FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Manchester Utd. - 18. února 2019   20:30

Chelsea
0:2
(0:2)
Manchester Utd.
31' Herrera   • 45' Pogba
Chelsea
Arrizabalaga – Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta (82. Zappacosta) – Kovačič (71. Barkley), Jorginho, Kante – Hazard, Higuain, Pedro (58. Willian).
Caballero – Barkley, Willian, Giroud, Hudson-Odoi, Christensen, Zappacosta
K. Friend
Stamford Bridge, Londýn
Romero – Young, Smalling, Lindelöf, Shaw – Herrera, Matič, Pogba – Mata (76. Pereira), Lukaku (73. Sanchez), Rashford (90+4. McTominay).
de Gea – Bailly, Dalot, McTominay, Pereira, Fred, Sanchez

Ve druhém poločase jsme mohli vidět neustálý tlak Chelsea a dobře připravenou obrannou hru Manchesteru. Chelsea měla sice ofenzivní tlak, ale jejich soupeř dokázal eliminovat jejich centry a přihrávky a hodně sporadicky je pouštěl do nebezpečných zakončení. Bezpochyby uznání si zaslouží Romero, který jistě chytal střelecké pokusy soupeře ze střední vzdálenosti. Chelsea tedy končí v letošním FA Cupu v osmifinále a nezopakuje tak svou finálovou účast v minulém ročníku a zároveň neobhájí vítězství. Manchester naopak postupuje do čtvrtfinále.
90+6'
90+6'
Rohový kop a na ten si došel Romero, který chytá míč a vzápětí je ukončen zápas!
90+5'
Chelsea se pokoušela ještě o jeden centr před branku, ale ten byl pohotově blokován a míč se nachází na polovině hřiště.
90+4'
O vítězi a postupujícím již není pochyb. Dlouhý míč si v poklidu chytá Romero.
90+4'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Rashford, přichází McTominay.
90+2'
Ve druhé minutě nastavení se daří hostům ušetřit nějaké cenné vteřiny v rámci útoku po levé straně hřiště.
90+1'
Po rychlém útoku se dostal do hlavičkového zakončení Hazard, ale míří mimo. Hlavička a Hazard, to není zrovna jeho nejlepší parketa, ze které by měl skórovat.
90'
Alonso se pokoušel zpracovat vysoký míč, ale ve vápně při zpracování míče upadl. Rozhodčí nastavuje pět minut!
89'
Předposlední minuta základní hrací doby a ofenzíva Chelsea je již hodně bezradná.
88'
Oba celky se v minulém ročníku střetly až v samotném finále FA Cupu, kdy vyhrála Chelsea 1:0. Nyní to vypadá, že Manchester oplatí soupeři tuhle porážku a Chelsea zároveň neobhájí finále z minulého ročníku.
87'
Obranná hra United však v posledních minutách nepouští soupeře do vážnějších zakončení a vše nasvědčuje, že hostující celek bude po dnešním zápase slavit postup.
86'
Čas se již rapidně domácím krátí a k možnosti uspět v dnešním zápase musí vstřelit minimálně dvě branky.
85'
...a ten je bezpečně ubráněn hostujícím týmem, který se vydal do rychlého protiútoku. Ten byl nakonec zastaven soupeřem a Arrizabalaga nemusí zasahovat. Celkově se brankář Chelsea nedostal pořádně do hry ve druhém poločase.
84'
Nakonec je tu rohový kop pro domácí tým...
84'
Willian s míčem na pravé straně a postupuje směrem k brance. Obránce jej dobře stínuje a nedovolil mu přihrávku do vápna.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Azpilicueta, přichází Zappacosta.
81'
Luiz byl až moc aktivní v tomto souboji a je mu odpískán faul Matiče.
80'
Vhazování hostů na polovině soupeře a United nyní velmi dobře drží míč daleko od své branky. Tato hra jim deset minut před koncem základní hrací doby zcela vyhovuje.
79'
Útočný faul na straně domácích a United bude rozehrávat poblíž půlící čáry. Se svým rozehráním rozhodně nespěchá.
78'
72:28% je aktuální držení míče a i z pohledu této statistiky je zřejmé, kdo je na hřišti aktivnějším týmem.
77'
Poslední dvě střídání na straně hostí nám trochu uklidnilo hru a Chelsea se snaží vrátit ke svému tlaku.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mata, přichází Pereira.
75'
Po delší době se nakonec dostávají na dostřel branky Chelsea, Arrizabalaga nemusel nakonec zasahovat a bude probíhat druhé střídání na straně United.
74'
Hráči hostí nyní vhazují aut a snaží se zdržovat hru, jen co jim to čas umožňuje.
73'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Lukaku, přichází Sanchez.
72'
Aktivní Hazard se pokoušel projít do vápna, ale byl čistě zastaven obráncem Manchesteru. Uvidíme, jestli se United dokáže ubránit až do samého konce zápasu.
71'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kovačič, přichází Barkley.
71'
Willian to zkusil sám na branku a jeho pokus skončil kousek nad horní tyčkou.
70'
Faul na Hazarda a domácí tým se připravuje k zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.
69'
Ten se v posledních minutách jen snaží dostávat míč na polovinu hřiště.
68'
Jejich další kombinace před šestnáctkou soupeře zatím sice nespěje ke kontaktní brance, ale neustále mají tlak na svého soupeře.
67'
Chelsea si však velmi rychle dokázala získat míč zpět na své kopačky. Čas jde proti nim, nicméně stále mají dostatek času potřebného k tomu, aby ještě zabojovali o postup do další fáze FA Cupu.
