FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Nottingham Forest - 5. ledna 2020   15:01

Chelsea
Chelsea
8' Hudson-Odoi  • 34' Barkley
2:0
(2:0)
Nottingham Forest
Chelsea
Caballero – James, Christensen, Tomori, Emerson – Jorginho (C), Kovačić (70. Mount) – Pedro (77. Lamptey), Barkley, Hudson-Odoi – Batsuayi
Cumming – Rüdiger, Azpilicueta, Lamptey, Mount, William, Giroud
Bankes – Smart, Kane
Stamford Bridge, Londýn
Smith – Jenkinson, Dawson (C), Figueiredo (46. Benalouane), Ribeiro – Semedo (69. Fornah), Johnson (82. En Neyah) – Yates, Carvalho, Adomah – Mighten
Shelvey – Benalouane, En Neyah, Fornah, Gabriel, Hefele, Sole

Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:9.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Chelsea v rámci třetího kola FA Cupu přehrála Nottingham 2:0.

Od samého úvodu zápasu byli Blues o poznání aktivnější. Na první zásah se čekalo jen do osmé minuty, kdy se střelou k přední tyči prosadil Callum Hudson-Odoi. Následně mohli hosté rozehrávat penaltu, ale zákroku ve vápně ještě předcházel milimetrový ofsajd. O druhou trefu se postaral Ross Barkley, který jen doklepl do sítě vyraženou střelu Hudsona-Odoie.

