FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Derby : Manchester Utd. - 5. března 2020   20:45

Derby
0:3
(0:2)
Manchester Utd.
33' Shaw   • 41' Ighalo   • 70' Ighalo
Derby
Roos – Bogle, Evans, Forsyth, Lowe – Sibley (80. Shinnie), Bird – Knight, Rooney (C), Lawrence (44. Whittaker) – Waghorn (67. Marriott)
Clarke, Davies, Hamer, Marriott, Martin, Shinnie, Whittaker
Craig Pawson – Ian Hussin, Daniel Robathan
Pride Park Stadium, Derby
31 379 diváků
Romero – Dalot, Lindelöf, Bailly, Shaw (80. Williams) – McTominay, Fred (73. Martial) – Mata (C), Fernandes (67. Pereira), Lingard – Ighalo
De Gea, Greenwood, Martial, Matič, Pereira, Tuanzebe, Williams

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:11. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:7.
Ve čtvrtfinále FA Cupu narazí Manchester United na Norwich City, který porazil Tottenham Hotspur 2:1 po pokutových kopech.
Je konec! Manchester United potvrdil roli favorita a na půdě Derby County zvítězil jednoznačně 3:0.
Už v 10. minutě mohl rozjásat domácí fanoušky Sibley, ale jeho rána letěla jen těsně vedle pravé tyče. V 18. minutě se ujal přímého kopu Wayne Rooney, ale Romero vytáhl skvělý zákrok. Následně se už do hry dostali rudí ďábli a ve 33. minutě otevřel gólový účet Luke Shaw. Ve 41. minutě Manchester přidal druhou branku, konkrétně se prosadil Odion Ighalo.
Do druhé poloviny zápasu vstoupilo Derby aktivně a už po pěti minutách zakončil Waghorn těsně vedle levé tyče. V 70. minutě ale přidal pojistnou branku Odion Ighalo a United vedl 3:0. V 77. minutě střela Marrioota pořádně protáhla Romera. V nastaveném čase se ale opět ukázal brankář hostů Sergio Romero, jenž nádherně vychytal přímý kop Rooneyho, který tak dnes gól proti svému bývalému mužstvu nevstřelil.
90+3'
90+3'
Williams ovšem poslal soupeře k zemi a uviděl tak celkem zbytečnou žlutou kartu ke konci nastaveného času.
90+3'
Martialovi odebrala míč na levé straně obrana Derby a domácí se ještě mohou pokusit o poslední brejk.
90+2'
Další útočná akce Derby County je u svého konce, jelikož se domácí útočník ocitl jen v ofsajdovém postavení.
Dnešní utkání sleduje 31 379 diváků.
90+1'
Wayne Rooney se opět postavil k exekuci přímého kopu, který zahrál naprosto excelentně, ale Romero jej i podruhé vychytal fantastickým zákrokem!
90'
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.
89'
Odion Ighalo si zpracoval centr Lingarda a následně vystřelit, ale to pouze nad bránu Roose.
89'
Lowe se probil do vápna jako tank přes dva hráče United, ale následně si míč ukopl a připravil se tak o střelu.
88'
Wayne Rooney to vzal na sebe, jelikož chtěl vstřelit branku svému bývalému týmu, ale jeho pokus z dálky skončil vedle brány Romera. Fanoušci Manchesteru United navíc skandují "Rooney, Rooney, Rooney" a rozhodně tak nezapomněli na jeho fantastické služby v rudém drese.
87'
Martialova myšlenka o lehký lob do vápna nebyla špatná a Mata ji dobře pochopil, ovšem střela tohoto ofenzivního španělského záložníka skončila vedle.
86'
Opět byl zfaulován Lingard na levé straně a United tak bude znovu u míče a může tak podniknout útok směrem dopředu.
85'
Sergio Romero musí být připravený také v posledních minutách utkání, když čelil přízemní střele domácího hráče, se kterou si dokázal poradit.
84'
Následný volný kop hosté rozehráli nakrátko a po nějaké chvilce přišla střela Pereiry, ale ta letěla rovněž mimo svatyni Derby County.
83'
Lingard natáhl po levé straně, kde byl posléze zfaulován a Manchester United tak získal standardní situaci.
82'
Nepřesný nákop skončil pouze u domácího brankáře Roose, který má zatím pět úspěšných zákroků.
81'
