FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester Utd. - 25. ledna 2019   20:55

43' Aubameyang
1:3
(1:2)
Manchester Utd.
31' Sanchez   • 33' Lingard   • 82' Martial
Arsenal
Čech – Maitland-Niles, Sokratis (21. Mustafi), Koscielny (C) (66. Guendouzi), Kolasinac – Torreira, Xhaka, Ramsey – Iwobi (65. Özil) – Lacazette, Aubameyang
Leno – Elneny, Guendouzi, Lichtsteiner, Monreal, Mustafi, Özil
Pawson – Smart, Hatzidakis
Emirates Stadium, Londýn
Romero – Young (C), Bailly, Lindelöf, Shaw – Herrera, Matič, Pogba – Lingard (88. Jones), Lukaku (72. Rashford), Sanchez (73. Martial)
Grant – Dalot, Jones, Martial, Mata, Rashford, Fred

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:9.
Je dobojováno. Manchester potvrdil skvělou formu a na hřišti Arsenalu vyhrál 3:1. Nutno dodat, že utkání bylo vyrovnané, ale Manchester byl mnohem lepší v koncovce a to rozhodlo. Manchester postupuje tedy v FA Cupu do dalšího kola, naopak Arsenal v poháru končí.
90+9'
90+9'
V tomto utkání se už nic nestane. Manchester tedy zvládl další těžký zápas.
90+8'
Arsenal se snaží něco vymyslet, ale směrem dopředu se domácím vůbec, ale vůbec nedaří.
90+6'
Z velké dálky to vyzkoušel Rashford, ale rána přesná nebyla a míč skončil vysoko nad brankou.
90+4'
Manchester zvládá konec utkání na jedničku. Drží míč, kombinuje a šetří cenné vteřinky.
90+2'
Čech nyní musel daleko ze své branky, ale zvládl to a před dotírajícím protihráčem míč odhlavičkoval.
90+1'
Žlutou kartu dostává Guendouzi (Arsenal FC).
90+1'
Rozhodčí přidal deset minutek. Hlavním důvodem je to, že by dlouho ošetřován Koscielny.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Lingard, přichází Jones.
87'
Po další potyčce už rozhodčí žlutou kartu vytasil. Uviděli ji Kolasinac a Rashford.
86'
Žlutou kartu dostává Rashford (Manchester United).
86'
Žlutou kartu dostává Kolasinac (Arsenal FC).
84'
Domácím tečou nervy. Nyní musel rozhodčí řešit spor u postranní lajny.
82'
Manchester United právě vstřelil branku!
A je zřejmě definitivně rozhodnuto, protože hosté zvyšují na 3:1! Domácí šli dopředu, ale ztratili míč. Toho se zmocnil Pogba, jehož následnou ránu Čech zneškodnil, ale k dorážce se dostal ANTHONY MARTIAL a ten už nezaváhal.
80'
Slibnou akci Manchesteru zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
80'
Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Další nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Romero, který samozřejmě nikam nepospíchá.
79'
Arsenal dobře kombinuje, ale zatím daleko od branky soupeře. No, moc času už domácí na vyrovnání nemají.
77'
Žlutou kartu dostává Lingard (Manchester United).
75'
Lacazette to vzal na sebe, ale s jeho povedeným pokusem si Romero poradil na jedničku a míč vyrazil. Manchester tedy i nadále vede o jednu branku!
73'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Sanchez, přichází Martial.
72'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Lukaku, přichází Rashford.
71'
Hosté se hnali do přečíslení, ale nakonec vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
70'
Je před námi posledních dvacet minutek a vzhledem k tomu, že Arsenal stále prohrává pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě velmi zajímavé.
68'
Žlutou kartu dostává Young (Manchester United).
68'
Domácí se tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Romero.
67'
Domácím se dnes tedy zranil druhý obránce a to může být pro Arsenal velký problém pro nadcházející zápasy.
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Koscielny, přichází Guendouzi.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Iwoby, přichází Özil.
62'
Až nyní Koscielny vstal a jde za postranní lajnu. Kapitánskou pásku přebírá Petr Čech.
60'
Stále je ošetřován domácí Koscielny, který má krvavé zranění na hlavě.
58'
Domácí obránce je stále ošetřován na hrací ploše.
57'
Nyní na trávníku leží domácí obránce Koscielny a nevypadá to s ním vůbec dobře. To by byla další velká komplikace pro domácí.
55'
Do míče se opřel dnes dobře hrající Lukaku, ale poslal ho vysoko nad branku, kterou střeží Petr Čech.
55'
Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.
54'
Žlutou kartu dostává Koscielny (Arsenal FC).
54'
Nyní to hosté sehráli dobře, nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale žádný z hráčů Manchesteru se do zakončení neprodral.
53'
Pogba upadl ve vápně domácího celku, ale pokutový kop se nepíská.
52'
Poprvé se ve druhém poločase dopředu vydali i hosté, ale z rychlé akce nic nebylo a na tahu je tak znovu Arsenal.
50'
Arsenal má znovu velký tlak a stále se tlačí dopředu. Manchester nestíhá, stejně jako na konci prvního poločasu.
48'
Arsenal tedy zahrával rohový kop, ale z toho se už nic neurodilo a domácí tak stále prohrávají o jednu branku.
47'
Mohlo být vyrovnáno! Po hlavičce domácího hráče měl Romero hodně práce, ale nakonec to zvládl a míč vyrazil nad branku!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:59 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který zatím mnohem lépe zvládá hostující Manchester United, který vede nad Arsenalem 2:1 a k postupu do další fáze FA Cupu má tedy mnohem blíže. Je ale jasné, že to ve druhém poločase bude ještě hodně zajímavé, takže se máme na co těšit.
45+3'
45+3'
Po nepřesné hlavičce Mustafiho se v prvním poločase už nic nestane.
45+3'
Po závaru je tu další rohový kop pro Arsenal, který má v závěru prvního poločasu velký tlak.
