Ederson – Walker (46. Danilo), Otamendi, Laporte, Mendy (81. Stones) – De Bruyne (66. Fernandinho), Gündogan, D. Silva – B. Silva, Jesus, Sterling
Ryan – Montoya, Duffy, Dunk, Bernardo – Knockaert, Stephens, Pröpper, Jahanbakhsh (72. Izquierdo) – Bissouma (84. Locadia), Murray (67. Andone)
Button – Saltor, Bong, Locadia, Andone, Izquierdo, Burn

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:6.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Do finále FA Cupu postupuje Manchester City, který přehrál ve Wembley Brighton 1:0!

Citizens vstoupili do utkání ve velkém stylu. V úvodních minutách nedali soupeři žádnou šanci a šli po zásluze do vedení. Hned v páté minutě využil centr De Bruyneho Gabriel Jesus, který skokem dopravil balon do sítě. I po celý zbytek první půle byli svěřenci Josepha Guardioly aktivnější, ale na k další vyložené šanci se již nedostali.

Ani po změně stran se brankové hody nekonaly. Manchester sice obléhal po většinu času pokutového území soupeře, ale další zásah už nepřidal. Naopak těsně před hodinou hry mohli hráči Brightonu srovnat, ale zmatky před Edersonem neproměnili. V závěru se ještě Citizens museli strachovat od postup, ale z ojedinělého pokusu Knockaert neuspěl.
90+4'
90+3'
Po faulu Fernandinha měl k dispozici Brighton standardní situaci. Tu ale po několika odrazech ve vápně neproměnil a tak mohl jít do protiútoku Sterling, který ale pálil jen do připraveného Ryana.
90+2'
Na pravé straně si narazil s Montoyou Knockaert, ale následně mu balon odskočil jen za postranní lajnu. Vhazovat zpoza postranní lajny tak mohou hráči City.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Po Edersonově nákopu mohl jít do otevřené obrany Brightonu Raheem Sterling, ale neuspěl v souboji s Duffym. Následně ale přišla chyba i ze strany Izquierda.
89'
Ze střední vzdálenosti se připomněl na trávníku také Danilo. Střídající obránce City sice protáhl Ryana, ale ten nakonec zasahovat u své tyče nemusel.
88'
Fernandinho přihrával Davidu Silvovi, který si ale průnik do vápna rozmyslel. Raději přihrával zpět do středu pole, kde se pohyboval Ilkay Gündogan.
87'
V posledních minutách mají více energie právě hráči Brightonu. Ve středu pole si navíc musel pomoci pouze faulem v souboji se Stephensem Fernandinho.
86'
Manchester se ještě bude strachovat o jednobrankové vedení. Ve vápně nebyl daleko od zisku balonu střídající Andone, který ale fauloval rozehrávajícího Otamendiho.
85'
Brighton se snaží napadat rozehrávku soupeře. Otamendi si musel pomoci přihrávkou až k Edersonovi. Právě brazilský brankář poté odkopl balon daleko na útočnou polovinu.
84'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Bissouma, přichází Locadia.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Knockaert centroval od rohového praporku, ve vápně se však prosadil Otamendi.
82'
Střelecké pokusy City přibývají, ale skóre se nemění. Po dalším rohu pálil po odraženém balonu Sterling, ale našel jen obránce stojícího před sebou.
81'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Mendy, přichází Stones.
80'
Další centr Ilkaye Gündogana sebral ze vzduchu Shane Duffy. Následně se pokusili hráči Brightonu rychle rozehrát, ale ještě před polovinou trávníku skočil do přihrávky Danilo.
79'
Až od Otamendiho museli zahájit fotbalisté Menchesteru další útočnou akci. Po centru Davida Silvy zasáhl na poslední chvíli na zadní tyči Lewis Dunk. Za ním už číhal na šanci Mendy.
77'
Manchester lehce zvyšuje svou útočnou aktivitu. Na levé straně ordinoval s balonem David Silva, ale místo přihrávka do pokutového území našel pouze Knockaerta, kterého musel faulovat Mendy.
76'
Ryanův odkop ale skončil jen za postranní lajnou. Ani Aymeric Laporte se ale nepředvedl v dobrém světle, když napodobil Ryana přihrávkou do autu.
75'
Ani další Gündoganův centr nebyl přesný. Balon pouze prolétl pokutovým územím a skončil daleko za koncovou lajnou. Rozehrávat bude od své branky Matthew Ryan.
74'
Lewis Dunk vid žlutou kartou. Na pětadvaceti metrech od vlastní branky přejel skluzem Davida Silvu.