Lingard se dostal ke střele levačkou, ale ta jako vždy skončila pouze vedle brány soupeře.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Shaw, přichází Williams.
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Sibley, přichází Shinnie.
79'
Rooney krásně zastavil brejk Manchesteru a dokonce připravil spoluhráči pozici pro střelu, která ale byla zblokována.
78'
Následný rohový kop Derby toho sice moc nepřinesl, ale domácí po chvíli získali ještě jeden.
77'
Marriott se z ničeho nic dostal ke střele z úhlu, která byla velice dobrá a Romero konečky prstů vyrazil balón mimo tři tyče!
76'
Pereira na levé straně posunul balón Shawovi, ale jeho centr do vápna se moc nepodařila a skončil za bránou.
75'
Nepovedená akce Derby skončila u Shawa, který pokryl míč letící do zámezí.
73'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Martial.
71'
Opět velice aktivní Juan Mata, který se procpal do zakončení, ale minul bránu domácích.
70'
Manchester United právě vstřelil branku!
Tak nyní už je pravděpodobně rozhodnuto, protože hosté vedou 3:0! ODION IGHALO posunul míč do vápna na pravou stranu, kde mu jej zpět poslal Mata a nigerejský útočník vypálil. Jeho první pokus sice zblokoval Bogle, ale na dorážku pod víko už neměl nárok ani gólman Roos.
69'
Momentálně ani není moc co psát, protože United je stále u míče a snaží se něco vymyslet.
67'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Pereira.
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Waghorn, přichází Marriott.
67'
Neviditelný Lingard posunul míč na Matu, ale jeho rána z levé strany Roose nepřekvapila.
66'
U míče je ale opět Manchester, který zvládá také druhou polovinu tohoto zápasu.
65'
Mata se parádně uvolnil přes protihráče a následně posunul balón na Fernandese, ale jeho centr zblokoval Rooney.
64'
Sibley dělá hostům problémy a Bailly jej nyní zastavil nedovoleným zákrokem, za který uviděl žlutou kartu.
62'
Po dalším protiútoku Derby šel McTominay opět po Sibleyovi a souboje mezi těmito dvěma záložníky jsou čím dál víc zajímavější.
62'
Domácí gólman Roos šel z brány, aby byl u míče dřív než soupeř, ale následně se tak United otevřel prostor pro gól, ovšem zpracování Maty a následná střela bylo pomalé.
61'
A další rozepře mezi těmito dvěma hráči, které už musí řešit rozhodčí, ale opět se vše obešlo bez karty.
60'
Vypadá to, že McTominay nezapomněl na předešlý souboj se Sibleyem a nyní jej v dalším souboji lehce atakoval, což se samozřejmě opět nelíbilo domácímu hráči.
60'
Hodina hry je u svého konce a Manchester United stále vede nad Derby County 2:0.
59'
Fred si sice chtěl vymodlit faul po zákroku Sibleyho, který se toho dnes nebojí, ale sudí ukazuje jen na autové vhazování pro United.
58'
Domácí celek se dál snaží, ale nyní už jde vidět rozdíl mezi kvalitou obou mužstev.
56'
Posléze se prodral do zakončení také McTominay, ale ten vypálil jen vedle branky soupeře.
55'
Luke Shaw dnes hraje velice dobrý zápas, ale jeho střela pravačkou skončila na zákroku Roose.
54'
Útočná akce domácího mužstva je u konce, jelikož útočník Derby County se ocitl v ofsajdovém postavení.
53'
Po chvíli přišel centr z nohy Fernandese, ale ty se mu zatím moc nedaří a gólman Roos si tak poradil.
52'
Po domluvě sudího se tak opět může pokračovat a Manchester znovu pomalu kombinuje na své polovině.
51'
McTominay zůstal ležet na hrací ploše po souboji se Sibleyem, který jej kopačkou udeřil do obličeje a hra je přerušená.
50'
Centr Bogleho z pravé strany letěl excelentně do vápna na hlavu Waghorna, který ale zakončil pár centimetrů vedle levé tyče branky United! Velká šance tak nekončí gólem!
49'
Po vysokém centru Fernandese došlo k zakončení hlavou McTominaye, ale to šlo hodně hodně vedle brány domácích.