66'
Z kombinace hostujícího celku nevzešlo nic zásadního. Následně se jejich soupeř dostal do útoku po levé straně, ale nadějně vypadající přihrávka do vápna byla zastavena obráncem.
65'
Žlutou kartu dostává Kante (Chelsea FC).
65'
Video ještě celou situaci zkontrolovalo a o žádnou ruku se ve vápně nejednalo. Hra pokračuje za stavu 2:0 pro hostující celek.
64'
Roh i pro domácí celek. Ten byl přetažený, ale míč do ohně vracel Luiz a mnoho nechybělo, aby se k dorážce dostal někdo z hráčů v modrém dresu. Fanoušci dokonce skandovali, že se jednalo o ruku hráče United. Rozhodčí zůstává ledově klidný.
63'
Londýnský klub se dokázal bez větších problémů ubránit této standardní situaci v podobě rohového kopu a již se domácí ženou do dalšího útoku.
62'
Hostům se nyní daří držet míč na pravé straně a momentálně zaměstnávají obranu. Po autovém vhazování se nakonec dostávají i k zahrávání rohového kopu.
61'
Hodina hry je minulostí. Manchester drží nadějné dvou brankové vedení a od začátku druhého poločasu čelí ofenzivnímu tlaku svého soupeře.
60'
Žlutou kartu dostává Rudiger (Chelsea FC).
60'
Rudiger se dopustil na polovině hřiště faulu a nemá pro tohle posouzení hlavního arbitra slov. V posledních minutách se začínají na hřišti objevovat i emoce.
59'
Domácí poslali do hřiště Williana, který se dokázal prosadit v předchozích zápasech FA Cupu, tak uvidíme, jestli se prosadí v proti dnešnímu soupeři.
58'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Willian.
57'
Brankář United byl jen trochu otřesen a vypadá, že bude moci bez problémů pokračovat ve hře.
56'
Zato na druhé straně byly věci k vidění. Jeden z hráčů Chelsea se pokoušel doběhnout přihrávku, proti němu vystartoval Romero, který se zranil a potřebuje menší ošetření.
55'
Obrana Chelsea si však také bude muset dávat pozor na zadní vrátka. Nicméně nyní nebyli hosté se svou útočnou akcí nebezpeční.
54'
Nakonec domácí zahrávali dva rohové kopy v krátké době za sebou. Ani jeden nepřináší zakončení na branku.
53'
Lindelöf odhlavičkoval míč na rohový kop a je tu další možnost pro domácí celek jak se dostat ke snížení.
52'
A další faul ze strany United a následovat bude rozehrávka soupeře. Ten neustále pokračuje v dobývání branky.
51'
Standardní situace domácích přinesla nebezpečnou situaci před brankou United. Zpětná hlavička před branku Manchesteru volala po nějakém zakončení, ale míč se nakonec díky obráncům dostává mimo pokutové území.
51'
To se jim ataky velmi rychle daří, když získávají míč zpět pod svou kontrolu.
50'
Tento útočný postup domácích zastavuje útočný faul. Domácí musí začít znovu od své vlastní poloviny.
49'
Ten nepřinesl nic zajímavého a byl tu rychlý protiútok United. Míč se nakonec díky Rashfordovi dostal před branku, ale vracející se Luiz zamezil případné dorážce.
48'
První minuty druhého poločasu nám jasně ukazují, který tým se bude více snažit útočit. Po dalším útoku se domácí dostanou k zahrávání rohového kopu.
47'
Domácí ihned od začátku se snaží útočit. Nyní se jim nepodařilo dostat míč z pravé strany před branku a bude z toho jen odkop od branky soupeře.
46'
Do druhého poločasu vstupujeme ve stejných sestavách.
46'
Mohli jsme sledovat pohledný útočný fotbal z obou stran. Jako první se do vedení dostali hosté. Po inkasované brance se domácí dostali do tlaku a vytvářeli si nebezpečné centry před brankářem Romerem. Ale jak to už někdy bývá, United využil zaváhání soupeře a dostal se do své druhé velké šance, kterou využil bezezbytku. Chelsea bude do druhého poločasu vstupovat s cílem vstřelit dvě branky a žádnou neinkasovat. Jedině tak může dostat zápas do potenciálního prodloužení.
45+1'
45'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak to je tvrdá rána pro domácí celek, který dostává krátce před odchodem do šaten druhý zásah. Rashford dobře odcentroval před branku a RAUL POGBA se hlavičkou prosazuje. Arrizabalaga se sice na míč dostal, ale nedokázal jej vyrazit a musí podruhé lovit míč ze své branky. Při této brance Chelsea udělala velkou chybu na polovině hřiště, kde lacině ztratila míč.
44'
Obraně Manchesteru se podařilo blokovat i následný centr do vápna a tentokrát dokázali míč dostat až k brance Chelsea.
43'
Chelsea se vrací zpět ke své útoční hře. Dobré přiťuknutí na nabíhajícího hráče z pravé strany a pohotové zakončení, které dokázal obránce blokovat.
42'
Manchesteru se nyní podařilo přes minutu držet míč uprostřed hrací plochy a zmírnil tak ofenzivní tlak svého soka.
40'
Dobře myšlená přihrávka na nabíhajícího Higuaina, ale míč byl nakonec o něco rychlejší a Romero jej ukrývá do svých rukavic.
39'
Chelsea má od inkasované branky míč neustále pod svou kontrolou a vytváří si tlak na svého soupeře.
38'
Nebezpečný útok nyní vyprodukovala Chelsea. Zakončení sice přišlo z úhlu, ale i tak se musel Romero ve své brance obávat, jestli se míč nestočí před jeho branku. Nakonec zamířil mimo.
