FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Reading : Sheffield Utd. - 3. března 2020   21:00

43' Puşcaş
1:2
(1:1)
Sheffield Utd.
2' McGoldrick   • 105+2' Sharp
Reading
Rafael Cabral – Yiadom, Morrison (C), Miazga, Obita – Meïté (106. McCleary), Rinomhota (106. S. Balddock), Swift, Ejaria (98. Pelé), Olise (98. Masika) – Puşcaş.
Walker – Moore, S. Baldock, McCleary, Blackett, Masika, Pelé.
Friend – Hatzidakis, Perry
Madejski Stadium, Reading
Henderson – Basham, Egan (C), O'Connell – G. Baldock, Lundstram, Berge (99. Robinson), Freeman (106. Retsos), Osborn – McGoldrick (79. Sharp), Mousset (61. McBurnie).
Verrips – Zivkovic, Jagielka, Sharp, McBurnie, Retsos, Robinson.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.
Fotbalisté Sheffieldu United zvítězili na půdě druholigového Readingu 2:1 v prodloužení a postupují tak v FA Cupu mezi nejlepších osm týmů! Hosty poslal do vedení už ve 2. minutě David McGoldrick, ale za domácí srovnal v závěru první půle z penalty George Puşcaş. Skóre 1:1 platilo i po základní hrací době a tak se muselo prodlužovat. V nastaveném čase první části prodloužení nakonec rozhodl o postupu Blades přesnou hlavičkou Billy Sharp. Zápas ještě mohl poslat do penalt střídající Pelé, který dvakrát nebezpečně střílel, ovšem první pokus zneškodnil brankář Henderson a druhý těsně minul levou tyč.
120+2'
120+1'
Tak ještě minuta navíc...
120'
Pelé měl na noze vyrovnání! Z nějakých 18 metrů zamířil centimetry vedle levé tyče. Henderson se za míčem jen prosebně díval.
120'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (Sheffield United FC).
119'
Míč po rohu končí v rukavicích brankáře Hendersona.
118'
Pelého střela zpoza šestnáctky mířila na bližší tyč a hosty musel podržet brankář Henderson. Ten balón vyrazil na roh!
116'
McCleary si zaběhl za záda bránícího Robinsona a posílal míč na zadní tyč, kam sprintoval Ayub Masika. Výborně se ale vrátil Baldock, jenž z pohledu hostí situaci vyřešil.
115'
Jordan Obita dostal přihrávku od Swifta a zkusil to z 20 metrů. Jeho přízemní střela však mířila do středu brány a Dean Henderson s ní neměl žádné problémy.
113'
Pelé si dal míč daleko od nohy a usnadnil tak práci obráncům hostujících Žiletek.
111'
Domácí už potřebují hrát dopředu, ale zatím se jim to nedaří. Sheffield kontroluje hru.
110'
Do otevřenější obrany Readingu se vřítil Chris Basham. Jeho centr ale zablokoval obránce.
107'
Do další šance se hnal Billy Sharp! Ten si mezi domácími obránci skvěle zpracoval míč a poté vypálil metr nad břevno!
106'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Luke Freeman, přichází Panagiotis Retsos.
106'
Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Andrew Rinomhota, přichází Sam Balddock.
Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Yakou Meïté, přichází Garath McCleary.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Centr Robinsona ještě před bránu neprošel, ale vzápětí se k míči dostal Luke Freeman, který ho poslal na zadní tyč a tam byl BILLY SHARP, jenž prudkou hlavičkou překonal Rafaela Cabrala – 1:2.
105+1'
První poločas prodloužení bude nastaven o minutu.
105'
Robinson centroval z levé strany. Míč našel zády k bráně stojícího McBurnieho, který ho nedokázal sklepnout nabíhajícím spoluhráčům.
103'
Jack Robinson odvrátil hlavou míč jen k Andrewovi Rinomhotovi, který se v pokutovém území protlačil ke střele. Tu ale poslal tak dva metry vedle levé tyče.
101'
Swift se snažil vysunout Meïtého, který ale míč nedoběhl. Kope se od hostující brány.
100'
Billy Sharp se prezentoval nepovedeným centrem. Míč končí za bránou Readingu.
99'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Jack Robinson.
98'
Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Ayub Masika.
