FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Blackburn : Newcastle - 15. ledna 2019   20:45

Blackburn
Blackburn
33' Armstrong  • 45' Lenihan
2:4
(2:2)
Newcastle
Newcastle
1' Longstaff   • 22' Roberts   • 105+3' Joselu   • 108' Pérez
Blackburn
David Raya – Bennett, Nyambe, Lenihan, Bell – Reed (78. Dack), Travis, Smallwood (104. Rothwell), Armstrong (73. Nuttall) – Brereton (65. Conway), Graham.
Leutwiller – Rothwell, Dack, Nuttall, Conway, Butterworth, Grayson.
Probert – Garratt, Halliday.
Ewood Park, Blackburn
Newcastle
Woodman – Sterry, Fernández, Schär, Clark (46. Lascelles, 57. Hayden), Javi Manquillo – Ritchie (109 Atsu), Longstaff, Roberts (94. Pérez), Murphy – Joselu.
Harker – Lascelles, Rondón, Hayden, Ayoze Pérez, Yedlin, Atsu.

Máme za sebou dlouhé opakované utkání 3. kola FA Cupu mezi druholigovým Blackburnem Rovers a prvoligovým Newcastlem United. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, avšak domácí dokázali ještě v prvním poločase srovnat krok. Po změně stran gól k vidění nebyl, a tak podle pravidel FA Cupu následovalo prodloužení. To vyšlo hostům, kteří nejprve na konci prvního poločasu prodloužení dali gól na 3:2 a hned po začátku druhého poločasu přidali čtvrtý gól. Domácí se pak již na odpor nezmohli a po výhře 4:2 tak postupuje favorizovaný prvoligový celek.
120+2'
120+1'
Ve vápně Newcastlu se srazili domácí Gragam a hostující Schär. Oba musí být ošetřovaní, ale zápas dohrají.
120+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
120'
Ještě to zkusil Bennett, gólman Woodman ale neměl s jeho střelou problémy a v pohodě zasáhl.
120'
Teď už hostům postup určitě neunikne. Hraje se poslední minuta druhého poločasu prodloužení.
119'
Bennett poslal k zemi drzouna Péreze a hosté samozřejmě nebudou pospíchat s rozehrávkou.
117'
Zápas spěje do úplného finále. Domácí to zkoušeli po levé straně, avšak Bellova přihrávka byla zblokovaná.
115'
Domácí nemají dostatek morálních sil na zvrat. Hosté mají balon ve své moci a navíc se dostávají i do šancí. Nyní musel znovu zasahovat David Raya a nakonec mohl být rád, že další dorážka Atsua byla hodně nepovedená.
115'
Ke střele se dostal Joselu, avšak byl to pokus z ofsajdové pozice a vzrušení bylo zbytečné.
114'
Hosté nyní kontrolují dvoubrankový náskok a nikam se již neženou. Určitě nebudou chtít dopustit, aby znovu, jako v prvním poločase, dvakrát inkasovali.
112'
Domácí kopali v krátkém sledu dva rohové kopy, k přímému ohrožení brány se ale ani jednou nedostali.
110'
Další velkou šanci hostů měl nyní Joselu, jenže jeho pohotové zakončení z malého vápna skvěle zastavil David Raya.
109'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Christian Atsu.
109'
Domácí teď musí hrát již totální vabank.
108'
Newcastle právě vstřelil branku!
A je patrně definitivně rozhodnuto! Ritchie vyslal do úniku AYOZE PÉREZE, který parádní ranou z úhlu propálil domácího gólmana – 2:4!
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+3'
Hosté se dostávají tak trochu neprávem do vedení. Z dálky vypálil Schär, gólman Raya pouze vyrazil a v ofsajdu stojící JOSELU měl o krok blíže k dorážce než protihráči. Se štěstím vrátil balon do brány a hosté vedou 3:2!
105+2'
První poločas prodloužení spěje do finále. Míč mají hosté.
105+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
105+1'
Do obrovské šance se dostal nyní střídající Dack. Mohl být domácím hrdinou, jenže v gólové šanci poslal míč jen mimo!