37'
Atmosféra na stadionu, je jako již tradičně, hodně bouřlivá a fanoušci předvádí dnešním aktérům solidní kulisu.
36'
Domácí se snaží zůstat na míči a aktivně tvoří hru. Inkasovaná branka je spíše povzbudila a snaží se o co nejrychlejší vyrovnání.
35'
No...tento střílený centr z pravé strany pořádně vystrašil Romera a ten musel míč vyrazit na rohový kop. Míč se velmi hezky snášel pod horní tyčku.
34'
Po půl hodině hry máme tedy změnu ve skóre a uvidíme, jak na to odpoví domácí tým, který poprvé v letošním FA Cupu inkasoval branku.
33'
Domácí se ihned po rozehrávce snažili o rychlý útok, který nebyl z jejich strany špatný a moc nechybělo, aby se hráč dostal k dobré dorážce.
31'
Nádherný rychlý útok Manchesteru z poloviny hřiště. Lukaku svým centrem na pravou stranu našel ANDERA HERRERU a ten hlavičkou zakončuje ke vzdálenější levé tyči.
30'
Jorginho po přihrávce Alonsa ihned směřoval míč do pokutového území, ale jeho přihrávka neoslovila nikoho z jeho spoluhráčů.
29'
...ten nebyl zahraný příliš ideálně a obránce United posílá hlavičkou míč mimo pokutové území.
28'
Chelsea si z následného protiútoku vybojovala rohový kop...
28'
Nakonec vykouzlili jen centr před branku, který byl hodně čitelný a brankář Chelsea si v poklidu doběhl pro tento vysoký míč.
27'
Manchester hezky kombinuje na polovině soupeře, uvidíme, jestli z této kombinace vykouzlí něco zajímavého.
26'
Odtud se opět domácí dostali do útoku, ale dlouhá přihrávka na levou stranu a bude to další odkop od branky United.
25'
Ani útok United nyní nepřinesl nic nebezpečného pro branku Chelsea. Hra se přesouvá na střed hřiště.
24'
Domácí byli v další útočné snaze, ale nyní se jim nepodařilo odcentrovat míč z levé strany a Romero bude odkopávat míč od své branky.
23'
Po odehraných dvaceti minutách hry můžeme sledovat vyrovnanou partii, kdy se oba celky snaží útočit a vstřelit první branku.
22'
Chelsea kombinuje před brankou United. Jeden z hráčů upadl na hranici šestnáctky, ale rozhodčí ukazuje, že se o faul rozhodně nejednalo.
21'
Young nyní zezadu sestřelil Pedra a tohle bude druhá žlutá karta dnešního zápasu.
20'
Chelsea se rychle pokoušela dostat do útoku po pravé straně, ale jejich počin byl zastaven.
19'
Sám faulovaný Rashford se postavil k exekuci a jeho přízemní střelu chytá brankář. Míč se nepříjemně odrazil před jeho brankou, ale Arrizabalaga si poradil.
18'
Faul na Rashforda a nyní budou mít hosté možnost ohrozit tři tyče domácí branky.
17'
Higuain podruhé v krátké době v šanci! Jeho pohotová hlavička vyslaná z pokutového území mířila jen kousek mimo pravou tyčku!
16'
Higuain zpracovával hodně těžký míč, ale přesto dokázal z úhlu zakončit. Nicméně míč nakonec míří mimo tři tyče.
15'
Žlutou kartu dostává Matič (Manchester United).
15'
Na polovině hřiště byl faulován Hazard. Londýnský klub zůstane u míče.
14'
Pěkná táhlá střela ze střední vzdálenosti, kterou měl na svědomí Herrera. Arrizabalaga vyrazil míč. Míče se následně zmocnila obrana domácích.
13'
Nyní se hosté snaží svými přihrávkami zklidnit hru a dostat zpět míč více pod svou kontrolu.
12'
Další pěkná střela z pohledu domácích a míč se snesl jen kolem pravé tyče. Domácí nyní měli dvě dobré příležitosti k otevření skóre.
11'
K míči se postavil Luiz a ten vyslal dobrou střelu k pravé tyči. Romero vyrazil. K dorážce se posléze dostal Pedro, ale Romero zlikvidoval o tento pokus a pohotově chytil míč!
10'
Standardní situace pro Chelsea a to ze zajímavé pozice!
9'
Po centru zakončoval svou hlavičkou Smalling, který trefuje přesně připravené rukavice Arrizabalagy.
8'
Rashford faulován a Manchester rychle rozehrává míč a pokouší se dostat do vápna.
7'
Dlouhý centr na pravou stranu, který hlavičkou sklepává obránce na svého spoluhráče a tento útok domácích nebude mít žádnou koncovku.
6'
Nakonec jeden z hráčů domácího celku zatáhl míč po pravé straně a vyslal přihrávku před branku. Míč se odrazil od obránce přímo do rukavic nachystaného Romera.
5'
Hráči v modrých dresech se nyní snaží uklidnit hru a přihrávají si na vlastní polovině. Manchester však poctivě napadá jejich kombinaci.
4'
Lukaku z první vystřelil z pokutového území a to vše po centru z levé strany. Jeho zakončení letí hodně vysoko nad branku.
3'
United se udržel na polovině soupeře a pokouší se o další potenciální ohrožení branky.
2'
První rohový kop hostujícího celku nepřinesl ohrožení branky Chelsea.
2'
Následoval protiútok Manchesteru a po centru Luiz odklízí skluzem míč na rohový kop.
1'
Pedro se pokoušel rozvinout první útočnou akci svého týmu, ale byl od míče odstaven.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta – Kovačič, Jorginho, Kante – Hazard, Higuain, Pedro.
Náhradníci: Caballero – Barkley, Willian, Giroud, Hudson-Odoi, Christensen, Zappacosta

