FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Portsmouth : Queens Park Rangers - 26. ledna 2019   16:00

Portsmouth
Portsmouth
64' Leistner(vl.)
1:1
(0:0)
Queens Park Rangers
74' Wels
Portsmouth
Bass – Burgess, Close, Haunstrup, Maloney, May, Morris.
Ward – Garratt, Hopton.
Ingram – Cousins, Hall, Chair, Kakay, Osayi-Samuel, Smith.

Je dobojováno. Ve čtvrtém kole FA Cupu nenašel zápas mezi Portsmouthem a Queens Park Rangers vítěze a to znamená jediné. Duel se bude opakovat.

Hrál se velmi atraktivní fotbal, při kterém se fanoušci rozhodně nenudili. Domácí hlavně ve druhém poločase bušili do obrany soupeře a zaslouženě šli do vedení.

QPR ale poté nabralo síly, zkoncentrovalo se, dokázalo vyrovnat a do konce utkání již bylo aktivnější. Remíza je tak nakonec velmi spravedlivá a my se můžeme těšit na to, co přinese další měření sil.
Statistiky utkání

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11.
90+5'
90+4'
Už se opět hraje. S míčem operují hosté a snaží se ještě v posledních vteřinách utkání něco vymyslet.
90+2'
Jeden z hostujících obránců se zranil při obranném manévru a hra je tak přerušena a na hřiště pospíchají lékaři. Close nechtěně šlápl soupeři na nohu.
90+1'
Dennis zkusil štěstí zpoza vápna, avšak rána mu úplně nesedla a skončila mimo.
90+1'
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby ještě čtyři minuty.
90'
Nakonec ale Curtis nepřihrál ideálně a jeho pas končí v zámezí. QPR rozehraje odkop od branky.
89'
Utkání se pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Zdá se, že dnes se nedozvíme, kdo z týmů postoupí do pátého kola FA Cupu. Ještě ale nepředbíhejme, domácí mají míč a vyčkávají na vlastní polovině na ideální příležitost.
88'
A následně se provinili ofsajdem, tudíž rozhodčí přerušuje jejich útočné snažení.
87'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí nyní vybojovali volný kop, ale ve velké vzdálenosti od branky.
85'
QPR tlačí na pilu, je jasné, že hostům se opakovat duel příliš nechce.
84'
Po delší době se v útoku prezentovali i hráči Portsmouthu, ovšem z jejich kopaček šel míč pouze do zámezí.
83'
Hosté jsou jasně aktivnější, domácí tým po obdrženém gólu trochu zpomalil a jen se brání.
81'
Rozbíhá se posledních deset minut zápasu. V útoku jsou hosté.
80'
Střídání v týmu Portsmouth FC: ze hřiště odchází Donohue, přichází Close.
79'
Vyhrocený okamžik je za námi a opět se hraje. Uvidíme, zdali se dočkáme rozhodující branky.
77'
Žlutou kartu dostává Curtis (Portsmouth FC).
Žlutou kartu dostává Brown (Portsmouth FC).
Žlutou kartu dostává Lynch (Queens Park Rangers).
75'
Na hřišti se nám strhla pořádná mela. Uvidíme, jak to rozhodčí vyřeší.
74'
QPR právě vstřelili branku!
Ano, podaří! Signál byl sehraný na jedničku a hosté srovnávají. Nejdříve vlastní hráč sklepl míč na brankáře, který jej dokázal chytit, i následnou dorážku, ale potřetí již zasáhnout nedokázal. NAHKI WELLS srovnává zápas.
73'
QPR ovšem pokračuje ve zlepšené hře a vybojovalo další rohový kop. Podaří se favoritovi utkání srovnat?
72'
Po centru z levé strany vznikl ve vápně Portsmouthu pořádný zmatek. Naštěstí pro domácí ale dopadl dobře, hosté se nedostali ani ke střele.
71'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Wszolek, přichází Smith.
70'
Ten se jim ale vůbec nevydařil. Obrana jej bez obtíží odvrátila a QPR může opět pomýšlet na útočení.
69'
Rohový kop pro domácí, kteří se hnali do rychlého protiútoku.
68'
Teď už to ale QPR zkouší po levé straně. Obránci domácích jsou ale zatím dostatečně pozorní.
67'
Portsmouth navíc hraje i nadále aktivně a nepouští svého soka do útočení.
66'
Hosty teď čeká těžká úloha. Po většinu poločasu se pouze bránili a nyní musí vyrovnat.
65'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Oteh, přichází Osayi-Samuel.
64'
Portsmouth právě vstřelil branku!
Domácí se dočkali! Vysoká aktivita od začátku druhého poločasu je přetavena v branku. Centr z levé strany si nešťastně srazil do branky obránce TONI LEISTNER.
62'
Portsmouth zahrával rohový kop, ovšem ten se vůbec nepomohl a míč zamířil zpět na polovinu domácího celku.
61'