45+3'
Rohový kop pro Arsenal.
45+2'
Po hezké kombinaci se ve vápně dostal do zakončení Aubameyang, ale s jeho lehkým pokusem doprostřed branky si Romero poradil.
45+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Arsenal FC právě vstřelil branku!
No vida, domácí v závěru prvního poločasu snižují na rozdíl jedné branky. Ramsey to vzal na sebe, prodral se do vápna, přihrál před branku a míč doputoval až na zadní tyč, kde byl zcela volný PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, který neměl problém vstřelit první branku Arsenalu.
43'
Manchester dnes velmi dobře brání. Soupeře k ničemu nepouští a hráči United plní taktické úkoly naprosto dokonale.
41'
A hráči Arsenalu vyzkoušeli nacvičený signál, ale hosté na to zareagovali a ani z této akce tedy nic nebylo.
40'
Domácí dlouho kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec je z toho pouze rohový kop.
38'
Arsenalu se směrem dopředu nedaří. Zatím nevymyslel vůbec nic a Romero je téměř bez práce.
36'
Aubameyang si naskakoval na centrovaný míč, ale po centru upadl. Rozhodčí ale ani tentokrát faul neodpískal.
35'
Arsenal musí pořádně přidat, pokud chce tedy v FA Cupu pokračovat. Nutno ale dodat, že proti rozjetému Manchesteru to bude mít velmi složité.
33'
Hostující celek prostě šlape a po chvilce přidává další branku. Lukaku znovu poslal míč do vápna, kde byl JESSE LINGARD, který si ho levou nohou zpracoval a pravou poslal za bezmocného Čecha! Je to 2:0 pro United!
33'
Hosté pokračují ve svém snažení a znovu se tlačí dopředu.
31'
A máme tu úvodní branku zápasu! Lukaku vymyslel nádhernou přihrávku, kterou vyřadil celou obranu Arsenalu, a ALEXIS SANCHEZ následně obešel Petra Čecha a poslal míč do prázdné branky.
30'
Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. Snažení domácích nakonec zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
29'
28'
Po hezké kombinaci se ve vápně dostal k míči francouzský útočník Lacazette, který tlačil míč před branku, ale tam si to pohlídal pozorný Romero.
26'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme. Vlastně i na první šanci.
25'
Rohový kop pro United.
25'
Po rychlé akci se ve vápně United dostal k míči Iwobi, který to vyzkoušel z úhlu, ale s jeho propagačním pokusem si Romero lehce poradil.
23'
A další snažení United zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
22'
Vzápětí si to dopředu namířil Aubameyang, který si hodil míč kolem hráče United, následně upadl, ale ani tentokrát rozhodčí faul neodpískal.
22'
Hosté reklamovali ruku ve vápně Arsenalu, ale rozhodčí byl blízko, zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
21'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sokratis, přichází Mustafi.
21'
Řecký obránce za potlesku opouští hřiště. Nahradí ho nejspíše Mustafi.
20'
Už se opět hraje. Sokratis se vrátil na hřiště, ale po chvilce avizoval, že to nepůjde a Arsenal bude tedy střídat.
18'
Sokratis kulhá ze hřiště a vypadá to, že v tomto utkání už nebude moc pokračovat. To by pro domácí byla samozřejmě citelná ztráta.
17'
Domácí obránce je stále ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře.
16'
Dopředu se nyní dral Lingard, který ovšem na polovině hřiště fauloval Sokratise, což rozhodčí viděl a také odpískal.
15'
Nakonec to domácí ale sehráli velmi pěkně, ovšem finální přihrávce scházela přesnost a míč skončil v zámezí.
14'
Domácí ale nikam nepospíchají a znovu pouze kombinují kolem středového kruhu.
14'
Herrera fauloval a na tahu je Arsenal.
13'
Aktivní Pogba je uprostřed hřiště neskutečně silný. Nyní znovu obešel dva protihráče, ale z následné kombinace nic nebylo.
12'
Po hezké narážečce šel Pogba do vápna, ale Petr Čech výborně zareagoval a u míče byl jako první.
10'
Ramsey byl faulován a poté ho ještě přeskakující Lingard trefil kolenem do hlavy. Hodně nepříjemný moment pro domácího záložníka, který je ale v pořádku.
10'
Pogba z kroku vymyslel parádní pas na Sancheze, který se zbavil obránce, ale poté neměl komu přihrát a celá akce se zastavila.
9'
Tentokrát dostal přihrávku do vápna rychlík Aubameyang, který si míč zpracoval, ale následně byl okamžitě zastaven Lindelöfem.
8'
Zatím je to hodně opatrné a na první střelu na branku stále čekáme. Ale diváci se rozhodně nenudí, protože se hraje v hodně svižném tempu.
6'
Lacazette dostal přihrávku do vápna, ale měl to velmi složité a nakonec nezvládl zpracování míče, který skončil v zámezí.
6'
Manchester zatím výborně napadá a domácí fotbalisté s tím mají obrovské problémy, tak jako nyní.
5'
Jen doplním, že v základní sestavě United dnes nechybí Alexis Sanchez, který se vrací na místo, kde odehrál několik sezon.
4'
Maitland-Niles se hnal znvou dopředu, ale nakonec byl skvělým skluzem zastaven. Navíc se míč od něj odrazil do zámezí a rozehrávat tak bude Romero.
3'
Z rohu ale nic nebylo a do zajímavého brejku se hnali domácí, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou a Manchester se tedy v pohodě ubránil. Začalo se v hodně svižném tempu.
2'
Ale po dobrém napadání hráčů United je tu rohový kop pro hosty.
2'
A do kombinace se zapojil i Petr Čech, který dnes dostal přednost před německým brankářem Lenem.
1'
Ale z první akce hostujícího celku nic nebylo. Po faulu na Torreiru jsou u míče domácí, kteří kombinují na své polovině.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Manchesteru United.
1'