Po změně stran byl sice Willy Cabalero překonám, ale hlavička Ryana Yatese přišla jen z ofsajdu a tak Chelsea neinkasovala. Sám londýnský tým už také další příležitosti nevyužil a zápas skončil 2:0.
90+3'
90+2'
Chelsea přece jen ještě jednou zahrozila. Mounta balon ve vápně sice ještě neposlechl, ale z toho mohl těžit ránou Barkley, který ale pálil jen mimo branku Jordana Smithe.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Po faulu Mounta mohl ještě zakroutit míč do vápna Carvalho, ale na brankové čáře stáhl balon do rukavic jistý Caballero.
89'
Těsně před vápnem si nerozuměl v kombinaci Barkley a Lamptey. Druhý jmenovaný by mohl po přesném přistrčení balonu pálit, ale míč dostal jen za sebe.
88'
Jamesův pokus do šestnáctky zastavil čistým způsobem Ribeiro. Ani domácím už se v samém závěru příliš nechce útočit.
87'
Nottinham už nemá příliš sil na útok. K vápnu Chelsea se sice protlačil Albert Adomah, ale proti Emersonovi neměl žádnou šanci.
86'
S Mountem spolupracoval právě Jorginho. Následně byl u balonu i Hudson-Odoi, na kterého si ale už hostující obrana dávala větší pozor.
85'
Jorginho se ve středu pole provinil proti pravidlům, když nešetrně poslal k zemi unikajícího Carvalha.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Chelsea si před domácím publikem i nadále hlídá dvoubrankové vedení.
82'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Johnson, přichází En Neyah.
81'
Domácí jsou si jisti svým postupem a snaží se držet u balonu ve středu trávníku. Hned několikrát si vyměnili míč Jorginho s Mountem.
80'
Na trávníku skončil i Barkley, ale střelec zatím poslední dnešní branky si ještě předtím pomohl faulem na Yatese.
79'
Do útoku mířili také hosté. Alex Mighten už ale neměl dostatek síly, aby vybojoval u rohového praporku alespoň rozehrávku pro svůj tým.
78'
Střídající Lamptey se okamžitě dostal do hry. Po souhře s Hudsonem-Odoiem vyfasoval žlutou kartu Yates.
77'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Lamptey.
76'
Hudson-Odoi vytvořil na levé straně prostor pro Mounta. Ten poté stříleným centrem vystrašil Smitha, který odrazil balon jen za koncovou čáru.
75'
S vysokým centrem z pravé strany neměl Caballero žádné starosti. Balon spadl domácímu brankáři téměř do náruče.
74'
Pohlednou kombinaci ve středu pole vedl střídající Mason Mount. Hostující obrana se ale dokázala rychle zformovat těsně před pokutovým územím.
73'
Tvrdým skluzem se prezentoval také Ryan Yates, který ve středu pole dohrál Jorginha. Sám si ale hostující útočník způsobil bolestivé zranění.
72'
Také Batshuayi měl na noze gól. Prudký centr z levé strany ale nedokázal uklidit za téměř osamoceného Smitha.
70'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kovačić, přichází Mount.
69'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Semedo, přichází Fornah.
68'
Už už to vypadala, že Nottingham sníží ztrátu, když se po hlavičce prosadil Ryan Yates. Pomezní rozhodčí měl praporek okamžitě nad hlavou, ale nakonec opakovaný záběr ukázal, jak těsné to bylo.
67'
Balon si připravil na místo přestupku Joao Carvalho. Ofenzivní záložník ale prudkou ránou napálil jen obrannou zeď Chelsea.
66'
Těsně před pokutovým územím byl navíc faulován i Alex Mighten a hosté budou rozehrávat pořádně nebezpečnou standardní situaci.
65'
Žlutou kartu dostává Reece (Chelsea FC).
65'
Také Pedro je slovně napomínám hlavním rozhodčím. Španělský záložník bez balonu postrčil Semeda.
64'
Aktivita domácích fotbalistů už není taková jako v prvním poločase. Nyní to chtěl změnit Barkley, ale ve vápně neobešel Dawsona.
63'
Hosté se nemohou dostat s míčem pod kontrolou do blízkosti branky Willyho Caballera. Chelsea s přehledem kontroluje dvoubrankové vedení.
62'
Ross Barkley hlavičkoval z prostoru penalty do tyče, následně už se k míči nedostal při dorážce Hudson-Odoi. Navíc je poté pískán ofsajd.
60'
Ani Kovačićova rána ze střední vzdálenosti se neujala a tak vede Chelsea i po hodině hry nad Nottinghamem o dva góly.
59'
Callum Hudson-Odoi si naváděl míč na levačku, ale prudkým pokusem trefil jen před sebou stojícího obránce. Chelsea se ale okamžitě vrátila k balonu.
58'
Tempo druhého poločasu zatím zaostává za první částí. Joao Carvalho se pokusil překvapit Caballera z velké vzdálenosti, ale míč umístil jen do středu branky.
57'
Jorginhova přihrávka na Batshuayie přišla příliš pozdě. Domácí útočník už by obsazen hned dvojicí soupeřů a balon nedokázal převzít.
56'
Pedrova pobídka za obranu sice našla Hudsona-Odoie. Střelec dnešní první branky se ale nacházel v metrovém ofsajdu a v útoku nemohl pokračovat.
55'
Kovačić po tvrdém zákroku vystartoval na Dawsona. Hlavní rozhodčí ale dokázal situaci uklidnit bez udělení žluté karty.
54'
Mateo Kovačić byl až příliš agresivní v souboji s Carvalhem a nyní už se pískat muselo. Domácí se budou muset do delší době zatáhnout do obrany.
53'
Také Reece James se vydal do útoku. Po přistrčení od Ribeira skončil na trávníku, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat bez přerušení.
52'
Jorginho přenesl hru na pravou stranu. Hudson-Odoi se ale nedomluvil s Batshuayiem a přihrával jen do prostoru, kde útočník domácích nebyl.
51'
Smith si pohlídal odražený balon od obránce a rychle ho schoval do rukavic. Dlouhý výkop následně ale doskákal až k Caballerovi.
49'
Domácí pokračovali v náporu od rohového praporku. V šestnáctce se ale prosadil jako první k balonu Michael Dawson a prvotní nebezpečí odvrátil hlavou.
48'
Po změně stran jsou u balonu stále domácí. Po dlouhém nákopu Christensena vyhrál silový souboj Hudson-Odoi, který si ještě pomohl souhrou s Barkleym.
47'
Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí. Pedrova přihrávka podél postranní lajny byla ale na Jamese příliš dlouhá.
46'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Figueiredo, přichází Benalouane.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Londýnská Chelsea vede v polovině zápasu nad Nottinghamem 2:0.

