FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Oldham - 6. ledna 2019   15:00

1:2
(0:0)
Oldham
Oldham
76' Surridge   • 88' Lang
Fulham
Bettinelli – Odoi, Ream, Chambers, Le Marchand – Seri, Cissé, Cairney (C) (84. Mitrović) – Vietto, Kebano (73. R. Sessegnon), Ayité.
Fabri – R. Sessegnon, S. Sessegnon, Christie, Schürrle , Kamara, Mitrović.
Taylor – Beswick, Bennett
Craven Cottage, Londýn
Oldham
Iversen – Hamer, Clarke (C), Edmundson, Branger – Missilou, Maouche, Lyden – Lang, O´Grady (60. Surridge), Nepomuceno.
de la Paz – Baxter, Graham, Taylor, Hunt, Sylla, Surridge.

Z tohoto dramatického střetnutí už je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:7.
Účastník čtvrté nejvyšší soutěže si tedy vyšlápl na soupeře z Premier League a dosáhl největšího pohárového úspěchu od sezóny 2012/13, kdy postoupil přes Liverpool a pak málem přešel také přes sousední Everton až do čtvrtfinále.
Je dobojováno! Máme za sebou naprosto senzační průběh druhého poločasu, který by jen těžko vymýšleli i ti nejlepší tvůrci filmů. Domácí Odoi v 52. minutě dostal Fulham zaslouženě do vedení. Pak se ale začaly dít věci. První Ranieriho náhradník Ryan Sessegnon pár chvil po nástupu fauloval Clarkea a nařízenou penaltu proměnil další střídající hráč Surridge. O pár minut později VAR neodhalil zjevně přihraný pád Cairneyho, a tak se kopala penalta i na druhé straně. Doslova ze střídačky ji přišel kopnout Mitrović a nedal! Spravedlnost tedy nebyla slepá a Oldham byl za bojovný výkon ještě jednou odměněn, když o jeho senzačním postupu rozhodla hlavička Calluma Langa.
90+4'
90+4'
Natěsno bráněný Mitrović ještě stačil hrudí přihrát na Cissého, který střílel bez přípravy z těžkého úhlu a ohrozil jen fanoušky za Iversenovou bránou. Vypadá to, že je rozhodnuto!
90+3'
Johan Branger sváděl hodně urputný souboj u rohového praporku, kde se mu pár vteřin dařilo držet míč ve hřišti. Vše končí odkopem od Bettinelliho brány.
90+2'
Další nedotažená akce domácího týmu. Daniel Iversen rozhodně nespěchá s odkopem a užívá si skandování hostujících fandů, které má za svými zády.
90+1'
Trochu času na vyrovnání Fulham ještě má. Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty.
90'
Hodně nešťastný náhradník Ryan Sessegnon se opřel do centru Vietta, jenže střelu z volejem poslal několik metrů vedle Iversenovy brány.
88'
Oldham právě vstřelil branku!
Jen pár minut nás dělí od velkého překvapení! Kdo by to byl ještě před malou chvílí čekal, že Fulham bude na pokraji vyřazení! Nepomuceno si po autovém vhazování vyměnil míč s Lydenem a odcentroval na CALLUMA LANGA. Ten sice byl těsně bráněn, ale i tak se probil k hlavičce, na kterou Bettinelli nedosáhl.
86'
Domácí ještě rozehrávali rohový kop, ale nic vážného z něj nevytěžili. Po faulu Mitroviće na Edmundsona naopak hraje Oldham.
85'
Poslední minuty píšou naprosto neuvěřitelné příběhy! Mistrović přišel na hřiště a hned se postavil k exekuci pokutového kopu. Míč poslal ze svého pohledu na pravou stranu, jenomže Iversen tenhle úmysl dokonale přečetl!
84'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Tom Cairney, přichází Aleksandar Mitrović.
82'
Žlutou kartu dostává Jordan Lyden (Oldham Athletic).
82'
Tom Cairney zasekával v pokutovém území a evidentně přihrál pád po naprosto minimálním kontaktu s nohou Lydena. Rozhodčí se poradil s kolegou u videa a nepochopitelně nařídil penaltu!
81'
Domácí tým rozhodně nechce podstoupit hrozící odvetný zápas, a tak se na poslední minuty podívá na trávník i srbský střelec Mitrović.
80'
Zdvojený Vietto získal pro Fulham rohový kop. Seriho centr šel do balíku těl, ze kterého nepřiletěla žádná střela na Iversenovu bránu. Dánský brankář stále zůstává bez jediného zákroku.
79'
Faul útočícího hráče se konal i na druhé straně. Za hlasitého skandování hostujících fans se provinil argentinský forvard Luciano Vietto.
78'
Hosté jsou na koni a rozhodně se pokusí skóre i otočit. V nejbližších vteřinách se tak ale nestane, neboť rozhodčí Taylor odpískal útočný faul na Chamberse.
