FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Millwall : Sheffield Utd. - 25. ledna 2020   16:00

Millwall
0:2
(0:0)
Sheffield Utd.
62' Bešič   • 84' Oliver Norwood
Millwall
Bialkowski – Wallace, Cooper, Pearce (C) – Ferguson (71. Bradshaw), Mitchell, Mahoney (74. Wallace), Molumby, Brown – O'Brien, Smith (71. Bödvarsson).
Sandford – Bödvarsson, Bradshaw, Hutchinson, Romeo, Skalák, Wallace.
Taylor – Lennard, Cooper
The Den, Londýn
Henderson – Basham, Jagielka, O'Connell – K. Freeman, Bešič, Norwood, L. Freeman (81. J. Robinson), Osborn – Sharp (C), C. Robinson (67. Clarke).
Verrips – Clarke, Egan, Lundstram, McBurnie, Morrison, J. Robinson

S konstatováním, že Sheffield United splnil roli favorita a postoupil do další fáze FA Cupu, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního dne.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které dopadlo předpokládaným koncem. Sheffieldu se ve druhé části hry podařilo vsítit dva góly a potvrdil tak papírové předpoklady. Na hostující mužstvo se tak můžeme těšit i v další části FA Cup, naopak Millwall se s pohárem loučí. Domácímu celku to dnes směrem dopředu moc nešlo, a tak se musel před soupeřem z Premier League sklonit.
90+3'
90+1'
K postranní čáře přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukázal, že se budou hrát ještě tři minuty. Ve stejnou dobu prohodil Clarke obránce a sám na brankáře se hnal Sharp, Pokus kapitána Sheffieldu šel po zemi, ovšem polský brankář skvěle zasáhl.
90'
Běží poslední minuta základní hrací doby, Sheffield United v ní rozehrál ještě jeden rohový kop. Ovšem jde pouze o šetření času, jelikož centr do vápna se nekonal.
88'
Jdeme do koncovky zápasu, v níž by domácí chtěli zaznamenat alespoň čestný úspěch. Jenomže prohráli souboj u rohového praporku, a tak přišel dlouhý odkop.
86'
Další velká šance hostujícího mužstva končí zákrokem polského brankáře. Zprava mířila přihrávka do šestnáctky, kde se pohotovou střelou do protipohybu gólmana prezentoval Clarke. Bialkowski tihl ještě zastavit svůj pohyb a míč vyrazit.
84'
Sheffield United právě vstřelil branku!
O vítězi i postupujícím je rozhodnuto! Hostující celek přesunul balon z levé strany na střed, kde Sharp nabil proti noze OLIVERU NORWOODOVI. Jeho pokus z jedné zapadl přesně do pravého spodního rohu branky.
83'
Další akci táhl na pravé straně Wallace, který o balon přišel. Sheffield bude rozehrávat od branky, jenomže Henderson se rozhodně nikam nežene.
82'
Tak aktivita domácího mužstva se postupně zvyšuje, ovšem další centr byl na hranici vápna odvrácen. Millwall tak bude rozehrávat autové vhazování.
81'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází L. Freeman, přichází J. Robinson.
80'
U pravé postranní lajny se elegantně uvolnil Wallace, jehož centr mířil na zad ní tyč, kde v posledním momentu zasáhl obránce. Za ním už totiž číhal soupeř, jenž se balonu ale nedočkal.
79'
Až nyní přišla přihrávka do pokutového území, kde se nacházel atakovaný Bödvarsson. Domácí hráč jen nastavil kopačku a poslal míč vedle brány.
78'
Zatím marně čekáme na nějakou akci, kterou by Millwall ohrozilo branku soupeře. Pomalu by se domácí měli snažit o závěrečný tlak.
77'
Sheffield United si vynutil faul útočné polovině a sice skóroval, ovšem branka nebyla pro útočný faul uznána. Hosté ani neprotestovali a vrátili se poslušně za balon.
74'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Mahoney, přichází Wallace.
73'
Domácímu celku čas už velmi rychle utíká, navíc se hraje na jeho polovině. Tohle Sheffieldu úplně stačí, už není kam spěchat.
71'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Smith, přichází Bödvarsson.
71'
Střídání v týmu Millwall FC: ze hřiště odchází Ferguson, přichází Bradshaw.
70'
Další míč mířil před branku, kde se na malém vápně nacházel Sharp, který to měl na dlouhou nohu a navíc trefil soupeře.
