Collins – Sibbick (77. Sollbauer), Helik, Andersen – Brittain (73. Williams), Kane (73. Palmer), Mowatt, Styles – Adeboyejo (59. Dike), Woodrow, Chaplin (59. Frieser)
Arrizabalaga – Zouma, Christensen (46. Rüdiger), Emerson – Hudson-Odoi, Gilmour, Kante, Alonso (46. James) – Zijach (69. Anjorin), Abraham, Pulisic
Caballero – Anjorin, Azpilicueta, Bate, Giroud, James, Kovačić, Rüdiger

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:7.
Chelsea vítězí v osmifinále FA Cupu v Barnsley 1:0, byť ani zdaleka nepředvedla optimální výkon a na výhru ji na půdě outsidera stačila jediná střela na branku, kterou po Jamesově akci proměnil Tammy Abraham. Ten se stal hrdinou zápasu, neboť později vyhlavičkoval do branky letící střelu Sollbauera.

Barnsley vysoce favorizovaného soupeře jasně přehrálo, přesto se s FA Cupem loučí, naopak Chelsea ve čtvrtfinále přivítá Sheffield United.
90+3'
90+3'
Před soupeřovu branku naběhl i brankář Collins, domácím je ale pískán útočný prohřešek, čímž takřka jistě končí naděje Barnsley na úspěch.
90+2'
Další standardní situace pro Barnsley, těch Tykes mají v závěru jednu za druhou.
90+2'
Po dalším centru se míč od bojující dvojice Helik – Emerson odrazil k Arrizabalagovi, ten jistě zachytil balón.
90+1'
Chelsea se ubránila dalšímu dlouhému autu Friesera, domácí se ale zase zmocnili odraženého míče.
90+1'
Rozhodčí Atkinson oddaluje závěrečný hvizd druhého poločasu o tři minuty, takový čas ještě Barnsley zbývá na vyrovnání.
90'
Po Mowattově centru je domácím pískán faul na Arrizabalagu.
89'
Po Frieserově dlouhém autu domácí vybojovali rohový kop. Na trávníku zároveň zůstal ležet Abraham, ovšem na dálku naznačoval, že ošetření vyžadovat nebude, aby mohl být přítomen u bránění rohu.
88'
Při další akci se Dike sice dostal do zakončení, z ostrého úhlu však výrazně minul, navíc mu byl máván ofsajd.
87'
Neúspěšný průnik Daryla Dika do pokutového území, odraženého míče se zmocnil španělský brankář Chelsea.
86'
Mowattův centr Woodrow jen prodloužil k brankáři Arrizabalagovi.
84'
Tammy Abraham se teď ocitl pro změnu na pozici pravého beka a v hloubi vlastní poloviny vybojoval autové vhazování pro Chelsea.
82'
Z další standardní situace domácích se pokusil odcentrovat Palmer, trefil však Billyho Gilmoura, jediného hráče ve zdi.
81'
Dominik Frieser, kterého si domácí trenér Ismael přivedl z někdejšího působiště v LASK Linec, se ujal autového vhazování do pokutového území, tam se fotbalisté v červeném neprosadili.
80'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pulisic, přichází Kovačić.
79'
Z následného rohu už domácí nezahrozili.
78'
Po Mowattově centru se ke střele dostal Sollbauer, jehož střelu vyhlavičkoval Tammy Abraham a zamezil tak takřka inkasované brance!
77'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Sibbick, přichází Sollbauer.
77'
Jordan Williams si vynutil Gilmourův faul, následovat bude standardní situace z pozice poblíž rohu pokutového území.
75'
Abraham dostal příliš prudkou přihrávku z hloubi pole, míč doputoval k brankáři Collinsovi.
73'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Brittain, přichází Williams.
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Kane, přichází Palmer.
73'
Hudson-Odoi si u rohu pokutového území našel palebnou pozici, mířil ale nad branku.
71'
Brittainův centr Reece James sklepl k brankáři Arrizabalagovi.
70'