76'
Čtvrthodinu před koncem je nečekaně vyrovnáno a několik tisícovek hostujících fanoušků tak propuklo v obrovský jásot! Míč si na penaltový puntík postavil dvacetiletý útočník SAM SURRIDGE a zkušeně zavěsil k pravé tyči Bettenilliho brány.
75'
Žlutou kartu dostává Ryan Sessegnon (Fulham FC).
75'
To je neskutečné! Ryan Sessegnon pár vteřin po svém nástupu stáhl k zemi Clarkea a zavinil penaltu ve prospěch Oldhamu!
75'
Maxime Le Marchand nejprve daroval Hamerovi autové vhazování a z následné rozehrávky zakopl míč dokonce na rohový kop. Clarke se dostal k hlavičce a po ní opět zasáhl Le Marchand.
74'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Ryan Sessegnon.
72'
Oldham kopal standardní situaci z pravé strany. Centr do chumlu těl putoval do ofsajdu, takže Clarkea nemusí mrzet netrefená střela.
71'
A ještě jeden hodně špatný pokus od Luciana Vietta, který dostal nabito před pokutové území a ze sedmnácti metrů vypálil z voleje někam k šestnácté řadě sektoru pro hosty.
70'
Cissé poslal centr z pravé strany na Vietta, kterému nevyšel pokus o zakončení nůžkami. Hosté pak odkopli míč do bezpečí.
69'
Clarke se postavil do dráhy Odoiova centru a přesměroval ho na rohový kop. Domácí tlak tedy rozhodně nekončí.
68'
Londýňané vzdali dobývání zatažené obrany a vrátili se na půlící čáru, odkud Chambers dokonce pozval do kombinace i brankáře Bettinelliho.
66'
Hostující obrana začíná být hodně propustná. Teď měla štěstí, že si domácí útočníci dávali ve vápně přednost po centru Le Marchanda.
65'
Fulham se rohovému kopu jednoduše ubránil. Cairney po něm dokonce vyslal do úniku Kebana, který se řítil sám na Iversena. Branger ho těsně před zakončením trochu vyrušil a také proto šla střela vedle levé tyče.
64'
Sam Surridge se poprvé dostal do hry a hned způsobil dosud největší šanci Oldhamu. Po pasu za obranu to zkusil z ostrého úhlu a donutil Bettinelliho zasahovat u levé tyče.
63'
Denis Odoi zřejmě zamezil rychlé rozehrávce autového vhazování a vysloužil si za to napomenutí žlutou kartou.
62'
Těžko říct, o co se Kebano pokoušel kousek před rohem malého vápna. Míč byl každopádně zablokován na rohový kop, z něhož domácí nezahrozili.
60'
První střídání na hostující straně. Neviditelný útočník Chris O'Grady přepustil místo Samu Surridgeovi, který je nejlepším střelcem Oldhamu v League Two.
60'
Cissého zablokovaný pokus nabídl Fulhamu výhodu rohového kopu. Seri rozehrál na krátko a se svými kolegy na pravé straně nic nevymyslel.
59'
Hodně zahuštěný prostor teď byl i před Iversenem, kde hráči v modrém vytlačili domácí útočníky až do klidnějších vod.
57'
Missilou ani zdaleka nebyl u půlící čáry a stejně se u něj zjevilo snad sedm protihráčů, kteří ho zákonitě obrali o balón.
56'
Denis Odoi je obránce, ale přesto patří mezi nejaktivnější hráče směrem do útoku. Teď operoval u praporku a vybojoval alespoň aut.
55'
Johan Branger poslal do vápna hodně vysoký centr, který byl o dost přetažený. Resultuje z něj pouze odkop od Bettinelliho brány.
54'
Christopher Missilou přešel z jednoho klinče do souboje s Odoiem, který ho podle sudího fauloval. Je z toho standardka pro hosty.
52'
Fulham právě vstřelil branku!
Domácí se na konci dvaapadesáté minuty radují z vedoucí trefy! Kebano zleva odcentroval přes Langa. Ayité se k hlavičce nedostal, ovšem za ním všechno jistil DENIS ODOI, který nekompromisně napálil balón k bližší tyči.
52'
Lang se marně snažil uvolnit na pravém okraji pokutového území. Obráncem byl vytlačen do nulového úhlu a z něj odcentroval jen do boční sítě.
51'
Odoi se uprostřed hřiště nádherně zbavil dvou protihráčů, ale na Missiloua si už nepřišel. Pomezní sudí navíc nařídil aut pro hosty.
50'
Centr z levé strany se kroutil do malého vápna, kde si balón stáhl ze vzduchu Daniel Iversen.
49'
Clarke nepustil za sebe Viettovu přihrávku a přesměroval míč na roh, před kterým se Odlham může v pohodě vrátit do obrany.
