ta ale není uznána, neboť Gray centroval kousek za brankovou čárou.
62'
Bell svým hodem našel prostor, ve kterém se pohyboval jeho kolega Glendon. Ten následně spolupracoval se Schwablem, který uklidnil hru.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry a v tuto chvíli to nevypadá, že by se měla dít nějaká změna skóre. Aktivnějším mužstvem je i nadále Leicester.
60'
Hostující kapitán nakonec je vpořádku a na střídání to nevypadá. Naopak se Pond hlásí zpět do hry a jeho mužstvo tak bude brzy v plném počtu.
59'
Právě domácí zadák si počínal tak agresivně, až Pondovi způsobil nějaké poranění v oblasti hlavy. Faktem je, že Benalouane šel do souboje opravdu hodně ostře.
58'
Zhruba ze vzdálenosti šestadvaceti metrů rozehrával volný kop Mahrez. Alžírský technik zkoušel najít Benalouaneho, který si ale pomohl útočným faulem.
57'
Následně to s napadáním přehnal Gray, který díky své agresivitě povalil k zemi Schwabla. Rozehrávky se posléze chopil Jones, jehož pas sebral ve vzduchu Dragović.
56'
Bell si v hlavičkovém souboji s Mahrezem pomohl lehkým přistrčením, který zřejmě hlavní sudí neviděl. Hosté se tak dočkali zisku hracího předmětu.
55'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Slimani, přichází Albrighton.
54'
Na opačné straně kouzlil s míčem aktivní Gray, který záhy poslal do vápna střílený centr. Tato nabídka nebyla vůbec špatná, i tak ale pouze proletěla kolem všech zúčastněných.
53'
Hunter se s trochou štěstí prodral až k hranici šestnáctky, tam už ale číhal další hráč v opačném dresu. Fleetwood se ale svého soupeře rozhodně nezalekl.
52'
Do obrovské příležitosti se dostával naprosto neviditelný Slimani, který náramnou přihrávku z kopačky Iheanacha nedokázal zužitkovat.
51'
Benalouaneho přenesení hry se nakonec stočilo směrem k Mahrezovi, to ale bylo od Leicesteru naprosto vše. Iheanacho totiž neobdržel přesnou přihrávku.
50'
Iborra přiťukl na osamoceného Graye, který s ničím neváhal a okamžitě poslal do malého vápna střílenou nabídku. Tu ale dokázal zlikvidovat kapitán Pond.
49'
Hosté si u pravé postranní čáry absolutně neporozuměli a balón šel jako poslední od Hiwuly. To všechno znamená, že Jakupovič bude rozehrávat.
48'
Hned v úvodu se Fuchs pokoušel poslat do pokutového území nebezpečný centr, ten byl ale sražen hned prvním bránícím protihráčem.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který překvapivě nabídl hodně vyrovnanou podívanou. Lišky si sice vytvořily územní převahu, více brankových příležitostí si ale vytvořil soupeř. I tak se ale prvoligový celek dostal do vedení, neboť těsně před poločasovým hvizdem dokázal svůj samostatný nájezd přesně zakončit Iheanacho. Fleetwood tak bude muset za každou cenu skórovat.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Žlutou kartu dostává Glendon (Fleetwood Town FC).
43'
Máme tu úvodní branku dnešního zápasu! Hostující obrana naprosto zapomněla na rychlonohého KELECHIHO IHEANACHA, který svůj samostatný úprk zakončil přízemní střelou.
42'
Hodně rychle musel jednat brankář Jakupovič, ke kterému se snesl odražený balón. Po jeho odkopu se Amartey sice dostal k míči, následně o něj rychle přišel.
41'
Hned dvojice hostujících hráčů vletěla do stojícího Iborry, který si o faul hlasitě řekl. Hlavní rozhodčí to viděl stejně a následovat bude standardka.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Akce ale ještě pokračovala a Fleetwood se dostal k dalšímu ohrožení branky. Hlavičkující McAleny tentokráte nezacílil přesně a Jakupovič nemusel vůbec zasahovat.
37'
Třetiligové mužstvo si posléze vybojovalo rohový kop. Hosté to zkusili signálem, nicméně Jonesovu nabídku dokázal srazit robustní Iborra.