Fotbalisté Chelsea si přihrávají na vlastní polovině, Barnsley se nedaří dostat se k míči.
69'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Zijach, přichází Anjorin.
67'
Série soubojů ve středu hřiště, míč pod svoji kontrolu dostali domácí.
64'
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea udeřila ze své první střely na branku! Hosté sehráli rychlou akci, po pravém křídle se prohnal Reece James a předložil TAMMYMU ABRAHAMOVI přihrávku před prázdnou branku jako na zlatém podnose!
62'
Tentokrát už Zijachovi vyšel centr ze standardní situace perfektně a Antonio Rüdiger hlavou těsně minul domácí branku.
61'
Callum Hudson-Odoi byl faulován při průniku podél postranní čáry.
59'
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Adeboyejo, přichází Dike.
Střídání v týmu Barnsley FC: ze hřiště odchází Chaplin, přichází Frieser.
58'
Callum Hudson-Odoi podnikl zajímavou individuální akci, kterou zakončil křižnou střelou za vzdálenější tyč domácí branky.
58'
Brzy budou poprvé střídat i domácí, do hry se chystá Daryl Dike, Američan hostující z Orlanda.
57'
Andersen vybojoval míč v souboji s Pulisicem, Mowatt pak vysunul do volného prostoru Woodrowovi, tomu se nepovedlo vystřelit.
56'
Brittainův centr odkopl Rüdiger, po pár sekundách se Brittain dostal k dalšímu centru, tentokrát jej německý obránce odvrátil hlavou.
55'
Zijachova přihrávka na Hudsona-Odoie byla nepřesná, míč zamířil za postranní čáru a autového vhazování se ujmou domácí.
53'
Zijachovi centr vůbec nevyšel, Tykes se bezpečně ubránili.
52'
Mads Andersen ukopl Zijachovi míč na rohový kop, hostující hlavičkáři už míří před Collinse.
51'
Mowatt v tísni u postranní čáry přihrál jen brankáři Arrizabalagovi.
49'
Chelsea hraje s míčem na kopačkách, zatím ale jen na své polovině.
47'
I druhý poločas ale zahájilo lépe Barnsley, po sedmdesáti sekundách střílel Chaplin, rána z dálky mu však vůbec nevyšla.
46'
Chelsea bude pokračovat v rozestavení 4-3-3, ta formace s třemi obránci Tuchelovi vůbec nevyšla.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Alonso, přichází James.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christensen, přichází Rüdiger.
46'
Hostující trenér Tuchel se pokusí oživit hru svého týmu, do hry přijde Reece James.
V prvním poločase zápasu Barnsley s Chelsea branka nepadla, což je škoda především pro domácí, kteří byli jasně lepší, vysoce favorizovaného soupeře výrazně přehráli, ovšem neproměnili obě své šance.
45'
45'
Přetažený centr Brittaina stáhl ze vzduchu Kepa Arrizabalaga.
45'
Barnsley brzy vybojovalo další roh.
45'
Domácí sehráli skvělý signál z rohu, když Mowatt rozehrál po zemi k přední tyči, Chaplin zády k brance přiťukl míč Brittainovi, jehož střelu nešťastně tečoval Adeboyejo mimo branku!
44'
Britainův centr je sražen na čtvrtý roh Barnsley.
43'
Další neúspěšná souhra hostů, volný míč pak Collins odkopl daleko do hloubi pole.
41'
Ve 41. minutě jsme viděli první střelu Chelsea, když Pulisic přenesl hru doprava na Hudsona-Odoie, jeho přetažený centr pak našel Pulisice, tomu ale nevyšlo zakončení v pádu.
40'
V ofenzivní třetině z pohledu Barnsley se zatím hraje 51% času, na opačné straně jen třináct procent...
39'
Gilmour se pokusil přenést hru doprava na Hudsona-Odoie, ten byl pokryt, Andersen však zaváhal při rozehrávce a nasměroval míč jen do zámezí.
37'
Další nebezpečný centr adresoval před branku Herbie Kane, Chelsea se znovu ubránila.
36'