48'
Souboj dvou čtyřek vyzněl lépe pro bránícího Edmundsona, který vytlačil ze hřiště Odoie. Ten navíc vletěl do reklamního panelu stojícím kousíček za koncovou čarou.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky. Do těch se nevešli nejlepší střelci daných týmů – Aleksandar Mitrović a Sam Surridge.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém se moc zajímavých situací neudálo. Za zmínku stojí snad jenom dvě nepřesné hlavičky Floda Ayitého, na kterého v obou případech přesně centroval Le Marchand. Hostující účastník čtvrté nejvyšší soutěže se jinak snadno bránil a stále může živit naději na velmi dobrý výsledek.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě si hosté vyzkoušeli dva rohové kopy. Centry z obou stran letěly k bližší tyči a nezpůsobily v obraně Fulhamu žádnou paseku.
45'
Seriho vysoký oblouček letěl mimo dosah všech jeho spoluhráčů. Balón přistál až u nohy dánského gólmana Oldhamu, který zatím nemusel ani jednou zasahovat.
44'
Velezkušený hostující kapitán Peter Clarke nevymýšlel nic složitého a centr z jeho levé strany z první odkopl někam ke středovému kruhu.
43'
Neeskens Kebano si to namířil z levé strany před pokutové území. Při snaze vystřelit mu balón sjel na vnější nárt a skončil několik metrů vedle Iversenovy brány.
42'
Jedna z mála akcí, kterou domácí vedli po pravé straně. Po kombinaci na malém prostoru vypálil Seri, jenže trefil jen Edmundsona.
41'
O´Grady sklepával dlouhý aut Hamera do prostoru, kam měl namířeno Lang, ale zároveň i domácí obránce, který míč ukořistil.
39'
Le Marchand svým centrem napálil levou ruku clonícího Hamera. Ten však měl horní končetinu přilepenou k tělu a penalta se ani tentokrát nepískala.
38'
Podobná akce i na druhé straně. Kebano se dostal přes Hamera a pak jasně nasimuloval pád, za což vyfasoval žlutou kartu.
36'
Callum Lang byl na pravém křídle zdvojený, ale i tak obešel Le Marchanda. Zároveň ztratil stabilitu a kvůli tomu už neměl čas vymyslet něco dalšího.
34'
Jeden z hostů dával přízemní pas před Bettinelliho. Několik hráčů obou týmů se po míči marně natahovalo, takže musel zasáhnout až domácí gólman.
33'
Jean Michaël Seri šel hodně ochotně k zemi na pravém okraji pokutového území. Rozhodčí přešli lehké postrčení Missiloua bez odezvy.
32'
Branger byl po odehrání míče trefen Odoiem do obličeje. Ihned po rozehrávce byl Odlhamu odmáván ofsajd na místě hodně vzdáleném od pokutového území.
31'
Držení míče: 57% – 43%.
30'
Domácí to chtěli zrychlit dlouhým nákopem, na který však Ayité neměl šanci dosáhnout. Následuje odkop od branky Daniela Iversena.
29'
Latics dostali míč do bezpečí a v těchto vteřinách sledují hodně pozvolnou rozehrávku od domácích obránců.
27'
Seri se postaral o rozehrávku dalšího rohu. Le Marchand míč jenom prodlužoval a Odoiová rána z velké dálky šla úplně mimo.
26'
V posledních minutách už je přece jenom k vidění velký tlak papírového favorita. Defenziva hostů ale odolává a blokuje všechny finální přihrávky.
25'
Vietto patičkou posunul míč na aktivního Ayitého, po jehož střele se konal rohový kop, nicméně ani po něm Iversen zasahovat nemusel.
24'
Cissé nenápadně prošel až do pokutového území, kde předal míč Ayitého, ovšem jeho přihrávku do pravé strany obrana Oldhamu zneškodnila.
23'
Domácí akce dlouhého trvání neměla, Floyd Ayité se během nákopu z poloviny hřiště zapomněl v ofsajdu.
22'
Maouche chtěl přihrávat z prvního doteku, jenže poslal míč do autu. Následuje poklidná kombinace Fulhamu.
20'
Langův prudký centr Odoi trochu neohrabaně odvrátil. Následná střela Jordana Lydena však letěla vysoko nad.
19'
Po několika minutách si hosté mohou v obraně oddechnout. Vietto totiž fauloval kousíček od půlící čáry.
18'
Le Marchand tentokrát centroval do pokutového území po zemi, čímž sice objevil Cairneyho, ale jeho střelu zablokoval Peter Clarke.
17'
Maouche ztratil míč na vlastní polovině a když se ho snažil získat zpět, tak mu byl odpískán poměrně jasný faul na Seriho.
16'
Opět to domácí vzali přes levou stranu. Le Marchanda balón tentokrát neposlechl a Hamer může vhazovat.