Manchester United: Romero – Young, Smalling, Lindelöf, Shaw – Herrera, Matič, Pogba – Mata, Lukaku, Rashford.
Náhradníci: de Gea – Bailly, Dalot, McTominay, Pereira, Fred, Sanchez

Rozhodčí: K. Friend.

Chelsea FC

FA Cup vrcholí osmifinálovými zápasy. Chelsea narazí na jednoho z těch těžších soupeřů v daném pavouku.

Cesta Chelsea FA Cupem
Chelsea vs. Nottingham – 2:0
Chelsea byla v tomto utkání bezesporu favoritem. Ve 30. minutě neproměnil pokutový kop C. Fabregas a první poločas tak skončil 0:0. Nicméně na sklonku druhého poločasu se prosadil A. Morata a poslal svůj tým do vedení. Na světelné tabuli svítila 59. minuta a A. Morata svou druhou brankou uklidnil svůj tým a stanovil konečný výsledek.

Chelsea vs. Sheffield Wed – 3:0
Ani ve druhém utkání londýnský klub neinkasoval. Svou první branku dal ve 26. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil Willian. V 64. minutě navýšil vedení C. Hudson-Odoi a v 83. minutě dal druhou branku v zápase opět Willian.

Manchester United

Manchester United měl v pavouku o něco složitější soupeře, respektive v posledním zápase, kdy narazil na Arsenal. Avšak i s ním si poradil a dnes změří síly s dalším těžkým protivníkem.

Cesta Manchesteru v FA Cupu
Manchester United vs. Reading – 2:0
Manchester o svém vítězství rozhodl v prvním poločase. Ve 22. minutě se trefil J. Mata a ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu pak R. Lukaku.

Manchester United vs. Arsenal – 3:1
I v tomto utkání měl United dobrý start a díky dvěma slepeným brankám ve 31. a 33. minutě se ujal dvou brankového vedení. O branky se postaral A. Sanchez a J. Lingard. Do konce prvního poločasu se podařilo Arsenalu snížit. Ve druhém poločase se dlouho hrálo s těsným výsledkem a až v 83. minutě rozhodl o postupu United A. Martial.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.