45+3'
45+2'
Ross Barkley nebyl daleko od zakončení. V pokutovém území ho ale zradilo zpracování a míč mu odskočil dále od kopačky, než by si představoval.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Za pravý kotník se s bolestivou grimasou drží Hudson-Odoi. Po krátkém ošetření se ale zvedá z trávníku a míří za postranní lajnu.
44'
Minutu před pauzou se balonu zmocnil Ryan Yates. Nyní zkoušel rozběhnout přihrávkou do pohybu Mightena, který ale ve vápně nedosáhl na míč.
43'
V pádu zkoušel Mighten najít rozběhnutého Yatese, ale balon narazil jen do hrudi Emersona a bylo nadějné akci hostujícího celku.
42'
Také Michy Batshuayi byl v kombinaci. Hrotový útočník Chelsea měl okolo sebe hned tři soupeře a už nedokázal akci nadále rozvinout.
40'
První polovina dnešního duelu pomalu míří ke svému závěru. Blues vedou po trefách Hudsona-Odoie a Barkleyho jistě 2:0.
39'
Dloubáčkem do vápna chtěl Pedro oslovit Barkleyho. Obrana Nottinghamu ale stačila rychle zatáhnout a balon odvrátila do bezpečí.
38'
Jordan Smith dokázal zneškodnit střílený centr, ale následně nerozehrál ideálně a domácí mohou pokračovat v náporu před závěrem první půle.
37'
Volný prostor měl u postranní lajny Hudson-Odoi. Nápor Chelsea se ještě o něco navyšuje, ale průnik Jorginha do vápna nebyl z nejpřipravenějších.
36'
Londýňané se řítili do dalšího útoku. Po souhře Kovačiće s Emersonem putoval míč do vápna, kde se ale do zakončení neprosadil Batshuayi.
34'
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea vede už o dva zásahy! Hudson-Odoi si připravil pozici ke střele, pokus k zadní tyči ještě dokázal Smith vyrazit, ale jen do prostoru, kde číhal po dorážce ROSS BARKLEY, pro kterého už bylo snadné umístit balon do odkryté sítě.
33'
Rohový kop Chelsea nevyšel podle představ. Před vápnem ještě získal míč Kovačić, který ale neobešel Dawsona.
32'
Hudson-Odoi si zkoušel individuálně projít do pokutového území, ale narazil hned na prvním obránci. Ribeiro si skvěle pohlídal pohyb zatím jediného střelce dnešního duelu.
31'
James se skvěle vymotal od postranní lajny mezi dvěma soupeři. Domácí ale zastavili nadějnou akci a pokračují v postupném útoku.
30'
I po půlhodině hry vede domácí Chelsea nad Nottinghamem o jednu branku. Hosté se musejí po většinu času bránit, ale o možnost penalty byli připraveni jen kvůli velmi těsnému ofsajdu.
28'
Tomorimu se nabídl v nouzi Caballero, který vypomohl svému spoluhráči. Následně mohl domácí gólman rozehrát daleko do středu hřiště.
27'
Chelsea uklidňuje hru kombinací ve středu trávníku. Pedro ani následně Kovačić nikam nespěchali. Z otočky poté vystrašil Smithe Barkley, ale hostující gólman byl připraven.
26'
Nakonec z toho ale penalta není! Rozhodčí u videa našli při přihrávce milimetrový ofsajd, až po kterém přišel faul v pokutovém území.
25'
Pokutový kop pro Nottingham Forest! Tomori nešikovně v pokutovém území srazil Yatese.
24'
Domácí i nadále kontrolují průběh zápasu. Tomori si několikrát vyměnil míč s Christensenem, který poté oslovil přihrávkou stojícího Pedra.
22'
Ani okamžitá rozehrávka po faulu Pedra hostům nevyšla podle představ. Balon se svezl po nakropeném trávníku až k Caballerovi.
21'
Bleskovou akci mohl zakončit z hranice vápna Pedro, který ale svou střelou trefil jen spoluhráče Batshuaye.
20'
Emerson cpal balon do šestnáctky, kde sice nebyl nikdo v modrém, ale vlastnímu brankáři zavařil Dawson, který nechával míč propadávat za sebe.
19'
Do volného prostoru na pravé straně mířil Pedro. Španělský záložník poté našel kolmicí Batshuayie, který ještě získal pro domácí rohový kop.
18'
Reece James měl sice na zádech přilepeného Adomaha, ale dokázal si pomohl přihrávkou k Caballerovi. Navíc byl faulován a tak může rozehrávat z klidové pozice.
17'
Už už to vypadalo, že by mohl Kovačić najít na vápně Hudsona-Odoie, ale na poslední chvíli zasáhl špičkou kopačky Dawson a akci soupeře zastavil.
15'
Po faulu na Pedra vyzkoušel střelu ze velké vzdálenosti i Andreas Christensen. Balon ale zamířil jen vysoko nad branku hostujícího celku.
14'
Tlak Chelsea pokračoval od rohového praporku. Po odrazu od trávníku zkoušel z krkolomné pozice zakončovat Tomori, ale branku minul pořádný kus.
13'
A další pořádně nebezpečná situace před Smithem. Jamesův centr mířil na Hudsona-Odoie, ale mladý útočník podskočil balon a nedokázal hlavičkovat.
12'
Akci Forestu snadno zastavil bránící Emerson, který nechal míč pouze dojet za koncovou lajnu. Rozehrávat tak bude Caballero.
11'
A mohlo být pro Chelsea ještě veseleji. Hudson-Odoi tentokrát zakroutil centr nebezpečně do šestnáctky, kde se k němu ale o kousek neprocpal Batshuayi.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe týmu z Premier League. Po brance Hudsona-Odoie vede parta trenéra Lamparda o jeden zásah.
9'
Blues pokračují v aktivní hře směrem do útoku. Kovačić ale narazil na skvěle postaveného Semeda a musel přihrávat pouze k obráncům.
8'
Chelsea s z první střely na branky ujímá vedení! Jorginho si to namířil k vápnu středem, následně si narazil s Batshuayiem, aby mohl poté oslovit přihrávkou CALLUMA HUDSONA-ODOIE. Ofenzivní fotbalista po rychlé kličce do středu propálil mezi nohama Ribeira i gólmana Smitha.
7'
Prudká přihrávka na pravou stranu měla najít Hudsona-Odoie. Domácí útočník byl ale schován za Ribeirem, který mladého soupeře snadní odzbrojil.
6'
Standardní situaci rozehrál z místa přestupku Carvalho, ale prudkým pasem našel pouze hlavu Christensena, který už neměl potíže s ukončením akce.
5'
Ve středovém kruhu chyboval také při přihrávce Jorginho. Následně se musel dnešní kapitán Chelsea stáhnout do obrany a navíc ještě fauloval Adomaha.
4'
Také hosté se poprvé s balonem dostali na útočnou polovinu. Netrvalo však příliš dlouho a Yates chyboval v kombinaci s Mightenem a balonu se ujal domácí Tomori.
3'
Hudson-Odoi si dělal prostor kolem Ribeira, ale míč mu utekl dále od kopačky, než by si představovat a toho využil k zisku Figueiredo.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral domácí útočník Michy Batshuayi. Chelsea se pustila okamžitě do útoku po levém kraji, ale Emerson byl vytlačen zpět na vlastní polovinu.
1'