15'
Maxime Le Marchand si dal hodně záležet na centru z levé autové čáry. Míč opět posadil na hlavu Ayitého a ten znovu o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
14'
Tempo zatím není příliš vysoké a to rozhodně vyhovuje Oldhamu, pro který je kouskování hry výhodnější než nějaké přelévání útoků z jedné strany na druhou.
12'
Kebano si narazil s Viettem, nicméně balón mu odskočil od nohy k obráncům Odlhamu, kteří ho odkopli za půlící čáru.
11'
Le Marchand měl trochu více místa na levé straně, odkud odcentroval na zadní tyč, jenže Ayitého hlavička se mezi tři tyče nevešla.
10'
Fulham přišel o míč v hodně zahuštěném středu hřiště. Hosté přes něj přešli dlouhým nákopem, který skončil u Bettinelliho.
9'
Hosté si dokonce zajistili rohový kop, který ale nerozehráli vůbec dobře. Krátka narážečka putovala do ofsajdu, ve kterém zůstal stát Maouche.
8'
Zatím to rozhodně není hra na jednu branku. Po odkopu Cissého za postranní čáru naopak pokračuje tým ze čtvrté ligy.
7'
Brangerovi se vůbec nepovedl centr z levého křídla. Míč skončil v zámezí, nicméně hostující fandové celé akci stejně zatleskali.
6'
Po nedovoleném zákroku Odoie na francouzského středopolaře Maoucheho zase rozehrávali hosté, kteří budou vhazovat z pravé strany.
5'
Johan Branger ve středu hřiště podrazil Seriho, takže se míč vrací na domácí kopačky.
4'
Cairneyho centr byl zablokován na první rohový kop. Domácí ho rozehráli na krátko a Cissé zkusil štěstí z více než pětatřiceti metrů. Míč proletěl kousek od levé tyče Iversenovy brány.
3'
Přes 120 let starý stadion Craven Cottage rozhodně není zaplněný do posledního místečka. Přesto na něm panuje vynikající atmosféra, o kterou se stará několik stovek fanoušků z Oldhamu.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bíločerných, zatímco hosté v modrobílých dresech.
1'

Fulham FC: Bettinelli – Odoi, Ream, Chambers, Le Marchand – Seri, Cissé, Cairney (C) – Vietto, Kebano, Ayité.
Náhradníci: Fabri – R. Sessegnon, S. Sessegnon, Christie, Schürrle , Kamara, Mitrović.

Oldham Athletic: Iversen – Hamer, Clarke (C), Edmundson, Branger – Missilou, Maouche, Lyden – Lang, O´Grady, Nepomuceno.
Náhradníci: de la Paz – Baxter, Graham, Taylor, Hunt, Sylla, Surridge.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Bennett.
Oldham Athletic

Mužstvo, které v minulé sezóně sestoupilo ze třetí nejvyšší soutěže, si ve třetím kole slavného poháru zahraje poprvé od roku 2013, kdy v této fázi prohrálo na hřišti Liverpoolu 0:2. V League Two se Odlham nachází na desátém místě, z něhož ztrácí na pozice zaručující účast v play-off pět bodů. Latics orámovali přelom loňského a letošního roku dvěma výhrami, v Port Vale uspěli v poměru 4:1 a doma porazili poslední Notts County 2:0. V FA Cupui Oldham nejprve porazil Hampton & Richmond Borough (6. liga) 2:1 a posléze si poradil i s účastníkem páté nejvyšší soutěže Maidstone United 2:0. Největší ofenzivní zbraní tohoto týmu je dvacetiletý útočník Sam Surridge. Hráč patřící Bournemouthu nasázel v sedmnácti zápasech jedenáct branek.
Fulham FC

Domácí tým je dnes určitě favorit, i když se mu po postupu do Premier League příliš nedaří. Fulham je kvůli nejděravější defenzivě v soutěži na předposledním devatenáctém místě a na záchranu momentálně ztrácí čtyři body. V závěru loňského roku svěřenci trenéra Ranieriho třikrát za sebou bodovali a odlepili se z úplného dna, nicméně prvního ledna narazili na hřišti Arsenalu, kde prohráli 1:4. Cottagers by rádi vydrželi v FA Cupu o něco déle než v předchozím ročníku, kdy je hned ve třetím kole vyřadil Southampton. Londýnský klub se v jednadvaceti ligových zápasech gólově prosadil jen devatenáctkrát. Hned u deseti branek byl srbský útočník Aleksandar Mitrović, jenž posbíral osm tref a na dvě další přihrál. Je však otázkou, zda dnes nebude odpočívat a připravovat se na budoucí boj o záchranu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího kola FA Cupu. Od tří hodin se můžeme těšit na utkání mezi Fulhamem a Oldhamem Athletic!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.