73'
Manchester stále nemůže podruhé udeřit. Výrazné držení balonu domácím nepomáhá rozhodit obranu Brightonu těsně před pokutovým územím.
72'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, přichází Izquierdo.
71'
Tlak Manchesteru se opět zvyšuje. Ze střední vzdálenosti se pokusil ohrozit branky Brightonu Ilkay Gündogan. Jeho rána však nebyla přesná.
70'
Po odchodu De Bruyneho se ujal rozehrávky rohového kopu Gündogan. Ve středu vápna však hlavičkoval za sebe jen bránící Shane Duffy.
69'
Pomalá kombinace City nemá konce. Jesus skončil na trávníku po zákroku Dunka, ale hlavní rozhostí opět tvrdý souboj pustil. Následně ještě získal pro domácí rohový kop Sterling.
68'
Fernandinho rozběhl na pravé straně Bernarda Silvu, následně ale portugalský útočník vracel balon zpět do středu trávníku k Gündoganovi.
67'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Murray, přichází Andone.
66'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází De Bruyne, přichází Fernandinho.
65'
Obléhání vápna Brightonu pokračuje. Nepřesnou přihrávkou ale daroval balon hostům David Silva, následně musel zabral do obrany Laporte, ale stačil odzbrojit čistě Murrayho.
64'
Mizerný centr předvedl na pravé straně hrající Anthony Knockaert. Balon prolétl vápnem City a skončil daleko za brankovou lajnou.
63'
Gündoganovu propagační ránu s přehledem ukryl v náručí Matthew Ryan. Manchester se ihned vrátil k balonu, ale postupný útok stále vázne.
61'
Fotbalisté Manchesteru se nejdříve dožadovali odpískání faulu na De Bruyneho, sporný zákrok na pravé straně rozhodčí pustil, ale poté odpískal podobný souboj těsně před vápnem City.
60'
I po hodině hry vede Manchester City nad Brightonem pouze o jednu branku. O tu se postaral již v páté minutě po centru De Bruyneho Gabriel Jesus.
59'
Sterling si pouze naběhl do obránce před sebou. Hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat a balon mezitím doplachtil za koncovou lajnu. Rozehrávat od své branky tak bude Ryan.
58'
Až teď se Manchester osvobozuje. Po dalším centru do šestnáctky obstál jako poslední obránce Laporte. Nakonec si pomohl také odrazem balonu od soupeře.
57'
Obrovská šance na vyrovnání! Edeson nedosáhl na přetažený centr od rohového praporku, prohrál souboj s Bissoumou. Následně ale hlavičku do odkryté branky vykopl Otamendi.
56'
Ani nyní se hosté neprosadili ke hlavičce. Zakroucený centr poslal do šestnáctky Pröpper, ale jako první byl u balonu opět jen stoper City Laporte.
54'
Režii zápasu začíná přebírat outsider. S Otamendim se nepáral Proöpper, který si obhodil soupeře a ten ho poté musel sáhnout k zemi. Tentokrát to ale bude bez žluté karty.
53'
Také před Edersona přiletěl nepříjemný centr z levé strany. Jako jeden muž ale zasáhla obrana City. Jako poslední odhlavičkoval balon do bezpečí Otamendi.
52'
Brighton se rozhodně nevzdává. Jahanbakhsh si obhodil Danila, který má následně nastavil tělo a za to vidí střídající obránce City žlutou kartu.
51'
Nicolás Otamendi navíc fauloval ve středovém kruhu Bissoumu. Brighton rozehrál dlouhým pasem až do vápna, kde se ale prosadil k balonu pouze Aymeric Laporte.
50'
Citizens se stále nemohou prosadit v útoku. Souhru Gündogana s De Bruynem podpořil také David Silva, ale přes staženou obranu Brightonu se nedaří domácím dostat.
49'
Hlavičkový souboj prohrál Danilo s Murraym. Následně Brighton vhazoval zpoza postranní lajny, ale souhra Stephense s Knockaertem nebyla z nejpřesnějších.
48'
Manchester pokračuje v poklidném tempu ze závěru první půle. Pröpper stáhl k zemi Sterlinga, ale hlavní rozhodčí faul u vápna neodpískal.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou fotbalisté Manchesteru City. Jako první se dotkl balonu Gabriel Jesus, následně se pokusil o dlouhou přihrávku střídající Danilo, ale Brighton byl připraven.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Walker, přichází Danilo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Do šaten míří s jednobrankovým náskokem fotbalisté Manchesteru City.