Domácí mají nadále míč na svých kopačkách, ale zdá se, že úvodní tlak ze začátku poločasu již opadl.
59'
Už to vypadalo, že QPR vybojuje rohový kop, ale nakonec to nevyšlo. Hra se tedy přesouvá na druhou polovinu hřiště.
58'
Zatím se zdá, že ano. Dokonce Oteh vybojoval volný kop a budou si tak moci odpočinout.
57'
QPR je v úvodu druhého poločasu pod obrovským tlakem. Dokáží se hosté ubránit?
56'
Moc nechybělo a Pitman se dostal k prodlouženému centru. Bohužel pro Portsmouth mu chyběly centimetry.
55'
Tak nakonec vůbec nic. Přízemní míč našel pouze prvního obránce, který jej ihned odkopl do bezpečí.
54'
Odměnou za to bude alespoň volný přímý kop z levé strany asi dva metry od vápna. Z toho by něco mohlo být.
53'
Už se opět hraje. Portsmouth pokračuje v tlaku a snaží se jej přetavit v úvodní branku zápasu.
52'
Chvíle klidu pro hosty. Na trávníku je totiž lékař a probíhá ošetřování. Menší šrám si odnesl Oteh.
50'
Velký tlak pokračuje, QPR je zaparkováno ve svém vápně a pouze se brání!
49'
Pitman si skvěle naběhl na precizní míč za obranu, ale ze vzduchu jej nezvládl umístit do branky. Jeho střela ji těsně přeletěla.
48'
Portsmouth nepolevuje a i nadále se žene za úvodní brankou.
47'
Domácí nastoupili opravdu hodně aktivně, Curtis se dokonce dostal i ke střele, ta ovšem zamířila relativně dost vysoko nad břevno.
46'
Máme za sebou první poločas, který rozhodně nenudil. Oba celky si vypracovaly zajímavé šance a bude jistě ještě velmi zajímavé sledovat, jak se bude utkání vyvíjet v následujících minutách. Zjišťovat to začneme zhruba od 17:03.
45+1'
45'
Dennis se opřel do odraženého míče a gólman soupeře měl co dělat, aby míč vyškrábl na rohový kop.
45'
Žlutou kartu dostává Manning (Queens Park Rangers).
44'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě přeci jen nějakého gólu nebo se půjde do šaten za nerozhodného stavu?
42'
Sudímu se nelíbí zrdžování hráčů QPR při vhazování a proto jim důrazně vysvětluje, že takto by to nadále nešlo.
41'
Pitman stáhl obránce a rozhodčí mu tak neumožnil pokračovat v akci. Volný kop pro hosty.
40'
V posledních minutách je Portsmouth očividně aktivnější, zatím ale nenašel cestu k zakončení.
39'
Ani jejich centr nebyl úspěšnější. Lumle jej ukryl v rukavicích.
38'
Na druhé straně centr do vápna Portsmouthu nikoho nenašel. Míč míří na kopačky domácích.
37'
Přes pozorné defenzívy to ovšem bude velmi složité. Nyní se pokouší něco vymyslet domácí, ale zatím stále bez gólového výsledku.
36'
Curtis hecuje své spoluhráče a požaduje po nich maximum. Jde vidět, že oba celky dnes chtějí vyhrát.
35'
Manningův centr byl velmi nepřesný a skončil v zámezí.
34'
Hosté se málem dostali do rychlého protiútoku, přihrávku mezi obránce ovšem zadní řady Portsmouthu zachytily.
33'
Portsmouth je častěji na balonu, ale nedaří se mu vymyslet nic, co by mohlo vést k zakončení.
32'
Hra se poměrně uklidnila, velký tlak hostů domácí ustáli a nyní se čeká na další zajímavé příležitosti.
31'
Walkes hledal dlouhým míčem Pitmana, ale přehnal to s razancí. Další odkop od branky Lumleho.
30'
Po levé straně se pokusil dostat k centru Dennis, netrefil však míč ideálně a ten končí pouze v zámezí. Odkop od brány hostů.
29'
Portsmouth se snaží uklidnit hru, poslední minuty byl pod velkým tlakem a to rozhodně není nic, co by si domácí borci představovali.
28'
Tak nakonec z toho byla střela Lynche, který se probojoval k míči, ale znova neměl MacGillivray moc práce.
27'
Faul domácích značí volný přímý kop pro Rangers. Podaří se jim něco vymyslet? Whatmough (POT) navíc vidí žlutou kartu.
26'
Oteh se dostal ke hlavičce ve vápně, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře.
26'
Teď už se hosté dostali do zakončení, konkrétně Oteh hlavičkoval na hranici malého vápna pouze do rukavic domácího brankáře.
25'
Centr hostujícího týmu od rohového praporku byl příliš přetažený a skončil v zámezí.
23'
Hosté z Londýna nyní delší dobu drželi míč na svých kopačkách, ovšem k šestnáctce soupeře se prakticky nedostali.
6'
Úvodní minuty žádnou zajímavou příležitost nenabídly, oba týmy se zatím spíše seznamují.
1'

