FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Tottenham - 27. ledna 2019   17:00

Crystal Palace
9' Wickham  • 34' Townsend
2:0
(2:0)
Tottenham
Tottenham
Speroni – Ward, Kelly, Dann, Van Aanholt – Meyer (79. Milivojević), Kouyaté, Schlupp – Townsend (88. Ayew), Zaha, Wickham (70. Benteke).
Tupper – Wan-Bissaka, Sakho, Riedewald, Milivojević, Benteke, Ayew
Friend – Nunn, Wilkes
Selhurst Park, Londýn
Tottenham
Gazzaniga – Trippier, Sanchez, Foyth, Vertonghen (46. Lamela), Walker-Peters – Dier (62. Wanyama), Skipp – Moura (81. Sterling), Nkoudou, Llorente.
Lloris – Aurier, Rose, Wanyama, Winks, Lamela, Sterling

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u FA Cupu na počtěnou!
Je hotovo! Crystal Palace poráží oslabený Tottenham a postupuje do čtvrtfinále FA Cupu.

Domácí celek se dostal do vedení v deváté minutě, kdy se zblízka prosadil Connor Wickham. Vedení navýšil z penalty Andros Townsend, stejnou výhodu nevyužili hosté o deset minut později, smolařem se stal obránce Kieran Trippier. Druhá polovina patřila Spurs, ale ti se buď netrefovali do branky anebo shořeli na skvělém Speronim.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:9. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:13.
90+5'
90+4'
Střílený centr z levé strany byl ještě odvrácen na rohový kop. Bude to ale nejspíše poslední šance na snížení, hostujícímu celku se vyrovnat již nepovede.
90+3'
Lamela postupoval středem hřiště, ale jeho přihrávka do šestnáctky byla odkopnuta daleko od branky Palace. Zaha si následně vysloužil za faul další žlutý kartónek.
90+2'
Domácí nakonec kopali ještě rohový kop, ale ten nevyšel a hosté se hnali do protiakce. Christian Benteke ovšem fauloval a je prvním domácí hráčem, jenž vidí kartu.
90+1'
Utkání bude nastaveno o další čtyři minuty a je téměř jasné, že do čtvrtfinále FA Cupu půjde domácí Crystal Palace! Ten navíc rozehrává standardku před brankou Spurs.
90'
Kieran Trippier následně z pravé strany centroval a Schlupp si ve vápně hlídal obličej. Míč jej trefil do ramena, ale Kevin Friend po menší debatě s asistenty penaltu neodpískal.
89'
Jordan Ayew se hned po pár sekundách na hřišti dostal do tvrdého zákroku a klidně mohl být potrestán kartou. Nakonec se vše obešlo bez trestu a hra pokračuje akcí Tottenhamu.
88'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Jordan Ayew.
87'
Hosté rozehráli další rohový kop, ale střela z hranice vápna nakonec nepřišla. Míč se dostal do zámezí a po střídání domácích uvidíme odkop od branky.
85'
Patrick van Aanholt je následně na zemi ošetřován a není úplně jisté, zda utkání dohraje. Nizozemský obránce nicméně ušetřil cenné sekundy a utkání se blíží ke svému konci.
84'
Christian Benteke následně předvedl to, v čem je dobrý. Na levé straně si tělem pohlídal míč a dostal se až před šestnáctku. Následně po zemi zakončoval k levé tyčce, ale Gazzaniga kryje.
83'
Crystal Palace navíc parádně šetří čas a navíc je i nebezpečný. Nejdříve šel do šestnáctky centr, ale ten byl odvrácen. Van Aanholt se následně dostával ke střele ze středu, ale trefil bránícího hráče.
82'
Spurs rozehrávali svůj snad jedenáctý rohový kop v utkání. Ani tento ale nepřinesl snížení skóre a se třetím týmem Premier League to začíná vypadat bledě...
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Kazaiah Sterling.
80'
Domácí čeká náročná desetiminutovka. Ward nyní odehrál míč z levé strany, do šestnáctky přihrával jeden z hostů. Bude z toho rohový kop pro Slepice.
79'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Luka Milivojević.
78'
Další aktivní kombinace a centrované míče do vápna domácích. Crystal Palace to vše přežil a jeden z hráčů míč nakopl do útoku, publikum na Selhurst Parku šílí.
77'
Právě Kieran Trippier následně posílal nadýchaný centr do vápna, kde byl Erik Lamela. Tomu se ale u pravé tyčky nic vymyslet nepovedlo, obrana byla na svém místě.
75'
Po delší době byla vidět útočná akce domácího celku. Zaha dostával míč na levou stranu, ale přihrávku se mu zachytit nepovedlo. Kieran Trippier bude rozehrávat aut.
74'
Utkání se pomalu a jistě dostává do své posledních dvacetiminutovky. Tottenham je čím dál tím blíže k vyřazení, což se ale vzhledem k velkému počtu zranění dá i chápat.
72'
Hosté opět aktivní před vápnem, opět z toho ale nic nebylo. Nakonec jeden z hráčů míč nakopl na branku, ale nešlo o nebezpečný pokus a míč skončil v rukavicích brankáře.
71'
Lucas Mouras stál u první tyčku, přesně v momentě, kdy Tottenham rozehrával rohový kop. Brazilský ofenzivní hráč hlavičkoval v záklonu a míč skončil vysoko nad brankou.
70'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Connor Wickham, přichází Christian Benteke.
69'
Hosté hrají pěkně a jejich hra má hlavu i patu. Nyní přicházel míč na levou stranu, kde se ale hráč sklepávající balon k ničemu většímu nedostal. U míče jsou domácí a bude se střídat.