105'
Conway ale trefil pouze zeď složenou z hostujících hráčů.
104'
Longstaff fauloval kousek za vlastním vápnem a bude z toho přímý kop pro domácí. Zajímavá střelecká pozice.
102'
Již se konečně hraje. U míče jsou hosté. Hayden se vrací na trávník.
101'
Kvůli zranění Haydena se nehrálo dobré dvě minuty. Uvidíme, kolik Probert v prvním poločase prodloužení nastaví.
100'
U postranní čáry byl již připravený Atsu, nakonc si ale zatím sedl zpět na lavičku a Hayden bude možná pokračovat ve hře.
99'
Na trávníku zůstal ležet Hayden a musí být ošetřovaný. Dokonce se zdá, že bude muset střídat.
97'
Po centru na přední tyč se k hlavičce dostal Graham, míč ale poslal mimo.
96'
Po drsném souboji kousek za vápnem se k zemi poroučel střídající Pérez, faul se ale nepíská.
95'
Sledujeme jen boj ve středu pole. Na míči jsou více hosté, avšak zatím hodně daleko od brány Davida Rayi.
94'
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Callum Roberts, přichází Ayoze Pérez.
92'
Teď je jasné, že oba celky budou extra opatrné. Uvidíme, zda jeden nebo druhý tým bude přeci jen odvážnější než druhý.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Máme tu konec normální hrací doby. Zápas skončil 2:2, což v anglickém FA Cupu znamená samozřejmě prodloužení. V anglickém poháru se totiž nehraje na váhu gólů vstřelených na hřištích soupeřů.
90+3'
Fernández ještě zabránil domácímu brankáři rozehrát, když mu rokou vyrazil míč z rukou. Je z toho žlutá karta.
90+2'
Ritchie posílal do vápna střílený centr. Točil ho do brány a zasahovat musel David Raya.
90+2'
V závěru je tu ještě rohový kop pro hostující celek.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Až do vápna se probil Conway, jeho tečovaná rána ale skončila jen v náruči gólmana Woodmana.
89'
Konec devadesáti minut se rychle blíží. Stav dnešního zápasu je nadále nerozhodný 2:2.
88'
Na balonu jsou nyní domácí, hosté se musí jen bránit.
86'
Zpoza vápna se snažil pohotově pálit Dack, míč ale poslal mimo a hostující gólman Woodman nemusel zasahovat.
85'
Dack se pokoušl posílat kolmou přihrávku do vápna na Conwaye, ten se ale k balonu nedostal a hosté se ubránili.
84'
Oba celky hrají ale teď spíše opatrně, nikdo nechce vyloženě udělat chybu.
82'
Newcastle United je v závěru zápasu stále více aktivnější a nadále se tlačí na polovinu soupeře.
80'
Z pravé strany zkoušel do vápna domácího celku centrovat Ritchie, jeho pokus o pas byl ale hodně nepovedený.
78'
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Bradley Dack.
77'
Domácí středopolař Reed má zdravotní problémy a musí být ošetřovaný. Patrně bude střídat.
76'
Oba celky se snaží dát rozhodující gól. Nadále sledujeme dramatickou podívanou.
74'
Do odraženého balonu se opřel Longstaff, míč ale posla jen do obránce a vzrušení tak bylo zbytečné.
73'
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Joseph Nuttall.
72'
Hráči Newcastelu mají stále více ze hry. hraje se častěji na polovině domácího celku.
70'
Hosté měli po rohu velkou šanci. Na přední tyč si naběhl Hayden a jeho hlavičku zastavil tyč!
69'
Murphyho centr z levé strany byl zblokovaný a následuje roh pro hosty.
67'
Schär pozvolně opouští trávník a bude se moci pokračovat.
66'
Úder do tváře ve vlastním vápně inkasoval hostující kapitán Schär. Hra je přerušena a po ošetření budou u balonu hosté.
65'
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Ben Brereton, přichází Craig Conway.
64'
Smallwood nyní ostře zalej do protihráče. Je pískáno, avšak první kartu v zápase jsme neviděli.