Mowattův centr proletěl pokutovým územím, míč až za „šestnáctkou“ zachytil Brittain.
34'
K Mowattově centru se u přední tyče neprotlačil Andersen.
33'
Mowattův přetažený centr Alonso před nabíhajícím Brittainem prodloužil na rohový kop.
32'
Hudson-Odoi na pravém křídle nepronikl kolem Helika, navíc to byl hostující fotbalista, kdo se naposledy dotkl míče a bude se tak kopat od domácí branky.
31'
Hudson-Odoi byl faulován Mowattem po přechodu na útočnou polovinu.
30'
Chelsea hraje s míčem ve středu hřiště, Blues se stále ještě nedostali k vůbec žádné střele.
28'
Christensen už je na nohou a měl by být v pořádku.
27'
Mowatt pronikl do pokutového území, pak mu nevyšlo střelecké zakončení. Po srážce s Woodrowem během této akce se těžce z trávníku zvedá Christensen
26'
Z rohového kopu Zijach zvolil zajímavé řešení dlouhou přízemní přihrávku na Gilmoura, ten by ke své ráně bez přípravy potřeboval mnohem lepší trávník, než je ten na Oakwellu.
25'
Callum Hudson-Odoi se uvolnil na pravém křídle, pak ale neprotlačil svoji přihrávku na nabíhajícího Abrahama, velmi dobře zasáhl polský obránce Michal Helik.
24'
Brittain se neúspěšně snažil proniknout z pravého křídla do pokutového území, nevybojoval ani rohový kop.
24'
Abraham se po dalším pádu v pokutovém území zase rozčiloval směrem k Atkinsonovi, že by měl pískat penaltu, velmi zkušený arbitr ale zůstává v klidu.
22'
Kaneově dlouhému autu se Chelsea ubránila, odraženého míče se pak zmocnil Kepa.
21'
Christian Pulisic při útočném výpadu po levé straně hřiště nepřesně přihrával Abrahamovi do pokutového území.
19'
Tammy Abraham se po střetu se Sibbickem dožadoval pokutového kopu, rozhodčí Atkinson jej ale nevyslyšel.
19'
Na střelecké pokusy vede Barnsley 3:0, na bránu 1:0. To byla ta superšance Brittaina z desáté minuty.
18'
Chelsea u míče, útočné snažení modří zahajují od brankáře Kepy Arrizabalagy.
16'
Po Mowattově rohu Barnsley nedokázalo zahrozit.
15'
Iniciativa už je zase na straně Barnsley, Styles vybojoval druhý rohový kop pro svůj tým.
13'
Kante se ve středu hřiště uvolnil na zahuštěném prostoru, Chelsea může hrát s míčem.
12'
I nadále se hraje většinou na polovině Chelsea, Barnsley v úvodu podává proti favoritovi zápasu výborný výkon.
10'
První obrovská tutovka domácích! Mowattův centr byl prodloužen před branku, kde Brittain zblízka nepřekonal Kepu!
8'
Mowatt potáhl míč k pokutovému území Chelsea, následná střela Chaplina byla velmi nepřesná a mířila mnoho metrů vedle Kepovy branky.
7'
Dlouhému autu před svoji branku se Chelsea ubránila, Zijach pak přišel o míč u rohu vlastního pokutového území, následný centr Herbieho Kanea se neujal.
5'
Bylo otázkou, v jaké formaci se představí defenziva Chelsea, zatím to tedy vypadá na tři obránce s Emersonem na postu levého stopera, Alonso by pak hrál levého záložníka či wing backa.
4'
Terén na Oakwellu rozhodně není v ideální kondici, podepsal se na něm i víkend, kdy zápas Barnsley s Derby musel být dokonce odložen kvůli podmáčenému hřišti.
3'
Z rohu se Barnsley prosadit nedokázalo.
2'
Barnsley začíná aktivně, domácí brzy vybojovali rohový kop.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tradičních červených dresech hrající fotbalisté Barnsley, Chelsea oblékla neméně obvyklou modrou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.
Před pár minutami bylo vylosováno čtvrtfinále, vítěz tohoto utkání přivítá Sheffield United.

