Gunn – Danso (70. Boufal), Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong (43. Djenepo), Ward-Prowse, Hojbjerg (C), Redmond – Obafemi (74. Adams), Ings
Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Tanganga – Winks, Fernandes (56. Lamela) – Lo Celso, Alli, Son – Lucas
Gazzaniga – Dier, Foyth, Lamela, Ndombele, Sessegnon, Vertonghen

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:10.
Je konec. Southampton nakonec remizoval s Tottenhamem 1:1 a bude tak následovat odveta na stadionu kohoutů.
První poločas nám branku nepřinesl, ale pár šancí jsme se dočkali. Ta největší byla asi ve 28. minutě, když skončil míč v síti domácích, ovšem to po odrazu od Sona, který byl v ofsajdu a branka tak neplatila. O pár minut později se do šance dostal Lucas, ale Gunn jej vychytal. Ve 35. minutě mohl rozjásat domácí fanoušky Ings, ovšem radost jim zkazil Tanganga, který odhlavičkoval balón letící do brány.
Druhá polovina utkání už byla zábavnější. V 53. minutě mohl otevřít gólový účet Ings, ale zamířil těsně vedle. V 58. minutě jsme se konečně dočkali branky, kterou vsítil Son Heung-Min a Spurs šli do vedení. Následná půl hodinka patřila domácím, ale ani šance Ingse v 84. minutě nepřinesla branku. Té se ale nakonec fanoušci na St. Mary¨s Stadium dočkali a to v 87. minutě po razantní střele Boufala.
90+5'
90+4'
Bertrand posléze stáhl k zemi soupeře, ale sudí mu nakonec žlutou kartu neukázal.
90+3'
Southampton se vydal na cestu po levé straně, ale ani nyní z toho nic nebylo.
90+2'
Exekuce přímého kopu se ujal Lo Celso, ale jeho přímá střela skončila pouze nad bránou domácích.
90+1'
Bednarek podrazil Sona, který se snažil si zpracovat míč a Tottenham tak má k dispozici standardní situaci.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Son Heung-Min se snažil něco vymyslet na levé straně, ale nakonec jeho zakončení bylo navíc, neboť se ocitl v ofsajdu.
89'
Southampton vstřelená branka nabudila, ale tentokrát se středem hrací plochy nedostal do nějaké šance.
88'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Alli, přichází Dier.
87'
Southampton právě vstřelil branku!
Domácí se přece jenom dočkali srovnávací branky na 1:1! Ings z levé strany poslal míč pod sebe, kde si sběhl SOFIANE BOUFAL a jeho nekompromisní rána uvnitř vápna letěla do pravé části branky pod horní tyč.
86'
Southampton si vyvíjí tlak, ale další centr z pravé strany skončil pouze v moci Llorise.
85'
Adams se snažil probít do šestnáctky kohoutů, ale byl zastaven pozornou obranou.
84'
Další velká možnost, kterou opět spálil Danny Ings! Redmond se na pravé straně skvěle uvolnil a posléze milimetrovým centrem našel ve vápně Ingse, ale ten poslal svou hlavičku jen vedle pravé tyče!
82'
Lucas svou bojovností získal balón, ale nakonec z toho Spurs nic nevytěžili.
81'
Momentálně nám toho zápas moc nepřináší, jelikož Tottenham se soustředí především na defenzívu, což Mourinho velmi dobře umí.
80'
A opět to byl Danny Ings, který se snažil ve vápně docpat do zakončení, ale to se mu tentokrát nepovedlo.
79'
Pokus domácího hráče Ingse z dálky nebyl špatný, ale nakonec skončil metr vedle pravé tyče.
78'
Son Heung-Min sice vystihl přihrávku domácího celku, ale pomohl si tak rukou, což sudí viděl a odpískal.
77'
Rozhodčí Peter Bankes v dnešním utkání poprvé vytáhl žlutou kartu, kterou uviděl Bertrand, když v souboji poslal k zemi Lo Celsa.
76'
Djenepo nedokázal v souboji udržet míč na hrací ploše a následuje autové vhazování pro Tottenham.
75'
Redmond centroval z pravé strany do vápna, kde míč prošel až k Ingsovi, ale ten to nečekal a balón se tak od jeho nohy odrazil do zámezí a Lloris má další odkop.
74'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Obafemi, přichází Adams.
72'
Dele Alli ale nedokázal s míčem na levé straně něco vymyslet a k balónu se tak dostal domácí celek.
71'
Opět se kohouti dokázali ubránit a okamžitě tak vyrážejí na protiútok.
69'
Son si sběhl za obranu na nákop, ale brankář Gunn byl u míče jako první.
68'
Domácí se snažili projít po pravé straně, ale momentálně se jim příliš nedaří něco vymyslet.