98'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ovie Ejaria, přichází Pelé.
97'
Ejaria dokázal proběhnout kolem Lundstama a z levé strany šestnáctky mohl střílet. Míč srazil na roh Basham.
96'
Reading drží v prodloužení častěji míč na kopačkách. V řádné hrací době tomu přitom bylo naopak.
94'
Oliver McBurnie si výborně zpracoval na prsa dlouhý míč a i myšlenka vysunout z druhého doteku Billyho Sharpa byla určitě správná. Skotský fotbalista ale dal balónu přílišnou razanci a Sharp ho nedoběhl.
92'
Domácí se pokouší kombinovat a ukázat Sheffieldu, že i oni dokáží hrát s balónem delší čas.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut hry nerozhodlo. Ve druhém poločase sice měl Sheffield více ze hry, ale gólové šance územní převaha účastníka Premier League nepřinášela. Reading brání velmi zodpovědně.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Asi poslední míč do domácí šestnáctky poslal Balddock, ovšem domácí se ubránili.
90+1'
Yiadom odcentroval z pravé strany, ale jen na hlavu hostujícího kapitána Egana.
90+1'
Fanoušci Readingu stojí a ženou svůj tým dopředu!
90+1'
Tak ještě dvě minuty!
90'
Běží už poslední minuta základní hrací doby. Uvidíme, kolik času ještě sudí nastaví.
89'
Hosté rohový kop Readingu přestáli.
88'
Velmi dobrý centr Swifta hledal spoluhráče na zadní tyči. Brankář Henderson však míč přizvedl konečky prstů na roh!
88'
Domácí stále odolávají náporu soupeře. Teď se jim povedlo pod tlakem dostat míč až na útočnou polovinu.
86'
Domácí dnes stále ještě nestřídali. Už tak před deseti minutami se přitom na střídačce chystal do hry Masika.
85'
Na Freemanův rohový kop skákal Chris Basham. Na balón však hlavou nedosáhl.
85'
Teď měli hosté v útoku trochu více prostoru. Freeman našel na levé straně rozběhnutého Osborna, jeho přízemní centr byl ale sražen na roh.
84'
Hosté obehrávali šestnáctku soupeře. Balon se ale nakonec dostal až k brankáři Cabralovi.
83'
Hosté mají více ze hry, ale nějaký festival jejich šancí to určitě není. Reading nebrání špatně.
81'
Rohové kopy – 0:4
80'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Freemana ale našel jen domácího obránce.
79'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Billy Sharp.
78'
Je tomu tak, hra opět pokračuje.
77'
Na hřišti zůstává ležet domácí Yakou Meïté. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.
76'
Yiadom neudržel míč na hřišti, hosté vhazují.
74'
Velmi dobrou střelu z 25 metrů vyprodukoval Luke Freeman. Rafael Cabral byl ale u své levé tyče včas a míč vyrazil zpět do pole.
71'
Začala už poslední dvacetiminutovka tohoto duelu. Rozhodně některý z týmu, nebo se bude prodlužovat?
69'
Po centru Bena Osborna hlavičkoval David McGoldrick! Ve 2. minutě tahle spolupráce přinesla Sheffieldu vedoucí gól, tentokrát z toho byla hlavička vedle.
68'
Yiadom zastavil Freemana faulem. Hosté budou zahrávat standardní situaci z levé strany.
67'
Zatím se zahnali až k půlící čáře. Balón ale stále mají.
67'
Hosté se nastěhovali před pokutové území soupeře. Uvidíme, zda něco vymyslí.
65'
Ofsajd byl odpískán hostujícímu Georgeovi Baldockovi.
63'
Obita se pokusil vysunout Oviemunoa Ejariu, jenž na míč v pokutovém území těsně nedosáhl. Rozhodně ale náznak, jak překonat obranu Sheffieldu.
61'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Lys Mousset, přichází Oliver McBurnie.
60'
Balddock nedovoleně zastavil Oliseha. Tomu se nechce vstávat z trávníku.
59'
Pro centr Jordana Obity z levé strany si došel hostující Dean Henderson. U střídačky Sheffieldu se chystá nějaká změna.
