FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Wimbledon : West Ham - 26. ledna 2019   20:45

Wimbledon
Wimbledon
34' Appiah  • 41' Wagstaff  • 46' Wagstaff  • 88' Sibbick
4:2
(2:0)
West Ham
West Ham
57' Pérez   • 71' Anderson
Wimbledon
McDonnell – Jervis, Garratt, Trotter, Soares, Sibbick, Pigott.
Taylor – Betts, Beswick
Cherry Red Records Fans Stadium
West Ham
Fabiański – Filipe Anderson, Fredericks, Lucas Pérez, Holland, Rice, Coventry.

Klub AFC Wimbledon tak po senzační výhře 4:2 postupuje do osmifinále anglického FA Cupu!
To byl zápas! Domácí fotbalisté v dnešním zápase 4. kola FA Cupu šokovali fotbalovou Anglii, když z pozice posledního týmu třetí ligy vyhráli nad účastníkem Premier League po skvělém výkonu 4:2. Wimbledon rázně vykročil k postupu již v prvním poločase, po kterém vedl 2:0. Jeho šance na postup pak hned ve 46. minutě zvýšil svým druhým gólem v zápase Wagstaff, který zvýšil na 3:0. Hosté pak svého soupeře tlačili a dokázali snížit na 3:2, avšak dvě minuty před koncem normální hrací doby uzavřel skóre zápasu střídající mladíček Toby Sibbick.
90+5'
90+5'
Obrovskou šanci na snížení měl nyní znovu Antonio, jenže proti jeho gólové střele fantasticky zasáhl domácí brankář!
90+3'
Zápas spěje ke svému konci. Hosté samozřejmě nemohou rezignovat a zápas musí dohrát naplno, jenže čas se jim rychle krátí a vypadá to, že je definitivně rozhodnuto.
90+1'
Ještě malou naději na boj o vyrovnání se snažil přiživit Antonio, jenže domácí gólman Ramsdale předvedl nyní důležitý zákrok a ústy zastavil velkou šanci hostujícího obránce.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut!
90'
Domácí fanoušci jsou na nohou. Nyní zpívají oslavné chorály, protože jejich miláčci jsou opravdu velmi blízko!
88'
Wimbledon právě vstřelil branku!
Wordsworth poslal z levé strany do otevřené obrany perfektní centr na nabíhajícího TOBYHO SIBBICKA, který pár desítek vteřin po příchodu na trávník patrně definitivně rozhoduje – 4:2!
87'
Domácí kopali rohový kop, po kterém se dostali do velké šance. Jenže míč do brány nedotlačili.
86'
Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Dylan Connolly, přichází Toby Sibbick.
85'
Domácí středopolař Connolly se po ošetření nechává vystřídat. A hrací plochu tak opouští samozřejmě velmi pomalu.
84'
Teď na trávníku leží Connolly, který samozřejmě nebude spěchat s ošetřováním a stavěním se na nohy.
83'
Domácí samozřejmě šetří čas a nyní se snaží více ležet na trávníku než hrát.
81'
Konec zápasu se již ale rychle blíží a hosté mají na vyrovnání něco málo přes deset minut.
79'
Arthur Masuaku nafilmoval pád v pokutovém území a dostává žlutou kartu.
78'
Hosté samozřejmě stále na nic nečekají a zkoušejí se potřetí dostat ke gólovému zakončení.
77'
Domácí kopali třetí rohový kop v zápase. Přetažený centr do vápna se dostal až k Wagstaffovi, jehož další centr do vápna skončil v zámezí.
75'
Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Kwesi Appiah, přichází Jake Jervis.
73'
Domácí teď nemají zápas zcela pod kontrolou. Hosté samozřejmě i po gólu na 3:2 ožili a sledujeme rozhodně velmi zajímavý fotbal.
71'
West Ham právě vstřelil branku!
FELIPE ANDERSON poslal míč skrz zeď, kde mu udělali spoluhráči prostor. Míč následně zamířil k pravé tyči a plachtící Ramsdale na míč nedosáhl – 3:2!
71'
Teď byl faulovaný Snodgrass a následuje přímý kop pro hostující fotbalisty.
69'
Domácí se snaží držet balon daleko od vlastní brány, což se jim s lehkými problémy víceméně daří.
67'
Ryan Fredericks sice ve skluzu zasáhl nejprve balon a až poté nohy protihráče, přesto je z toho první žlutá karta v dnešním zápase.
65'
Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Mitchell Pinnock, přichází Tom Soares.
64'
Ke střele se dostal pravý bek Antonio, jeho rána šla ale mimo.
62'
Ze zápasu se postupně stává drama. Hráči West Hamu hodně zabrali a naopak domácí se nyní zatáhli do defenzivy.
60'
Po rohovém kopu se k balonu tlačil opět Lucas Pérez, jenže tentokrát byl již dobře pokrytý a zakončil nad bránu.
59'
Hosté samozřejmě rázem ožili a znovu se tlačí na polovinu soupeře. Následuje další roh.
57'
Tento tlak již domácí defenziva neustála! Po rohovém kopu následoval do vápna další centr a zakončení Antonia na přední tyči. Gólman Ramsdale vyrazil míč jen před sebe a tvrdě dorážející LUCAS PÉREZ snižuje na 3:1!
54'
Snodgrass kopal v krátkém sledu dva rohové kopy, domácí se ale dvakrát ubránili.
52'
Hráči West Hamu svého soupeře nyní hodně tlačí, defenziva Wimbledonu je ale pozorná.