66'
A opět Tanganga, který dnes hraje velice dobrý zápas, pohlídal aby se míč dostal do zámezí a Lloris tak má odkop od své svatyně.
65'
Domácí to s agresivitou směrem dopředu přehnali, jelikož se dopustili útočného faulu.
63'
Posléze ale přišla chyba v řad hostů, ale vše zažehnal Tanganga a následuje tak aut pro Southampton.
62'
Tottenham drží míč na své polovině hrací plochy a pomalou kombinací na levé straně se chce dostat dopředu.
60'
Son najednou chytil slinu po gólech, jelikož se opět dostal do šance, ale tentokrát jeho pokus skončil nad bránou soupeře!
59'
Následně ještě VAR zkontroloval ofsajd a možný faul Alliho, ale vše bylo v pořádku.
58'
Tottenham právě vstřelil branku!
Hosté otevírají brankový účet tohoto zápasu a jdou do vedení! Lo Celso naprosto skvěle prošel snad polovinu hřiště, posléze posunul míč na Lamelu, jenž našel na hranici vápna volného SONA HEUNG-MINA, který si zpracoval balón a posléze levačkou vypálil přízemní střelu ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Lamela.
57'
A opět to byl Ings, který se málem dostal k odraženému míči, ale chyběl mu krok.
56'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Lamela.
55'
Redmond si na pravé straně udělal místo, ale jeho následná střela zpoza vápna byla zblokována.
53'
Tohle byla velice dobrá šance domácích! Obafemi z pravé strany dával míč do vápna, kde se z úhlu snažil zakončit Ings, jenž těsně minul levou tyč!
52'
Southampton se dostal dopředu po pravé straně a na centr si naskakoval Ings, ovšem Lloris si vyskočil pro míč a nadvakrát jej zpacifikoval.
51'
Exekuce přímého kopu se ujal Lucas, ale jeho pokus kolem zdi skončil pouze v moci gólmana Gunna.
49'
Alli se snažil zakončit, ale míč mu utekl, posléze se k němu dostal Lucas, ale jeho rána byla zblokována, ovšem nakonec byl zfaulován Lo Celso a Tottenham získal přímý kop z velice dobré pozice.
48'
Redmond skvěle zastavil Tangangu a následuje autové vhazování pro Southampton.
47'
Tottenham raději neriskuje a při rozehrávce dává míč až dozadu brankáři Llorisovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
První půle je u konce a gól jsme zatím na St. Mary's Stadium v Southamptonu neviděli. Utkání je velice vyrovnané, ale pár šancí se přece jenom naskytlo. Ta největší byla asi ve 28. minutě, když skončil míč v síti domácích, ovšem to po odrazu od Sona, který byl v ofsajdu a branka tak neplatila. O pár minut později se do šance dostal Lucas, ale Gunn jej vychytal. Ve 35. minutě mohl rozjásat domácí fanoušky Ings, ovšem radost jim zkazil Tanganga, který odhlavičkoval balón letící do brány.
45+2'
45+1'
Domácí celek sice měl k dispozici volný kop, ale opět končí nákop pouze v moci Llorise a vypadá to, že v první půli se branky nedočkáme.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
44'
Alli zatáhl za ruční brzdu, když poslal k zemi svého protihráče a Southampton tak bude rozehrávat na polovině Spurs.
43'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Armstrong, přichází Djenepo.
41'
Stuart Armstrong zůstal po souboji se soupeřem ležet a na hrací ploše tak jsou zdravotníci.
39'
Posléze se Ward-Prowse postaral o rohový kop, ale ten nebyl nijak nebezpečný.
38'
Opět se dostal do zakončení Danny Ings, ale jeho střelu z úhlu zblokoval obličejem Tanganga.
37'
Po nedovoleném zákroku hostujícího hráče získalo domácí mužstvo volný kop ve středu hrací plochy, který ale skončil nákopem do rukavic Llorise.
35'
V ochozech se pouze zahučelo, když se domácí hráči opět dostali do vápna soupeře, ale ani tentokrát z toho není branka, jelikož střelu Ingse vyhlavičkoval před brankovou čárou Tanganga!
34'
Tentokrát se Sanchez dopustil faulu na vlastní polovině a hosté se budou muset opět bránit.
33'
Rohové kopy kohoutů ale zatím nejsou nijak nebezpečné a následuje tak odkop od svatyně Gunna.
32'
Alli posunul míč pod sebe na Lucase, který následně vystřelil k pravé tyči, ale Gunn předvedl fantastický zákrok a následuje rohový kop pro Tottenham!
30'
Opět přiletěl velice nebezpečný centr do šestnáctky Llorise, ale Sanchez dokázal odkopnout balón pryč.
28'
Hosté už se radovali ze vstřelené branky, když zpoza vápna vypálil Lo Celso, ale jeho ránu lehce tečoval Son, který byl postavený v ofsajdu a gól tak neplatí, což následně potvrdil také VAR!