48'
Manchester United drží balón na svých kopačkách a následně se po levé straně opět dral do vápna Shaw, ovšem jeho centr byl zblokován a následuje tak rohový kop Fernandese.
47'
Derby vlétlo do druhé půle velice aktivně a lehce tečovaná rána Birda nakonec skončila v moci Romera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je u svého konce a Manchester United vede nad Derby County 2:0.
45+3'
45+3'
Rooney pod presinkem Manchesteru převedl hru pasem na pravou stranu, kde ale Derby přišlo o balón.
45+2'
Posléze hrozil brejk ze strany United a tak Rooney podrazil Freda a uviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
45+2'
Wayne Rooney zkušeně odebral míč McTominayovi a Derby se následně dostalo až ke střele, ovšem tam byla zblokována.
45+1'
Fernandes se snažil odcentrovat míč z pravé strany, což se mu také povedlo, ale obrana Derby si s ním znovu poradila.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
44'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Lawrence, přichází Whittaker.
43'
Hra je opět přerušená, protože domácí hráč Lawrence opět leží na trávníku a chystá se střídání.
42'
Dalotův přízemní centr z pravé strany odvrátila obrana soupeře, ale United zůstává u balónu.
41'
Před poločasovou přestávkou je to už 2:0 pro rudé ďábly! Shaw parádně navedl míč až do vápna, kde jej následně přihrál ODIONU IGHALOVI, který se probojoval přes dva hráče do zakončení, jenž umístil k levé tyči.
40'
Wayne Rooney následnou standardní situaci rozehrál nakrátko a následný centr spoluhráče vyřešila obrana hostů.
39'
Nyní ovšem může ohrozit branku Romera Derby, který získalo rohový kop z pravé strany.
38'
Fernandesova střela uvnitř vápna trefila ruku Evanse, ovšem sudí nechal hru pokračovat a Manchester United tak přišel o regulérní penaltu!
37'
s Lawrencem to nevypadá dvakrát dobře, protože v pomocí doktorů kulhá z hrací plochy a jeho pokračování v zápase je otazníkem.
36'
Hra je ale momentálně přerušená, protože domácí hráč má zdravotní problémy a je ošetřován.
35'
Opět se United dostal ke střele, ovšem ta tentokrát zamířila jen vedle levé tyče.
33'
Máme tady první branku tohoto utkání! Po akci z levé strany se dostal do zakončení sváteční střelec Lingard, jehož pokus byl zblokován. Posléze domácí obrana zblokovala také ránu Fernandese, ale následná šťastná střela s příklepem o zem z nohy LUKE SHAWA zapadla ke vzdálenější pravé tyči!
32'
Po velké chybě hostujícího hráče se dostal do obrovské šance Odion Ighalo, ale Roos jej dokázal vychytat!
31'
Fredův pokus rozhodně neměl nárok na úspěch a United tak může být rád, že se Derby nedostalo do dalšího nebezpečného protiútoku.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a v zápase Derby s Manchesterem United jsme se zatím gólu nedočkali. Do více šancí se navíc dostal domácí celek, který toto utkání proti favoritovi zvládá velmi dobře.
29'
Hráči z Old Trafford se pokouší něco vymyslet, ale nákop Baillyho na Ighala byl nepovedený a obránce Derby jej odvrátil.
28'
Nepřesná přihrávka ze strany domácích přiletěla až do rukou Romera a první poločas tak není zrovna pastva pro oči fotbalového fanouška.
27'
Prvním střelcem na bránu z hostujícího mužstva je Juan Mata, který si na hranic vápna navedl míč na pravou nohu a vypálil, ovšem jeho přízemní střela nenadělala Roosovi žádnou práci.
26'
Ovšem standardní situace Manchesteru z rohů jsou zatím hodně marné a další centr na přední tyč skončil u odkopu hráče Derby County.
25'
Zatím nenápadný Dalot tentokrát poslal balón do vápna z pravé strany, ale na přední tyči jej odvrátil do zámezí Evans a následuje tak rohový kop Maty.
24'