68'
Spurs pokračují v aktivní hře, ale začali pozdě. Nyní se dostali až na hranici šestnáctky, kde se jim ovšem zakončit nepovedlo. Pokračuje se tak hrou domácího mužstva.
66'
Po rychlém sprintu a dobrém vedení míče se před vápno dostal N'Koudou. Míč propadl až na levou stranu, kde z voleje zakončoval Lamela. Jeho rána ale skončila na bránícím hráči.
65'
Nákop za obranu Tottenhamu se pokoušel dostihnout Connor Wickham, ale Sanchez si celou situaci skvěle pohlídal tělem a hra pokračuje odkopem od branky.
64'
Erik Lamela postupoval do útoku a před vápnem prostrkával míč do lepší pozice. Dostali se k němu ovšem jen domácí a hra pokračuje jejich protiakcí.
62'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Eric Dier, přichází Victor Wanyama.
61'
Fernando Llorente se následně zjevil sám před Speronim a zblízka zakončoval. Argentinský brankář si ale celou situaci pohlídal a zapsal další skvělý zákrok!
60'
Crystal Palace měl tak k dispozici standardní situaci, ale ta nic nepřinesla. Jeden z domácích nejprve trefil zeď, dorážka ze stejné pozice šla vysoko nad branku.
59'
Spurs jsou každopádně aktivnějším celkem a mnohem lepším týmem oproti prvnímu poločasu. Nyní se ovšem museli bránit a Juan Foyth za zákrok před vápnem inkasuje žlutou kartu.
57'
Celé situace se ujal Erik Lamela, který je specialistou na podobné akce. Argentinský fotbalista ovšem nyní zklamal a jeho pokus skončil na stehně jednoho z domácích.
56'
Lucas Moura šel postupně do útoku a na hranici vápna jej k zemi poslal Zaha. Tottenham mohl klidně zahrávat i penaltu, ale Kevin Friend celou situaci vytáhl mimo šestnáctku.
55'
Davinson Sanchez je prvním žlutě potrestaným hráčem duelu. Kolumbijský hráč šel do skluzu na polovině hřiště, kde fauloval Androse Townsenda.
54'
Andros Townsend následně využil zaváhání ve středu hrací plochy, uzmul míč a hnal se podél levé lajny do útoku. Střelec druhé branky přihrával do vápna, kde si ale s míčem poradili bránící hráči.
52'
Nebezpečně to zkoušel útočník Fernando Llorente, jenž je dnes naprosto neviditelný. Z otočky střílel po zemi, ale na zadní tyčce jej Speroni skvěle vychytal!
51'
Rohový kop sice nic nepřinesl, ale aktivní kombinace těsně před vápnem byla zakončena odehráním na další rohový kop. Staví se k němu Trippier, který dnes hraje dobré utkání.
50'
Tottenham začíná hrát svoji hru a více se dostává do šestnáctky. Eric Dier nyní centroval z pravé strany do šestnáctky, těsně před Mourou ovšem zahrál na roh obránce Dann.
48'
Pohledná akce se urodila po centru na pravou stranu, kde míč zpracovával Kieran Trippier. Ten následně přihrával na penaltu, ale v ten moment mu byl pískán ofsajd.
46'
Domácí celek na druhý poločas vletěl a hned po pár sekundách si naběhl do vápna. Centr z levé strany ale v šestnáctce nikdo do branky nakonec neposlal.
46'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Jan Vertonghen, přichází Erik Lamela.
46'
První poločas je u konce a nenudil ani náhodou! Domácí celek se dostal do vedení zásluhou Connora Wickhama. Vedení navýšil z penalty Andros Townsend, jenž měl minutu na to ještě jednu šanci, ale branku číslo tři nedal. Hosté měli dvě obrovské šance na snížení, ale nevyšel přímý kop ani nabízené penalta!
45+3'
45+1'
V Londýně probíhá již první nastavená minuta poločasu z celkových dvou. Tottenham je aktivní na útočné polovině a nyní se mu dokonce povedlo vybojovat ještě jeden rohový kop.
44'
Tottenham ovšem zahazuje další tutovku v tomto utkání! K penaltě se postavil krajní obránce Kieran Trippier, který ovšem netrefil branku a míč skončil jen vedle levé tyčky!
43'
Nakonec z toho bude penalta i na straně druhé! Foyth přijímal míč, ale Van Aanholt do něj lehce zajel a Tottenham se může dostat před koncem poločasu na dostřel!
42'
Spurs pokračují v aktivní hře na útočné polovině a zatím se je na co koukat. Slepice budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany, je to ale daleko od branky.
41'
Obrovská šance Crystal Palace zakončená skvělým dvou zákrokem Speroniho! Trippier našel u levé tyčky N'Koudoua, kterému se zblízka nepovedlo nadvakrát snížit!
40'
Ještě před zahráním standardní situace byl ošetřen nos jednoho z domácích hráčů, který tam měl menší nános krve. Scott Dann musel nakonec opustit hrací plochu.
38'
Zpátky do duelu se mohou hosté dostat po faulu Meyera. Ten poslal k zemi hostujícího Mouru, a to přímo na hranici šestnáctky. Z této pozice tak budou Spurs zahrávat přímý kop.
37'
Tottenham klidní hru a pokouší se něco vymyslet. Trippier dostával míč za obranu, ale na pravé straně jej nezpracoval a bude se odkopávat jen od branky Speroniho.
36'
Andros Townsend následně mohl zvyšovat již na výrazných 3:0! Střelec poslední branky dostal míč na hranici vápna a zakončoval k levé tyčce, Gazzaniga ovšem parádně zakročil!