Portsmouth FC: MacGillivray – Walkes, Whatmough, Clarke, Brown – Naylor, Donohue – Evans, Dennis, Curtis – Pitman.
Náhradníci: Bass – Burgess, Close, Haunstrup, Maloney, May, Morris.

Queens Park Rangers: Lumle – Furlong, Leistner, Lynch, Bidwell – Wszolek, Manning, Scowen, Freeman – Oteh, Wells.
Náhradníci: Ingram – Cousins, Hall, Chair, Kakay, Osayi-Samuel, Smith.

Rozhodčí: Ward – Garratt, Hopton.

QPR se dostali do šestnáctifinále letošního FA Cupu před Leeds United, který porazili 2:1. V lize se QPR drží zhruba ve středu tabulky s devětatřiceti body. Nejlepším střelcem QPR je momentálně se šesti góly Bermudský útočník Nahki Wells.

Portsmouth FC

Portsmouth se dostal do šestnáctifinále FA Cupu přes Maidenhead, který porazili na jeho půdě jednoznačně 4:0! Poté se utkal s Rochdalem, který porazili těsně 1:0, gólem z devadesáté minuty. V minulém kole narazil na nepříjemný Norwich, se kterým si poradil a zvítězil opět 1:0 a opět gólem tentokrát až z 90+4. minuty.

Portsmouth – Peterborough 1:0 (EFL Cup)
Oxford Utd – Portsmouth 2:1
Portsmouth – Blackpool 0:1
Southend – Portsmouth 0:2 (EFL Cup)
Norwich – Portsmouth 0:1 (FA Cup)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu FA Cupu mezi Portsmouthem a Queens Park Rangersem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.