69'
Žlutou kartu dostává Kieron Freeman (Sheffield United FC).
69'
Sheffield se prezentoval dalším centrem do pokutového území, ovšem míč byl znovu odvrácen. Účastník Premier League je znovu u míče a hledá cestu za další brankou.
67'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází C. Robinson, přichází Clarke.
66'
Za dalším nákopem se vydal Robinson, který ale prohrál osobní souboj. Domácí jsou znovu u balonu, ale jejich akce je velmi pomalá.
65'
Domácí mužstvo se na levé straně prokombinovalo k centru, který mířil do zadní části šestnáctky. Ovšem obrana United si celou situaci pohlídala.
64'
Účastník Premier League se ujal zaslouženě vedení a nyní může být více v klidu. Ovšem nesmí usnou na vavřínech, jelikož Millwall působí odhodlaným dojmem.
62'
Dlouhý nákop zpracoval Sharp, jenž balon posunul na MUHAMEDA BEŠIČE, který se pak dostal za hranici šestnáctky. Technický pokus hráče z Bosny a Hercegoviny zamířil přesně ke vzdálenější tyči.
61'
Sheffield chystá první změnu, která přijde v přerušené hře. Hostující trenér cítí, že hra jeho týmu potřebuje oživit.
60'
Hodina hry je minulostí, aktuálně se domácí tým nachází na útočné polovině. Po autovém vhazování ale přišla další zbytečná ztráta.
58'
Do konce zápasu je stále dost času a zatím to vypadá, že rozhodně jediná trefa nebo bude následovat odveta!
57'
Jenomže ani po rohovém kopu jsme se střely nedočkali, Millwall znovu míč odehrálo. Jenomže k soupeři, který opět kombinuje a hledá recept na překonání obrany.
56'
Přetažený centr našel u levé tyče Sharp, jenž míč vrátil před branku. Ovšem Robinson se nechal předskočit a balon zamířil vedle brány – roh pro Sheffield United.
55'
Sheffield znovu kombinoval na levé straně, kde se nakonec probojoval k centru. Jenomže míč letě spíše do vzduchu, a tak si jej obrana pohlídala.
53'
Tentokrát si mezi obránce naběhl Smith, který se ale nechal předskočit soupeřem a pak jej u postranní čáry fauloval.
52'
Domácí hráč byl faulován na levé straně, a tak byl rozehrán volný kop. K jeho exekuci se postavil Ferguson, jenž našel jen prvního bránícího soupeře.
51'
Tak to se na téhle úrovní často nevidí, jelikož Bešič porušil pravidla při vhazování. Millwall tak zadarmo získalo balonu a může se přesunout na útočnou polovinu.
50'
Opět jsme sledovali jednoduchou akci, když Millwall zkusilo nákop za obranu, kam mířil Mahoney. Jenomže celou situaci si pohlídal zkušený Jagielka.
49'
Domácí mužstvo se zmocnilo balonu a v poklidu kombinovalo u půlící čáry. Následně pas zleva měl mířit před branku, ale skočil jen zeshora na síti.
48'
Sheffield kombinoval na malém prostoru a míč pak vyvezl do středu Freeman. Jeho přihrávka mířila na pravou stranu šestnáctky, odkud pak letěl míč před branku, ovšem byl zastaven.
47'
Hostující celek se rychle zmocnil míče a přesunul se na útočnou polovinu. Za šestnáctkou se nacházel Robinson, jenž byl zdvojen a o balon přišel.
46'
Pokračujeme druhým poločasem a vypadá to, že ani jeden tým o poločasové přestávce nestřídal.
46'
V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se úvodní branky nedočkali, ovšem o trochu blíže k ní měl Sheffield. Právě hostující mužstvo bylo dvakrát velmi blízko, ale jednou byl míč odkopnut z brankové čáry. United bylo sice více na míči a také na polovině soupeře, jenomže obrana Millwallu hraje zatím skvěle. Navíc domácí čekají na rychle protiútoky, ale ani jeden nevyšel dle představ.
45'
44'
Tentokrát se Sheffield vydal do akce středem hrací plochy, kde se o kličku pokusil Bešič, jenž balon nejprve ztratil a následně ještě fauloval.
43'
U postranní čáry pracoval O'Brien, jehož Jagielka odzbrojil. Domácí mužstvo bude rozehrávat další autové vhazování na útočné polovině.