57'
Rinomhotu u postranní čáry nedovoleně atakoval O'Connell. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
55'
McGoldrick nepříjemně dorážel na domácího stopera Matta Miazgu. Americký reprezentant to však udělal elegantně a napadajícímu protihráči se dokázal s míčem vyhnout.
53'
Domácí Yiadom se zahnal při vedení míče až za postranní čáru. Hosté budou vhazovat.
51'
Postup Lukea Freemana zastavil přidržením za dres Andrew Rinomhota. Domácí záložník dostal žlutou kartu.
49'
Zaútočili domácí. Centr z pravé strany propadl až k Michaelovi Olisemu, který si míč hezky zpracoval. Zakončení se mu už zdaleka tolik nepovedlo. Zamířil výrazně mimo.
48'
Hosté zase na míči. I v první půli na jeho držení poměrně výrazně vedli.
47'
Centr Freemana z levé strany hledal Balddocka. Toho však letící balón přelétl.
46'
Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce k žádnému střídání.
46'
Po prvním poločase se odchází do kabin za stavu 1:1. Sheffield začal zápas výborně a už ve 2. minutě ho poslal do vedení přesnou hlavičkou David McGoldrick. Domácí většinu času moc nevěděli, co hrát a s výjimkou nebezpečné střely Meïtého, kterou vyrazil brankář Henderson, se v podstatě k ničemu nedostali. Krátce před přestávkou však Balddock přistrčil nabíhajícího Rinomhotu, sudí Friend za to nařídil penaltu a z té vyrovnal George Puşcaş.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Reading právě vstřelil branku!
Domácí nabídnutou možnost využili! GEORGE PUŞCAŞ poslal míč z penaltového puntíku po zemi k tyči po levé ruce brankáře Hendersona. Ten vystihl stranu, na střelu rumunského útočníka však nedosáhl.
42'
Penalta pro Reading! George Balddock přistrčil nabíhajícího Andrewa Rinomhotu a rozhodčí Friend je nekompromisní!
42'
Domácí se ubránili. Následný centr Sandera Bergeho z levé strany stáhl ze vzduchu Cabral.
41'
Mousset trefil jen bránícího hráče, od něhož se míč odrazil do zámezí. Roh pro Sheffield.
39'
Domácí nemohou nic vymyslet proti obraně soupeře. Obitův nákop nemohl dostihnout Michael Olise.
37'
Centr Michaela Oliseho zablokoval Balddock. Domácí vhazují.
36'
Sheffield zahrozil! Ze střední vzdálenosti vypálil Luke Freeman a Rafael Cabral musel rychle na zem, aby jeho jedovku vyrazil!
35'
Puşcaş byl vepředu osamocen a balón pro Reading neudržel dostatečně dlouho na to, aby ho spoluhráči stačili doplnit.
33'
Domácí chvíli drželi míč, ale nedostali se s ním přes střed hřiště. Teď už otáčejí hru dopředu fotbalisté Sheffieldu.
31'
O'Connell se snažil poslat dlouhý balón na Freemana, míč ale skončil až na tribuně. Domácí tedy vhazují.
30'
Po rohovém kopu propadl míč pokutovým územím, aniž by ho někdo z hostí zasáhl. Kope se od brány Readingu.
30'
Spolupráce Freemana s Osbornem vynesla Sheffieldu roh...
29'
Blades zase utahují šrouby. Hraje se poblíž pokutového území Readingu.
28'
Po něm hlavičkoval na přední tyči John Egan. Mířil těsně nad břevno!
27'
Na pravé straně operoval s míčem George Baldock. Hostující křídelní obránce vybojoval roh.
26'
Na hřišti se toho momentálně moc neděje. Hosté drží míč v jeho středu.
24'
Luke Freeman si zabíhal za domácí obranu, ovšem na kolmici ze středu hřiště nedosáhl. A kdyby ano, tak by byl zřejmě máván ofsajd.
22'
Henderson nyní pod tlakem zakopl míč jen do autu. To už se fanouškům Royals docela líbí.
22'
Hosté se na chvíli zase na chvíli nastěhovali na útočnou polovinu, ovšem presinkem soupeře byli vzápětí vytlačeni až ke svému brankáři.
21'
Převaha Sheffieldu již opadla. Obraz hry se vyrovnal.
19'
Meïtému byl odpískán útočný faul. Rozehrávají hosté.