Arsenal FC: Čech – Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny (C), Kolasinac – Torreira, Xhaka, Ramsey – Iwobi – Lacazette, Aubameyang
Náhradníci: Leno – Elneny, Guendouzi, Lichtsteiner, Monreal, Mustafi, Özil

Manchester United: Romero – Young (C), Bailly, Lindelöf, Shaw – Herrera, Matič, Pogba – Lingard, Lukaku, Sanchez

Manchester – Arsenal 1:1
ARSENAL FC zatím v poháru odehrál jedno utkání. Narazil na Blackpool a byla z toho výhra 3:0. Dnes ale narazí na mnohem silnějšího soupeře, tak uvidíme, jak si Arsenal povede. Když se podíváme na anglickou Premier League, tak tam se Arsenal nachází na pátém místě.

MANCHESTER UNITED po odchodu Josého Mourinha šlape jako hodinky. Manchester vyhrál všech sedm utkání pod novým trenérem a formu má tedy jako hrom. V FA Cupu narazil Manchester na Reading a vyhrál 2:0. V lize se United nacházejí na šestém místě a mají stejný počet bodů, jako dnešní soupeř.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Anglický FA Cup má na programu další kolo a my budeme sledovat šlágr mezi Arsenalem a Manchesterem United. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Jen připomenu, že kdo dnes vyhraje, tak postupuje. Pokud by duel skončil remízou, tak se bude zápas opakovat na hřišti Manchesteru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:55.