36'
Velmi hezká akce v podání Fleetwoodu! Hiwula sklepl do palebné pozice Glendonovi, jehož ránu pod břevno musel Jakupovič vyrazit nad břevno.
35'
Žlutou kartu dostává Benalouane (Leicester City).
34'
Tuto rozehrávku si vzal pochopitelně na starost samotný Mahrez, který to myslel chytře. Jeho obstřel měl ideální výšku, míč ale olízl pouze levou tyč.
33'
Staticky hrající hosté nyní běhali od jednoho hráče k druhému, načež Glendon fauloval kousek od šestnáctky Mahreze. Následovat bude přímý kop z velmi dobré pozice.
32'
Amartey měl na pravé straně hodně prostoru a i času na ideální centr, to mu ale naopak uškodilo. Jeho polovysoká nabídka totiž úplně minula prostor, ve kterém se nacházel Slimani.
31'
Z ochozů se ozývá tleskání, neboť Hunter nedokázal zachytit balón na hrací ploše. Lišky se tak dostanou k autovému vhazování.
30'
Šance na druhé straně! Fleetwood podnikl rychlý kontr, který po levém křídle táhl McAleny. Pětadvacetiletý útočník to zkusil technickým obstřelem, proti kterému se vytáhl Jakupovič.
29'
Hostující kapitán Pond se nyní neprezentoval zrovna přesvědčivým odkopem a právě po jeho špatném odklizení míče budou mít domácí k dispozici první rohový kop tohoto zápasu.
28'
Zakončení také na druhé straně. Gray poslal zpětnou přihrávku na Silvu, který si potáhl míč blíže k vápnu a poté zamířil vysoko nad horní konstrukci.
27'
První zakončení tohoto klání měl na svědomí hostující McAleny, který zkusil své štěstí zpoza šestnáctky. Nepříliš umístěná rána skončila v náruči Jakupoviče.
26'
Jakupovičova rozehrávka byla opravdu hodně přesná, neboť Glendonovi scházelo pouze pár centimetrů. To hostům ale nemuselo vadit, Jones totiž vybojoval autové vhazování.
25'
Dempsey zahnal svého kolegu Bella do nezáviděníhodné pozice. Levý bek nakonec zvolil zpětnou přihrávku na Neala, který posléze uklidnil hru.
24'
Do hry se vměstnává početná dávka nedovolených zákroků, navíc se v posledních minutách dopouštějí těchto činů spíše domácí hráči.
23'
Už, už to vypadalo, že se Iheanacho dostane k padajícímu míči. Nakonec ale u něj byl jako první brankář Neal, jenž okamžitě sevřel neposedný balón do rukavic.
22'
Glendonova kolmice dopadla pouze na hlavu urostlého Benalouaneho, který Hiwulu vůbec nepustil k míči. Následně se k zakončení dral McAleny, na poslední chvíli ho ale zakřižoval Dragović.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku a stále čekáme na výraznější příležitost. Zatím sledujeme pouhé náznaky, které stačí outsider tohoto klání odvracet.
20'
Hodně velké problémy měl Bolger, kterého málem obral o balón napadající Iheanacho. Hostující obránce měl velké štěstí, neboť byl posledním hráčem svého celku.
19'
Fuchs si v souboji s Hunterem počínal zkušeně a hostujícímu křídelníkovi nedal prostor na zachycení míče. Následně bude německý zadák vhazovat.
18'
Žlutou kartu dostává Iheanacho (Leicester City).
18'
Leicester se dostal do těsné blízkosti pokutového území, kde ale číhala početná skupinka protihráčů. Konkrétněji to Bolger, který ve vzduchu odklidil centr.
17'
Konečně se i třetiligový celek dostal s míčem na útočnou polovinu, kde si život nechtěl komplikovat Benalouane, jenž raději razantně odklidil míč na tribunu.
16'
Zatím sledujeme poměrně jednoznačné utkání, nicméně domácí se stále nemohou prokousat do nějaké gólovky. Hosté tak odrážejí útočné nájezdy.
15'
Mahrez si počkal na náběh rychlonohého Amarteye, na jehož úprk zapomněla obrana soupeře. Domácí zadák ale odcentroval pouze do náruče Neala.
14'
Technicky velmi dobře vybavený Mahrez operoval s balónem kousek za polovinou hřiště, načež z této nezvyklé pozice hledal Slimaniho, leč neúspěšně.