50'
Domácí defenziva ale zatím bez problémů drží a hosté to budou mít velmi složité. Potřebují rychle skórovat.
48'
Tak a teď už hosté nemají vůbec na co čekat. Mohou hrát totální vabank.
46'
Šokující úvod druhého poločasu! Domácí totiž vedou již 3:0, když se po centru z leve strany kopem ala Zlatan Ibrahimovič prosadil svým druhým zásahem v zápase SCOTT WAGSTAFF.
46'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andy Carroll, přichází Lucas Perez.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Grady Diangana, přichází Ryan Fredericks.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Filipe Anderson.
46'
Je za námi první poločas pohárového zápasu mezi AFC Wimbledon a West Hamem United. Sledujeme doslova šokující průběh zápasu, když domácí outsider z posledního místa třetí ligy vede nad desátým týmem Premier League 2:0, když se prosadili Appiah a Wagstaff. Hosté budou muset tedy po změně stran hodně přidat, pokud budou chtít pomýšlet na postup do další fáze FA Cupu nebo alespoň vybojovat opakování zápasu na domácí půdě.
45+1'
45+1'
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45'
První poločas spěje do finále. Hraje se poslední minuta normální hrací doby.
43'
Hosté jsou totálně zaskočeni a nedaří se jim. Naopak domácí hrají nyní jako z partesu.
41'
Hostující Obiang se dostal pod velký tlak, míč mu sebral SCOTT WAGSTAFF a svůj samostatný únik zakončil gólem na 2:0!
40'
Domácí se nikam moc neženou. Hrají ve velké pohodě a čekají, s čím přijde soupeř.
38'
Jenže domácí fotbalisté jsou nadále u míče a právě hosté se musí soustředit na defenzivu.
36'
Tak a teď musí hodně zabrat hosté, kteří určitě nebudou chtít připustit ostudnou nečekanou porážku.
34'
Stadion domácího stadionu bouří! Domácí se totiž prosazují po akci sředem hřiště, když navíc střelu KWESIHO APPIAHA lehce tečoval jeden z bránících hráčů. Balon zapadl k pravé tyči a je to 1:0!
32'
Domácí hrají ale nadále velmi statečně a není vidět, že hraje poslední tým třetí ligy s účastníkem Premier League.
30'
Teď jsou to hosté, kdo více drží balon. Jenže jejich kombinace končí ještě před vápnem a Ramsdale může být v klidu.
28'
Po dalším centru z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal Pinnock, míč ale poslal jen doprostřed brány, kde byl připravený Adrián.
27'
Domácí fotbalisté Wimbledonu ale zatím zápas zvládají dobře a s velkým favoritem drží krok.
26'
Balon nyní doputoval až k brankáři Ramsdaleovi, ten ale nedokázal nic vymyslet a víceméně ho odevzdal soupeři na jeho polovinu.
24'
Na první gól v zápase čekáme. Domácí hodně drží balon, na šance je to ale zatím vyrovnané.
22'
Do vápna WHU posílal další velmi nebezpečný centr Connolly, hosté měli ale znovu štěstí, že Connollyho spoluhráči nedokázali zakončit.
20'
Chicharito se dostal k další střelecké šanci. Tentokrát ale poslal míč jen do dobře postaveného Thomase. I kdyby balon prošel, určitě by zasáhl domácí gólman Ramsdale, protože Chicharitova rána byla hodně slabá.
19'
Tempo hry se trochu uklidnilo. U balonu jsou ale nadále domácí, kteří hodně drží balon.
17'
Carroll posunul balon na Chicharita, jehož rána zpoza vápna šla ale mimo.
17'
Po pěkné akci domácích centroval z plného běhu z pravé strany Wagstaff, gólman Adrián ale zasahovat nemusel, protože mu pomohla obrana.
15'
A další zakončení domácích. Není to z pravé strany, přibližně z rohu velkého vápna, zkoušel levačkou Pinnock, jeho rána šla ale nad bránu.
14'
Teď jsou u balonu ale již opět domácí, kteří se rychle blíží k bráně soupeře.
12'
První velkou šanci zápasu měli také hosté. Perfektně za obranu si zaběhl Chicharito, jehož pohotovou střelu zastavila tyč!
11'
Aktivní Thomas se nyní dostal až před brankáře Adriána, který měl velké štěstí, že ho domácí stoper jen trefil.
9'
Střílený centrovaný balon z přímého kopu posílal do vápna Pinnock a hostující defenziva byla opět pod velkým tlakem.
8'
Domácí jsou v úvodu zápasu velmi sympaticky aktivní a hosté se musí jen bránit.
6'
Thomas si nyní dobře ve vápně zpracovával balon, jeho následná rána pravačkou šla ale vedle levé tyče hostující brány.
4'
Velmi nebezpečný střílený centr do vápna posílal z pravé strany Connolly, balon šťastně odvrátil Antonio.
3'
Na druhé straně se po dlouhém autu do míče opřel Nightingale, jeho zajímavý pokus byl ale zblokovaný.
2'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal hostující Carroll, míč ale poslal mimo a následovat bude odkop.
1'