17'
Na Madejski Stadium panuje dobrá atmosféra. Utkání si užívají oba tábory fanoušků.
15'
Domácí Andrew Yiadom si hledal prostor k centru na pravé straně. Zastavil ho ale Ben Osborn.
13'
Domácí se poprvé připomněli! Z poměrně velké dálky vypustil pořádnou pumelici Yakou Meïté, který donutil Hendersona k velmi dobrému zákroku. Hostující gólman vyrazil míč, který směřoval pod břevno, pravou rukou.
12'
Hráči Readingu zatím nevědí, co na soupeře hrát. Pokud chtějí Sheffield potrápit, musejí se v dalším průběhu utkání hodně zlepšit.
9'
Egan nakopával míč na levé křídlo, kde tušil Osborna. Před ním však zakročil obránce Yiadom.
8'
Blades zatím působí kompaktněji než domácí. Hostující hráči o sobě vědí, nabízejí se a Reading se jen brání.
6'
Dlouhý nákop hledal Georgeho Puşcaşe. Domácí útočník se však k balónu neprodral.
5'
Inkasovaný gól Reading hodně zmrazil. Domácí jen přihlíží kombinační hře soupeře.
2'
Hosté jdou velmi rychle do vedení! Ben Osborn poslal z levé strany do pokutového území výborný centr, na který si naběhl DAVID MCGOLDRICK, který hlavičkoval do země a od ní se balón odrazil mimo dosah bezmocného Rafaela Cabrala.
1'
Na míči jsou zatím hostující fotbalisté, kteří se přibližují k šestnáctce Readingu postupnou kombinací.
1'

Reading FC: Rafael Cabral – Yiadom, Morrison (C), Miazga, Obita – Meïté, Rinomhota, Swift, Ejaria, Olise – Puşcaş.
Náhradníci: Walker – Moore, S. Baldock, McCleary, Blackett, Masika, Pelé.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan (C), O'Connell – G. Baldock, Lundstram, Berge, Freeman, Osborn – McGoldrick, Mousset.
Náhradníci: Verrips – Zivkovic, Jagielka, Sharp, McBurnie, Retsos, Robinson.

Rozhodčí: Friend – Hatzidakis, Perry.
Reading FC:
Reading hrál naposledy Premier League v sezóně 2012/13, od té doby se marně snaží vrátit. V posledních dvou ročnících klub dokonce skončil v Championshipu až na 20. místě, tedy jen kousek od sestupového pásma. Letos Royals patří zatím 16. pozice. Naposledy doma porazili 2:0 Barnsley, před tím si naopak připsali dvě porážky. V FA Cupu vyřadil Reading oba své soupeře až přes opakovaný zápas. Po domácí plichtě 2:2 nejprve vyhrál 2:0 na hřišti třetiligového Blackpoolu. S konkurentem z Championshipu Cardiffem pak modrobílí hráli doma 1:1, ve welšském městě remizovali po 90 minutách 2:2, po prodloužení 3:3 a úspěšnější byli až v penaltovém rozstřelu.

Sheffield United FC:
Sheffield si vede v roli nováčka Premier League velmi zdatně. Svěřenci manažera Chrise Wildera se prezentují slušným fotbalem, mají i výsledky a v tabulce soutěže jim tak patří osmé místo. Z posledních tří ligových duelů si Blades připsali tři dvě výhry a domácí remízu s Brightonem. O víkendu měl Sheffield volno, jelikož ligový soupeř z Aston Villy měl na programu finále Carabao Cupu. V FA Cupu United dosud odehráli dva zápasy. Ve 3. kole udolali na svém hřišti 2:1 účastníka páté nejvyšší soutěže AFC Fylde a poté zvítězili 2:0 na půdě celku z Championshipu Millwallu.

Posledních 5 zápasů Sheffieldu:
Sheffield – Man. City 0:1
Millwall- Sheffield 0:2 (FA Cup)
Crystal Palace – Sheffield 0:1
Sheffield – Bournemouth 2:1
Sheffield – Bringhton 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento týden se nese ve znamení zápasů osmifinále anglického FA Cupu. V úterý večer se utkají také druholigový Reading s nováčkem nejvyšší soutěže Sheffieldem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.