42'
Hned dva domácí hráči se nacházeli na levé straně, odkud také přišel centr před branku. Obránci si celou situaci pohlídali a balon odklidili do bezpečné zóny.
41'
Blížíme se ke konci prvního poločasu a stále čekáme na vstřelenou branku.
39'
Po dalším kombinaci a přihrávce před branku zasáhl domácí obránce. Sheffield tak rozehrál další centr, jenž na zadní tyči našel Jagielku, jeho hlavička šla nad branku.
38'
Hostující mužstvo rychlo získalo balon zpátky a je znovu v kombinaci. Účastník druhé nejvyšší soutěže hraje směrem dozadu opravdu skvěle.
37'
Centr od rohového praporku se kroutil do branky, jenomže celou situaci pohlídal brankář Henderson. Sheffield pak o balon přišel a musel se jen malou chvilku bránit.
36'
Tentokrát z hranice šestnáctky vypálil Mahoney, jehož volej zamířil do bránícího soupeře. Millwall tak bude rozehrávat pouze rohový kop.
35'
Domácí celek se odvážný a znovu se nacházel na útočné polovině, kde vybojoval faul. Následný pas mířil do šestnáctky, ale obránce se ve vzduchu vyšplhal nejvýše.
34'
Po delší době předvedlo Millwall další tažení za úvodním gólem, akci ale překazilo ofsajdové postavení.
33'
Sheffield United je znovu v kombinaci na útočné polovině, ovšem obrana soupeře hraje přesvědčivě. Viděli jsme pouze jednu velkou šanci, která brankou neskončila.
32'
Hostující celek dál přikládá pod kotel, jenomže vyložené situace nepřicházejí. Další centr ze strany byl ze šestnáctky odhlavičkován.
30'
Kličkou před obránce přešel Osborn, kterému se pak nepodařilo najít spoluhráče před brankou. Polský gólman mohl být znovu v klidu a bude rozehrávat od brány.
29'
Hra se trochu uklidňuje, jelikož účastník Premier League kombinuje na vlastní polovině. Hosté se pokusili o nákop dopředu, ale míč se k bekům rychle vrátil.
28'
Domácí mužstvo se znovu nacházelo na útočné polovině, ovšem po pravé straně se přes obranu nedostalo. Sheffield navíc vybojoval autové vhazování.
26'
Dalším centrem z levé strany se prezentoval Robinson, jenž nepřekopl ani prvního obránce. Míče se znovu chopil Sheffield, který neuspěl ani zprava.
25'
Až nyní se bude moci domácí obrana odpočinout, nepřesnou rozehrávkou se totiž prezentoval Osborn. Millwall by potřebovalo udržet míč na kopačkách.
23'
Hostující tým už přebírá otěže zápasu a je stále častěji před pokutovým územím soupeře. Millwall balony pouze odkopává a obrana za chvíli začne být přetížená.
22'
Po krásném prostrčení se za obranu dostal Sharp, který udělal brankáři dlouhou kličku a pak vystřelil po zemi. Jeho pokus už mířil do branky, ovšem obránce jej z čáry vykopl.
20'
První ostřejší zákrok vytáhl domácí Mitchell, který může být rád, že nebyl potrestán. Centr z přímého kopu pak letěl na zadní tyč, kde jej nikdo nezasáhl, bude se kopat od branky.
19'
Nejprve u půlící čáry dobře zapracoval Wallace, jenž získal míč, ale poté ho nepřesnou přihrávkou zase ztratil. Sheffield tak táhl akci zleva, ale obránce celou akci překazil.
18'
Centr od rohového praporku byl dobře kopnut na zadní tyč, kde se nacházel Jagielka. Hostujícímu stoperu se nepodařilo trefit míč, a tak z nadějné situaci nic nebylo.
17'
Do pokutového území byl poslán další centr, jenomže před brankou byl jen jeden hráč Sheffieldu. Akce hostujícího týmu pokračovala a domácí Mitchell, míč srazil na roh.
16'
Zatím sledujeme vyrovnané utkání, které nabízí hodně soubojů. Mírně aktivnější je účastník Premier League, ovšem branka k vidění nebyla.
15'
Domácímu mužstvu se povedlo na malou chvíli otupit tlak. Millwall se totiž s balonem přesunulo na útočnou polovinu, ovšem centr z pravé strany byl nepřesný.