AFC Wimbledon: Ramsdale – Watson, Thomas, McDonald, Oshilaja – Nightingale, Wordsworth – Connolly, Pinnock, Wagstaff – Appiah.
Náhradníci: McDonnell – Jervis, Garratt, Trotter, Soares, Sibbick, Pigott.

West Ham United: Adrián – Antonio, Diop, Ogbonna, Masuaku – Nobble, Pedro Obiang, Snodgrass – Diangana, Carroll, Javier Hernández.
Náhradníci: Fabiański – Filipe Anderson, Fredericks, Lucas Pérez, Holland, Rice, Coventry.

Rozhodčí: Taylor – Betts, Beswick.
Dnešní zápas přinese souboj fotbalového trpaslíka s obrem. Domácí fotbalisté Wimbledonu hrají totiž až třetí nejvyšší soutěž, kde jsou navíc až na poslední čtyřiadvacáté příčce. V cestě jim bude stát účastník Premier League, který prožívá slušnou sezonu. West Ham United je totiž aktuálně na desátám místě tabulky a do dnešního pohárového zápasu půjde jako obrovský favorit.
Hezký sobotní večer všem fanouškům anglického fotbalu. O tomto víkendu pokračuje svým 4. kolem anglický pohár FA Cup a my budeme v rámci této reportáže sledovat průběh souboje mezi domácím AFC Wimbledon a hostujícím West Hamem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.