Opět je k vidění jen pomalá kombinace Manchesteru United do zatažené obrany, což ďáblům moc nevyhovuje.
23'
Bruno Fernandes se drží za záda, když nepříjemně spadl z velké výšky, ale vypadá to, že tento portugalský borec bude moct pokračovat.
22'
Fernandes zůstal po faulu soupeře ležet na hrací ploše a hra je tak přerušená. Zdravotní problémy má ale také Jesse Lingard, jehož vystřídání by mohlo Manchesteru pomoct.
21'
Ighalo se chtěl pokusit o nůžky ve vápně po centru z pravé strany, ale od míče byl dva metry. Následně to ještě vřelo před bránou Roose, ale ani nyní jsme nebyli svědky šance ze strany United.
20'
Manchesteru se ale nedaří prokombinovat k nějaké větší šanci a i proto je jejich stav střel na bránu nulový.
19'
Rohový kop posléze ale nebyl nijak moc nebezpečný a dopředu tak jdou hráči v rudých dresech.
18'
No a málem z toho byla branka! Wayne Rooney opět ukázal, že kopat přímé kopy rozhodně nezapomněl a jeho fantastickou ránu přes zeď musel likvidovat skvělý zákrokem Romero!
18'
A nyní tady máme velice zajímavou chvilku, neboť k exekuci přímého kopu se proti brance Manchesteru United staví jejich legenda Wayne Rooney, ovšem v dresu domácích.
17'
Sibley se nádherně dostal v rámci protiútočné akce za Shawa, který jej posléze poslal k zemi a hostující levý obránce tak je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.
17'
Ani nyní z toho ale nebylo nic velkého, protože centr byl hodně vysoký a dopředu jde opět z protiútoku Derby.
17'
Rudí ďábli se ale znovu dostali do šestnáctky soupeře a Fernandes se tak postará už o třetí rohový kop.
16'
Se standardní situací hostů si domácí celek poradil a následně se vydal do protiútoku, který ale pozastavil Fred a nakonec odkopem zhatil Romero.
15'
Lingard si vyměnil míč s Matou, který posléze posunul Fredovi, jenž rozjel akci po levé straně a následný přízemní centr odvrátil Evans. Následovat tak bude rohový kop Bruna Fernandese.
14'
Momentálně se toho na hrací ploše Pride Park Stadiumu moc neděje, neboť Manchester United drží balón ve středu hřiště, ale směrem dopředu zrovna dvakrát nespěchá.
13'
Fernandesovi se nepovedla přihrávka na polovině soupeře a kouč Ole Gunnar Solskjær nabádá k větší aktivitě svého celku.
12'
Další šance ze strany domácích. Shaw nedokázal zblokovat střílený centr Knighta, ale ten nakonec jen proletěl vápnem.
11'
Rudí ďábli nyní kombinují na levé straně, ale přes Lingarda to opět nejde a nakonec Derby získalo autové vhazování.
10'
Bird krásně posunul míč Sibleymu, který si jej dal na levačku a ze střední vzdálenosti vypálil nebezpečnou ránu, ovšem ta skončila těsně vedle pravé tyče Romerovy svatyně!
10'
Domácí Derby County zatím hraje velice nebojácně a myslím si, že v tomto utkání uvidíme vyrovnaný duel.
9'
Wayne Rooney se poprvé ocitl uprostřed hry a dokázal prodrat svou přihrávku hned přes tři hráče soupeře!
8'
Po centru ze standardní situace se dostal k odraženému míči Lawrence, ale jeho následný pokus o střelu zpoza vápna byl zblokován.
7'
Fred se snažil čistě odebrat míč Waghornovi, ale nakonec se dopustil faulu, který sudí Craig Pawson viděl a také odpískal.
6'
S centrem na přední tyč si ale domácí celek poradil bez nějakých větších problémů a posléze se míč dostal až k brankáři Romerovi.
5'
Manchester United nyní získal rohový kop z pravé strany, o který se postará Bruno Fernandes.
4'
Začátek utkání je zatím velice opatrný z obou stran, jelikož ani jeden celek nechce udělat nějakou chybu.
3'
Derby se dostalo do protiútoku, ale následný pokus dostat míč do vápna skvěle zblokoval Eric Bailly.
2'
Hostující celek drží balón ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet na levé straně.
1'