Barnsley FC: Collins – Sibbick, Helik, Andersen – Brittain, Kane, Mowatt, Styles – Adeboyejo, Woodrow, Chaplin
Náhradníci: Walton – Dike, Frieser, Moon, Oduor, Palmer, Sollbauer, Thompson, Williams.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Emerson, Zouma, Christensen, Alonso – Gilmour, Kante – Hudson-Odoi, Zijach, Pulisic – Abraham
Náhradníci: Caballero – Anjorin, Azpilicueta, Bate, Giroud, James, Kovačić, Rüdiger.

Rozhodčí: Atkinson – Cook, Masseyová-Elissová.
Chelsea FC

Chelsea je historicky mnohem úspěšnější, nejstarší klubovou soutěž světa ovládla už osmkrát, naposledy v roce 2018. Letos Chelsea zatím hrála jen s týmy z nižších soutěží, navíc doposud na svém Stamford Bridge. Nejdříve tam porazila 4:0 čtvrtoligové Morecambe, pak díky hattricku Tammyho Abrahama vyhrála 3:1 nad druholigovým Lutonem.

V Premier League se Chelsea na začátku prosince dostala do čela soutěže po výhře nad Leedsem, pak ale přišel velký útlum, který vyvrcholil až odvoláním trenéra Lamparda v lednu, nahradil jej Thomas Tuchel. Pod jeho vedením Blues odehráli čtyři ligové zápasy, v nichž uhráli 10 bodů a vrátili se zpět do boje o místo v Lize mistrů.
Barnsley

Barnsley se loni mimořádným zázrakem zachránilo v Championshipu, když v posledních dvou kolech potřebovalo uhrát plný počet šesti bodů včetně závěrečného zápasu v Brentfordu, bojujícím o přímý postup do Premier League, zároveň Charlton i Wigan nesměli ani jednou vyhrát, navíc aby to všechno stačilo, tak Barnsley pomohl dvanáctibodový odpočet Wiganu, který jej poslal ze čtrnáctého místa na předposlední.

Povedlo se a Barnsley se udrželo. Letos má sezónu rozjetou podstatně lépe, když po necelém 28.kole je na třináctém místě s náskokem osmi bodů na sestupové pásmo a oproti řadě dalších týmů má ještě jeden zápas k dobru. Aktuální forma ale není ideální, v posledních pěti kolech the Tykes získali jen dva body, navíc čtyřikrát vyšli střelecky naprázdno.

Barnsley už dokázalo v historii jednou FA Cup vyhrát, jednalo se však o sezónu 1911-12, tedy před více než sto lety. V novodobé historii je největším úspěchem čtvrtfinále z roku 2013, pak ale Barnsley prohrálo 0:5 na hřišti Manchesteru City.

V letošním ročníku soutěže Barnsley zatím všechny zápasy odehrálo na svém stadiónu, nejdříve tu vyhrálo 2:0 nad čtvrtoligovým Tranmere, pak si výsledkem 1:0 poradilo s Norwichem, loňským účastníkem Premier League.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání osmifinále FA Cupu, druholigové Barnsley přivítá jednoho z favoritů soutěže, londýnskou Chelsea.

Pro dnešní soupeře je to už druhý letošní vzájemný zápas, střetli se totiž i v ligovém poháru, kde Chelsea na svém stadiónu vyhrála vysoko 6:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.