FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Sheffield W. - 27. ledna 2019   19:00

Chelsea
Chelsea
26' Willian  • 65' Hudson-Odoi  • 83' Willian
3:0
(1:0)
Sheffield W.
Chelsea
Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Alonso – Kovačić, Ampadu (66. Loftus-Cheek), Barkley (84. Jorginho) – Willian, Higuaín (82. Giroud), Hudson-Odoi
Arrizabalaga – David Luiz, Emerson, Jorginho, Pedro, Giroud, Loftus-Cheek
Marriner – Burt, Massey
Stamford Bridge, Londýn
Westwood – Palmer, Lees, Fox, Thorniley – Boyd (76. Joao), Hutchinson, Bannan, Pelupessy (69. Forestieri), Reach – Fletcher (76. Nuhiu)
Dawson, Baker, Pudil, Matias, Nuhiu, Joao, Forestieri

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Londýnský klub slaví jednoduchý postup do dalšího kola. Chelsea měla zápas po celých devadesát minut pod kontrolou, vstřelila tři branky a vyhrála 3:0. Sheffield Wednesday se ale za předvedený výkon nemusí stydět, na hřišti jasného favorita odehrál důstojný zápas.
90+2'
90+2'
Willian šel za hattrickem, ale nebylo mu přáno. Z levé strany vystřelil hodně nepřesně.
90+1'
Nad rámec zápasu budou nastaveny dvě minuty.
90'
Chelsea tento zápas v poklidu dohrává na útočné polovině.
88'
Nádherný pokus Girouda. Francouzský útočník se po pasu Jorginha položil do nůžek a těsně minul pravou tyčku.
87'
Neúnavný Hudson-Odoi se ze všech sil snaží dorovnat Willianovi a vstřelit druhou branku, z pravé strany mu ale nebylo přáno.
85'
Jorginho obloučkem za obranu chtěl poslat do šance Hudsona-Odoie, míč ale skončil až v zámezí.
84'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Barkley, přichází Jorginho.
83'
Chelsea právě vstřelila branku!
Třetí gól Chelsea je na světě. WILLIAN si před vápnem šikovně narazil míč s Giroudem a následně parádní střelou ke vzdálenější tyči překonal Westwooda.
83'
Barkley se na vlastní polovině nechal zbytečně obrat o míč a následně nechal vystřelit Bannana, jenž netrefil z dvaceti metrů branku.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Higuaín, přichází Giroud.
81'
Na straně Chelsea se připravuje střídání, ze hry odejde Higuain.
79'
Higuaín se před vápnem dostal k míči a pohotově vystřelil, trefil však obránce stojícího před sebou. Argentinský útočník nemá při svém debutu příliš štěstí.
79'
Willian šikovně poslal míč do vápna na Hudsona-Odoie, kterého ale ve skluzu obral o balon Thorniley.
78'
Domácí zvyšují na útočné polovině své úsilí a pokouší se navýšit své vedení na rozdíl tří gólů.
76'
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Boyd, přichází Joao.
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Fletcher, přichází Nuhiu.
74'
Tempo hry není od druhého gólu příliš vysoké, Chelsea se snaží tento zápas v poklidu dohrát a pošetřit nějaké síly.
72'
Fanoušci Sheffieldu nepřestávají hlasitě podporovat svůj tým a zápas na Stamford Bridge si i přes výsledek užívají.
70'
Hostující družina se na chvíli dostala ke kombinaci na útočné polovině. Po nepřesné přihrávce do vápna se k míči jako první dostal Caballero.
69'
Střídání v týmu Sheffield Wednesday FC: ze hřiště odchází Pelupessy, přichází Forestieri.
68'
Willianův centr správného adresáta nenašel, hosté odvrátili míč do bezpečí.
68'
Hudson-Odoi se pokoušel z pravé strany dostat do vápna, vybojoval však pouze rohový kop.
67'
Chelsea znovu natlačena na útočné polovině a pokouší se navýšit své vedení.
66'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ampadu, přichází Loftus-Cheek.
65'
Domácí se radují ze druhé vstřelené branky v zápase. Christensen parádním pasem našel CALLUM HUDSONA-ODOIE, který si ve vápně navedl míč do středu a tvrdou střelou překonal Westwooda.
63'
Higuaín si po centru Ampadua dokázal najít ve vápně cestu k míči, hlavou ale nezamířil nejpřesněji.
62'
V kombinaci Chelsea to ve druhém poločase hodně drhne. Domácí stále čekají na první střelu na branku ze hry.
60'
Lees neposlal do vápna dobrý centr. Pro ten si totiž v poklidu došel Caballero.
59'
A znovu Reach. Ten se tentokrát dostal z pravé strany do pokutového území a jeho centr před branku srazil na rohový kop Alonso.
59'
Willian se pokusil prostrčit míč na Alonsa, Reach ale dokázal vystihnout přihrávku a zabránil šanci.
57'
Do velkého sóla se pustil Kovačić, který z vlastní polovině doběhl až k velkému vápnu soupeře. Poté ale pokazil jednoduchý pas na Hudsona-Odoie.
56'
Hudson-Odoi si navedl míč do středu hřiště a vystřelil, jeho rána ale trefila Azpilicuetu do zad.
55'
Alonso hraje další velice špatné utkání. Tentokrát svým náběhem zmátl Williana a Chelsea přišla lacino o míč.
53'
Willian poslal na malé vápno střílený centr, který těsně minul nohu Higuaína. Argentinský útočník nemá zatím příliš štěstí.
53'
Chelsea ve druhém poločase značně ubrala na tempu a není na útočné polovině příliš nebezpečná.
51'
Reachův centr z pravé strany se změnil v střelu a Caballero musel být hodně pozorný, aby míč neskončil v jeho brance.
50'
Hudson-Odoi se uvolnil a okamžitě poslal míč před branku, kde se dokázal k míči dostat Fox a zabránil nebezpečí.
49'
Hosté se v pohodě ubránili a pokusili se o rychlý protiútok, který však zastavil výborně se vracející Kovačić.
48'
Alonso se odhodlal ke střele z velkého úhlu a zaskočil Westwooda, který se štěstím vyrazil míč na rohový kop.
47'
Obraz hry se na začátku druhé půle nemění. Chelsea znovu aktivnější a natlačená na útočné polovině.