34'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ANDROS TOWNSEND! Domácí fotbalista se postavil k penaltě a střelou do středu branky posílá svůj celek do dvoubrankového vedení. Branku následně neslavil, čímž projevil respektu svému bývalému zaměstnavateli.
34'
Mladičký Kyle Walker-Peters naprosto zbytečně zahrál ve vápně rukou a domácí celek bude kopat penaltu!
33'
Zaha se pokoušel vymyslet něco na levé straně, ale od míče byl odsunut, což se mu moc nelíbilo. Kevin Friend ovšem nedovolenou situaci neviděl a hra pokračuje.
32'
Akce hostů byla ukončena na levé straně. Eric Dier přijímal míč, ale ten mu utekl a skončil v autu. Domácí tak budou rozehrávat autové vhazování, první poločas se dostává do své poslední třetiny.
30'
Snažení Spurs na útočné polovině nic nepřineslo a hra bude pokračovat po faulu na jednoho z domácích. Crystal Palace rozehrává z vlastní poloviny a klasicky se nikam nežene.
29'
Na levé straně byl faulován francouzský fotbalista N'Koudou a hra bude pokračovat přímým kopem Tottenhamu. Vypadá to ovšem, že to hosté rozehrají nakrátko a budou pokračovat v kombinaci.
28'
Domácí celek pokračuje ve své hře. S kombinací směrem dopředu nespěchá a spíše si dává záležet na přesnosti a bezchybnosti. Utkání se nám dostává do konce první třetiny.
26'
Jediné problémy má obrana domácích s Walkerem-Petersem. Rychlonohý záložník vybojoval faul na levé straně vápna, hra bude pokračovat standardní situací.
25'
Domácí aktivně napadali a hostům to dělalo velké problémy. Spurs opět musí od své branky, do střeleckých pozic se favorit utkání téměř vůbec nedostává...
23'
Odkopávalo se od branky Speroniho, který ale nikoho v modročerveném nenašel. Hra pokračuje akcí hostí, kteří si pomohli s brankářem a budou rozehrávat akci od své branky.
22'
Brankář Speroni a obránce Kelly se nyní úplně nedohodli. Domácí brankář by míč měl, ale těsně před ním jej odkopl právě obránce Kelly. Pokračovat se tak bude rohem Spurs.
21'
Následně se hosté pokoušeli prosadit po centru od pravého praporku. Míč letěl do vápna, kde byl ovšem pozorný bránící Dann, který míč zkušeně odkopl do bezpečí.
19'
V brance Spurs se nyní pořádně zapotil Gazzaniga. Van Aanholt dostal přihrávku a před vápnem zakončoval, jeho rána šla do středu branky a argentinský brankář si poradil!
18'
Lucas Moura první nebezpečný pokus utkání z pohledu Spurs! Brazilský fotbalista si naběhl před vápno a pravačkou mířil pod víko, branku ale tvrdou střelou těsně přestřelil!
16'
Rychlonohý Kyle Walker-Peters se dostal do útoku po levé straně, ale míč se mu následně nepovedlo nijak zpracovat a po jeho patička skončil v autu. Domácí celek se tak zadarmo dostává k míči.
15'
Po několika minutách vidíme kombinaci Tottenhamu. Slepice si přihrávají na útočné polovině a pokouší se někam dostat, domácí celek toto snažení ale zatím zvládá na jedničku.
13'
Hra pokračovala rohovým kopem domácích, který ale následně zakončen nebyl. Zaha se v kombinační hře dostal s míčem za čáru, jeho přihrávka na penaltu tak nepřinesla vzrušení.
12'
Následně to na pravé straně vymyslel domácí Andros Townsend. Ten byl proti přesile, ale po jednoduché kličce nakopl míč do bránícího hráče a chytře získal aut pro svůj celek.
11'
Tottenham se pokoušel hned odpovědět, ale akce na pravé straně mu nevyšla a hra bude pokračovat výkopem od branky argentinského brankáře. Domácí stadion poskakuje a panuje skvělá atmosféra.
9'
Domácí celek jde do vedení hned z první nebezpečné akce, tato branka utkání určitě dosti rozpohybuje! Schlupp si neskutečně naběhl do vápna a u levé tyčky našel CONNORA WICKHAMA, jenž stehnem zakončoval do odkryté branky.
8'
Domácí celek se pokoušel dostat po levé straně do útoku, ale přihrávka podél lajny byla zachycena. Nakonec si ale domácí celek dokázal vybojovat aut.
6'
Cheikh Kouyaté následně zastavoval průnik rychlonohého Lucase Moury a píská se první faul utkání. Tottenham bude rozehrávat z útočné poloviny, zatím sledujeme takovou oťukávanou.
5'
Domácí obrana si nyní pomohla s brankářem Speronim, který míč nakopával směrem do útoku. Jeden z hráčů Spurs ale míč odhlavičkoval do autu.
4'
Rohový kop sice nic nepřinesl, ale i tak hra pokračuje aktivitou hostujícího celku. Ten zatím drží míč a Crystal Palace spíše brání a čeká na nějaký protiútok.
2'
Walker-Peters se s míčem dostal po levé straně až těsně před vápno, ale celou akci vylepšoval přihrávkou na N'Koudoua. Jeho centr byl zblokován na první roh utkání.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči třetího celku Premier League, kteří si aktuálně přihrávají na vlastní polovině a vyčkávají na nějakou akci směrem dopředu.
1'
Krásné nedělní odpoledne! V Londýně začne každou chviličkou utkání mezi domácím Crystal Palace a hosty z Tottenhamu. Oba celky se utkají o postup do dalšího kola FA Cupu.