63'
Pro centrovaný míč do vápna si došel v pohodě hostující gólman Woodman, míč mají hráči Newcastlu.
61'
Oba celky se nyní přetahují o balon a hraje se jen od vápna k vápnu.
59'
Máme za sebou čtvrthodinku druhého poločasu a i když jsme branku neviděli, sledujeme rozhodně zajímavou podívanou.
57'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jamal Lascelles, přichází Isaac Hayden.
56'
Centrovaný balon do pokutového území ve velké pohodě lapil gólman Woodman.
55'
Domácí teď doslova vybojovali rohový kop.
55'
Hráči Blackburnu se postupně dostávají více do hry a opticky sledujeme vyrovnaný fotbal.
53'
K balonu se dostal domácí Graham, jenže nedokázal odcentrovat a ani vystřelit.
52'
Hosté mají v úvodu druhého poločasu velkou převahu a domácí se jen brání.
51'
Ke střele zpoza vápna se dostal hostující Ritchie a jeho pokus prolétl těsně nad břevnem domácí brány.
48'
Hosté začali jako velká voda a ženou se do útoku.
46'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ciaran Clark, přichází Jamal Lascelles.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
To bylo něco! Máme za sebou první poločas opakovaného zápasu 3. kola anglického FA Cupu mezi Blackburnem a Newcastlem. Hosté jako účastník Premier League a velký favorit začali dobře a velmi rychle se dostali do dvoubrankového vedení Jenže domácí se očividně nevzdali a dvěma góly dokázali srovnat na 2:2. Máme tedy za sebou tři poločasy vzájemných zápasů a oba celky mají k postupu stále stejně daleko.
45'
45'
Blackburn právě vstřelil branku!
To je něco! Domácí v poslední minutě normální hrací doby prvního poločasu smazávají dvoubrankové manko! Po rohovém kopu si na balon naskočil DARRAGH LENIHAN, na jehož hlavičku neměl Woodman nárok – 2:2!
44'
V závěru poločasu tady bude ještě roh pro domácí.
40'
Až na levou stranu k postranní čáře si zkoušel naběhnout domácí Brereton, jenže míč na hrací ploše neudržel a následuje aut pro hosty.
39'
Domácí dlouze kombinovali, jenže stále se jim nedaří dostat se až k vápnu soupeře.
37'
Po gólu na 1:2 se hra trochu zklidnila. Ani domácí se nyní nikam moc neženou a čekají na okénko v defenzivě soupeře.
35'
Domácí fotbalisté byli relativní blízko k vyrovnání! Po centru do vápna se k hlavičce dostal Lenihan. Jeho zakončení skončilo sice hodně mimo, avšak pozice to byla slušná!
33'
Domácí se vracejí do zápasu! Po rychlém nákopu na hranici vápna poslal Graham míč do vápna na ADAMA ARMSTRONGA, který snadno překonal gólmana Woodmana – 1:2!
31'
Hráči Blackburnu to stále zkoušejí. Mají to ale těžké.
30'
Máme za sebou téměř již půl hodiny hry. Domácí fotbalisté stále nemohou ani zdaleka najít recept na pozorně hrající hosty.
28'
Hosté se dostali k zahrávání rohového kopu. Po centru do vápna a následné hlavičce nemusel gólman David Raya zasahovat.
26'
Hostující kapitán Schär se nyní pokusil nečekaně z poloviny hřiště zakončit standardní situaci hostů. Vzrušení bylo ale tak trochu zbytečné, protože hlavnímu rozhodčímu Probertovi se nelíbilo, že Schär kopl do balonu, který byl v pohybu. Standardka hostů se tak bude opakovat a je jasné, že napodruhé již Schär na bránu střílet nebude.
24'
Minulý týden při prvním zápase na hřišti Newcastelu hráli hosté velmi dobře a svéhou soupeře zaskočili. Dnes je ale obrázek hry opačný a produktivní hosté jsou jednou nohou ve 4. kole FA Cupu!