46'
Alonso z levé strany vhodil dlouhý aut do vápna, nikoho ze svých spoluhráčů ale neoslovil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Chelsea byla v prvním poločase podle očekávání lepším týmem a dokázala se dostat v 26. minutě do vedení, kdy se z pokutového kopu prosadil Willian. Penaltě však předcházela zajímavá situace na druhé straně hřiště, kdy bylo v akci video a prvně nařízená penalta pro Sheffield Wednesday byla zrušena.
45+3'
45+2'
Rüdiger byl ve vápně uhlídán, první poločas je u svého konce.
45+2'
Centr Azpilicuety z pravé strany byl sražen na rohový kop. Poslední šance v prvním poločase.
45+1'
Domácí si v poklidu přihrávají na útočné polovině a pokouší se ještě něco vymyslet.
45'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
44'
Hráči Chelsea začínají být z tvrdé hry soupeře rozhození a rovněž přidávají v osobních soubojích na síle.
42'
Blues nadále obléhají pokutové území soupeře a pokouší se tento zápas rozhodnout.
41'
Higuaín od svých spoluhráčů zatím nedostává ideální přihrávky. Tentokrát se ho pokusil oslovit Kovačić, míč však argentinský útočník pouze škrtl hlavou.
40'
Sheffield Wednesday se už dobrých deset minut nedostal na útočnou polovinu, domácí naprosto vládnou utkání.
39'
Chelsea rozehrála nakrátko a pokračuje v kombinaci na útočné polovině. Trošku tomu v posledních minutách chybí ze strany Blues tempo.
38'
První žlutá karta v zápase je tady. Dostal ji Fox za faul na Hudsona-Odoie.
36'
Kovačić to svému sokovi nyní vrátil, ani v tomto případě se faul netrestá žlutou kartou.
35'
Pelupessy vypadá hodně frustrovaně a nyní na středu hřiště zbytečně zajel do Kovačiće. Ani v tomto případě se ale nežlutí.
34'
Centr Williana znovu směřoval na hlavu Higuaína, toho ale přeskočil jeden ze stoperů a odvrátil míč do bezpečí.
33'
Hudson-Odoi nabral rychlost na pravém křídle, daleko ale nedoběhl. Thorniley ho tvrdým zákrokem poslal k zemi. Volný kop pro Chelsea.
31'
Hosté přidali na agresitivě a dopouští se mnoha faulů. Rozhodčí však zatím karty nevytahuje.
29'
Chelsea nadále zůstává v útočném módu a pokouší se přidat druhou branku. Záběry kamer odhalily situaci před pokutovým kopem, kdy Willian nabízel míč Higuaínovi, ten však nechal penaltu kopnout svého spoluhráče.
28'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Rüdiger, jeho zakončení ale nemělo žádnou razanci, s tímto nemohl mít Westwood problém.
27'
Hosté jsou z předchozích momentů rozhození a nyní se dopustili velké chyby. Blues budou zahrávat rohový kop.
26'
Chelsea se dostává do vedení. K exekuci pokutového kopu se postavil WILLIAN a střelou k pravé tyči ze svého pohledu překonal Westwooda, jenž zvolil špatnou stranu.
24'
Dějou se neskutečné věci. Po následném útoku Chelsea byl ve vápně soupeře faulován Azpilicueta a je nařízen pokutový kop pro londýnský celek.
23'
Pokutový kop se doopravdy nekoná, místo toho dostává Pelupessy důrazné napomenutí.
22'
Do akce se dostává video, podle opakovaných záběrů tomu Pelupessy hodně přidal.
21'
Pelupessy si naběhl do vápna, šikovně si předkopl míč a vynutil si faul, když ho srazil Ampadu. Vypadá to na pokutový kop!
20'
Tlak Chelsea se začíná stupňovat, hosté začínají mít v obraně značné problémy.
19'
Kovačić procpal do vápna míč na Higuaína, který se dostal do první velké šance. Střelou z pravé strany se ale neprosadil.
18'
Hosté se u míče dlouho neudrželi a už se znovu musí bránit.
17'
Higuaín to na útočné polovině přehnal s bojovností a dopustil se faulu. Hosté si mohou na chvíli odpočinout.
16'
Z úctyhodné vzdálenosti se do míče opřel Ampadu a byla z toho zajímavá střela. Míč ale nakonec branku nezasáhl.
15'
Willian se pokusil o individuální akci, svým sokem byl ale uhlídán.
14'
Chelsea má v úvodu utkání jasnou převahu v držení míče, do vážnější šance se ale zatím nedostala.
12'
Z druhé vlny se pokusil ohrozit branku Chelsea Hutchinson, střela mu ale nesedla ideálně a míč skončil na tribuně.
11'
Fanoušci Sheffieldu Wednesday si tento zápas užívají a hlasitě své svěřence povzbuzují.
10'
Willian z volného kopu poslal do vápna zajímavý centr, Higuaín se však do hlavičkového zakončení nedostal. Domácí často hledají svého nového spoluhráče.
9'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
8'
Fletcher se ve vzdušném souboji srazil s Christensenem a zůstává na trávníku. Nebude to však zřejmě nic vážného.
6'
Chelsea pomalu začíná vládnout hřišti a hosté se musí soustředit především na bránění. Takovýhle obrázek uvidíme zřejmě po celé utkání.
5'
Domácím se rozehrávka rohového kopu příliš nevydařila, nadále ale zůstávají u míče.
5'
Hudson-Odoi se znovu šikovně natlačil do pokutového území, následně to ale přehnal s kličkami a vybojoval pouze rohový kop.
4'
Willian na pravém křídle uvolnil Hudsona-Odoie, který okamžitě hledal před brankou Higuaína. Jeden z obránců ale dokázal tento pas zablokovat.
3'
Sheffield zatím výborně napadá a domácí mají problémy s kombinací.
2'
První střela na branku v zápase přišla od hostů! Reach se pustil do souboje s Rüdigerem a byl úspěšný, střela z levé strany ale skončila v moci Caballera.
1'
První útok Blues vedený po pravé straně nevyšel, míč se dostal mimo hřiště.
1'
Londýnský celek se ujal úvodního výkopu a okamžitě se tlačí na útočnou polovinu.
1'
Fotbalisté obou týmů jsou již na hřišti, zápas za pár okamžiků začne.