45+2'
45+2'
Fotbalisté Manchesteru City si hlídají jednobrankové vedení před závěrem první půle. Mendy si několikrát vyměnil míč na polovině trávníku s Otamendim.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Také Kyle Walker získal pro City rohový kop. Opět posílal balon do pokutového území Kevin De Bruyne, nyní ale nechybělo mnoho, aby skóroval z blízkosti Jesus.
44'
Před Ryana centroval od rohového praporku Kevin De Bruyne. Po balonu se sápal Laporte, ale při tom zbořil také obránce Brightonu.
43'
Do zdlouhavé rozehrávky Manchesteru se vložil David Silva. Španělský záložník poslal míč na levou stranu, kde byl Sterling. Akce City skončila jen zblokovaným centrem.
42'
Bernardo Silva si našel míč na levé straně, poté ale musel skousnout nepříjemný faul od Knockaerta. City bude pokračovat rozehrávkou od středového kruhu.
41'
Po souhře Walkera s De Bruynem skončil míč jen na kopačkách Stephense. Brighton následně mířil do protiútoku, ale skvěle se vrátil do obrany Benjamin Mendy.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. City pokračuje v držení balonu, ale fotbalisté z Manchesteru už nejdou tak hladoví jako v úvodních minutách zápasu.
38'
Postupný útok City vedl s De Bruynem také Ilkay Gündogan. Manchester pokračoval v tlaku, jen do chvíle, než předskočil Sterlinga skvěle hrající Montoya.
37'
Roh však City vůbec nevyšel. Ihned po něm naopak spěchali do útoku hráči Brightonu. Ve středu pole poté musel faulovat Walker Pröppera.
36'
Kevin De Bruyne přetáhl centr na Sterlinga, ten se ale poté nechal předskočit Montoyou a přišel o balon. Manchester bude rozehrávat rohový kop.
35'
Hlavní rozhodčí si ještě nechal situaci překontrolovat u kolegů u videa. Po krátké prodlevě se ale může pokračovat bez vyloučení.
34'
Kyle Walker byl dohrán u koncové lajny Jahanbakshem. Následně se oba hráči lehce postrkávali, až musel přejít hlavní rozhodčí a uklidit situaci.
33'
Po pádu Bernarda se mohli podívat na útočnou polovinu také hráči Brightonu. Vysoký centr ale uklidil hlavou pouze mimo tři tyče Yves Bissouma.
32'
Balon si postavil na místo přestupku De Bruyne s Davidem Silvou. Právě Belgičan poslal centr do vápna, ale v něm se prosadil k hlavičce pouze Duffy.
31'
Davida Silvu poslal k zemi bránící Stephens. City bude mít možnost rozehrávat standardní situaci z nadějné pozice před vápnem.
30'
Po půlhodině hry rozehrával Kevin De Bruyne rohový kop. Před Ryanem ale obstála obrana Brightonu. Sterling ani následně Jesus se k hlavičce nedostali.
29'
Kyle Walker je zpět ve hře a ihned také vhodil míč na hrací plochu. Manchester se usadil na útočné polovině trávníku, ale zatím pouze vyčkává na vhodný moment k útoku.
28'
Martín Montoya vhazoval v těsné blízkosti branky City. Sterling se také zatáhl do obrany a zpomalil postup Brightonu. Hosté musí začít od obránců.
26'
Po více než dvouminutovém ošetření se může pokračovat ve hře. Od Dunka se dostal balon k Stephensovi, který z prvního doteku rozběhl Murrayho.
25'
S přibývajícím časem se tempo zápasu lehce snižuje. Zdravotní potíže má Kyle Walker, který bude muset nejspíše předčasně střídat.
24'
Z levé straně posouval míč do vápna Sterling na Davida Silvu. Španělský záložník ještě zkoušel poslat míč více před branku, ale prostor u tyče si pokryl Ryan.
23'
První pokus Brightonu. Zpoza vápna se opřel do balonu Davy Pröpper, ale jeho rána odskákala po trávníku jen mimo tři tyče Edersonovy branky.
22'
Od Matthewa Ryana putoval balon až na útočnou polovinu, kde ale souboj se Stephensem vyhrál Nicolás Otamendi. City se však zbavilo míče nepřesnou přihrávkou na Jesuse.
21'