14'
Účastník Premier League se znovu usadil na útočné polovině a k vidění byl pas po pravé straně, který byl zastaven a poslán za postranní čáru. Po autovém vhazování ještě přišel centr, jenž si pohlídal Bialkowski.
13'
Na středu hrací plochy se nacházel Freeman, který nezpracoval míč, a tak se Millwall na malou chvíli osvobodilo.
12'
Snad poprvé se na delší dobu Sheffield usadil na útočné polovině, přihrávku na levé straně ale pokazil O'Connell.
10'
Druholigový celek je aspirantovi na pohárovou Evropu vyrovnaným sokem. Jenomže domácímu mužstvu se další tažení za gólem nevyvedlo.
8'
Na půlící čáře vystartoval za beka O'Brien, který se hnal až do šestnáctky, kde se na levé straně zbavil dalšího soupeře. Jeho technickou střelu ale zlikvidoval Henderson.
8'
Pěkná akce se sehrála na levé straně, odkud míč putoval na hranici vápna, kde se nacházel Bešič. Jeho pokus z jedné mířil asi metr vedle levé tyče.
7'
Na pravé straně se rozeběhl Ferguson, jehož centr mířil na zadní tyč, kde nebyl žádný jeho spoluhráč. Domácí alespoň vybojovali autové vhazování.
6'
Rohový kop byl rozehrán na malé vápno, kde se nacházel pouze jeden hostující hráč. Millwall se tak v pohodě ubránilo a může myslet na protiakci.
5'
Millwall znovu odevzdalo míč soupeři, a tak se bude jen bránit. Útočnou akci soupeře zastavil na straně Mitchell, jenže po autovém vhazování bude následovat roh.
4'
Vysoký nákop zastavila hostující obrana, a tak Sheffield United může mezi obránci kombinovat. Ovšem znovu přišla laciná ztráta a střelou nad branku se prezentoval Smith.
3'
Zatím se hraje na polovině hostujícího mužstva, které se nemůže dostat přes půlící čáru. Ovšem po chvíli si to podařilo, jenomže Sharp se nacházel v ofsajdovém postavení.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Millwall v tmavě modrých dresech, naopak Sheffield United zvolil proužkované červenobílou sadu.
1'
Jdeme na další střetnutí FA Cupu, hlavní rozhodčí pan Taylor zahájil utkání.Jako první se míče chopil Robinson, ovšem přišla rychlá ztráta.
1'

Millwall FC: Bialkowski – Wallace, Cooper, Pearce (C) – Ferguson, Mitchell, Mahoney, Molumby, Brown – O'Brien, Smith.
Náhradníci: Sandford – Bodvarsson, Bradshaw, Hutchinson, Romeo, Skalák, Wallace.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Jagielka, O'Connell – K. Freeman, Bešič, Norwood, L. Freeman, Osborn – Sharp, C. Robinson.
Náhradníci: Verrips – Clarke, Egan, Lundstram, McBurnie, Morrison, J. Robinson

Rozhodčí: Taylor – Lennard, Cooper.
Pojďme se na obě mužstva podívat v trochu bližším měřítku. Millwall nastupuje ve druhé nejvyšší anglické lize, která se nazývá Championship. Dnes domácí celek najdeme na osmé příčce, když posbíralo čtyřiačtyřicet bodů a je kousek od postupu do play-off. V ligové části je pak nejlepším střelcem Jed Wallace, jenž se prosadil devětkrát.
Millwall do FA Cupu vstoupilo teprve v minulém kole a narazilo na Newport, s nímž si v domácím prostředí poradil hladce 3:0.

A nyní už se pojďme podívat také na Sheffield, který v nejvyšší anglické soutěži okupuje osmou pozice se čtyřiatřiceti body. United to mají blízko ke splnění snu, jelikož na pohárovou Evropu ztrácejí pouhý bod. Nejlepšími střelci v ligové části sezóny jsou Lys Mousset a John Fleck, oba vstřelili šest gólů.
Také Sheffield United vstoupil do FA Cupu teprve v minulém kole a do další fáze se doslova protrápil. Účastník Premier League totiž porazil AFC Fylde pouze 2:1.
Vítám všechny příznivce pohárových zápasů, jelikož na řadě je anglický FA Cup. Ve čtvrtém kole se proti sobě postaví Millwall FC a Sheffield United FC. Právě hostující mužstvo bude plnit roli favorita, vždyť nastupuje v Premier League.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.