22'
Po pasu na pravé křídlo se na brankáře hnal Murphy a dokázal také tvrdě vypálit. David Raya míč skvěle vyrazil, avšak Murphy se dostal znovu k balonu a jeho následnou přihrávku do ohně přeměnil v tvrdou ránu CALLUM ROBERTS. Na toto zakončení neměl Raya již nárok a podruhé v zápase inkasuje – 0:2!
21'
Hosté hrají nadále ve velké pohodě. Je vidět, že rychlý gól je maximálně uklidnil.
19'
Domácí sice s balonem na kopačkách krouží kolem vápna soupeře, do zakončení se ale ne a ne dostat.
17'
Domácí postupně zvyšují své úsilí. Proti pozorně bránícímu soupeři to mají ale zatím složité.
15'
Do gólové šance se na druhé straně dostal domácí útočník Graham. Jenže sám před brankářem Woodmanem zamířil těsně mimo a navíc mu byl před zakončením odmávaný doslova milimetrový ofsajd.
14'
David Raya musel ale nyní opět zasahovat, když levou nohou vyrážel nebezpečnou střelu Ritchieho!
14'
Domácí ale o balon rychle přišli a nyní se opět musí bránit. Hosté ale očividně nikam nespěchají a hrají v poklidu.
12'
Po chybě obránce Bella se balon odrazil k Robertsovi, jehož zakončení bylo sice pohotové, avšak také velmi nepřesné. Odkopávat bude David Raya.
10'
Hosté mají otěže zápasu zatím pevně ve svých rukou. Kombinují ve středu pole a čekají na další skulinku v defenzivě soupeře.
8'
Domácí stoper Nyambe měl nyní plné ruce a nohy práce, aby zastavil rodící se šanci hostů. Následuje aut na levé straně.
7'
Balon se sice poměrně rychle dostává k hostujícímu brankáři Woodmanovi, ten ale vždy ví, co s míčem udělat a dlouhými nákopy hledá své útočníky.
6'
Nyní se hraje ve středu pole, což samozřejmě maximálně vyhovuje hostům. Ti jsou navíc hodně na balonu a nikam nyní nespěchají.
5'
Domácí příznivci jako by tušili, že dnes domácím pšenka nepokvete. Stadion není ani zdaleka zaplněný a slyšet jsou hlavně hostující fanoušci.
3'
Domácí jsou po úvodní inkasované brance totálně zaskočeni a nedaří se jim natlačit na polovinu soupeře.
1'
To je raketový start hostů! Na konci první minuty hry se za vápnem dostal k balonu mladíček SEAN LONGSTAFF, jehož ránu si do vlastní brány tečoval jeden z bránících domácích fotbalistů – 0:1!
1'

Blackburn Rovers F.C.: David Raya – Bennett, Nyambe, Lenihan, Bell – Reed, Travis, Smallwood, Armstrong – Brereton, Graham.
Náhradníci: Leutwiller – Rothwell, Dack, Nuttall, Conway, Butterworth, Grayson.

Newcastle United: Woodman – Sterry, Fernández, Schär, Clark, Javi Manquillo – Ritchie, Longstaff, Roberts, Murphy – Joselu.
Náhradníci: Harker – Lascelles, Rondón, Hayden, Ayoze Pérez, Yedlin, Atsu.

Rozhodčí: Probert – Garratt, Halliday.
V prvním zápase na hřišti Newcastlu jsme po nudném prvním poločase po změně stran sledovali o poznání zajímavější fotbal. Hosté se dostali do vedení v 56. minutě po standardní situaci, když se hlavou prosadil Bradley Dack. Domácí se ale samozřejmě nevzdali a v závěru srovnali, když se z pokutového kopu prosadil po faulu na Ayoze Péreze trefil Matt Ritchie. Zápas skončil remízou 1:1 a podle pravidel FA Cupu se bude rozhodovat na hřišti týmu, který byl v prvním zápase v pozici hostujícího celku.
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z opakovaného zápasu 3. kola anglického FA Cupu mezi domácím Blackburnem Rovers a hostujícím Newcastlem United. První zápas hraný před týdnem vítěze nenašel a rozhodovat se tak bude muset dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.