City lehce polevilo ve své útočné snaze. De Bruyne marně hledal pokrytého Jesuse na hranici vápna. Poté se už zmocnili balonu znovu hostující fotbalisté.
20'
Po dvaceti minutách vede Manchester City v semifinále FA Cupu nad Brightonem o jednu branku. Nyní se ale dostal do útoku také outsider dnešního utkání, po rohovém kopu sebral míč jen David Silva.
19'
Hosté jsou v deseti staženi před vlastním vápnem. City obléhá pokutové území ze strany na stranu, ale zatím se nedovážilo k centru.
18'
Centr Mendyho byl až příliš prudký, aby ho mohl někdo z jeho spoluhráčů dopravit do branky. Balon pouze prosvištěl vápnem mimo hrací plochu.
17'
Brightonu se daří zmírnit tlak favorita zápasu. Stephens mohl najít Murrayho, ale ten nedokázal prudký balon zpracovat.
16'
Od Gündogana putoval balon na pravou stranu k Walkerovi. Náběh krajního obránce City zastavil pohotovým zásahem kopačkou Martín Montoya.
15'
Také Brighton se poprvé dostal s míčem do blízkosti vápna soupeře. Glenn Murray ale neměl šanci dosáhnout na prudký centr, pro který si do šel Ederson.
14'
Po divokém úvodu se Manchester snaží uklidnit hru ve středu pole. Přetažený centr přizvedl ve vápně Jesus, následně už Bernardu Silvovi utekl balon za postranní lajnu.
13'
Benjamin Mendy podporoval na levém kraji útok. Se Sterlingem si několikrát vyměnil balon, ale to už byla obrana Brightonu zformovaná před vápnem.
12'
V rozehrávce se příliš nepohodli Laporte s Mendym, ale Manchester zkušeně velmi rychle získal míč zpět pro sebe. Následný únik Davida Silvy zastavil Knockaert.
11'
O centr od rohového praporku se postaral Ilkay Gündogan. Ve vápně Brightonu bylo horko, ale střelu De Bryuneho nemusel nakonec Matthew Ryan řešit.
10'
Bernardo Silva zatáhl balon po pravé straně, dokázal se prosadil přes Montoyu k centru, ale na zadní tyči hlavičkoval na rohový kop Lewis Dunk.
9'
Manchester znovu obléhá vápno soupeře. S Davidem Silvou spolupracoval Sterling, který ještě postrčil balon Jesusovi. Střelec zatím dnešní jediné branky neobstál proti Dunkovi.
8'
Až nyní se dostává ke slovu také Brighton. Po dlouhém nákopu ale utekl balon Murraymu až za postranní lajnu. Vhazovat mohou fotbalisté City.
7'
I po vstřelené brance pokračují Citizens v náporu. S Walkerem spolupracoval opět Kevin De Bruyne, Manchester následně ale nedokázal prostrčit míč na Jesuse.
5'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchester se v úvodu zápasu dostává do vedení! Na pravém kraji unikl obraně Brightonu Kevin De Bruyne. Belgický záložník poslal balon do prostoru, kde by mohl být GABRIEL JESUS, který skončil po balonu po hlavě a dopravil ho z blízkosti do sítě.
5'
Bernardo si však poradil s napadajícím Sterlingem, napálil soupeře do holeně a získal pro hostující celek odkop od vlastní branky. Na balon si tak poprvé sáhne také Matthew Ryan.
4'
Manchester se ihned od úvodu snaží diktovat tempo zápasu. Od Gündogana putoval míč na hrot, kde operoval Gabriel Jesus. Obrana Brightonu je hodně snažená ve vápně.
3'
Kevin De Bruyne vybojoval rohový kop, sám ho také rozehrál. Na první tyči přizvedl balon Duffy, následně ještě mohl pálit zpoza vápna Silva, ale lehký pokus si pohlídala obrana Brightonu.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral Davy Pröpper. Brighton ale míč okamžitě odevzdal a do prvního útoku se mohou hnát hráči City.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu londýnského Wembley. Semifinále FA Cupu může za několika málo okamžiků začít.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Mendy – De Bruyne, Gündogan, D. Silva – B. Silva, Jesus, Sterling
Náhradníci: Murić – Danilo, Stones, Sané, Fernandinho, Mahriz, Foden