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Alonso – Kovačić, Ampadu, Barkley – Willian, Higuaín, Hudson-Odoi
Náhradníci: Arrizabalaga – David Luiz, Emerson, Jorginho, Pedro, Giroud, Loftus-Cheek

Sheffield Wednesday FC: Westwood – Palmer, Lees, Fox, Thorniley – Boyd, Hutchinson, Bannan, Pelupessy, Reach – Fletcher
Náhradníci: Dawson, Baker, Pudil, Matias, Nuhiu, Joao, Forestieri

Rozhodčí: Marriner – Burt, Massey.
Sheffield nezažívá v letošní sezóně nejlepší časy a nachází na sedmnáctém místě, a tak ho pravděpodobně čeká boj o záchranu, i když v současné chvíli má solidní náskok.

V FA Cupu čeká Sheffield Wednesday těžký zápas na půdě Chelsea, kde nemá celek z druhé ligy co ztratit a může hrát v klidu. A pokud štěstí dá, může se stát zázrak.
Chelsea ve čtvrtek slavila velké vítězství. V odvetném zápase semifinále Carabao Cupu dokázala porazit Tottenham 2:1 a následně si zajistila postup do finále v pokutových kopech.

Dnešní zápas je pro londýnský celek rovněž důležitý, protože Sarriho svěřenci chtějí bojovat na všech frontách. Svého debutu v modrém dresu se dnes pravděpodobně dočká útočník Gonzalo Higuaín.
Přeji krásný nedělní večer! Magický FA Cup si pro nás připravil ještě jeden zajímavý zápas. Fotbalisté druholigového celku Sheffield Wednesday totiž zavítají do Londýna, kde se utkají na Stamford Bridge s Chelsea.

Dočkáme se překvapení, a nebo domácí celek potvrdí roli jasného favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.