27'
Posléze byl navíc zfaulován Dele Alli a Tottenham se tak ubránil další standardní situaci soupeře.
26'
Následný centr letěl na vzdálenější tyč, kde jej dokázali hosté dostat pryč.
25'
Ovšem hosté se následně dostali pod tlak a Aurier musel zahrát balón pouze do zámezí. Southampton tak získal další rohový kop.
23'
Posléze Tottenham získal autové vhazování na své polovině a může se tak pokusit něco vymyslet směrem dopředu.
22'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje. Southampton se chtěl dostat za obranu soupeře nákopem, ale ten nebyl příliš povedený.
21'
Son je zatím na levé straně velice aktivní, ale jeho pokus o centr byl zblokován Dansem a následuje tak rohový kop.
19'
Nebezpečný přízemní centr vyslal z pravé strany Redmond, ale Ings se nedokázal dostat do zakončení, jelikož pro míč jako první skočil brankář Lloris.
18'
Ale ani třetí rohový kop v krátké době nepřinesl žádné vzrušení, neboť byl centr přetažený a Hotspur tak dostali balón daleko od své svatyně.
17'
A ještě jeden roh, jelikož centr na přední tyč odvrátil do zámezí Winks.
16'
Následný rohový kop sice obrana kohoutů odvrátila, ale posléze vypálil zpoza vápna Jan Bednarek, jehož rána byla zblokována a budeme tak svědky dalšího rohu.
15'
Posléze se domácí mužstvo dostalo až do šestnáctky Mourinhova celku a získali rohový kop.
14'
Obafemi se dostal s míčem na levé straně, kde posléze získal autové vhazování pro svoje mužstvo.
13'
Následně se hostující hráč dopustil faulu na své polovině a Southampton tak bude opět u balónu.
12'
Dele Alli prokázal svou velice dobrou rychlost, když se vecpal mezi dva obránce, ale posléze si míč příliš předkopl a ten tak skončil v moci brankáře Gunna.
11'
Následně ještě sudí Peter Bankes domluvil Redmondovi a může se opět pokračovat.
10'
Domácí celek nyní získal autové vhazování na polovině soupeře, ale posléze přišel o balón ve snaze se dostat do vápna.
9'
Opět se hosté snažili proniknout směrem dopředu, ale Son se tentokrát ocitl v ofsajdovém postavení.
8'
Tak tohle si říkalo o gól! Son se po přihrávce do vápna dostal do velké šance, ale jeho zakončení skončilo pouze vedle pravé tyče!
6'
Lo Celso nyní schytal nepříjemný šlapák zezadu a hra je tak přerušená.
5'
Southampton nyní drží balón na polovině hrací plochy. Posléze přesunul hru na pravou stranu, ale Armstrong nedostihl míč na hřišti.
3'
Tottenham se následně snažil něco vymyslet na levé straně, ale zatím je k vidění na začátku utkání spousta nepřesností.
2'
Domácí se pokoušeli procpat po levé straně, ale Aurier si zkušeně poradil a odebral míč.
1'

Southampton FC: Gunn – Danso, Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, Hojbjerg (C), Redmond – Obafemi, Ings
Náhradníci: Lewis – Adams, Boufal, Djenepo, Romeu, Smallbone, Jošida

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Tanganga – Winks, Fernandes – Lo Celso, Alli, Son – Lucas
Náhradníci: Gazzaniga – Dier, Foyth, Lamela, Ndombele, Sessegnon, Vertonghen

Rozhodčí: Peter Bankes – Neil Davies, Derek Eaton.
Southampton se ve 3. kole utkal na domácí půdě s Huddersfieldem. První poločas tento zápas, který sledovalo 20 091 diváků branku nepřinesl. Ovšem už ve 47. minutě poslal domácí do vedení Smallbone a tři minuty před koncem upevnil výhru 2:0 Vokins.
Kohouti narazili ve 3. kole na Middlesbrough. Zápas na půdě soupeře rovněž nepřinesl branku. V 50. minutě sice poslal domácí do vedení Fletcher, ale ve 61.. minutě srovnal Lucas. Posléze branka nepadla a následovalo tak druhé utkání na stadionu Tottenhamu. Tam už ve 2. minutě poslal Hotspur do vedení Lo Celso a v 15. minutě zvýšil náskok Lamela. V 83. minutě jen korigoval výsledek na 2:1 Saville.
Ve 4. kole FA Cupu se proti sobě střetnou týmy Southampton FC a Tottenham Hotspur. Naposled se spolu tato mužstva utkala už 1. ledna tohoto roku na půdě Southamptonu, který zvítězil 1:0. Dnes se bude opět hrát na Mary's Stadium, Southampton. Tento stadion nabídne kapacitu pro 32 505 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Peter Bankes a jeho asistenti Neil Davies a Derek Eaton. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.