Derby County: Roos – Bogle, Evans, Forsyth, Lowe – Sibley, Bird – Knight, Rooney (C), Lawrence – Waghom
Náhradníci: Clarke, Davies, Hamer, Marriott, Martin, Shinnie, Whittaker

Manchester United: Romero – Dalot, Lindelöf, Bailly, Shaw – McTominay, Fred – Mata (C), Fernándes, Lingard – Ighalo
Náhradníci: De Gea, Greenwood, Martial, Matič, Pereira, Tuanzebe, Williams

Rozhodčí: Craig Pawson – Ian Hussin, Daniel Robathan.

Manchester United:

Rudí ďábli se momentálně nacházejí na 5. pozici se 42 body a skóre 42:30. V posledním utkání zavítali na půdu Evertonu. Už ve 3. minutě se po velké chybě De Gey prosadil domácí hráč Calvert-Lewin. Hosté ale dokázali zareagovat a ve 31. minutě srovnal Fernandes. Druhý poločas nabídl rovněž zajímavou podívanou, ale regulérní branka už nepadla. Po zápase navíc po rozhodčích vyjel trenér Ancelotti, který uviděl červenou kartu.
Manchester United v 1/32-finále poháru narazil na nepříjemné Wolves. První utkání nenabídlo žádný gól. Odvetu ale United zvládl a vyhrál 1:0. V dalším kole narazil na Tranmere, ovšem to porazil jednoduše 6:0.
Hlavním trenérem je Ole Gunnar Solskjær.

Derby County:

Derby je aktuálně ve druhé anglické lize na 13. místě se 48 body a skóre 46:49. V posledním zápase zavítalo na půdu Sheffieldu Wednesday. Už v 7. minutě poslal hosty do vedení Lawrence, který se trefil také ve 24. minutě. O šest minut později to bylo už 3:0 pro Derby, když se trefil Knight. Ve druhé půli zápasu padla jen jedna branka, kterou dal domácí Windass. Derby tak zvítězilo 3:1.
V 1/32-finále se Derby utkalo proti Crystal Palace, které porazilo v domácím prostředí 1:0. V dalším kole los přisoudil Northampton. První zápas ovšem na půdě soupeře skončil 0:0. Odveta už ale pro County dopadla dobře a Derby vyhrálo 4:2.
Hlavním trenérem je Phillip Cocu.
V osmifinále FA Cupu se proti sobě střetnou týmy Derby County a Manchester United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září 2018 v Manchesteru v rámci 1/16-finále EFL Cupu, kde ale Derby vedené pod Frankem Lampardem zvítězily 3:2 po penaltách. Dnes se bude bojovat na Pride Park Stadium, Derby. Tento stadion nabídne kapacitu pro 33 597 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Craig Pawson a jeho asistenti Ian Hussin a Daniel Robathan. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Zápas bude více speciální proto, že v dresu Derby se proti Manchesteru United postaví jejich legendární kanonýr Wayne Rooney.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.