Crystal Palace FC: Speroni – Ward, Kelly, Dann, Van Aanholt – Meyer, Kouyaté, Schlupp – Townsend, Zaha, Wickham.
Náhradníci: Tupper – Wan-Bissaka, Sakho, Riedewald, Milivojević, Benteke, Ayew

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Trippier, Sanchez, Foyth, Vertonghen, Walker-Peters – Dier, Skipp – Moura, Nkoudou, Llorente.
Náhradníci: Lloris – Aurier, Rose, Wanyama, Winks, Lamela, Sterling

Rozhodčí: Friend – Nunn, Wilkes.
FORMA V PREMIER LEAGUE

Crystal Palace FC se drží ve druhé polovině tabulky, aktuálně je čtrnáctý a na sestup do druhé ligy má aktuálně tříbodový náskok. Londýnský celek prohrál poslední dva duely (3:4 s Liverpoolem a 1:2 s Watfordem). Nejlepším střelcem týmu je Srb Luka Milivojevič.

Tottenham Hotspur se drží na třetí pozici anglické Premier League, ale v poslední době jej trápí velký počet zranění. Slepice naposledy vyhráli na hřišti Fulhamu (2:1), předtím nestačili na tým s nejlepší formou, doma prohráli 0:1 s Manchesterem United.
CESTA POHÁREM...

Crystal Palace naskočil do pohárového kolotoče a nejstarší klubové soutěže v předchozím kole. Selhurst Park viděl souboj domácího celku s Grimsby, které hraje až čtvrtou ligu! Hosté hráli již od druhé minuty v deseti, ale drželi se dlouho. Jedinou branku vstřelil čtyři minuty před koncem Jordan Ayew.

Tottenham Hotspur začal svou pohárovou pouť taktéž v minulém kole. Slepice jeli na půdu Tranmere, které je shodně jako Grimsby účastníkem League Two. Favorizovaný Tottenham v Birkenheadu ukázal svou kvalitu a svého soupeře deklasoval 7:0. Fernando Llorente vstřelil hattrick.
Krásný den všem fanouškům anglického fotbalu! Londýn uvidí souboj dvou celků z hlavního města Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Crystal Palace v rámci osmifinále FA Cupu hostí silný, ale aktuálně značně oslabený Tottenham. Utkání startuje v 17:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.