13'
Mahrez ještě zastihl kulatý nesmysl na hrací ploše, následně si ale vylámal zuby na přesilu protihráčů. Fleetwood bude opět vhazovat.
12'
Po nepříliš přesné rozehrávce se Jones ujal autového vhazování v blízkosti vlastní pokutového území. Tentýž hráč ve spolupráci s Bolgerem odklidil balón zpět za autovou čáru.
11'
Fleetwood si vybojoval standardní situaci zhruba čtyřicet metrů od branky. K rozehrávce se postavil Glendon, jehož nabídka pouze proletěla nad hlavama všech zúčastněných.
10'
K míči se poprvé dostal také brankář Jakupovič, jenž místo odkopu od branky zvolil přízemní přihrávku do strany. Leicester stále marně hledá skulinku v obraně.
9'
Zdálo se, že se Fuchsův razantní odkop dostane za postranní čáru, míč se ale nakonec udržel ve vymezeném prostoru. Domácí tak budou vhazovat.
8'
Domácí tak dlouho kombinovali na útočné polovině, až se k míči dostal Gray, který svojí přihrávkou našel území, ve kterém se pohyboval početný roj hráčů v opačných dresech.
7'
Benalouane přihrál Iborrovi do "špeku" a druhý jmenovaný měl co dělat, aby míč stačil odehrát před napadajícím Hiwulou.
6'
Iborra byl ve středu hrací plochy napadán hned trojicí protihráčů a domácí středopolař raději přihrál zpět na své obranné kolegy.
5'
Lišky se rozhodly uklidnit hru pozvolnou kombinací u středového kruhu. Nakonec se Dragović rozhodl vyslat dalekonosný pas, který zachytil pozorný Jones.
4'
Levý bek Bell se dostal k autovému vhazování, které poslal do středu hřiště na Dempseyho. Ten pro změnu otočil těžiště hry na opačnou stranu.
3'
Mahrez táhl první útočnou akci svého celku, přičemž okamžitě vyslal do nadějné šance Iheanacha. Druhý jmenovaný ale svojí přihrávkou nenašel Slimaniho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Leicester City: Jakupovič – Amartey, Benalouane, Dragović, Fuchs – Silva, Iborra – Mahrez (C), Iheanacho, Gray – Slimani
Náhradníci: Hamer, Vardy, Maguire, Albrighton, Okazaki, Ndidi, Barnes

Fleetwood Town FC: Neal – Jones, Bolger, Pond (C), Bell – Glendon, Schwabl, Dempsey – Hiwula-Mayifuila, McAleny, Hunter
Náhradníci: Cairns, Coyle, Burns, Grant, Sowerby, Cargill, Cole

Rozhodčí: Moss – Betts, Halliday.
Fleetwood Town FC

Třetiligový Fleetwood se v letošním ročníku nachází v horní polovině tabulky, konkrétněji na jedenácté pozici. Hostující celek dnešního utkání podává velmi kolísavé výkony, nicméně z posledních pěti ligových utkání dokázal zvítězit hned třikrát. Pakliže je tradicí být úspěšnější na domácím stánku, tak to pro Fleetwood Town určitě neplatí. Z třinácti domácích ligových klání zvítězil pouze ve čtyřech případech a v tabulce domácích zápasů je až na dvaadvacáté pozici. Nejlepším střelcem týmu a zároveň osmým neproduktivnějším kanonýrem soutěže je Devante Cole, jenž zatím nasázel deset branek.
Leicester City

Leicester se marně pokouší navázat na veleúspěšnou sezónu 2015/16, kdy k překvapením všech dokázal vystoupat až na samotnou první příčku a zároveň tak nadzvednout nad hlavu titul pro mistra Premier League. V letošní sezóně se Lišky pohybují zatím kolem středu tabulky, nyní je to to dokonce osmá pozice. Leicester se ale nenachází zrovna v ideální formě, neboť z posledních šesti ligových utkání zvítězil pouze v jediném. Domácí celek dnešního utkání se tradičně opírá o efektivní útočnou vazbu, ideální to ale není, co se týče defenzívy. Ta totiž kapitulovala pouze o dvě branky méně, něž Leicester nastřílel.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglický FA Cup má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Leicester City a Fleetwood Town FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.