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk, Bernardo – Knockaert, Stephens, Pröpper, Jahanbakhsh – Bissouma, Murray
Náhradníci: Button – Saltor, Bong, Locadia, Andone, Izquierdo, Burn.
Poslední čtyři vzájemné zápasy

29.09. 2018 Manchester City – Brighton 2:0
09.05. 2018 Manchester City – Brighton 3:1
12.08. 2017 Brighton – Manchester City 0:2
24.09. 2008 Brighton – Manchester City 3:2

Fotbalisté Manchesteru City s ohromných devatenáctibodovým náskokem opanovali loňský ročník Premier League před svými odvěkými rivaly United. V Lize mistrů už se výběr trenéra Josepa Guardioly tolik neprosadil. Ve skupinové fázi sice prohráli Citizens pouze jednou, následně ale ve čtvrtfinále dvakrát nestačili na pozdější finalisty z Liverpoolu.

Také letos se Manchester pohybuje v popředí nejvyšší anglické soutěže. Po zaváhání v období Vánoc proti Crystal Palace a s Leicesterem se City propadlo na druhou pozici s čtyřbodovou ztrátou na Liverpool. V poslední době ale manchesterský tým drtí soupeře ofenzivou a už je znovu na čele nejvyšší anglické soutěže s jednobodovým náskokem. Dva poslední duely v Premier League zvládl tým Josepha Guardioly shodně 2:0 proti trápícím se Fulhamu a Cardiffu.

Do semifinále FA Cupu se Manchester City dostal přes Rotherham z Championship. O sedm branek City se podělilo hned sedm hráčů, prosadily se i všechny útočné hvězdy v čele s Jesusem, Saném nebo Sterlingem. Ve čtvrtém kole poté Manchester nadělal pět branek Burnley. V osmifinále proti Newportu se City dlouho trápilo, ale nakonec v samém závěru odskočilo do pohodlného výsledku 4:1. Čtvrtfinále proti Swansea musel Manchester dokonce dotahovat, v prvním poločase totiž dvakrát inkasoval. Ještě v osmdesáté minutě prohrávalo City 1:2, ale poté přišla sporná penalta, a v závěru druhé půle rozhodl Sergio Agüero o postupu svého týmu hlavičkou z jasného ofsajdu.
Brighton & Hove Albion FC

Brighton se podobně jako v minulém ročníku Premier League pohybuje až ve druhé polovině tabulky. Loni skončil na konečném patnáctém místě a stejná pozice patří Brightonu i nyní. Sedm kol před koncem soutěže má tým ze samého jihu Anglie pouze pětibodový náskok na sestupové příčkou příčku, které okupuje Cardiff. Zatímco Manchester City jde od vítězství k vítězství, tak Brighton se radoval ze třech bodů pouze devětkrát. Důležitý krok k zachování příslušnosti mezi anglickou elitou udělal Brighton na začátku března, kdy porazil o jednu branku Huddersfield i následně o týden později Crystal Palace.

V lize se sice Brighton trápí, ale v FA Cupu proklouzl senzačně do nejlepší čtyřky! Ve třetím kole přehrál 3:1 Bournemouth, ve čtvrtém kole měl Brighton namále, když musel po bezbrankové remíze opakoval duel s West Bromem, ale v prodloužení rozhodl dvěma zásahy Murray. Derby přehrál Brighton v osmifinále znovu velmi těsně 2:1. Ve čtvrtfinále byl Brighton krok od vyřazení, ještě v 88. minutě prohrával s Millwallem 0:2, poté ale snížil z otočky Locadia a v páté minutě nastavení srovnal pořádně šťastným gólem z pětatřiceti metrů March. Následný penaltový rozstřel vyšel lépe právě Brightonu.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejstarší fotbalová soutěž FA Cup vstupuje již do své semifinálové části. Vítězové posledního ročníku Premier League Manchester City přivítá v bitvě o vysněné finále Brighton.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.