Chelsea FC: Caballero – James, Christensen, Tomori, Emerson – Jorginho (C), Kovačić – Pedro, Barkley, Hudson-Odoi – Batsuayi
Náhradníci: Cumming – Rüdiger, Azpilicueta, Lamptey, Mount, William, Giroud

Nottingham Forest FC: Smith – Jenkinson, Dawson (C), Figueiredo, Ribeiro – Semedo, Johnson – Yates, Carvalho, Adomah – Mighten

20.02. 1999 Nottingham – Chelsea 1:3
Svěřenci trenéra Franka Lamparda mají v Premier League co dohánět. Na vedoucí Liverpool ztrácí Londýňané ze čtvrté pozice dvaadvacetibodové manko. Na konci kalendářního roku dokázali Blues otočit duel s městským rivalem Arsenalem, když se ve druhém poločase trefili Jorginho a Abraham. Naopak na Nový rok Chelsea dva body ztratila, když si z trávníku Brightonu přivezla jen remízu 1:1.

Nottingham Forest prožívá sezonu jako na houpačce. V listopadu dokázal aktuálně čtvrtý tým Championship bodovat ve čtyřech zápasech po sobě, následně aby v prosinci pětkrát po sobě nevyhrál. Aktuálně má Nottingham třízápasovou šňůru vítězství, když postupně zdolal Hull, Wigan a naposledy také v divokém souboji i Blackburn.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejstarší fotbalová soutěž anglický FA Cup vstupuje do svého třetího kola. První zkoušky čekají také na největší favority, ke kterým patří i londýnská Chelsea, která na domácím trávníku vyzve Nottingham Forest.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:01.